Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Železité křemeny

Vykupminci.cz
Numisargo

Železité křemeny

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdar Václave :)
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
Haloo haloo :) nemám moc čas ale pár šutrů jsem donesl! Tak jen aby tohle to pro mne důležité téma nespalo ")
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
Jiří Véle napsal
Haloo haloo :) nemám moc čas ale pár šutrů jsem donesl! Tak jen aby tohle to pro mne důležité téma nespalo ")

zdar Jiří,
ano maximální souhlas s Tebou. Jen já jsem takový fotografický analfabet. Budu to muset napravit a podpořit Tě tady ;)
Registrovaný uživatel
Tak dám fotku achátu z loňska a byl to pro mne zážitek při polním s :) běru ač každý může říci že je rozpraskaný ale 20 cm je 20 cm :D :D
LOkalita Brdy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
Jiří Véle napsal
Tak dám fotku achátu z loňska a byl to pro mne zážitek při polním s :) běru ač každý může říci že je rozpraskaný ale 20 cm je 20 cm :D :D
LOkalita Brdy

mi dostáváš. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Blahopřeji
Registrovaný uživatel
Václave ty víš že já sem tam vyfotím nějakou tu houbu ale ty šutry mi moc nejdou :( (FOCENÍ) :D
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
Jiří Véle napsal
Václave ty víš že já sem tam vyfotím nějakou tu houbu ale ty šutry mi moc nejdou :( (FOCENÍ) :D

na houby jseš odborník a na železiťáky KADET - co se týká focení - tak k Víťovi na školení OBA, ale ten věčně nemá čas - bohužel :(
Registrovaný uživatel
Díky Venco jen si myslím že v Železácích je Mistrem a mým guru je Franta Janouš a to je člověk kterýho si nemírně vážím a nesáhám mu ani po kotníky co se týče znalostí.
_______________
Subteraneus
« Poslední úpravu provedl(a) Jiří Véle v 20. 6. 2014, 18:44. »
Registrovaný uživatel
Jiří Véle napsal
Díky Venco jen si myslím že v Železácích je Mistrem a mým guru je Franta Janouš a to je člověk kterýho si nemírně vážím a nesáhám mu ani po kotníky co se týče znalostí.

taky jsem o Tobě nenapsal, že jsi Mistr jen kadet. Franta je jednička ;)
Registrovaný uživatel
Já jsem taky toho Kadeta jen tak přešel :D :D :D :D :D :D :D
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
A na závěr dám jeden pro mne dost dobrý železák ze středních Brd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
Jééé tady to nějak umřelo !!! Nikdo už neděláte železáčky ???? Tak sem teda něco přidám - žádný zázrak ale myslím že docela povedená kresba - moje oblíbená Babička ! Skodič

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten prvý sa mi páči najviac.

Inak neviete niekto o nejakých lokalitách železákov na slovensku ?
Registrovaný uživatel
ve firme Opal v Kosice na Hrnciarskoj ul. ukazali me zelezity kremen s vyhodneho slovenska ale bohuzjal zapomnil som lokalitu.
Registrovaný uživatel
ak budem najbližšie v KE tak sa tam asi stavím. Niekto ďalší s nejakým echom?
Registrovaný uživatel
Tak železité kremeňe zháňam aj ja, ale také parádne ako na tomto fóre na Slovensku asi nenájdeme. Mali by sa vyskytovať tam, kde sa ťažila železná ruda a vyskytuje sa tam aj chalcedón napr. Tri vody pri Osrblí (Brezno).
Registrovaný uživatel
No výborne, to mam pomerne za rohom. Asi sa tam zbehnem pozrieť
Registrovaný uživatel
Bacha na závoru, ktorá je cca 2 km pred Troma vodami pri horárni, aby si tam nezostal nocovať. Cez víkend je závora zatvorená.
Registrovaný uživatel
To Škodič tenhle typ Babky s tím černým lemem mám rád. Moc hezký!!!
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
To Jiří -- jo tyhle jsou asi nejlepší ale je jich tam strašně málo ! :'( :'( Skodič
Registrovaný uživatel
skodic napsal
To Jiří -- jo tyhle jsou asi nejlepší ale je jich tam strašně málo ! :'( :'( Skodič

a kdo Ti to povídal :D :D :D
Registrovaný uživatel
To víš že tam jsou ale musí se dost kopat :(
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
Zdravim...nedavno sem objevil krasu zelezaku...ted o vikendu jsem byl navstivit lokalitu Babku a nasel sem spousty peknych kousku a taky spousty krystalu kremenu...urcite ste taky nasli...ale objevil jsem nejen kristaly, ale i dalsi barevne odrudy kremene a vsechno ciry, ale velmi maly, jako zahneda, ametyst, cerveny kremen krystalicky, asi nejsem si jist, dokonce i krystal morionu...je to mozne nebo se me to jen zda?:) diky za odpoved...fotku neposilam, jsou to velmi male krystaly v radech mm;)
Registrovaný uživatel
No já z Babky morion znám. S ametystem si jist nejsem ale nevylučuji :) Dejte fotky a uvidíme ;)
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
tak to je super...jako stopro je to bud fialove-cervena az cervena barva...nevim o tom, ze by se u nas nachazely ciry cerveny krystaly kremene...zkusim to vyfotit, ale nerucim...fakt sou hodne male...diky za odpoved :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Železité křemeny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1