Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » ZLATE PAMETNI MINCE - ZAHRANICNI

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATE PAMETNI MINCE - ZAHRANICNI

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
doplnim (tenzora), kdyz chcete utracit te penezi na 100%, lepsi dejte na charitu nez nejakemu volovi.
« Poslední úpravu provedl(a) Laskut v 27. 11. 2013, 23:01. »
Registrovaný uživatel
Já už jsem pár podobných mincí koupil a zase prodal se ziskem.Dokonce jednu 300dolarovku, ale základ byl v tom, že jsem je vždy koupil kousek pod cenou zlata. A to znamená ted za cenu pod 125tis. bych to koupil jinak né.
Registrovaný uživatel
Petrolka, tyhle ražby jsou spekulativní a silně předražené. Pokud chceš kupovat zlaté mince, kupuj takové u nichž platíš cenu zlata + premium a u kterých máš jistotu vysoké likvidity. Což jsou všehny investiční zlaté mince o hmotnosti 1 troy Oz a dílech (1/2, 1/4, 1/10 troy Oz).
Registrovaný uživatel
Niektore moderne zlate mince naozaj maju dost vysoku hodnotu, vysoko nad cenu zlata - napr. Biafra a ine africke mince, ktore vydali pri vyrociach nezavislosti. Pokial sa viazu k nejakej historickej udalosti su urcite zaujimavejsie. Ale aj tak trvalo cca 50 rokov, kym ta hodnota vystupala.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Dobry den. Jsem rada, ze se ozvali i sberatele zahranicnich minci.....ale samozrejme si vazim kazdeho nazoru. Trosicku studuji historii Cookovych ostrovu... Vlastne razba zlatych minci je pro ne ziskem pro fungovani ostrovu, kde zije pouhych 17tis.obyvatel.... K minci 5oz gold Zepelin 2013, kterou uvadim ja, se take vaze historie a jak jsem jiz psala, je historicky prvni 5oz. mince razena ostrovy... Jiz je razena druha zlata mince 5oz., ale rok 2014, za podstatne vyssi cenu, nez byl rok 2013, neboli spise s porovnanim s cenou, za kterou mam moznost koupit 2013(cca $ 8.500) v prepoctu pro lepsi porovnani... No cena za rok 2014 je teda nehoraznost.... A k druhe minci, kterou jsem uvadela MASKA - mint.ca, se take vaze historie.... Je v USA celkem popularni.... Tak se budu tesit na dalsi nazory sberatelu (investor) do zahranicnich modernich minci a i ostatnich.... Dekuji
Registrovaný uživatel
Pochopili ste moj prispevok uplne opacne, k minci cookovych ostrovov s motivom Zeppelinu sa viaze rovnaka historia ako k minci slovenska s motivom Mickey Mousa - t.j. ziadna. Je to polo-oficialna minca, ktora sa razi v nejakej komercnej mincovni v Britanii a ku Cookovym ostrovom sa nepriblizila ani na 10000 km. Ako investicia do zlata je nevhodna - ta perletova cast je skor komplikaciou. Existuju zavedene zlate investicne mince, ktore kupi kazdy obchodnik bez mrknutia oka - tato to nie je. V mene Cookovych ostrovov vychadza kazdorocne 20-50 novych minci, to nikdy nebude zbierat ziadny normalny zberatel. Myslim, ze ste v tejto diskusii dostali zopar dobrych rad.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
« Poslední úpravu provedl(a) Vanya v 29. 11. 2013, 9:15. »
Registrovaný uživatel
Petrolka napsal
Vidim ale, ze nikdo zde nesdili nadseni pro nakup a investici do techto minci... Ja osobne se vubec v pamentnich mincich nevyznam, pouze mi to prislo jako vyhodna nabidka pro neznaleho veci...

Nákup niečoho čomu nerozumiem sa nedá nazvať investícia. Je to lotéria - vec náhody. Kupujte len to čomu rozumiete. ;)
Čo sa týka prognózy ceny zlata v budúcnosti - skúste si prečítať napríklad toto
http://www.cnbc.com/id/101220299
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2502987/az-pad-zlata-pod-1200-dolaru-procisti-trh-i-tezbu-prognozy-strategu.html
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ano "Fidzi" souhlasim, ze investovat do toho, cemu rozumime..... Pametni mince to u mne opravdu nejsou a asi ani nebudou..... Poslal jste zajimave clanky o cene zlata.... Pravdu, ale zna opravdu malo lidi, mezi ktere my obycejni lide opravdu nepatrime.... Opirat se o clanky a nazory analytiku, to neni zrovna muj nazor.... Vzpomente si, kdyz cena byla cca na $1500 a vychazely clanky typu: "kupujte, mate jedinecnou prilezitost poklesu ceny, zlato pujde zase nahoru.... byla to dobra medialni masaz... Nyni je cena rizena ne trhem, ale nikym jinym a znalci mi daji za pravdu.... a proto jakekoliv spekulace o cene zlata, je vlastne take jen otazka loterie....... Spoustu lidi tyto informace zmatou, a nebudou nakupovat.......budou cekat na tzv. "dno", ale kde je to tzv. "dno"? Dolaru a ekonomice USA toto pomaha..... protoze zlato slabe / silny dolar a pouze na "oko" se zlepsuje ekonomika USA, podporena zmanipulovanymi daty atd... Ale to by byla diskuze jinam a co clovek, to jiny nazor... Vetsinou ale plati, kdyz media masiruji zpravami, jak bude klesat zlato, jak bude nizsi cena, tak to je impulz prave pro NAKUP, a kdyz masiruji media kupujte, nejlepsi cas, atd, tak to je impulz pro NEKUPOVAT.... Nazor, at si kazdy udela sam, ale nikdo mi nevyvrati, ze zijeme ve svete nejvetsich podvodu, manipulaci, lzi , a to vse je chraneno temi nejvyssimi.... Toto byl pouze muj nazor, Vase nazory samozrejme respektuji.....Co clovek, to jiny nazor.... Co se tyce tematu minci, o ktere jsem se dotazovala, jeste udelam takovy maly osobni pruzkum trhu (nabidku prodeje) a kdyz bude zajem o koupi minci nad cenu v zahranici, co mi je nabizena dnes....., koupim tyto mince a kdyz zajem nebude, nekoupim..... Tim bych asi uzavrela me dotazovani a vsem dekuji za nazory, kterych si vazim. Hezky den.
Registrovaný uživatel
Jak je to s investičními mincemi zlaté i stříbrné,kde je nejlépe koupit-prodat?Mám namysli i světové např.Britania,nebo Panda v různých velikostech.
Díky za názory-jsem nováček.
Registrovaný uživatel
Pár "firem" je tu i prodává. Jedna má dokonce i klasické kamenné obchody (cca tři).
Registrovaný uživatel
:shock: Měl jsem spíš namysli něco jako Aukro,nebo se zeptám obráceně:koupím v obchodě a příp. prodám jak?(pokud neberu v úvahu podhodnocenou výkupku třeba téhož obchodu) :roll:
Registrovaný uživatel
pokud vynecháš popsané způsoby tak jedině jinému zájemci, kterého si najdeš :roll:

přijde mi to jako dotaz dalšího naivního laika co chce výhodně investovat bez znalostí a bohatnout...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
hesin: K investici i na sbírání musíš mít znalosti a pokud je nemáš, je to jako jít si vsadit do loterie.
(nehledě na to, že investice a sbírání jsou dost rozdílné věci)
Podobných dotazů je tu i několik do měsíce již několik let.
Každý druhý by chtěl výhodně investovat, ale investovat do letitého studi, drahé literatury, stovek hodin času apod. to už většinou ne... :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
hesin napsal
:shock: Měl jsem spíš namysli něco jako Aukro,nebo se zeptám obráceně:koupím v obchodě a příp. prodám jak?(pokud neberu v úvahu podhodnocenou výkupku třeba téhož obchodu) :roll:


Na Aukro v případě investičního zlata (mince, slitky) zapomeň (pokud to nebude někdo z renomovaných místních prodejců a nejsem si jistá, jestli na Aukru jsou).

Co se týče prodeje:
- zpětný odkup firmou od které jsi to koupil
- Aukro a další i-net aukční portály
- firmy vykupující drahé kovy
- nově otevřená Burza kovů
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
hesin: K investici i na sbírání musíš mít znalosti a pokud je nemáš, je to jako jít si vsadit do loterie.
(nehledě na to, že investice a sbírání jsou dost rozdílné věci)
Podobných dotazů je tu i několik do měsíce již několik let.
Každý druhý by chtěl výhodně investovat, ale investovat do letitého studi, drahé literatury, stovek hodin času apod. to už většinou ne... :|

Dovolím si poupravit tento vecně chybný příspěvek ...

Ke sbírání znalosti zcela určitě potřeba nejsou. Nemyslím ze je někomu potřeba vnucovat literaturu a studium, to se buď během sbírání dostaví jako touha něco poznat hlouběji, anebo se nedostaví. Sbírání->Znalosti je ostatně velmi častá cesta mnoha z nás. Dotaz daného uživatele vnímám jako snahu se něco dozvědět, jistě si s odpovědí do budoucna nevystaci ale je jen na něm jestli půjde do vetsi hloubky.

Sberatelstvi s investovanim se velmi vhodně doplňuje, byť se to nemusí numismatikum líbit, ano, možná je to móda, možná je to o penězích, ale znalosti je k takovému přístupu potřeba jen omezené a to zejména znalosti numismatiky - mohu si napriklad nechat poradit a nemusim dané minci / období rozumět vůbec. Opět je to o tom, s čím se daný sberatel-investor spokojí.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
Krtek napsal
Ke sbírání znalosti zcela určitě potřeba nejsou. Nemyslím ze je někomu potřeba vnucovat literaturu a studium, to se buď během sbírání dostaví jako touha něco poznat hlouběji, anebo se nedostaví.


Pokud sbíráš jen kolečka kovu nebo pro potěchu z lovu a nevadí Ti, že tímto způsobem s velkou pravděpodobností v případě nutnosti prodeje „proděláš kalhoty“ z mnoha "výhodných nákupů", pak znalosti o sbírané oblasti opravdu nepotřebuješ(o to více se někdy budeš divit).

Krtek napsal
Sberatelstvi s investovanim se velmi vhodně doplňuje, byť se to nemusí numismatikum líbit, ano, možná je to móda, možná je to o penězích, ale znalosti je k takovému přístupu potřeba jen omezené a to zejména znalosti numismatiky - mohu si napriklad nechat poradit a nemusim dané minci / období rozumět vůbec. Opět je to o tom, s čím se daný sberatel-investor spokojí.


Tato uvedená představa pisatele, je bohužel zcela chybná - sberatelstvi se s investovanim tedy rozhodně tak moc vhodně nedoplňuje.
Sběratele zajímá zjednodušeně mince a její krása či historie. Většinou mu stačí že v průměru zůstane na relativní ceně kolem nuly a baví se sbíráním a znalostmi získanými kolem. Ostatně ví, že čím bude mít lepší znalosti, tím s menší šancí si nechá ujít výskytem vzácnou minci nebo s menší pravděpodobností koupí padělek či opravenou minci nebo za předražené ceny a právě díky těmto získaným znalostem(s trochou pomyslného štěstí) nakupuje rozumně až výhodně a v delším horizontu i nejednou něco vydělá(většinou čím má více znalostí o kupovaném, tím i lepší výsledek), což však pro něj není v naprosté většině prioritou. Často ani menší prodělek po letech vlastnictví není v zásadě vždy až tak rozhodující.
U investora je rozhodující jen jediná věc a to uložit peníze s co nejvyšším výdělkem při jejich prodeji a nic dalšího ho nezajímá.
Osobně je mi celkem jedno zda je u nás o sto „tzv.investorů“ do mincí více, či naopak méně(tedy se mi to ani může/nemusí líbit). Sběratele zajímavých starších mincí to většinou až tak moc nepostihne. V naprosté většině(odhadem 60-80%) nakupují "investoři" relativně nezajímavé moderní mince z období posledních 200let(výjmečně 250) a nebo u starších raritní(či historicky „profláklé“) věci za vysoké částky. Právě z důvodu minimálních odborných znalostí o věci a pod masáží obchodníků, kteří jim také tyto věci rádi obstarají(jistě zdarma poskytnou právě své znalosti že…). Pokud by ale nakupoval člověk(investor) bez znalostí, pak dopadne s velkou pravděpodobností špatně, jako v jakémkoliv oboru investování.
Naprostá většina těchto případných „dobrých rádců“ a poradců investorů u nižších relací(ne mnoha milionů kde je to trochu jiné) vaří nejednou z vody a dle toho to i může vypadat výsledek po pár letech. Je jedno zda nakupuješ investičně mince, domy nebo akcie, princip je v zásadě stejný.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 5. 1. 2014, 15:40. »
Moderátor
Krtek napsal
Ke sbírání znalosti zcela určitě potřeba nejsou. Nemyslím ze je někomu potřeba vnucovat literaturu a studium, to se buď během sbírání dostaví jako touha něco poznat hlouběji, anebo se nedostaví.

Pak ale ve výsledku nepůjde o sbírku, když nebudu vědět, že tam mám samé padělky, když to nebudu schopen ani správně určit, o prodělání peněz, které může být značné, ani nemluvě.

Krtek napsal
Sberatelstvi s investovanim se velmi vhodně doplňuje, byť se to nemusí numismatikum líbit, ano, možná je to móda, možná je to o penězích, ale znalosti je k takovému přístupu potřeba jen omezené a to zejména znalosti numismatiky - mohu si napriklad nechat poradit a nemusim dané minci / období rozumět vůbec. Opět je to o tom, s čím se daný sberatel-investor spokojí.

Sběratelství a investování jsou dvě rozdílné věci, mohou se doplňovat, ale také tlouct (to mnohem častěji). Jinak numismatik je člověk, který se zabývá mincemi a vším co je s nimi spojeno z odborného hlediska, nemusí tedy mít vůbec žádnou sbírku. Sběratel, který nemá žádné znalosti, není sběratel (max. začínající), ale investor nebo tzv. shromažďovatel, který skupuje vše co se mu líbí, aniž by tušil o co jde nebo jakou to má cenu..
Když si někdo plete pojmy a vydává za ně své (mylné) dojmy, je to těžké.. :roll:
Registrovaný uživatel
Děkuji za názory,
proč by každý numismatik musel mít min. 80 let a knihovnu plnou chytrých knih?
Každá záliba se vyvíjí a roste nebo zaniká vlivem okolností,zde i určitě dle fin. možností.Proč nezačít s vidinou postupného zhodnocování a současně zapojit sběratelskou vášeň?Každý má své oblíbené období,materiál mincí či oblast.......
Já vidím radost v postupném učení a zjišťování o co go.A jestli při tom nechci přijít na buben?
Čas ukáže........
« Poslední úpravu provedl(a) hesin v 13. 1. 2014, 23:01. »
Registrovaný uživatel
Zatím tu padala slova “sběratel” a “investor”,
numismatik je ale třetí kategorie neboť ten může klidně mít jen ty knihy a žádné mince.
Mimo to si protiřečíš protože postupně si určovat a nepřijít při tom na buben je nesmysl. Správně určit musíš ještě před nákupem. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Světové mince » ZLATE PAMETNI MINCE - ZAHRANICNI

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1