Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATO

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Druhý je holandský dukát. Na tomto linku je k predaju za 415 Eur v cca. rovnakom stave
http://www.ma-shops.com/bwbank/item.php5?id=734&lang=en
Registrovaný uživatel
Bojim se, ze realna cena toho dukatu bude podstatne nizsi. Jednak ma-shops je obecne predrazeny (ja vetsinou delim dvemi :) a taky ten na fotce je decentrovany - chtelo by to navic zvazit, protoze jsou casto okrajene. Ja na Aukru koupil pred 2 lety podobny pod 4500 Kc, ale ted jsou nejak moc v oblibe - takze muj odhad je 5000-6500 Kc.
Registrovaný uživatel
asi tak, kdykoliv tu vidím jako ocenění odkazy na nabídky po Evropě, musím se nad srovnáním a reálností u nás smát...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Velmi Vám všem děkuji za ochotu a cenné rady, děkuji Široký.
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc, jestli jsem určil správně tento dukát a případně přibližnou cenu.

Vladislav II. Jagelonský
dukát - 1512
Kremnice - Georg Thurzó

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určené je to správne H:771,UngerII:610b,CNH:260B, Pohl: L8-2. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Šťastný nálezca v Kaliformii vykopal zlatý nuget o váhe 6 libier = 2,72kg . :roll: :shock:

Cena predaja cez aukčnú sieň sa odhaduje okolo 400 tisíc USD.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 23. 10. 2014, 8:32. »
Registrovaný uživatel
:shock: tak takovouhle bramboru bych taky chtěl jednou vykopat
Registrovaný uživatel
to len na obrázku vyzerá tak veľký, v skutočnosti bude mať 7-8 cm na dlžku.
Ak sa dobre pamätám tak kilo je kocka o hrane 3,7 cm.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Bojim se, ze realna cena toho dukatu bude podstatne nizsi. Jednak ma-shops je obecne predrazeny (ja vetsinou delim dvemi :) a taky ten na fotce je decentrovany - chtelo by to navic zvazit, protoze jsou casto okrajene. Ja na Aukru koupil pred 2 lety podobny pod 4500 Kc, ale ted jsou nejak moc v oblibe - takze muj odhad je 5000-6500 Kc.



Takovýchto sv. dukátů r.23 v takovém a podobném stavu jsou za tuhle cenu na aukru desítky, to určitě :D Rád bych se podíval na odkaz nějaké takovéto aukce. Jak na aukru, tak aukcích ČNS a podobně jsou tyto dukáty nejdou pod 7500 kč. Takže věřím, že jste před dvěma lety pořídit dukát za 4500 kč (nebylo to spíš za 450 kč?? :mrgreen: )Ale dnes je situace naprosto jiná - tedy jestli ten váš dukát nebyl ve stavu 2/2 :-)))
Moderátor
prasek: Tovy se ale vyjadroval k tomu druhemu dukatu - holandskemu.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
prasek: Tovy se ale vyjadroval k tomu druhemu dukatu - holandskemu.

Já to tedy pochopil, že se pán vyjadřuje k čs dukátu. Jestli jsem se ale mýlil, tak se samozřejmě omlouvám.
Když už se tu načnula otázka ekcentričnosti ražby dukátů, všiml jsem si že i u některých svatováclavských dukátů k tomuto docházelo, Zajímalo by mně, v jaké míře to snižuje jejich cenu, i když jsou jinak v bezvadném stavu?
Moderátor
prasek: Tovy zminuje ma_shops, na coz je link v predeslem prispevku vyjadrujici se k holandskemu dukatu, takze je naprosto jasne ze se vyjadruje take k tomu holandskemu dukatu - chce to cist nejen prvni a posledni vetu prispevku ;)
Registrovaný uživatel
Aha, no takže posměváčků ohledně toho že jsem si špatně přečetl - což uznávám - příspěvek na který jsem pak
reagoval, by bylo dost. Ale tim to hasne..........
Registrovaný uživatel
tak posměváček jste byl hlavně Vy vůči Tovymu ..... jen tak na okraj
Registrovaný uživatel
Kde pôjde cena zlata? There is a high probability that gold will fall to around $980...(technická analýza)
http://www.cnbc.com/id/102144628
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Když analytici začínají hrozit propadem ceny zlata tak to podle mě znamená, že je vhodná doba k nákupu.
Registrovaný uživatel
Souhlas s rst. Taky to vypovídá o pokledu dolaru, protože v korunách/EUR se to minimu z ledna neblíží viz http://www.24hgold.com/english/gold_silver_prices_charts.aspx?money=CZK&country=Czech_Republic 1Y graf. A když už píšu: moje oblíbená stránka: http://pricedingold.com/
Registrovaný uživatel
tak analytici si hrajou své hry .... Mnohem zajímavější a nikde moc rozšířená informace je tahle :D :D .... cituji

Do hry o zlato nyní vstupuje další zajímavý faktor, který může budoucí vývoj do značné míry ovlivnit. Je jím referendum ve Švýcarsku, které se uskuteční 30. listopadu. Švýcaři v něm rozhodnou o zákazu prodeje zlatých rezerv a o následné povinnosti Švýcarské národní banky držet nejméně 20 % všech aktiv právě ve zlatu. Součástí referenda bude také rozhodování o stažení veškerého fyzického zlata vlastněného Švýcary zpět do Švýcarska, a to zejména z Ameriky, Kanady a Velké Británie. Švýcarsko v letech 1999 až 2003 prodalo přes 50 % svých zlatých rezerv za ceny mírně nad 200 USD za unci.

Vzhledem k aktuálně nastavené geopolitice, riziku a nejistotě a v době negativního ekonomického výhledu se dá očekávat kladný výsledek referenda. Ke 30. září letošního roku držela SNB celkem 1040 tun zlata, což bylo v relativním vyjádření 7,7 % všech rezerv. Aby SNB splnila 20% hranici, musela by během tří let přikoupit přes 1600 tun zlata.
Registrovaný uživatel
Ja jsem tu snad nekde pred 3 lety psal, ze zlato pujde dolu. Sice poptavka byla velika, jenze kvuli cenam zlata se zlato zase zacalo ve velkem tezit - po celem svete zacaly firmy investovat do novych zlatych dolu a technologii, protoze se to najednou vyplatilo. Nevim, kolik se rocne vytezi zlata, ale myslim, ze to bude vice jak stovky tun, rekl bych tak 2 - 3 tisice tun (nikde jsem nenasel udaje) a kdyz se tohle mnozstvi zvysi o par desitek procent, tak za nejakou dobu jasne musi cena zlata jit dolu.
Registrovaný uživatel
Ak Švajčiari začnú nakupovať zlato, tak cenu to zvýši. To jednoduchá matematika. Otázka je o koľko a na ako dlho. Cena bude hnaná najmä špekulantmi, ktorí sa pokúsia zlato rýchle nakúpiť, aby ho v zápätí mohli so ziskom švajčiarom predať.
Ale Švajčiarska centrálna banka (SNB) nie je padnutá na hlavu, tak môžeme predpokladať, že nebude nakupovať na burze, ale priamo od ťažobných spoločností resp. rafinérii zlata alebo od iných centrálnych bánk a špekulanti utrú hubu.
Ročná produkcia zlata je 2770 ton, takže nakúpiť 1550 ton počas troch rokov predstavuje cca 500 ton ročne. Pokiaľ sa rozhodnú nakúpiť zlato počas 5 rokov, tak to predstavuje len 300 ton ročne.
Myslím, že SNB viac než nákup zlata znepokojuje pravdepodobne následné posilnenie švajčiarskeho franku CHF voči ostatným svetovým menám a prelomenie dlhodobo bránenej hranice EUR/CHF 1,20. To by znamenalo ďalšie predraženie už dnes drahej švajčiarskej produkcie a de fakto neschopnosť konkurovať v globálnej ekonomike.
Takže výsledkom nákupu zlata bude nakoniec hospodárska kríza.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Práve naopak , Švajčiari potrebujú kúpiť preto neviditeľná ruka :D trhu znižuje cenu zlatíčka.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V tomhle pripade by cena zlata rostla, protoze produkce zlata je omezena.
Registrovaný uživatel
Neviem kto sa pamatá na súdne spory za nacistické zlato a výška odškodného ,
postupne cena zlata klesla až na cca. 350 USD za uncu .
Stanovila sa výška odškodného cena zlata začala pozvoľne narastať .
Na druhú stranu pokiaľ nakupovala Čína na 24 hodín zlato zrástlo o 40% druhá fixácia Londýnska burza.

Dalšia nie zanedbatelná skutočnosť je , Ruská centrálna Banka začala sústredovať zlaté rezervy tohto roku v nákupe predstihla Čínu aj Indiu , ostatné sa dá ľahko spočítať , sankcie , veľmoci si podrezávajú krky v motýlkoch len výnimočne priamo proti sebe bojujú... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pani to co tu spominate by platilo ak by sa obchodovalo fyzicke zlato ,ale kedze 95%obchodov su papierove kontrakty tak zopar mocnych nacele s JP MORGAN si robia co chcu.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1