Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATO

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
... tedy pro doplnění a úplnost ... může to být i 1/2 sovereign, pak je váha poloviční a cena cca 4000 Kč
Registrovaný uživatel
kekule napsal
... tedy pro doplnění a úplnost ... může to být i 1/2 sovereign, pak je váha poloviční a cena cca 4000 Kč


Děkuji ;)
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o rozlusteni kontramarky na Sovereignu. Predpokladam, ze je tam cislice 22, ale co ten zbytek?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobré odpoledne,
snažím se určit tento dukát. Mám tu dvě určení, ale nevím, jaké je správné. Hledal jsem a určoval jsem podle aukcí. Předem děkuji za pomoc.

První určení zní takto:
Imitace Holandského dukátu
1768-1849
Mincmistr - značena pochodeň
Mincovna Petrohrad

RUSSISCHE MÜNZEN UND MEDAILLEN
RUSSISCHE IMITATIONEN NIEDERLÄNDISCHER RITTERDUKATEN
Dukat 1840, St. Petersburg. 3,46 g. Imitation eines niederländischen Ritterdukaten. Bitkin 32; Fb. 161; Schl. ­. GOLD. Vorzüglich


Druhé:
Holandsko
Wilhelm I.,
1813-1840
Dukát
Mincmistr - značena pochodeň

Europa
NIEDERLANDE
Königreich
Wilhelm I., 1813-1840 Dukat 1840, Mmz. Fackel
Friedb. 331, Schulm. 224, Schlumb. 117
Gold Tuschezahl, vz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prvy dukat je Holandsky .druhy a treti Ruske imitacie
_______________
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsem to napsat. Předposlední fotka je z aukce, kde je to určeno jako:
RUSSISCHE MÜNZEN UND MEDAILLEN
RUSSISCHE IMITATIONEN NIEDERLÄNDISCHER RITTERDUKATEN
Dukat 1840, St. Petersburg. 3,46 g. Imitation eines niederländischen Ritterdukaten. Bitkin 32; Fb. 161; Schl. ­. GOLD. Vorzüglich

A poslední fotka je rovněž z aukce určena takhle:
Europa
NIEDERLANDE
Königreich
Wilhelm I., 1813-1840 Dukat 1840, Mmz. Fackel
Friedb. 331, Schulm. 224, Schlumb. 117
Gold Tuschezahl, vz

Moje mince je ta první. Jedná se tedy o Holandský dukát, mně ty mince připadají úplně stejné, nikde nevidím rozdíl :oops:
Každopádně díky.
Registrovaný uživatel
Prvy je určite Holandsko a druhy určite Ruska imitacia.Na ten treti by som potreboval lepšie foto.rozdiely tam su len musiš vediet kde ich hladat.Je k tomu literatura -Rosanov.
_______________
Registrovaný uživatel
Su rozne skupiny ročnikov ktore maju rozne odlišnosti.Takže nie je to unifikovane.Ak vieš po rusky možem ti niečo z toho poslat.
_______________
Registrovaný uživatel
Byl bych moc vděčný, rád se podívám. Díky
tomaspesek70@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Prvy rozdiel pri ročnikoch 1839-40 je poloha pismena L.Pri ruskej imitacii vertikalne predlženie L smeruje medzi pismena G-E.Skusim skicu.Dalšie odlišnosti som ti preposlal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Tak toto by mě nenapadlo. Hledal jsem odlišnosti v opise, ornamentech, rozdíly na postavě atd., nic jsem ale nenašel. Díky za názornou ukázku.
Na email mi nic nepřišlo :'(
Registrovaný uživatel
Ano ta imitacia bola robena prave preto aby sa nepoznal rozdiel,lebo ich použivali na zahranične platby.Bolo to pre nich vyhodnejšie ako použivat zlate ruble.Samozrejme sa dopustili zopar chybičiek a preto sa daju rozpoznat.Najlepšie pomocou digitalneho etanolu alebo pod mikroskopom.Poslal som ti to trykrat ,skus mi poslat prazdny email vyskušam ešte raz.
_______________
Registrovaný uživatel
Jako skoro chemik se musím zeptat - co je to ten digitální etanol?
Moderátor
no taky sem se nad tim pozastavil, ale pak jsem to nekomentoval. predpokladam, ze dotycny chtel rici "digitalni etalon" i kdyz i to spojeni samo o sobe neni zrovna bezne a stastne...
Registrovaný uživatel
m1234:
ak sa budes nudit, mozes to poslat na mail aj mne.
nie ze by som to nutne potreboval,
ale ako dovod trosku oprasit rustinu, inak uplne nepotrebnu, to staci.
vdaka.
_______________
Registrovaný uživatel
pooh napsal
Jako skoro chemik se musím zeptat - co je to ten digitální etanol?
pooh CH3-CH2-OH je ten čo poznate ako chemik.Ale v jednom prispevku riešim borovičku v druhom mince a toto bol vysledok .Ano myslel som na digitalny etalon ako spravne pochopil oliver.Použiva sa nazov digitalny alebo elektronicky etalon.Ten nazov som už viac krat zaregistroval a ako to nazvat lepšie ma zatial nenapadlo.
_______________
Registrovaný uživatel
Je tohle realita? http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-65-36#
pokud ano,co je na tom dukátu tak zvlášního?
Registrovaný uživatel
Čo sa vám nezdá? Normálna trzna cena. Pekný stav mince. Myslíte si že dukaty sa predávajú za cenu zlata?
Registrovaný uživatel
Jestli je tohle normální tržní cena?.. Stav mi nepřijde nijak exluzivní,ptal jsem se co je na něm zvláštního ve smyslu jako mincovna nebo malý počet ražených kusů v tomto roce.
Registrovaný uživatel
áno, mincovňa a aj malý počet kusov na trhu. a to sa odzrkadlilo na cene.
Registrovaný uživatel
Rreno napsal
Jestli je tohle normální tržní cena?.. Stav mi nepřijde nijak exluzivní,ptal jsem se co je na něm zvláštního ve smyslu jako mincovna nebo malý počet ražených kusů v tomto roce.
To su take usmevne dotazy.Cena je skor nizka ako by mohla byť.Videl som aj horši stav predat drahšie.Počet kusov-pri tychto ražbach nie je evidovany počet kusov.Vzacnost sa posudzuje podla vyskytu.Pražske dukaty M.T.su ozaj vzacne preto ta cena.Aj ked pred 10 rokmi sa dali kupit za 1000€
_______________
Registrovaný uživatel
Pěkný den všem,

chtěl bych poprosit zda by někdo nepomohl nacenit tyto dva Half Sovereign (1906, 1909).. Váha 4,2g /kus.. Bohužel nemohu dodat lepší foto, jsem v U.K. a mým pomocníkem je pouze mobil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle katalogu náklad 4,245,000 resp. 4,011,000 ks. - v těchto stavech cena zlata (3.9940 g., 0.9170 Gold).
Registrovaný uživatel
Mockrát děkuji!
Registrovaný uživatel
Prosím o ocenění této mince děkuji mnohokrát.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1