Numismatické rady a zajímavosti

Numismatické rady, prodej levných mincí, výkup mincí, levné mince a bankovky - sběratelské stránky

Míšeňský groš

Pro bližší informace o nové knížce Sbíráme mince a bankovky klikněte zde.

[zachovalosti] [čištění] [kolik za?] [vzácné čs. mince] [FAQ] [prodej laciných mincí]


Snad každý člověk má doma nějaké ty mince po babičce, pár drobáků, které si kdysi přivezl z cest nebo nějaké staré mince či bankovky, které zůstaly na našem území po Němcích či dokonce z doby Rakousko-Uherska. Máte-li doma nějaké takové mince a rozhodli jste se je nabídnout k prodeji, možná vám poradí tyto stránky.

Původním účelem těchto stránek bylo podat pár rad ohledně případného prodeje starých mincí a bankovek a taky tak trochu poradit, abyste se nenechali úplně ošidit. Postupně se na toto téma "nabalovala" další témata spojená s numismatickými zajímavosti, až stránka dostala tuto podobou.

Pokud mi však chcete po přečtení těchto stránek nabídnout nějaké mince nebo bankovky k prodeji, případně žádáte nějakou numismatickou radu, pošlete e-mail na tuto adresu: mince@atlas.cz

Pište prosím ale opravdu až po přečtení těchto stránek, na cca 80% nejčastějších typových dotazů najdete odpovědi na jednotlivých tematických stránkách (zejména na stránkách Kolik za mince?, Často kladené otázky, Vzácné čs. mince a Co sbírat?, ale i na dalších místech).

V často kladených otázkách najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ohledně mincí - často tam uvádím na pravou míru nepřesné informace z médií o údajných numismatických raritách.

Také jsem si dovolil pro Vás připravit několik článků o kuriozitách, které přímo či nepřímo souvisí s platidly. Zkuste se na ně podívat, snad Vás zaujmou.

V rámci zajímavostí jsem připravil také zvláštní stránku o nové evropské měně EURO, zkuste ji navštívit.

V neposlední řadě si u mne můžete zakoupit lacino mince do své sbírky. Chcete-li levné mince od padesátihaléře za kus, zkuste tuto stránku.

No, a kdybyste se naopak potřebovali zbavit prakticky bezcenných mincí Vy, jděte naopak sem.

Dále jsem připravil stránku s numismatickými aktualitami. Bohužel však nemám čas ji příliš často aktualizovat.

Zveřejňuji zde rovněž podrobný, možná trochu odborněji pojatý, článek pojednávající o zachovalostech mincí.

V neposlední řadě by neměla Vaší pozornosti ujít stránka s texty některých důležitých právních předpisů, které se týkají platidel a numismatiky.

Pavel Frouz


Několik slov o autorovi

mince, mince zlate, mince pametni, mince stribrne, hodnota mince, mince stare, ceske mince, cz mince, ceskoslovenske mince, stříbrné mince, výkup stříbrných mincí, výkup stříbra, kolik dostanu za mince, nákup mincí, prodej mincí, levné mince, numismatika, numizmatika, bankovky, notafilie
počet návštěv
TOPlist

Unikátní návštěvy podle států od 12.08.2010 free counters