Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Vykupminci.cz
Numisargo

Antika

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dneska sla na eBayi paradni vec - neni to sice mince, ale dam to tu, je to zajimave. Jak jsem videl SOLa, hned jsem to chtel mit. Bohuzel cenove jsem absolutne nestihal, tak alespon jsem si ulozil obrazek na pokochani. Prodavala to Agora jako "Mystery plate".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je potreba si uvedomit, ze XI antoninian mel dvojnasobnou hodnotu oproti normalnimu a v dnesni dobe diky vzacnosti pro sberatele minimalne petinasobnou, takze tu byla a je silna motivace delat z XXI znacek XI ;)
Antickych minci s "vynechanymi" pismeny jsem uz par videl, ale netvrdim, ze to nutne musi byt ucpanym razidlem.
Moderátor
Ad starozitnosti, vzhledem k rozvinutemu padelatelskemu trhu a cenam (u takove veci tipuju petimistnou castku) je nakupovani takovych veci na eBayi misto na aukci u renomovane firmy se zkusenostmi (napr. Hirsch) docela silne koledovani si o maler (kdyz pominu ten, co hrozi vyvozem bez povoleni, prece jen se to sleduje vic nez mince).
Registrovaný uživatel
Tohle bylo v popisu s tim, ze jsou k tomu i papiry ci posudky. Desticka byla vydrazena za 1350 eur. Vim, ze podobne desticky z konce rima a hlavne byzance se daji koupit do 200 eur, ale samozrejme neda se to uplne srovnavat - jsou to 2+ staleti rozdil a na tech pozdnich uz jsou motivy krestanske.

V posledni dobe jsem videl na ebayi moc hezkych veci (minci) a celkem chapu, proc to tam lidi davaji - cena casto prevysuje cenu v aukci. To pozoruji v poslednim roce a pul. Lidi hrozne blbnou.
Registrovaný uživatel
ale nekdy je to zajimave - treba vcera sla na ebayi tetradrachma:
http://www.ebay.de/itm/LANZ-Mysien-Kyzikos-Kore-Soteria-Thunfisch-Muschel-Loewe-Tetradrachme-HL417-/301650649989?ssPageName=STRK%3AMESINDXX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=PJDH%252Fg36JNZc5%252BahqU4z%252Bi%252Bodwc%253D&orig_cvip=true&rt=nc

tahle tetradrachma byla nedavno v anglicke aukci s volackou 2000 liber, ale nikdo ji nekoupil. Divim se, ze ten clovek zariskoval a dal to pres Lanze na ebay. Ta volacka je dvojnasobna. Asi potreboval rychle penize..
Registrovaný uživatel
Zadarmo -tato stala 9 000.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegov antikárov, robil som si plata na uloženie antických mincí podla rozdelenia. Pod mincou v plastovej kapsle je šítok s určením. Neviem či sa vám to bude páčiť no ja som celkom spokojný s uložením. Akurát niektoré bude treba ešte pozaplňať.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry napad. A mas uz toho tam docela dost a mince vypadaji dobre!
Registrovaný uživatel
Dík Tovy, pár pekných kúskov mám aj od teba.
Registrovaný uživatel
Pekné! Muselo to dat dost roboty. Ja by som na to nemal trpezlivost.
Registrovaný uživatel
Taky se mi to líbí, a co když získáš nějaký sestercius v etui zabere celkem dost místa. Mě se do standartních platíček v etui nevleze.
Registrovaný uživatel
Olroman buď by som skusil zväčšiť v plate nejaký otvor pokial by to rozmerovo išlo, alebo by som si spravil plato špeciálne na sestercie. Keď som ich robil myslel som aj na to. Skorej ale plánujem urobiť plato aj na sestercie.
Registrovaný uživatel
Když tu před časem kolega harley předvedl své pěkné uložení mincí, dovolím si také ukázat svá "plata", ke kterým jsem postupně dospěl. Rozměr je delší A4 pasující do minc. kufru, výšku políček jsem měl nejprve uzpůsobenou na napůl složený sáček se zipem. Ty nejsou ale extra čiré, navíc tu nejsou doporučované na delší uložení kvůli změkčovadlům, tak jsem je vyměnil za nejmenší celofánové sáčky, které tu doporučova myslím p. Kučera (díky za tip) Jsem s tím teď celekm spokojen, jen výroba samo nějakých pár hodin trvá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypada to takhle opravdu hezky
Registrovaný uživatel
Tak jsem se po půl roce dočkal a na webu byla zveřejněna nabídková listina na dražbu ČNS v Táboře. Jak mi zde bylo doporučena, je tam slušná nabídka byzantských mincí. Bohužel jsem však v dobu dražby služebně v Londýně, tak se akce nemohu osobně zúčastnit. Říkal jsme si tedy, že si pár kousků vyhlédnu a provedu alespoň korespondenční nabídku. Bohužel, jak zde již bylo diskutováno, mince v nabídce jsou většinou bez fotografií, což je nakupování zajíce v pytli. Co mě ale zaráží je označnení stavu mince. Přikládám ukázkovou fotografii mince, která je označena stavem -1/1, což by mělo značit minci v relativně zachovalém stavu. Jak obrázek ukazuje, stav je lehce dikutabilní. Chápu, že Herakliovy follisy nějakou extra krásou neoplývají, ale toto? Jak asi mohou vypadat jiné mince třeba s kvalitou 2/-1???? Máte s tímto označováním někdo zkušenosti? Chystá se někdo do Tábora?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo, zkusenost mam takovou, ze se musi jit realne nejmene o 1 dolu, nekdy o 1.5. Je to snad na vsech ceskych aukcich, mozna jen jedna ci dve jsou na tom lepe. Co je horsi jak 1/1 je uz fakt casto straslive :)
Registrovaný uživatel
Díky za info. Taky mi to tak přišlo, že ty stavy jsou v reálu o dost nižší. Každopádně dražit naslepo radši nebudu riskovat.
Registrovaný uživatel
Mam tu takovy problem skrz certifikaci mince. Potrebuji certifikovat jednu minci. Premyslim, ze to poslu Searovi. Jenze mince neni nejlevnejsi a jednak tu mam problem, ze poslu starou vec do zahranici, z cehoz muze byt problem. A pak mi neni jasne, jak se resi dan a clo, kdyz to ja poslu do USA a naopak kdyz on mi to posle zpet. Ma s tim nekdo zkusenost?
Moderátor
Tak pojistit se mince prece da a poslani do USA, kdyz nejde o vyvoz, ale jen o posouzeni a je jasny tvuj umysl aby se vratila zpet, by teoreticky nemelo byt problem, ale nevim jak je to presne definovane v zakone. Kazdopadne kazdy rok se posilaji po celem svete miliony minci bez vyvozniho povoleni (aukcni firmy to vetsinou alibisticky hazeji na kupujici, ze si maji sehnat veskera potrebna povoleni). Clo (+hlavne DPH) by taky nemelo byt problem, prece nic nekupujes, ale platis za sluzbu, prece nebudes platit clo a DPH za vlastni minci, ktera se ti vraci zpet.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 19. 9. 2015, 13:55. »
Moderátor
Chcem sa spýtať, či je Crispova minca vzácnejšia ako Konštantínova, predpokladám že by mohla byť.
Registrovaný uživatel
Konstantin ma samozrejme i dost vzacne mince, ale "normalni" mince ma Crispus urcite vzacnejsi
Moderátor
Nebylo receno o jakeho Konstantina jde, ale i ve srovnani s Konstantinem II je Crispus vzacnejsi. Ale porad je jeho minci tolik, ze o nem nejde mluvit jako o vzacnem cisari. Kdyz koupim konvolut minci z 1. pol. 4. stoleti, tak ve stovce minci bude Crispus urcite aspon ctyrikrat, petkrat.
Moderátor
Nemyslim si, ze by Crispovi mince byly obecne vzacnejsi nez ty Constantinovi...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Nerikam ze o moc, ale o trochu ano, co mam tak zkusenosti z vetsich souboru minci..
Moderátor
Obecne jsou videt mene, ale v praxi nejsou cenove nijak vyse, nebo ne moc.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1