Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Vykupminci.cz
Numisargo

Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Budeme to nazývat správným názvem. Je to prostý podvod! Máte někdo zkušenosti s Aukrem, aby to odstranili z nabídky?
Registrovaný uživatel
Jasně se ukazuje, že jde o falzum!
Na těch nově přidaných fotkách jde podle mne o shodný kus, jen zde byl zavěšen na chybné
stuze.
Ad kolega „cestmir“ - není to můj pseudonym, ale jen nick na těchto stránkách. Detailní fotky, jak jsem psal, jsem nechtěl pro sebe, ale aby je kolega vystavil zde pro nás všechny.
Z pochopitelných důvodů se jich tedy zřejmě nedočkáme. A o nějakém Leljušenkovi už nemůže být vůbec řeč. Pro Signum nic na toto téma nechystám, ale pokud bystě chtěl, klidně napište a pošlete.
Registrovaný uživatel
Pro: "faleristika": Právě proto jsem přidal ty poslední fotky, které byly již kvalitnější a pro Vás to určitě nebyl problém poznat, že jde o stejný kus. Jak, to víme oba. Pro SIGNUM by to bylo téma jen v případě, že by šlo o originál a jen jako zmínka na závěr dalšího čísla o vydražené položce. Na tomhle případě vidíme, jak může být veselo ve faleristickém dění. Já jsem se celkem dobře bavil a jen je mi líto těch, kteří v podobných případech vydají nemalé částky pro svou neznalost. Inu, jsme ze staré školy a jsme si vědomi toho, že základem veškerého sběratelství jsou především znalosti... Ze Záložního stanoviště Vás zdraví ČeFr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
O tomto odznaku jsem informoval. Nikdo z nás(Vás) žádné stanovisko nezaujal. Jeden slovenský kolega však tvrdí, že to je novoděl vyrobení neznámou dílnou v Litvě. Odznak na aukru se prodal za 8100. Je teď tedy na nás, pokud zjistíme další fakta, seznámit s těmito fakty všechny faleristy. Osobně tomu až tak nevěřím neb jeho tvrzení není ničím potvrzeno. Napsal, že 10 let nakupoval z Litvy tyto věci a zjistil, že to jsou kopie. Tak tedy přátelé
-faleristé :Bděte".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A další falešný kousek. Řád republiky 2. typ, ČSSR. Na aukru.

http://aukro.cz/rad-republiky-2-typ-c-354-i6619485267.html

Se stejným číslem, prodávaná hnusná kopie na netu.

http://www.kanony.cz/rad-republiky-cssr.html

A z matriyk jde vyčíst, že originál, číslo 354 byl udělen roku 1959. Takže první typ. No nic.
Moderátor
ANO, firma
"Kanony" postupně, pomalu, ale dokonale ničí faleristiku. Dokonce jsem v jednom časopisu četl, jak je to skvělá firm, které dokáže udělat tak pěkné kopie a sběratelé si konečně mohou nakoupit krásné řády. To napsal do časopis DP pán, který si nechá říkat falerista.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
ANO, firma
"Kanony" postupně, pomalu, ale dokonale ničí faleristiku. Dokonce jsem v jednom časopisu četl, jak je to skvělá firm, které dokáže udělat tak pěkné kopie a sběratelé si konečně mohou nakoupit krásné řády. To napsal do časopis DP pán, který si nechá říkat falerista.

Plně souhlasím, firma kanony udělá spíše vrásky na čele nejen začínající sběratelů, než požitek z právě vydraženého vyznamenání na portále.
Jak říká altmann dokonalá a pomalá likvidace.
Moderátor
Představujeme naši unikátní kolekci odznaků z dob Sovětského svazu.

Jsme mezinárodní společnost Collection Number 1, která má pobočky v několika evropských státech. Působíme v různých směrech: jedním z nich je výroba a prodej unikátní produkce – dárkových odznaků v autorském designu.

Vystavujeme naši produkci na různých mezinárodních závodech. To je například mistrovství světa a Evropy v hokeji, Liga mistrů, turnaje MotoGP. Také se účastníme různých tematických a svátečních akcí.

Ředitelství firmy Collection Number 1 se nachází v Praze, ČR.

Naše kolekce odznaků je registrována agenturou Dobrý den v České knize rekordů. Tato sbírka je největší kolekcí nejenom v ČR, ale i po celém světě. Do ní je již zařazeno 77500 kusů a jejich počet stále roste.




Firma KANONY to již známe, objevila se další firma, vybral jsem jen tři odznaky, snad by to mohl každý poznat, na zadní straně hrubá práce ukončené drátkem, plíšek, tyto odznaky byly ve stříbře, krásná ražba a nádherný smalt. Odznak 5. sletu je dosti nebezpečný. Firma se ještě chlubí svoji světovosti. Jistě, proti odznaků sportovní, a dalčím, tedy současným netřeba protestovat, ale cena ruských odznaku je 11480 Kč a ten sletový téměř 2000Kč. Mně tyto odznaky, kterou jsou vlastně vyznamenání zajímají, jsou opravdu vzácné a drahé, ale ta práce je dosti nedokonalá, špatná až primitivní.

Zde je odkaz neb toto je prostá, nebo sprostá zlodějina. Snad na našich stránkách můžeme upozornit na tyto věc. Firma zkouší, co vydržíme!




http://aukro.cz/odznak-sovetsky-svaz-i6618642453.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět jedna docela drahá kopie na Aukru - http://aukro.cz/rad-republiky-2-typ-c-354-i6619485267.html. Podobnost s kopií kanony.cz je určitě zcela náhodná - http://www.kanony.cz/rad-republiky-cssr.html?imgs=a&imid=2
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=49&t=2776&start=50

ano, máte pravdu, řešíme to i na stránkách Slovenské faleristické společnosti.
Registrovaný uživatel
jj, dost diskutabilní je i další nabídka téhož prodejce http://aukro.cz/rad-25-unora-ii-trida-stribrna-medaile-c-332-i6619529754.html ... již se to tu probíralo, teď je tato medaile doplněna spolu s dekretem ještě i o"zajímavou" teorii. Platný úřední punc tam nikde není, ostatně tak jako u dalších takto upravených medailí.
Registrovaný uživatel
tarabas napsal
Opět jedna docela drahá kopie na Aukru - http://aukro.cz/rad-republiky-2-typ-c-354-i6619485267.html. Podobnost s kopií kanony.cz je určitě zcela náhodná - http://www.kanony.cz/rad-republiky-cssr.html?imgs=a&imid=2

Tak tato kopie šla k novému majiteli za krásných 13 400 Kč
Registrovaný uživatel
Dobrý deň !

Toto sa mi dostalo do rúk . Je to ľudová tvorba , alebo realita ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Docela se divím, že to není označeno jako první čs. válečný kříž z roku 1919. Je to pochopitelně výmysl. Ten lev mi dokonce více připadá jako bulharský znak. Zkrátka ne, je to blbůstka. :shock:
Registrovaný uživatel
A nemuze to bejt neco belgickyho? Nechce se mi googlovat.. Taky mne na prvni pohled napadlo Bulharsko nebo Belgie, ale podle ocasu to vypada spis na tu tu Belgii..

Obrázek vložený uživatelem

https://www.google.cz/search?q=belgian+lion&espv=2&biw=1067&bih=713&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjvoKagj8vQAhUDCpoKHVigB5gQ_AUIBigB#tbm=isch&q=belgium+lion+cross&imgrc=_
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Tady je něco podobného
http://www.jbmilitaryantiques.com.au/product/ww1-belgium-military-cross-of-war-for-gallantry-croix-de-guerre-medal/
Moderátor
ANO, klidně může, je však je jisté, že na RU kříž, který se uděloval za služební léta pro poddůstojníky z povolání a důstojníky, někdo odstranil středový medailon a nahradil lvíčkem. Ta Belgie je věrohodná. Není důležitý, či to je "lvíče "Belgické, či Bulharské, důležité je, že někdo vyrobil něco, co nikdy neexistovalo. Já přiložím obrázek s originálními křížky a děkuji za příspěvek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na stránkách AUKRA se objevila nebezpečná kopie RU kříže Piss-Meritis. Prodejce vzorně uvedl, že jde o pouhou kopii. Tato kopie vypadá dobře a lze předpovědět, že se i jako kopie prodá, ale mám obavy, že se objeví s nabídkou některému z Vás jako originál. Prosím upozorněte na tuto skutečnost své kamarády a přátelé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes se na portále Aukro vydražil bronzový Junácký kříž. Podle přiložených fotografií vypadal dobře včetně stuhy, zde v provedení shodném jako u Revoluční medaile, což by také odpovídalo.
Celkem se aukce účastnilo 11 zájemců. Nevím ale, zda-li si všimli jedné dosti zásadní věci. Při prohlížení fotografií je patrné, že se jedná o výrobní zmetek. Kříž je totiž vůči zavěšení a spojení s převýšením pootočen o 90 &ordm; proti směru hodinových ručiček. Je to patrné i z obrázku rubní strany, kde malé pevně naletované ouško je v chybné pozici. Cena byla 1975 Kč, takže asi radost pod stromečkem moc velká nebude.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se čtenářům, ale značka stupňů se změnila v nesmysl - má tam tedy být 90 stupňů.
Děkuji.
Registrovaný uživatel
To je html entita a slouží pro korektní zobrazení znaku v prohlížeči. Proč se provedlo dvojité kódování, toť otázka.
Moderátor
Představujeme naši unikátní kolekci odznaků ze začátku 20. století.

První světová válka probíhala od roku 1914 do roku 1918.

Jsme mezinárodní společnost Collection Number 1, která má pobočky v několika evropských státech. Působíme v různých směrech: jedním z nich je výroba a prodej unikátní produkce – dárkových odznaků v autorském designu.

Vystavujeme naši produkci na různých mezinárodních závodech. To je například mistrovství světa a Evropy v hokeji, Liga mistrů, turnaje MotoGP. Také se účastníme různých tematických a svátečních akcí.

Ředitelství firmy Collection Number 1 se nachází v Praze, ČR.

Naše kolekce odznaků je registrována agenturou Dobrý den v České knize rekordů. Tato sbírka je největší kolekcí nejenom v ČR, ale i po celém světě. Do ní je již zařazeno 77500 kusů a jejich počet stále roste.


Takto se prezentuje firma, na první pohled samá ctnost a nabízí kopie velmi hnusně provedené.
Stahl jsem na ukázku jeden RU,kopie, která bez varování je nabízena za částku více jak 1800KČ.
Škoda peněz, které vyhodíte!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Firma, která se tak ráda chlubí svoji kvalitou :lol: podvádí dále. Napsal jsem jim dopis ve vší úctě jsem je upozornil....... Pokud odepíši, přiložím pro zasmání. :mrgreen: Opět jednu perličku z jejich výroby:
Odznak má dokonce značenou matici. Jde o opravdu hrubý podvod a aukro je v klidu. Pokud to nějaký chudák koupí, ma jarmareční bižuterii za hodně peněz. :roll: Prosím upozorněte své přátelé, nebo to přeneste i na ostatní sběratelské stránky. Je to možná marný boj, ale možná ..... ! 8)
Spodní odznak je originál. Ve středu je svatý Michal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se nám Hvězda hrdiny ČSSR po Leljušenkovi, která se tu diskutovala v listopadu 2016, objevila v aukci firmy Aurea Praha - 5. eAukce - položka 28 - aukce bude 12. 3. 2017. Podle obrázků z nabídky jde o shodný exemplář s tím, co zde byl zveřejněn
Vyvolávací cena byla 5 euro, současná cena v běžící aukci je 18 250 euro (!!!!).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1