Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Vykupminci.cz
Numisargo

5 haléř 1924

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Objavila objavilaaa len z reci dvoch panov co su nestastny ze sa napisala ista kniha od pana G.CHLAPOVICA to bolo reciiii a pomahal mu pri tom pan PEKAREK ,SUSTEK a PODOBNY ZASVETENY LUDIA ALE O TOM SA NEPISALO.Iba ze to je kniha pre spekulantov nemam pravdu?TO JE KRAASNEEE! A CO SI MAME MYSLIET MI TU NA SLOVENSKU? LUDIA CO ZBIERAJU TIETO JAHODKY SU POBURENY A NEMAJU NA NICH PEKNEHO SLOVA TO MI VERTE!
Registrovaný uživatel
ja ti verim ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
grofik - měl jsem na mysli třeba měděný odražek bansko-šťiavnického zlatníku, který se tuhle objevil na Aukru a uživatel nabízel hned několik kusů.

...a lidi, kterým já fandím, rozhodně nepatří do kategorie sběratelů :P
Registrovaný uživatel
Ale, nějaké novodobé šmuky... sbírejte raději středověk... :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
to Svejk; údajne na jar sa našiel dosť značného množsta poklad mincí pri Kremnici tak je celkom možné že to bola súčať nálezu.

:'( :'( Mňa škrelo :x ,že som mal info dosť neskoro. :(
Registrovaný uživatel
grofik - mám za to, že jsem je tam viděl ještě před 2 týdny, jestli si dobře vzpomínám, byly k dispozici ihned za 30000kč/ks.
Mě právě trochu udivil ten přenádhernej stav všech mincí....ale možné to samozřejmě je.
Minulej rok jsme při kopání okolo baráku u jednoho kamaráda taky narazily na plechovku se 4kg mincí, ale odstranit špínu tak, aby vypadali k světu byl neskutečnej vopruz.
Registrovaný uživatel
Suhlasím ,kvalita mincí hodne záleží od ich uloženia pri ukrývaní pokladu :roll:

Faktor č.2. je kto to nájde ,už som videl chlapa čo si cca 200 tis. mincu dal prevrtať a nosí ju na krku,no nezabil by som ho. :) pritom nevie čo vlastne má.

Nakoniec každý kto sa zaujíma o nejakého koníčka má vlastné skúsenosti.
Registrovaný uživatel
Teď je na Aukru Raxalpa FJI a taky má poškození od řetízku, což je věčná škoda....ale dřív se to takhle prostě dělalo :roll:
Registrovaný uživatel
Inak pre poucenie v KREMNICKEJ Mincovni
sa nenachadzaju raznice z dob rakuska uh. lebo ked sme zacali fungovat konecne samostatne tak si ich Hungaroni pobrali.Takze raznice su iba od cias Ceskoslovenska.Ak neverite tak si to overte:)
Registrovaný uživatel
Tak katalog prosincových aukcí Aurea už je na světě a je to jak jsem očekával, 25h. 1932 je zpátky....a nebude to zřejmě jediná věc, co se takhle točí :roll:
Registrovaný uživatel
Svejk: Pětadvacetník 32 tam opravdu je ale nepřipadá mi jako ten z květnové aukce. Porovnal jsem si fotky a ten z května nese stopy koroze a také hranu mají rozdílnou. Převážně se točí mince které se neprodají a prodejce to zkouší jinde a nebo když někdo velmi levně koupí a zkouší to pak se ziskem prodat. Ten květnový stál 120tisíc + 15% a na jeho kvalitu to byla dost vysoká cena, prosincový má vyvolávačku 40t.
Registrovaný uživatel
Denarius - ten minulý měl myslím stejnou vyvolávací cenu. Možná to je jinej, ale jak jsem psal, ten německý sběratel, který ho koupil v ČR na aukci mi říkal, že když se neprodá na Ebayi, tak půjde zpět do Čech.
Registrovaný uživatel
Denarius má pravdu, je to jiný kousek. Ten z května skončil ve sbírce, protože se po dlouhé době objevil pravý kousek a navíc luxusní. A pak se stala úplně běžná věc, že ten kdo ho měl ve sbírce ho okamžitě za ty peníze nabídl do další aukce. Pro informaci, majitel je německý sběratel, který by ho v Německu vživotě tak dobře neprodal.
Ještě zpět k 5 haléři ve Vídni - v Dorotheu byl v kapsli a otevřel Vám ho pracovník aukčního domu, byl ražený, ale nebyl to originál, měl jinou kresbu číslic 24, prodal se za pouhých cca 100 000 Kč.
U Raucha byl s posudkem, ten byl v pořádku, do detailu souhlasil s tím v Národním muzeu a s těmi draženými 2 kusy v Aurei, já ho porovnával.
Registrovaný uživatel
S kým se dá domluvit prohlídka pětníku v NM?
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Pánové nevím jaký německý sběratel tvrdí, že koupil 25 1932 z květnové aukce, ale vím na 100%, že lže. Domnívám se, že chce prodat nějaké falzum a tak tvrdí, že je to ten z Aurei. Pětadvacetník z Aurei měl ovšem jasně popsaný původ a střižek byl větší než u 25 z roku 1933. Podle toho se pozná falzum (je stejně velké jako 25 z roku 1933).
Registrovaný uživatel
S tím rozdílným průměrem máte asi pravdu, standardní 25h 1933 má 21,0mm, u svého 25h 1932 (zaručeně OK) jsem naměřil 21,4mm a podotýkám že oba jsou ve stejné zachovalosti 0/0.
Registrovaný uživatel
to: Robbie
Národní museum se přestavuje. Numismatická sbírka, která byla i tak velmi špatně dostupná je nyní zcela nedostupná. Vše je v depozitářích. Jinak 5 z Aurei byl dle mých informací srovnáván s fotkou pětníku z NM.
5 1924 si, ale nemá cenu pořizovat na blind, protože falza jsou nyní i ražená a velmi těžko se poznávají. Pětník bez jasné historie původu není důvěryhodný i kdyby Vám připadal pravý.
Ze vzácných prvorepublikových mincí se dá dobře poznat 25 hal. 1932 a 5 koruna 1937 (na internetu je krásné pdf s popisem rozdílů mezi originálem a falzem). 10 Kč 1933 a 5 hal. 1924 bohužel patří k těm hůře poznatelným.
Registrovaný uživatel
Ano, ano, vím... by jsem tam... jsem zvědavý kolik se toho zase rozkrade :) Je to tak, ty neumělá falza 25 hal. a 5 koruny se dají rozeznat relativně snadno. Ale s tím pětníkem to bude věčná bitva... jak říkáš, pokud nemá jasnou historii, tak se o pravosti mohou vést jen dohady. Každopádně vidět ten "zaručeně pravý" bych někdy chtěl. Jinak jsem už jeden pětník s nezaručenou minulostí v ruce měl...

Jen tak pro zajímavost - bavil jsem se s medailérem Mgr. Petrem Souškem o zhotovování podobných mincí, tak říkal že fyzické zhotovení není problém, problém nastává jen u ražby samotné mince. A že už po něm někdo chtěl vyhotovit také plán na ražbu 1 Euro mincí :D nebudu říkat na kolik ta sranda přijde... ale prý to není až tak složité...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Měl jsem v ruce pětník pocházející od tehdejšího ředitele mincovny. Jinak hodně cenné mince jsou často kupovány spekulanty a pak hned prodávány. Takže mnohdy se jedna mince objeví v několika i po sobě jdoucích aukcích.
Registrovaný uživatel
Ten pětník z pozůstalosti ředitele mincovny v Kremnici byl v aukci u Aurei tuším v roce 2007, asi jediný kus s doloženým původem v aukcích.
Registrovaný uživatel
Ano, a u toho měli v posudku i srovnání s 5 haléřem z NM. Takže foto z této aukce by mělo být fotkou 100% 5 haléře 1924.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si pořídil tuhle kravinku :)

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
na kolik už spadla cena???
Registrovaný uživatel
To robbie
Mám ho taky možná že by stálo za to je porovnat.
Registrovaný uživatel
zc1 napsal
To robbie
Mám ho taky možná že by stálo za to je porovnat.

co chces porovnavat na novorazbe? :roll:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1