Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Vykupminci.cz
Numisargo

5 haléř 1924

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bola tu veľa razy spomenutá novoražba s originálnych razidiel. Ale nebolo vyrazených 5h 1924 tak malo preto, že razidlá s ročníkom 1924 praskli a nové už boli s ročníkom 1925???
Registrovaný uživatel
Vsak aky problem je vyrobit nove razidlo?Pozri co vsetko sa razi v Zlatej Hute...
Registrovaný uživatel
veru tak,dnes keby sa chce , da sa spravit 100 percentna nerozpoznatelna novorazba cohokolvek.
na vsetko su stroje...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
bohuzial ..
preto nezbieram nic co je dokonale
_______________
Registrovaný uživatel
Nejsem si jistej, ale podle me by se to nejakou chemickou expertizou poznat dalo ne? (uhlikova metoda, avsak asi by doslo k poskozeni predmetu) Pokud se nepletu, tak jsme se ve skole ucili, ze napriklad obrazy, ktere byly namalovany pred valkou a po valce se daji rozlisit tim, ze ty novejsi obsahuji v barvach nejake stopy, ktere maji na svedomi vybuchy atomovych bomb. Ale at mi to klidne nekdo vyvrati, zrovna dvakrat jsem pozor nedaval...
Moderátor
Nejsem sice chemik ale radiokarbonova metoda datovani jde pouzit pouze u materialu organickeho puvodu.
Pokud by byl pro novorazbu pouzit kov napriklad z roztavenych petniku rocniku 1923 tak se domnivam ze podle materialu odliseni nebude mozne.
Registrovaný uživatel
Další problém je i v tom,že existují i metalurgické rozbory,které prokáží stáří kovu-od poslední tavby,ale to by dokázalo určit například,jestli se jedná o středověkou,či novoněkou záležitost.A hlavně tyto přesné metody jsou destruktivní i zmíněná karbonová metoda,která je samozřejmě použitelná jen u předmětů z organických materiálů
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Co vím od táty který mince kdysi přes 40 let sbíral, tak jeden jeho známý měl cca 60-70 kusů 5 hal.1924 a to ještě za totality snad už někdy od počátku 80.let a "koupil" je či dalo by se asi lépe napsat dostal je od někoho z pozůstalosti přímo z Kremnice. To není jedna paní povídala ale otec dotyčného osobně znal a mince i viděl a už tenkrát je dotyčný opatrně rozprodával po 1 kusu za rok v numismatických prodejnách! Možná kdo chodil kdysi k Vandasovi do pasáže vedle ČNB tak si určitě vzpomene že tam byl každým rokem jeden 5 hal 1924 vystaven asi za 65000 Kčs a to byl na tu dobu určitě velmi zajímavý peníz. Počty se v tomto případě velmi rozchází s počtem uvedeným v katalogu ale už tenkrát jich bylo prostě více. Že mohlo dojít později i k úniku razidel je také možné o tom ale otec už nic dále neví.
Registrovaný uživatel
pekny pribeh.ale skor rozpravka JPP
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Pravda ale je, že Vandas je tam v pasáži opravdu prodával, pamatuji tam ceny za výlohou dle stavu od 19999Kčs do 29999Kčs minimálně jsem tam viděl postupně 5 kusů...
Registrovaný uživatel
Víte otec neměl důvod si vymýšlet a ještě aby si také vymýšlel když mi vše vyprávěl, protože mne zajímalo jestli i tuto minci jsme někdy měli v naší dříve velmi rozsáhlé a poměrně zajímavé sbírce (nyní už téměř rozprodané), ale nikdy tam nebyla i když otec chtěl dokonce jeden 5 hal od známého koupit ale nakonec se nedohodli, protože otec byl co vím tak přesně ten typ sběratele co mince opravdu sbíral ve smyslu "sbírat" a nekupoval je, anebo jen velmi levně. Jenže to tenkrát byla úplně jiná doba. Konečně jak jsem si přečetl v jedné knížce o sběratelství z roku 1975, tak autor uvádí že je v tom roce už velmi špatný poměr 1 velmi vzácná mince na 100 sběratelů, ale že ještě před 15 lety to bylo právě naopak.

Jinak se omlouvám pokud jsem uvedl jinou cenu než za kolik byly tenkrát 5 hal. 1924 u Vandase opravdu prodávány. To je asi to jediné co jsem si přesně nepamatoval ale jinak vše odpovídá nechci psát na 100% ale za 99% dám ruku do ohně! A pochybovači klidně mohou pochybovat dále, stejně to jsou většinou lidé, kterým i kdybych pustil natočený film z té doby včetně všech těch 5hal 1924 tak by také nevěřili a neustále si vymýšleli jakési konspirace, ale video (bohužel) stejně nemám.
Moderátor
Prectete si prispevek c.59 od p.Syroveho (majitel aukcni firmy) v diskusi pod timto clankem: http://www.czmince.cz/falza-vsude-aneb-pod-svicnem-je-tma-1-koruna-1947/
Sam jsem do Kotcu/Havelske kde byla v osmdesatych letech v nedeli ilegalni numismaticka burza take chodil a zminku o tamejsim vyskyte 5 Hal.1924 jsem take zaznamenal i kdyz osobne jsem u jejich nabizeni pritomen nebyl.
I kdyz sbiram Ceskoslovensko rocnikove tak po teto minci netouzim, dle meho nazoru jiz dnes nelze hodnoverne dokazat puvodni razbu z r.1924.
Registrovaný uživatel
ano dalsia pekna rozpravka... skor verim tomu co napise ''probe''
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano: myslíš ty jeho pohádky na dobrou noc o tom, že v Kremnici se nikdy nic později nedorazilo? Jak naivní...
Registrovaný uživatel
a kto kde kedy to je schopny dokazat? nikto . takze dovtedy to bude len vymysel. alebo ty si prorok ? :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
vymysel zavistlivcov , ktory take razby nikdy nebudu mat ;) tak to vidim ja ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
já tyto moderní "srač.." nesbírám a již vůbec nezávidím(ono není sběratelsky ani co...), co se týká pochybného původu ražby, tak to bylo již kdysi doloženo u nějaké medaile(musel bych se poptat, která to tehdy byla). Tehdy se nekde ukázala k prodeji na Moravě už v době, než objednavatel ražby začal rozpouštět ty své...(a nikdo to nebyl schopen vysvětlit).
Naopak by se dalo říci, že na zcela "jisté" nemožnosti doražby lpí a obhajují ji jen Ti, kdo nějakou tuto minci vlastní a mají obavy z poklesu ceny... ;)
Registrovaný uživatel
Kladiem si otázku (nikde som debatu na túto tému nečítal), či 5 hal. 1924 patrí vôbec do zbierky obežných mincí po roku 1918, keďže podľa rôznych článkov, príspevkov a diskusií na webe a podobne som to pochopil tak, že tento ročník NIKDY NEBOL DANÝ DO OBEHU A POVAŽUJE SA SKOR, LEN ZA "SKÚŠOBNÚ" RAZBU a podľa mne dostupných informácii si originálne odrazky rozdelili zberatelia, múzeá a podobne. A pritom všetky možné katalógy ju zaraďujú medzi obežné mince... Nemali by do sekcie obežných mincí patriť len mince, které aj fyzicky v obehu boli?
Registrovaný uživatel
5 halier bol najdeny par ludmi aj v obehu ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
a kto kde kedy to je schopny dokazat? nikto . takze dovtedy to bude len vymysel. alebo ty si prorok ? :D

Ale však Kremnica ani robiť dorazbu nemusela, mohol to byť kľudne niekto iný. Napríklad na štýl Zlatej huty- oni tiež majú razidlá z Kremnice, ked vedia robiť tie sady v Ag a Au obeživo vtedajšie?
Vôbec sa nemuselo nič diať v Kremnici, zdrojov odkiaľ to môže pochádzať je veľa...
Registrovaný uživatel
presne ako pises numizmatSR ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dracik:) my vieme ze ich nezbieras, ty na ne nemas, tak sa laskavo nezapajaj.Radsej tam seplet s tyma podlozkama pod srouby:)Ok Feši???)
Registrovaný uživatel
probe napsal
Dracik:) my vieme ze ich nezbieras, ty na ne nemas, tak sa laskavo nezapajaj.Radsej tam seplet s tyma podlozkama pod srouby:)Ok Feši???)


Vzhledem k tomu, že neznáš ani mne, ani moje finance a možnosti, posuzuj si raději proto svoji peněženku !!!
Ostatně svoji "inteligenci" jsi již na webu také převedl, takže obsáhleji s Tebou diskutovat se ani nevyplatí, je to ztráta času... :roll:

P.S. Pokud podložky pod šrouby, pak jedině šméčka z Kremnice 8)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
P.S. Pokud podložky pod šrouby, pak jedině šméčka z Kremnice 8)


Dracek - nič v zlom, ale niekedy si treba dva krát premyslieť čo napíšeš ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1