Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Vykupminci.cz
Numisargo

5 haléř 1924

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
To Evropa1: Bohužel padělají se mince již z období prvních ražeb starověku a to až do současných ražeb, takže to by numismatici vlastně nemohli vůbec nic sbírat.
Předpokládám, že Vaše tvrzení "Nejrůznějších falz FJI se objevuje poměrně dost ....." můžete doložit o jaké mince se jedná, prosím uveďte potřebné údaje o falzách FJI - nominál, rok ražby, mincovnu, kde byla mince vydražena a pokud možno nějaký odkaz na případný obrázek falza, jinak Vaše tvrzení je nevěrohodné.


Suhlasim.
Registrovaný uživatel
To numismatik- fji.
To co nyní napíši, to jsou moje více než dvacetileté aukční skušenosti a štěstí, že jsem mohl v oboru numismatiky poznat sběratele, kteří se například mincím FJI věnují a tedy mají znalosti i o falzech jeho mincí. Odkazy uvádět nebudu, protože jak jsem řekl, z fotografií se toho moc poznat nedá a bohužel nemám ani čas vyhledávat v záplavě aukčních katalogů jejich výskyt. Bohužel tyto věci jsou jenom mezi sběrateli ve známosti, ale nikdo se nechce s majiteli aukčních domů rozkmotřit, protože se na oko kamarádí, ale po straně pomlouvají. Byl jsem i svědkem jednoho upozornění, které se setkalo až s hulváckou reakcí k totyčnému starému pánovi, jehož jméno zde každý zná. Proto jestli chcete to těchto tajů proniknout musíte proniknout mezi znalé lidi skutečnosti a poslouchat.
Zde napíši prokazatelná falza mincí FJI.
1 FL 1871 GYF, 2 FL 1860 A, spolkové tolary 1857 E a lepší Véčka, 5 kr. 1858 V, 5 kr 1858 B, který je běžný a prodává se za ceny kolem 20 000 Kč, měděný šťavnický zlatních, před lety se v jedné moravské aukci vyskytlo i stříbrné falzum, 5 K a koruna 1906 KB, z puncované upravené novoražby jsem viděl prodávat za pravou i Kutnou Horu, strělecký dvouzlatník z roku 1873. Zvláštním tématem by byly některé vzácné podezřelé zlaté ražby, ale o tom takový přehled nemám.
To jsou moje poznatky o této problematice, na které jsem si nyní vzpoměl, ale nevylučuji, že jsem na něco zapoměl.
TO CO JSEM ZDE NAPSAL, TO NEJSOU JENOM MOJE NÁZORY, ALE VÝZKUM TRHU. Je na vás, jaký postoj k těmto informacím zaujmete, ale jestli mohu radit, berte je vážně v potaz.
Registrovaný uživatel
ach jaj
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To evropa: mali by ste podobne informacie ajno inych Habsburgoch?
Registrovaný uživatel
To Evropa 1: V žádném případě nezpochybňuji Vaše dlouholeté zkušenosti v numismatice, ovšem pokud Vaše tvrzení o padělcích nemůžete doložit podrobnějšími informacemi, je to pouze Vaše tvrzení, které může být sice pravdivé, ale také ne.
Pokud se týká pětikrejcaru 1858 B který je podle Vás běžný, opravdu si myslíte že mince která byla ražena v počtu pouze 851 kusů se dá zařadit mezi běžné mince FJI?
V aukcích ČNS Praha se od roku 1997 do roku 2011 objevila pouze 4 krát:
001 -2/1- 5.000.- Kč 20.04.2002 1941
002 2/1- 13.600.- Kč 06.09.2003 1911
003 0/0 28.000.- Kč 01.05.2004 1685
004 1/1 32.000.- Kč 15.12.2007 1814
Registrovaný uživatel
To by byla otázka pro specialisty konkrétních panovníků, protže jenom ti mají relevantní přehled, nebo obchodníky.
Registrovaný uživatel
To numismatik_fji.
5 krejcar jsem psal v souvislosti s falzem. Je to jasně napsáno. Sám vidíte, že i v nepodstatné aukci, z pohledu středoevropského kontextu se jich nějak moc vyskytuje. První je pravý, vydražil ho kamarád, třetí já, který byl levý a odhalili ho až v Maďarsku. Bylo štěstí, že se tak stalo do roka a já měl šanci ho vrátit.
Jinak mě je jedno jak s těmito informacemi naložíte, ale spíše bych očekával jiné jednání, než stálé spochybňování.
Registrovaný uživatel
To Evropa 1 - Takže, dle Vašeho tvrzení, koupil jste na aukci ČNS Praha 01.05.2004 padělek 5 krejcaru 1858 B za cenu 28.000.- Kč, což by znamenalo, že ČNS Praha dává do aukcí padělky ? Pochopil jsem to dobře?
Registrovaný uživatel
Tato pobočka dála do aukcí mince, které se později ukázaly jako falza, ale v dnešní době jsou tyto případy i v jiných aukcích, protože ty falza jsou již velice dobrá.
Registrovaný uživatel
Prosím o upřesnění, 5 krejcar 1858 B, který jste vydražil na aukci ČNS Praha 01.05.2004 za 28.000.- Kč pod položkou 1685 byl padělek ?
Registrovaný uživatel
Ano.
Registrovaný uživatel
Děkuji za Vaši jasnou odpověď, ovšem z Vaší odpovědi nebudou mít radost členové pobočky, kteří si toto přečtou, uvidíme jak budou reagovat.
Takže závěr je asi takový, pokud se prodávají padělky na různých internetových aukcích, které zde nebudu jmenovat, tak tomu se nedivím, ale, že i naše ČNS prodává na svých aukcích padělky, je pro mne nová informace, za kterou Vám děkuji.
A další závěr je, že pokud jsem koupil mince FJI. ještě za "totality" dá se říci, že zde je výskyt falz nepatrný, alespoň si to myslím.
Registrovaný uživatel
padělky se občas vyskytují již ve zcela všech aukcích(ukazují se stále nová či neznámá falza), důležité je ale hlavně to, jak je která pobočka či firma tyto případy ochotna a schopna řešit, samozřejmě nutno brát v potaz jak zákony tak i aukční řády a podmínky...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pokud se padělky objevují, jak jsem již napsal, na internetových aukcí a nebo u různých obchodníků mě nechává klidným, ale i že se tyto padělky objevují i na aukcích poboček je pro mne překvapení, vždyť aukce přece připravují numismatičtí odborníci, v pobočce Praha jsou přece velcí numismatičtí odborníci, jak je možné, že tyto padělky dají do aukce a že je nerozeznají, jako u výše uvedeného 5 krejcaru, který byl dle vyjádření vydražitele odhalen pouze náhodně. Takže je docela možné, že určitá část kupujících má ve své sbírce padělek, který zakoupili na aukci ČNS a ani o tom neví, to je hrůza.
Registrovaný uživatel
Nová falza se ukazují stále další a další, navíc jak se zlepšuje technika a snižuje cena za výrobu razidel někdy i u středního materiálu. Nezapomínejte, že dnes není problém sejmout pravou vzácnou minci do počítače a pomocí počítače také nechat vyrobit kvalitní razidla nebo sejmout běžnou pravou minci a v PC upravit dle fotky originálu značku či letopočet před výrobou razidla. Nemusí jit pritom u nekvalitní výrobu v Číně, ale ty kvalitní se velmi pravděpodobně vyrábějí v Evropě. Ani největší expert není neomylný ať již působí v ČNS nebo v soukromé firmě a je alibismus si myslet něco jiného a je lepší si to říci otevřeně.
A v neposlední řadě pokud chci sbírat, pak bych se měl svou oblast naučit také znát co nejlépe... ;)
Ostatně případů zase není tolik, jak se při této diskusi může zdát, jde asi spíše výjmečně o jednotky případů a myslím, že kdo to sleduje to může potrdit.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 26. 7. 2011, 20:55. »
Registrovaný uživatel
Pokud falzum nepozná aukční referent té které pobočky, který má možnost minci porovnat s jinou mincí a má navíc velké numismatické zkušenosti, jak může poznat obyčejný numismatik rozpoznat padělek? Pokud budu nějakou minci na aukci dražit, předpokládám, že kupuji orginál a ne padělek a zde se musíme také zamyslet nad vydraženými 5 haléřemi 1924, o jejiž pravosti toto vlákno bylo vlastně založeno.
Je poviností té které pobočky dávat do aukcí pouze ověřené orginální ražby a nebo snad i na aukcích ČNS jde hlavně o provizi tak jako například na AUKRU?
Registrovaný uživatel
To Jozino89.
Jak jsem řekl, v mincích každého panovníka se najdou nějaké, z nejrůznějších důvodů nepravé mince.
Napíši sem několik dalších případů, které jsou prokazatelné.
Například v případě mincí Leopolda I se objevuje dost falz. Před časem byl v Čechách vydražen 10 dukát z mincovny Velká Baňa. Když ho majitel chtěl dát následně do jedné velké německé aukce, vysmály se mu. Mince byla následně vrácena.
Dost často můžeme narazit na falza kremnických dukátů. Toto je již všeobecně známá a prokazatelná skutečnost.Před časem se na stole objevil za 60 % ceny krásný tolar 1660 KB. Jelikož se jednalo o podezřelého prodávajícího, každý si tuto minci pořádně prostudoval a všeobecný závěr byl také jednoznačný. Následně se mince prodala v aukci. Měla pocházet z tzv. jihočeské dílny. Z devatenáctého století pocházejí ražby štýrského dvoutolaru 1682 IAN a pražského dvoutolaru.
Před pár lety se objevil tolar Albrechta z Valdštejna 1628. Ten se zkoumal až v NM Praha, kde se prokazatelně došlo k závěru, že se jedná o přeražbu holandského tolaru někdy z devatenáctého století.
To jsou jenom některé případy o kterých bezpečně vím, ale pokud bychom chtěli jít do detailu, museli bychom mluvit se znalými sběrateli konkrétních panovníků. Falza se vyskytují stále častěji a podvodníci budou mít vždycky náskok, protože vždy uplyne nějaký čas než se objeví a zdokumentují. Můžeme narazit na dobová, nebo současná falza, upravované novoražby a další mince vydané k jiným příležitostem a nabízené za pravé. Jeden případ znám z poslední doby a ten zveřejním ve vláknu Doba a mince Františka II, protože do tohoto tématu patří.
Moderátor
Bohuzel falza se obcas objevi i v renomovanych zahranicnich aukcich, z nedavne doby napr.falza vzacnych ceskych minci v r.2009 u Künkera ktere byly po upozorneni sice stazeny ale nasledne se nektere z nich objevily u Raucha a tam se jiz vydrazily.
Registrovaný uživatel
To Evropa1: Vracím se znovu k padělku 5 krejcaru 1858 B, který jste dle Vašeho vyjádření zakoupil na aukci ČNS Praha 1.května 2004, položka 1685, za cenu 28.000.- Kč, ovšem zmínil jste se na tomto vlákně, že cituji: "Kdysi jsem v jedné naší velké aukci koupil 5 krejcar1858 B. Koupil jsem ji za polovinu ceny za vyvolávačku." Bohužel tomuto Vašemu tvrzení vůbec nerozumím, jak jste to myslel - "Koupil jsem ji za polovinu ceny za vyvolávačku". Vyvolávačka byla dle aukčního katalogu této aukce 25.000.- Kč a to znamená, že o minci byl zájem a že se normálně dražila, takže nebyla v žádném případě prodána za vyvolávací cenu a dále co jste myslel tím "za polovinu ceny". Začínám mít pochybnosti, zda jste opravdu tuto minci vydražil a protože ČNS pobočka Praha vystavuje každému dražiteli, který vydraží nějaký numismatický materiál "Potvrzení o nabytí vlastnictví předmětu dražby ze dne ...........", mám dotaz, vlastníte toto potvrzení?
Registrovaný uživatel
To Evropa1: můžete mi poskytnout nějaké další info o zmíněných falzech ? - zvláště českých ražeb ...
Pokud dáte přednost mailu, chápu
trinitr@volny.cz
Děkuji
Registrovaný uživatel
To numismatik-fji.
Je to již mnoho let tak si již přesně nepamatuji kolik byla vyvolávací cena, ale myslím, že to bylo proti limitu a v tomto případě je úplně jedno jestli 25, nebo 28 000, protože to je stejně cena téměř za vyvolávačku. Koupit minci za polovinu ceny bylo myšleno v tom smyslu, že kdyby byla opravdu pravá, stála by v té době více než 50000 korun.
Jinak doklad samozřejmě vlastním, ale zajisté pochopíte, že Vám ho neukáži, protože zde nebudu ukazovat svoje účty, aby si je mohl každý prohlédnout, včetně dalších intimních věcí.
Jestli mě nevěříte, je to Vaše věc, ale již mě Vaše chování velice uráží. Kdybyste četl další přispěvatele, kteří mají narozdíl od Vás přehled, mohl byste se i od nich dočíst, že jsou aukce prolezlé nejrůznějšími falzy.
Konkrétně tento nepravý pětikrejcar byl v aukcích již několikrát a když řeknu zhruba pětkrát, nebudu daleko od pravdy. Vždy se prodal za vyvolávací cenu kolem 20 000 korun a byl pěkně zachovalý. Proto si vezměte aukční katalogy, hledejte a hlavně se zamyslete nad tím, že jenom za pravou minci by minimálně tři sběratelé z mého okolí dali částku kolem 60 000 korun. Proč tedy v aukcích stála tak málo, když na nich byli přítomní lidé, kterým ve sbírce schází. Jak jsem řekl již mě uráží Vaše nedůvěra a místo toho abyste mě byl vděčný, že se zde snažím chránit sběratele proti podvodům, tak jen zpochybňujete věci, kterým moc nerozumíte. Mě to je úplně jedno, já to nedělám pro sebe, já se na to můžu vykašlat, protože já jsem se skutečným stavem srozuměn a můžu Vás nechat v nevědomosti žít si svůj naivní svět, jak je všechno poctivé. Jestli budete mít zájem, můžete přijet v září do Prahy na aukci a seznámým Vás s několika lidmi, kteří Vám potvrdí můj nákup, včetně kamaráda, který musel do trezoru pro svůj vlastní a před elitou pobočky jsme je dali proti sobě a ukazovali rozdílné detaily. Vůbec Vám nerozumí, protože bych spíše čekal, že budete mít zájem o věci spojené s rozdíly, než řešit nepodstatné záležitosti. Mě se zařazování falz do aukcí nelíbí a proto, když jsem koupil toto falzum, snažil jsem se ho důkladně prozkoumat a porozumět mu. Již několikrát jsme s kamarádem aukcionáře upozorňovali, někteří je stáhli, jiní to hodili za hlavu a v aukci ho nechali. On si udělal svojí +- vyvolávací cenu a jede se dál. Možná, že si vydražitel, na úrovni vašich znalostí myslí, jak výhodně nakoupil a také si žije svůj krásný sen.
Registrovaný uživatel
Evropa1 : myslim ze si to stale nepochopil o co sa tu jedna. o tvojich znalostiach tu nikto nepochybuje , ale uvedom si , ze bez predlozeneho dokazu ti malokto uveri ked tu hovoris o falzach,novorazbach, dorazbach,padelkoch atd...
spominal si ze mnoho zberatelov vie ze sa v aukcii predavaju falza. tak podla mna su aj ti zberatelia podvodnici ked to toleruju , informacie si nechavaju pre seba a nezverejnia to ;)
ps: snad ta tu nedovercive reci neodradia prispievat. opakujem ze znalosti a skusenosti mas az-az , ked si citam tvoje prispevky ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To vassilij.
Omlouvám se, ale to je již jiné kafe, na které dnes můžou odpovědět sběratelé, kteří konkrétní panovníky dělají desítky let a mají mnoho zkušeností a ty já v případě starších věcí nemám. Některé věci jsou již identifikované, ale je zde spousta dalších, které jsou na hraně a vím, jak říká kamarád, nevědí si s nimi rady ani ti nejzkušenější. V tomto případě bych se již dostal opravdu na tenký led a jak vidíte v případě falz mincí FJI, které jsou ve všeobecné známosti trochu znalých sběratelů a nepředpokládal jsem nějaký problém, stejně k němu došlo a již mě unavilo stále někoho neznalého přesvědčovat, že 1+1= 2 a né 3. Tato poznámka se samozřejmě netýká Vás.
Uvedu zde jeden případ, který je snad známý. Před pár lety se objevil Egenberský půltotar 165..., v provedení líce dvou bratrů proti sobě. Opět pochází z jižních Čech.
Ještě jednou se omlouvám, ale v tomto případě bych nebyl schopný dát zaručeně správné informace.
Registrovaný uživatel
Eggenberci jsou dost známá věc(tedy pro toho kdo to sleduje), ostatně mimo celkových novodobých falz(dle mého horší kvality) jsou od mnoha jejich ražeb známé novoražby z cca konce 19.století pořízené z původních razidel...(lze je ale většinou odlišit).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To jano7B9.
Víš důkaz není ve formě toho, že zde budu ukazovat účty z aukcí. Důkaz je v úplně jiných postupech. Vždyť je úplně jedno, jestli jsem tuto minci koupil já, nebo Franta z Moskvy. Důkaz je v tom, proč je podle mého mínění tato konkrétní mince levá a snaha některých nevěřících Tomášů, abych je zasvětil. Po tom tady, ale není poptávka a někteří diskutující budou stále dokola psát věci z okruhu, do kterého nemají možnost proniknout a tím nemají nejmenší znalosti. Jak říkám, já jsem to nedělal pro sebe, ale pokud tímto postupem někteří o to nestojí, beru na vědomí. Proč bych zde někomu, s takovým chováním, dával něco zadarmo, když mě to stálo desítky hodin výskumu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1