Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Vykupminci.cz
Numisargo

Afghanistán

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Samozrejme. Ale robia to stále. Je to zasa iba určitá skupina ľudí, a zaujímavé, že iba tých dávajú stále v tv. Podobný žijú aj u nás, u vás, v maďarsku, stále vyzývajú a vrieskajú a nedeje sa nič. Je to len určitá propaganda zo strany médií. Pri tom len Irán má 100 miliónov obyvateľov. Keby boli naozaj taký, tak už tu niesme. A tie vojny. Treba si uvedomiť, že ide aj o vývin. Korán je o dosť mladší ako kresťnstvo a čo sa dialo vtedy tu. Krížové výpravy a podobne. Musia si tým tiež prejsť. A jeden môj poznatok z ciest. Ak si zoberiete zo sebou do týchto krajín 100 dolárov, ste dva týždne kráľ. Zoberte si ich na dovolenku do niektorej EU krajiny a nemáte ani na ubytovanie na dva dni. Aj toho sa západ bojí.


jojo, pár let zpátky jsem se soukromně na cestách v Egyptě(bez CK) ubytoval se běžně za 30-40Kč/os. na noc v pokoji nižší třídy, ale s klimoškou a studenou vodou+Wc a za večeři v domorodé čtvrti kam turisté nechodí platil 3-8Kč podle množství to vše v roce 2004, ostatně přítelkyně něco podobného vyprávěla z cest po Libyi a Iranu(cca 2000-3)
P.S. Pokud se člověk choval slušně a hlavně respektoval jejich zvyklosti, všude vše bylo OK, průšihy dělají jen fajnoví turisti a když urazí místní zvyky, pak jsou z toho velké problémy...(a to pak vidíme v tv) :?
Registrovaný uživatel
babygulka, s vami by som si asi rozumel. Len či to sem patrí. Chcelo by to možno vlastúdebatu. Zaujímali by ma aj iné názory na túto tému. Len nevpúšťať do toho veľa emócií. Tie robia vojny. A súčastný pápež bol hlavný inkvizítor Jána Pavla II. Kto protirečil ichvedeniu cirkvi, mal o zábavu postarné. A súhalsím z predchádzajúcim názorom. Egypt teraz víde myslím na nejakých 120,- Kč za noc, ale neviem presne. Minulý rok som na turecko-iránskych hraniciach večeral v prepočte asi za 3 eurá, komplet aj z vlastnou návštevou "baru", všetko v cene, bolo nás šesť a siedmy obsluhujúci sa išli dolámať, aby nás obslúžili. Kto nezažije, neuverí. A pri súčastnom zisťovaní vecí na cestu do iránu som mal stretnutie z mladým chalanom, ktorý tam boli na blink 18 dní aj z priateľkou a väčšinu prespávali u domácich, nemohli ísť ani do hotela, lebo všade ich pozývali, volali, chceli s nimi debatovať a podobne. Je to u nich vzácnosť- turista, mať ho doma je pre nich zážitok na najbližší rok a sú z toho dosť sklamaný, že ich svet takto vidí, ako ... Nechcem to napísať, neznášam to slovo.
Registrovaný uživatel
z vlastnej skusenosti mozem potvrdit a len suhlasit s predchadzajucimi prispevkami.
pokial clovek respektuje miestne zvyky a chova sa ako host, miestni sa potom k tebe ako k hostovi aj spravaju.
_______________
Moderátor
Člověk nemusí chodit moc daleko pro příklady. Mně se taky moc nelíbí, když do Znojma přijedou Rakušané (případně Turečtí Rakušané) a chovají se jako doma ve chlívě ...
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Nerostné bohatství i drogy je jedna věc (zatím nejsou schopni nerostného bohatství využít a tím, že USA lijí miliony USD různým kmenovým vůdcům jenom, aby na ně neútočili a ti mají o to více finančních prostředků na obchod s drogami).
Problém, proč tam vojska ISAF musí zůstat ještě desítky let je hrozba vzniku třetí světové války v této oblasti.
Pokud by v Afghánistánu zvítězili radikálové, ve velmi krátké době by se občanská válka přelila i do Pákistánu (nezapomeňte, že jen pákistánský Paštunistán je větší než naše republika a odhadem tam žije 15 milionů Paštúnů). Pákistán není moc politicky stabilní a pokud by i tam zvítězili radikálové (Pákistán má snad 180 milionů obyvatel- přesně to nevím), navíc má Pákistán jaderné zbraně. V případě vítězství radikálů v Pákistánu tito velmi rychle rozpoutají ozbrojený konflikt s Indií. Radikálové totiž kromě svojí ideoologie a mučednické smrti nemají lidu co nabídnout, proto jediné jejich východisko je rozpoutání celosvětové náboženské války.
A pokud by začal Pákistán válčit s Indií, ohrozí to světovou hospodářskou stabilitu, jaderné zbraně atd., takže je celkem logické, že by se do konfliktu zamíchaly světové velmoci, už jen aby chránily samy sebe.

S týmto vôbec nesúhlasím, Amerika si v každej vojne len nahrabala pre seba bez nejakých väčších strát.Ako môžu oni porušiť suverenitu iného štátu a obmedziť práva a slobody občanov danej krajiny?Robia to presne kvôli tomu ako písal Miciko a ešte aj na to aby si vyskúšali a demonšttrovali svoj vojenský a zbrojárenský arzenála priemysel...A ešte ich ostatné krajiny kryjú, aby si aj oni nahrabali...Prial by som to zúčastneným krajinám, aby im tak vtrhli do krajín.Akože oslobodzovacia armáda....na smiech a plač dokopy.Tu vôbec nejde o náboženstvo . ako to, že doteraz nehrozila z tej strany žiadna 3. svetová vojna?Ako to, že doteraz žili aj ked s menšími roztržkami a ozbrojenými konfliktmi relatívne v pohode?To sú len domnienky, že by vojna bola medzi tými a tými...A to,že aký je veľký Pakistan- na veľkosti krajiny nezáleží, akurát na tom, že keby tam zúrila vojna, tak by sa nikdy neskončila a stagnovala by(úkryty, ajskyne ako je prevrtaný celý Afganistan).
Ja vždy hovorím - keby nebolo Ameriky, ľahšie by sa žilo mnohým krajinám.Oni nevedia čo je slovo demokracia, aj ked ho tak často vkladajú do úst. Je to vlastne negramotný národ, ktorí riadi rada najbohtaších Židov sveta.
« Poslední úpravu provedl(a) NumizmatSR v 14. 1. 2011, 0:58. »
Moderátor
Přenesli jsme se od známek do politiky - navrhuji pokračovat v Tlachárně. Ale s USA je to problematické. Samozřejmě ekonomicky i politicky vydělali na světových válkách, ale byl to problém Evropanů i Japonců (II.sv.v.), že je začali. Ohledně Afghánistánu se ukazuje, že byla chyba, že tam USA vtrhly, ale po bitvě je každý generálem.
Další otázkou je, kdyby nebylo USA, zda bychom tady vůbec takto "tlachali". Jestli by si ve II.sv. válce Velká Británie společně s tehdejším Stalinovým Sovětským Svazem poradili s Němci i Japonci (Číňany myslím můžeme ve II. sv. válce celkem vynechat).
A to nejsem žádným příznivcem USA - stačí si přečíst moje blogy na iDnes. Snažím se vycházet z reality a historie.
Registrovaný uživatel
Ahoj Jaromíre můžeš mě říci jaké byly ty další 3 knížectví. V roce 1773 Timuršáh, syn Ahmadšáha, učinil z Kábulu hlavní město říše (na úkor Kandaháru). Později se říše rozpadla na čtyři knížectví, jedno z nich bylo Kábulské. Jestli jsem to pochopil tak Království Kábul bylo vlastně město nebo to bylo větší území.http://cs.wikipedia.org/wiki/Kábul Díky za odpověď.
Registrovaný uživatel
Snad teď http://cs.wikipedia.org/wiki/Kábul
Moderátor
K rozpadu afghánské říše došlo postupně v letech cca 1810- 1823, kdy mezi sebou bojovali synové Timur šáha z kmene Sadozajů. Průšvih nastal v r. 1818, kdy dosud vládnoucí Sadozajové umučili Fateh chana z rodu Barakzajů. Barakzajů bylo asi 20 nevlastních bratrů, kteří se spojili proti Sadozajům a vypudili je téměř z celé říše s výjimkou Herátu. Vládu si nevlastní bratři z kmene Barakzajů rozdělili - oblast Kábul, oblast Peshawar, oblast Kandahar a Herat byl Sadozajský. Celkem tedy 4 knížectví. Do r. 1823 k Afghánistánu patřila velká část dnešního Pákistánu (celý Pandžáb a část Balučistánu) a Jammú a Kašmír- dnešní Indie.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 15. 1. 2011, 18:10. »
Registrovaný uživatel
Jaromíre díky.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer.

Viem, že to sem nepatrí, ospravedlňujem sa vopred, len neviem, kam to zaradiť, a dúfam, že si to všimnú moji minulý debatujúci a niečo mi ktomu napíšu. Prípadne ma prenesú na inú časť fóra, kde by sme mohli pokračovať. A ide o preklad článku od tohoto pána, nie jeho názor. Aby neprišlo k omylu. Ďakujem.

http://www.chelemendik.sk/USA_nesmie_rozputat_vojnu_846631582.html
Moderátor
No asi to sem opravdu nepatří a admin to zřejmě někam hodí, ale jen tak jsem to přečetla a je zajímavé, že když se doma baví taťka s dědou, tak toto tvrdí odjakživa a asi i dalších x-milionů lidí, kteří mají pět pohromadě.No a náklady třeba na Irák se lehce vrátí v podobě ,,zprivatizovaných"(doufám, že jsem to napsala správně) ropných polí.
Registrovaný uživatel
Nějaké přírůstky z cca posledního týdne... :D :P
(jen ta peněženka je nějak divně prázdnější :? )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kdyby jsi nebyl křeček a koupil od každé známky jen jednu,
nebylo by to tak drahé.
8)
Registrovaný uživatel
A víš jak by jedné známce bylo samotné na celé stránce smutno?!?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
tak Dracek zbiera kompletne PL ako znamky... ja tiez pri CSR musim mat i 10-bloky aj PL....
_______________
Moderátor
To jsem zvědavý, jestli Dráček ten Afghánistán udělá jako exponát na výstavu do Vysokého Mýta.
Registrovaný uživatel
Původně jsem to dost chtěl, ale momentálně to bohužel vypadá, že neudělá... :|
(snad na nějakou další premiéru...)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
A copak? Nezbývá čas? Já taky budu dělat úplně nový exponát a ještě nemám ani úvodní list.
Registrovaný uživatel
Ano, rozhodil jsem si materiál prvních cca 64 stran do zásobníku a to pak člověk teprve vidí, co chybí...(ačkoliv kdo by to u nás mimo 2-3 lidí poznal a myslím, že toho mám už celkem dost)
S časem no vůbec žádná sláva a navíc jsou nějaké soukromé věci s momentálně vyšší prioritou než hobby, takže to vidím na budoucí další premieru nebo zkusím zažádat o ohodnocení v základní kategorii přímo komisi na SČF(pokud nebude další premiera na dlouho v plánu...).
P.S. Sranda je, že já vlastně letos ani nejsem členem SČF a nijak to nepocituji.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
Ano, rozhodil jsem si materiál prvních cca 64 stran do zásobníku a to pak člověk teprve vidí, co chybí...(ačkoliv kdo by to u nás mimo 2-3 lidí poznal a myslím, že toho mám už celkem dost)
S časem no vůbec žádná sláva a navíc jsou nějaké soukromé věci s momentálně vyšší prioritou než hobby, takže to vidím na budoucí další premieru nebo zkusím zažádat o ohodnocení v základní kategorii přímo komisi na SČF(pokud nebude další premiera na dlouho v plánu...).
P.S. Sranda je, že já vlastně letos ani nejsem členem SČF a nijak to nepocituji.


To jsme na tom hodně podobně, akorát já členem SČF jsem ;)
Moderátor
Dracek napsal
Ano, rozhodil jsem si materiál prvních cca 64 stran do zásobníku a to pak člověk teprve vidí, co chybí...(ačkoliv kdo by to u nás mimo 2-3 lidí poznal a myslím, že toho mám už celkem dost).


To že něco chybí, to bych pro začátek vystavování neřešil, stačí dostat 65 bodů ze 100, abys postoupil na regionální výstavu. A jestli dostaneš 65 nebo 90 bodů nic víc neřeší, jenom postup :).
Já z nové oblasti (Travankor a Travankor-Kočín) to taky kompletní nemám a asi ani nikdy mít nebudu, ale to bych potom nikdy nevystavoval kdybych čekal až to bude OK.

S časem to u mě taky není příliš dobré, ale pokusím se to stihnout.
Registrovaný uživatel
uvidím, ale zatím je šance tak 30:70 v neprospěch výstavy...

a z jiného soudku - nedávno vydraženo(ještě nemám v ruce)
Zajímavé znehodnocení přepisem praděpodobně z nějakého malého úřadu, jen budu muset najít někoho, kdo rozluští odkud byl dopis poslán, razítko z Kábulu je jen průchozí(ale tarifně je vyplacen správně) :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Ukaž detail, třeba to přečtu. Nějakou známku znehodnocenou perem mám asi taky.
Registrovaný uživatel
Jak jsem psal, zatím to nemám doma, takže jedině zvětšit tento obrázek...
Jinak jen známek znehodnocených přepisem mám více,ale většinou tam psali jen datum, tady to ale vypadá i na místo.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Afghanistán

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1