Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Vykupminci.cz
Numisargo

albumove listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
ma mozno technicky proglem ide o to, ze mam albumove listy vo formate A4 a mam ich ulozit do Euroobalu jeden kus alebo dva kusy ze bude vidno aj z jednej aj z druhej strany ako stranka v knizke? Neposkodi sa to nejak? Chcem radu skusenejsieho filatelistu, dik za porozumenie.
Moderátor
Můžeš si je uložit, jak ti lépe vyhovuje. Ale ber do úvahy, že 2 listy jsou těžší než jeden, takže pokud to budeš mít v pořadači postavené na polici, rychleji se vytrhnou. Dále pokud nemáš známky na listech v pošetkách nebo havidkách, nikde není zaručeno, že fólie euroobalu známky nepoškodí.
Moderátor
vdaka Dejvy - ulozim to asi klasicky, ze do euro obalov ulozim jeden list, ono este mi ich treba dat zasklit to mam dohodnute, listy si robim sam.
Registrovaný uživatel
Pre babygulka - taka obchodnicka otazka. Havidky na zasklenie neportebujete. Mozem ponuknut.
Moderátor
pre jansvi - mozte mi zaslat ponuku na email?, viete mam celkom super ponuku na zasklenie, robi to firma uz niekolko rokov, videl som ich spravene u niekolkych zberatelov a naozaj to vyzeralo skvele, cena za zasklenie listu ponuka za 0,33 centov - bez ohladu na kolko je liste policok na známky.
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
pre jansvi - mozte mi zaslat ponuku na email?


Ponuku mozem poslat, ale zial neviem mail.

Moj je jansvi@post.sk

Potesim sa ak sa ozvete
Moderátor
Pro babygulku (srandovní jméno): Ty listy do euroobalů můžeš bez jakýchkoliv obav dávat po dvou. Euroobaly to s přehledem vydrží a ušetříš je.
Moderátor
Euroobal to vydrží, ale záleží na dalším uskladnění. V krabici postavené na polici to stát bude (pouze se bude krčit dolní hrana obalů). Pokud to budeš mít v závěsných deskách (a nedejbože ještě ve dvoubodových), tak se bude obal postupně prověšovat; častější listování vede také k rychlému opotřebení.
Moderátor
zdravim vsetkych - viete ono tazko sa je rozhodnut, kolko listov budem davat ale asi po jednom nech to esteticky ukaze, listy este len robim na PL CSR1966/92, takze tiez dost to trva. Tlacim na 240g papier, ktory je cisto biely, nie na vykres. Samozrejme, ze to nebudem davat do sanonov s 2-pakovou mechanikou, videl som to u niektorych zberatelov u nas v klube ale mne osobne sa to nepacilo, tie listy lietali hore dole. Uvazujem ze si zakupim od Leuchturmu vyhodny komplet s doskami aj s kazetou, a co je este lepsie je to robene na format A4, cenovo okolo 19euro - ked som pozeral do ponukoveho katalogu, a obsah dosiek je 60 listov. Viete mi poradit ohladne tych dosiek ci su kvalitne a ci v tom listy dobre drzia? Skladovat na stojato a v skrini :-)
Moderátor
dejvy, já to mám také v euroobalech a v závěsných deskách, ale musejí být čtyřbodové. V pohodě. Pokud ovšem nekoupíš ty nejlevnější euroobaly v Intersparu.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 24. 6. 2010, 20:22. »
Registrovaný uživatel
Eurobaly nepouzivam, igelit je igelit aj ked som sa dal sice zlakat a 2 roniky CSSR mam i igelite, pouzivam klasicke POFIS listy na ktore lepim havidky.
Listy mam v poradaci - zavesnych doskach so zvlastnym pridrziavacim perkom na kruzkovej mechanike a to drzi vsetky listy perfektne. Neposuvaju sa cez mechaniku, nekrcia sa. Laminovane poradace mam vyrobene na rozmer POFIS listov, jednoduche, lacne.
Vrelo doporujem vsetkym
Moderátor
co sa tyka euroobalov pouzivam resp. mam av zasobe zakupene nie v papiernictve tam su matne, kupil som vyhodne v hypermarkete ciste cire.
správa pre jansvi - ozval som sa na email.
Moderátor
Jak už psal blazek007, právě ty z hypermarketu nebývají nejkvalitnější. Navíc stárnou, tedy po cca 5 letech se na hraně rozpárají a zanechávají šupinky.
Moderátor
ahoj dejvy ak mam pravdu povedat to co si mi napisal mi presiel mraz po chrbte :( , kupil som ich 5 balikov, 3 balenia po 100ks a 2 balenia mali len 50ks. Mam tomu rozumiet, ze ich mam pouzit len na kancelarsky papier, resp. nic nevydrzia? Mas s nimi skusenosti? Este mam otazocku pisal ohladne aj o poradacoch s kazetami od Leuchturmu, ma niekto s nimi skusenosti su kvalitne oplati sa mi do nich investovat? Ja osobne som ich nemal este ani v ruke!
Moderátor
rad by som chcel aby sa ostatny zberatelia zapojili do debaty ohladne albumovych listov, dosiek, zasobnikov...
Moderátor
Prikláňam sa k dejvymu názoru. Lacné, tenké euroobaly z hybermarketov sú otrasnej kvality. Maximálne 60 gr, čo nevydržia nič. Ja používam minim. 80 gr číre, samozrejme acid free verzie. Zakladám ich do 4kružkového zakladača.
Albové listy mám od Pomfila nepotlačené. Sám si usporiadávam známky a celistvosti na ne. Používam k tomu hawidky samozrejme.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
vyhrabal som baliky co som zakupil - tie balene po 100 kusov su velmi tente tak naozaj pochybujem, ze by mali aspon 60g, a tie balene po 50 kusov mali by mat tych 80g lebo su hrubsie a pevnejsie - vyrobca je www.linarts.cz.
Moderátor
Vycházím ze zkušeností, které mám ve firmě. Hledal jsem něco ve starších dokladech (cca 2005-6); vše je uloženo v euroobalech v šanonech. Kdykoliv jsem chtěl nějaký papír vytáhnout ven, venkovní ohyb víceméně praskl; ani jsem mu nemusel pomáhat. Takto se to stalo minimálně 5x, takže o náhodu určitě nejde. A když jsem skončil, zůstala mi na stole hromádka šupinek z toho, jak jsem ty papíry vytahoval a zase dával zpět.
Moderátor
dejvy napsal
Vycházím ze zkušeností, které mám ve firmě. Hledal jsem něco ve starších dokladech (cca 2005-6); vše je uloženo v euroobalech v šanonech. Kdykoliv jsem chtěl nějaký papír vytáhnout ven, venkovní ohyb víceméně praskl; ani jsem mu nemusel pomáhat. Takto se to stalo minimálně 5x, takže o náhodu určitě nejde. A když jsem skončil, zůstala mi na stole hromádka šupinek z toho, jak jsem ty papíry vytahoval a zase dával zpět.


Túto skúsenosť môžem len potvrdiť po 15 ročnej účtovníckej praxe... :D ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
ked sa to tak vezme, pisete pouzivanie v kancelarskej praxi, a podla mna sa takto euroobaly opotrebuvaju viac ako v doskach...
Moderátor
babygulka napsal
ked sa to tak vezme, pisete pouzivanie v kancelarskej praxi, a podla mna sa takto euroobaly opotrebuvaju viac ako v doskach...

To je pravda, ale materiál euroobalov stárne aj bez namáhavejšieho používania. Jednoducho stvrdnú a lámu sa.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Byly to věci, na které delší dobu nikdo nesáhl; jinak by se asi rozpadly daleko dříve. Materiál bohužel opravdu stárne, často tomu pomáhá nevhodné uložení (zejména teplo).
Moderátor
tyka sa to tych lacnejsich euroobalov ci aj tych drahych? resp. je rozdiel ak balik obalov stoji 40Kč alebo 150Kč? je ten material iny?
Moderátor
Materiál je při různé ceně většinou jiný; je otázka, kterým směrem. Může být třeba pevnější, může mít kvalitnější svary anebo třeba může být z kvalitnějšího materiálu.
Já osobně používám obaly od renomovaných výrobců filatelistických pomůcek - jsou z kvalitního pevného materiálu, nikdy se mi v nich nic nepoškodilo. Ale jsou cenově někde jinde - 1 ks vyjde na cca 12 Kč.
Moderátor
ako som spomynal, vytlacim si listy na A4, vlozim do obalov a potom do tych dosiek. Dik Dejvy za info ohladne euroobalov, tak je pravda ze ta cena je uplne ina. Tu na Slovensku som sa na vyrobcoch co ponukaju rozne pomocky pre zberatelov nestretol, ze by ponukali Euroobaly.
Chcem este pocut nazor ohladne pouzivania dosiek, mam na mysli poradace s doskami od Leuchturmu, ineho vyrobcu nepoznam.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1