Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Vykupminci.cz
Numisargo

albumove listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
otevři je uplně naruby ....tak jak bude třeba tlač vnější strany k sobě
« Poslední úpravu provedl(a) zakoukanyhonza v 27. 1. 2013, 22:29. »
Registrovaný uživatel
Na ja, pünktlich! :) Moc ti děkuji za bleskovou radu.

Je to fakt jednoduché, teď si říkám, že jsem IQáč. Bohužel jsem postup nikdy neviděl, tak mě tohle nenapadlo. Bál jsem se, abych tomu neublížil, tak jsem jednal v rukavičkách. Já měl desky pořád položeny jako knihu a snažil se to roztahovat jen prsty a přikládat listy. A musím říct, že to péro má grády, že by to snad polámalo i prsty. Při vkládání 80. listu už jsem byl celý zpocený, a kde je do 200 :D

Věděl jsem, že na tom něco bude.
Ještě jednou děkuji, jsem moc vděčný za odpověď a tyhle stránky.
« Poslední úpravu provedl(a) Vojta86 v 27. 1. 2013, 23:01. »
Moderátor
Pokud chceš mít listy rovně, pak vezmi desky, otevři je úplně naruby, jak píše Honza, a pokud nemáš pomocníka, chyť je mezi kolena. Pak si v klidu rukama srovnej listy a všechny je vlož naráz do desek. Jednou rukou je drž a pomalu povol desky, aby se zavřely. Výsledek zaručený ;).
Registrovaný uživatel
Děkuji za užitečné rady.
Registrovaný uživatel
;)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
jmenuji se Petr, jsem zde nový a nechtěl jsem zakládat zbytečně nové téma, takže svůj dotaz budu směřovat sem. :)

Mám relativně dobrou zásobu starších čistých albových listů Schaubek (takové dědictví po předcích), nemají bohužel ani základní rastr. Je nějaký osvědčený způsob navrhnout na ně rozvržení známek elektronicky (předstva rýsování - :roll: ), jako se to dělá pro A4 formát ve Wordu a posléze to třeba zanést někam, kde tisknou větší formáty? Vytisknou to vůbec na takovou gramáž, jakou listy mají? Respektive je mi celkem jasné, že jde všechno, ale ptám se na vaše případné zkušenosti, abych se nehnal do něčeho, kde výsledek bude rozpačitý. Rád bych si takto uschoval širší sbírku Protektorátu (kupony, podkovy, desková čísla, 4-bloky, DV, apod) a v tom mě předtištěné listy patrně neuspokojí.

Děkuji všem za případné rady!
_______________
Petr.
Moderátor
Teoreticky by to mělo jít, když si pro daný soubor ve Wordu navolíš formát papíru takový, jaký má list Schaubek.
Pokud jde o gramáž, běžná tiskárna mi bere i papír 185, takže by neměl být problém. A pokud máš přístup k tiskárně A3, ta zvládne listy Schaubek také.
Pozor na jednu záludnost - pokud máš listy s vyseknutými oválnými otvory, může se do nich zachytit posunovací válec tiskárny.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rady! Mám bez vyseknutých otvorů, takže by to mělo být v pořádku. Takže mám tak na 2 roky práci. :-)
_______________
Petr.
Registrovaný uživatel
Několik let už se hrabu ve známkách a až dneska jsem si na zkoušku vyrobil albové listy. Chtěl bych vám ukázat výsledek mého prvního pokusu a poprosit vás o kritické připomínky. Sám už jsem přišel na řadu věcí:
- tužkou si udělat linky a psát na ně a pak je vygumovat
- vynechat v popisu podrobnosti o výrobě
- vynechat popisky u políček na známky, které ještě nemám
- popisky u známek tenkou čarou
- známky se v místě nálepky zkroutily, asi jsem nálepky příliš navlhčil?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Šedesátileté výročí panování císaře Františka Josefa I.

Série známek zobrazuje šest panovníkových předchůdců, historické a soudobé podobizny císaře a jeho vídeňská sídla. Autorem výtvarných návrhů byl Koloman Moser, rytiny provedl Ferdinand Schirnböck. Nižší hodnoty do 35 haléřů byly tištěny jednobarevným knihtiskem zpočátku na papír bíle natíraný, později od roku 1913 obyčejný, a zoubkovány hřebenově. Vyšší hodnoty byly tištěny jednobarevným, dvoubarevným i tříbarevným liniovým hlubotiskem na patřičný málo klížený papír a zoubkovány řádkově. Známky byly vydány 1. ledna 1908, hodnota 72 haléřů pak v únoru 1913. V roce 1916 byly nahrazeny novou sérií známek a koncem roku pozbyly platnost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dedku,dedku...mas sice uhledne pismo,ale PC tiskarnu neprekonas,jestli zadny
pocitac nemas,tak si to nech u nekoho vytisknout....
Registrovaný uživatel
Škrábu strašně, běžně mi to tak hrozné nepřipadá, ale naskenované to vypadá děsně. Počítač mám, tiskárnu nemám, ale mohl bych si to nechat někde vyjet, to jo.
Moderátor
Tiež odporúčam spraviť to v PC a niekde si to vytlačiť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Souhlasím s kolegy, určitě na tiskárně, rukou to vypadá jako ze třetí třídy, i když se snažíš. Vynechal bych to dlouhé povídání, ale určitě bych uvedl název emise, způsob tisku. Líbí se mi ten Smithův list, je ještě otázka, jestli chceš mít popis u každé známky (já asi jo), nebo vše na začátku (katalog. čísla, ev zoubkování). Pokud u každé známky, napsal bych i ty, které nemáš (neřkuli budeš-li to dělat na tiskárně, dotiskoval bys to tam dost složitě).
Registrovaný uživatel
Smith má pěkné listy, už jsem je tady viděl. Já bych tam právě chtěl mít krátké povídání o tom, proč byly známky vydány a jak se používaly. Aby si divák či čtenář neřekl: „Hm, nějaké známky, další známky, samé známky, list, list, list, konec.“ Nepodařilo se mi třeba zjistit, k čemu se používala ta 72 h a proč ji vytiskli až později, když v předchozí emisi byla, na co se používala 50 h a proč ji přestali dotiskovat. Popisky u známek spíš jen tužkou, jaká je to varianta nebo zvláštnost. Musím si to ještě pořádně promyslet.
Registrovaný uživatel
Osobně jsem dal na rady zde přítomných kolegů a zvolil cestu: V jednoduchosti je síla ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dědek napsal
Smith má pěkné listy, už jsem je tady viděl. Já bych tam právě chtěl mít krátké povídání o tom, proč byly známky vydány a jak se používaly. Aby si divák či čtenář neřekl: „Hm, nějaké známky, další známky, samé známky, list, list, list, konec.“ Nepodařilo se mi třeba zjistit, k čemu se používala ta 72 h a proč ji vytiskli až později, když v předchozí emisi byla, na co se používala 50 h a proč ji přestali dotiskovat. Popisky u známek spíš jen tužkou, jaká je to varianta nebo zvláštnost. Musím si to ještě pořádně promyslet.


Zvýraznené skús pozrieť v knihe od Hirša
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
dědek napsal
Smith má pěkné listy, už jsem je tady viděl. Já bych tam právě chtěl mít krátké povídání o tom, proč byly známky vydány a jak se používaly. Aby si divák či čtenář neřekl: „Hm, nějaké známky, další známky, samé známky, list, list, list, konec.“ Nepodařilo se mi třeba zjistit, k čemu se používala ta 72 h a proč ji vytiskli až později, když v předchozí emisi byla, na co se používala 50 h a proč ji přestali dotiskovat. Popisky u známek spíš jen tužkou, jaká je to varianta nebo zvláštnost. Musím si to ještě pořádně promyslet.


pokud trváš na povídání, tak bych ho ale dal spíš na začátek listu, jako úvod, co listovatele čeká. Tužkou bych nikam nic nedopisoval, poznámky tužkou si dej do zásobníku, ale na albových listech by to dle mého názoru mělo být definitivní - čili souhlasím s tebou, hlavně si to promyslet:) udělej si třeba na papír několik náčrtků, rozvržení, popisky, co by se ti nejvíc líbilo a nestyď se kopírovat dobré nápady z cizích albových listů.
Registrovaný uživatel
raje-,,V jednoduchosti je síla,, to ano,ale přece jenom být tebou ,tak bych se na to mrknul ještě jednou.Čučel jsem na to snad 15min,než mě to trklo.Sám jsem udělal daleko větší kopance a vždy to zjistil ,až po nalepení hawidek . ;)
Registrovaný uživatel
Tak dám druhý list :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-s tím jsem počítal,že ty chybějící máš na druhém listu.Mrkni na tu 24a ,pak bych se asi vyvaroval toho datumu,v tento den byla dána v platnost pouze jedna hodnota,možná by bylo přijatelnější tam dát pouze 1922/26
Registrovaný uživatel
OK a 10h na 100h opravím
Registrovaný uživatel
smith napsal
dědek napsal
Smith má pěkné listy, už jsem je tady viděl. Já bych tam právě chtěl mít krátké povídání o tom, proč byly známky vydány a jak se používaly. Aby si divák či čtenář neřekl: „Hm, nějaké známky, další známky, samé známky, list, list, list, konec.“ Nepodařilo se mi třeba zjistit, k čemu se používala ta 72 h a proč ji vytiskli až později, když v předchozí emisi byla, na co se používala 50 h a proč ji přestali dotiskovat. Popisky u známek spíš jen tužkou, jaká je to varianta nebo zvláštnost. Musím si to ještě pořádně promyslet.


Zvýraznené skús pozrieť v knihe od Hirša


Tam už jsem to hledal a v přehledu sazeb v Michelu také. Teď mi zbývá jen hledat celistvosti, kašlu na to.
Moderátor
dědek napsal
Tam už jsem to hledal a v přehledu sazeb v Michelu také. Teď mi zbývá jen hledat celistvosti, kašlu na to.


Síce iba výstrižok, ale s perfínom z Krnova.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Tužkou jsem chtěl například připsat, že 6 heller je na obyčejném papíře. Jen jako poznámku, nic definitivního.

Známky už jsou zpátky v zásobníku, to zvlnění se mi nelíbilo. Jak jsem odstranil nálepku: Malým štětcem jsem ji kapkou vody namočil a pomalu odlupoval a do vznikající mezery tu vodu štětcem vtíral. Pak jsem známku osušil papírovou utěrkou, nechal asi půl hodiny na vzduchu oschnout a nakonec dal vylisovat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1