Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
rektor napsal
Otázka: můžu minci prodat dál s tím, že je EX aukce/položka ta a ta, i když k tomu nemám žádné doklady?

Ano. V prestížnych aukciách sú mince s rodokmeňom cenené na princípe čím starší predaj (aukcia) tým lepšie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Díky za názory. Jedná se o dukát Ferdinanda Dobrotivého, sice relativně cenný, ale žádná velká rarita.
Registrovaný uživatel
Není mi úplně jasný výraz "zainende", česky krajový nebo koncový střižek. Jak tohle vznikne? Měl jsem za to, že třeba záležitost na foto mohla být forma justování - upravy na požadovaou hmotnost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No je to "poslední" střížek plátů. Takže je tam ta rovná část. S justovanim nemá nic společného...
Registrovaný uživatel
Jo dík, měl jsem o tom nějaké divné představy. Už jasné.
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
No je to "poslední" střížek plátů. Takže je tam ta rovná část. S justovanim nemá nic společného...


Hergot obchodník ,to koukám..👍😉
Moderátor
U Peška to bylo dneska horký... položka 427 mne ve výsledku překvapila... :shock: :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 1. 2023, 22:56. »
Registrovaný uživatel
Pesek bylo fakt psycho, aspon vim kam dat material na prodej :-D
Moderátor
GrosePH napsal
Pesek bylo fakt psycho, aspon vim kam dat material na prodej :-D


A dneska ještě bude, grošů Leopolda tam má požehnaně, některé kusy docela zajímavé... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
no já furt čekám, barbar psal, že ceny padají dolů....
Registrovaný uživatel
Ten Adam jeste asi jde, kdyz jsou pekny nad 15 chodi, me toho teda prekvapilo dost, 438, tenhle 20nik v lesku a NGC krabicce jsem mel na aukru za 11 pekne dlouho a doklud jsem neslevil neodesel, tady jety za tolik, 230 sice se tem prazskym grosum moc nevenuju ale tohle me prekvapilo hodne.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
no já furt čekám, barbar psal, že ceny padají dolů....

Moderni bizuterie asi jo, takovy ty prefouknuty prepali jako SVD, 500kc Lada, tenis a veci tomuhle podobny.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
ferovyobchodnik napsal
no já furt čekám, barbar psal, že ceny padají dolů....

Moderni bizuterie asi jo, takovy ty prefouknuty prepali jako SVD, 500kc Lada, tenis a veci tomuhle podobny.


Přesně tak ceny padají u sv.dukátu a nějaký další český věci,ale bižuterie to není ,bižuterie s moderními mincemi nemá nic společného.. :lol:
Mimochodem právě 500 příkladně lada se cenou překonává..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 31. 1. 2023, 9:07. »
Registrovaný uživatel
já jsem dal "citlivě" limity jak jsem zvyklí, tak uvidíme co se urodí :D
ale taky mě napadlo, že možná moderna, co se teď na sbírání dal každý...

pg vyletěli před několika lety a furt jsou šílení, ale já to nesbírám, mám asi 10 ve sbírce spíš pro oko a představu měny
Registrovaný uživatel
barbar napsal
OtravnyKomar napsal
ferovyobchodnik napsal
no já furt čekám, barbar psal, že ceny padají dolů....

Moderni bizuterie asi jo, takovy ty prefouknuty prepali jako SVD, 500kc Lada, tenis a veci tomuhle podobny.


Přesně tak ceny padají u sv.dukátu a nějaký další český věci,ale bižuterie to není ,bižuterie s moderními mincemi nemá nic společného.. :lol:
Mimochodem právě 500 příkladně lada se cenou překonává..

My víme že to není bižuterie ale trošku se tomu tím vysmívame protože víc než numismaticka, je to spíš investiční a sběratelská záležitost 😉, prostě jen plíšek drahého kovu, tedy bižuterie 😛 nevím kde Láďa nabírá, občas si všímám že na fb se to už lidem těžko prodává za 11k, byla doba kdy to dělalo i 16.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
já jsem dal "citlivě" limity jak jsem zvyklí, tak uvidíme co se urodí :D
ale taky mě napadlo, že možná moderna, co se teď na sbírání dal každý...

pg vyletěli před několika lety a furt jsou šílení, ale já to nesbírám, mám asi 10 ve sbírce spíš pro oko a představu měny

Uvidíš no, středověk pořád pěkně leze po svoji vzestupný křivce. Tenhle groš Vladislava který jsem zmiňoval byl čistě bizarní výsledek.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
barbar napsal
OtravnyKomar napsal
ferovyobchodnik napsal
no já furt čekám, barbar psal, že ceny padají dolů....

Moderni bizuterie asi jo, takovy ty prefouknuty prepali jako SVD, 500kc Lada, tenis a veci tomuhle podobny.


Přesně tak ceny padají u sv.dukátu a nějaký další český věci,ale bižuterie to není ,bižuterie s moderními mincemi nemá nic společného.. :lol:
Mimochodem právě 500 příkladně lada se cenou překonává..

My víme že to není bižuterie ale trošku se tomu tím vysmívame protože víc než numismaticka, je to spíš investiční a sběratelská záležitost 😉, prostě jen plíšek drahého kovu, tedy bižuterie 😛 nevím kde Láďa nabírá, občas si všímám že na fb se to už lidem těžko prodává za 11k, byla doba kdy to dělalo i 16.


16t. byly výjimky, stejně tak i další extrémy u některých konkrétních mincí..
Lada se v minulosti standartně pohyboval 5-7t. Poslední rok šel přes 10t. v krabici i více ..Ale všeobecně u český věci šly ceny dolů a nejenom u český, je to docela individuální,to co bylo na trhu s mincemi rok,rok a půl zpátky je fuč.. Však pořád platí pravidlo, že za pěkný a vzácný materiál si pořád ještě připlatíme ..Komáre ale né korozí rozežraný 😜..ty jeden ražební lesku 😁
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 31. 1. 2023, 9:29. »
Moderátor
Kluci ale zpět k aukcím,my sběratelé bychom měli podpořit takový aukce menších českých prodejců, zejména aukce ČNS, které postupně v nabídce materiálu slábnou a ve svý tradiční pravidelnosti zanikají
a které v posledních letech,, všemožně válcuji,, zahraniční aukční společnosti..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 31. 1. 2023, 10:14. »
Registrovaný uživatel
jako není to o kvantitě, kolik tam toho ten pešek má, 550? a dobrých kusů 30?
Registrovaný uživatel
Co se tyce PG u Peska, tak ceny prepaleny. Treba Jirikove, prvni za 10k plus provize, a ten druhy srotovy kus za 3,7k plus provize. Totalni nesmysl. Nebo Ferda II. Breclav za 1,5k. Sledoval jsem vsechny polozky s tim, ze bych neco vydrazil a pak jsem si otevrel Jamesona a jen se usmival :))))
Registrovaný uživatel
Taky me dost pobavil Ferda II. Graz za 4k.
Registrovaný uživatel
Ten Ferdinand II Graz je neuvěřitelný...zřejmě tu máme novou vlnu investorů.

Hodně mně překvapily nebo spíš šokovaly i další položky: např. 371. 3krejcar Ferdinand II, Vratislav za 1857,- + provize.

A vrcholem všeho jsou položky 423, 424 a 426.

Jestli to takto půjde dál tak se vykašku na sbírání a vrhnu se na relaxační omalovánky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Forpus napsal
Ten Ferdinand II Graz je neuvěřitelný...zřejmě tu máme novou vlnu investorů.

Hodně mně překvapily nebo spíš šokovaly i další položky: např. 371. 3krejcar Ferdinand II, Vratislav za 1857,- + provize.

A vrcholem všeho jsou položky 423, 424 a 426.

Jestli to takto půjde dál tak se vykašku na sbírání a vrhnu se na relaxační omalovánky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


V krejcarech má nabídku slušnou včetně kvality,pravda dosažený ceny trocha překvapily,ale proč né když takový M&CH může a často kvalit nedosahují ani to...
Naopak já v tomto směru klukům fandím ať je to Pešek, Zikmund, Němec, Holub a další,či naše pobočky ČNS.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 31. 1. 2023, 12:01. »
Registrovaný uživatel
Tyjo, ty 3 krejcary jsem si ani nevsiml. 1624 graz mnohem lepsi jsem ne tak davno kupoval za 5kilo a polozky 423 a 424 no to je uplne ani nenachazim slova.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tohle je skutecne VF :) ale nic proti aukcim u Peska, fandim vsem aukcnim domum.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1