Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
GrosePH napsal
Barbare nezlobte se na mne, kvalita nabidky krejcaru minimalne vcerejsich polozek velmi spatna, tech par slusnejch kusu spis bezne typy, a ceny vas trochu prekvapily? Jako vazne vas trochu prekvapilo 10k plus poplatek za 3 kr Ferdinand Karel? Krasny sarkasmus.


Nemyslím si ,dnešní nabídka krejcarů Leopolda není špatná,ale samozřejmě je to věc názoru .. ;)

Mimochodem chytáte mne za slovo o parník zapomeňte , můžeme srovnávat individuálně. Pokud se zrovna nejedná o aukci typu sbírky nume osobnosti, či jubilejní,nebo rarit, tak to často nebývá bůh ví co.
Velké aukční síně rády separují své nabídky do více aukcí a má to svůj důvod..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 2. 2. 2023, 0:51. »
Registrovaný uživatel
Muj komentar se vztahoval predevsim ke vcerejsim polozkam, jak je uvedeno v citaci :) Nehlede na to ze nabidka M&Ch se orientuje preci jen na jine mince, ktere u Peska tezko uvidite.
« Poslední úpravu provedl(a) GrosePH v 31. 1. 2023, 12:24. »
Registrovaný uživatel
Je zbytečno se hádat a řešit kvalitu pokud je vše nafocené. Jednotlivým aukčním "domům" a ČNS zvláště úspěch samozřejmě přeji. Jen jsem tedy nepochopil jak by měla ta podpora konkrétně vypadat - jediné co mně napadá, je dávat svůj kvalitní materiál pobočkovýcm aukcionářům. V desetinásobném přeplácení běžných mincí to určitě nebude...
Moderátor
GrosePH napsal
Muj komentar se vztahoval predevsim ke vcerejsim polozkam, jak je uvedeno v citaci :) Nehlede na to ze nabidka M&Ch se orientuje preci jen na jine mince, ktere u Peska tezko uvidite.


Ale o tom tady není řeči, pokud jste si nevšiml celou dobu poukazují na nabídku krejcarů..
Registrovaný uživatel
Z Leopolda to taky neni zadny zazrak, teda ty greslicky tam ma pekne, takove 3kr a dalsi drobaky se na vetsich nemeckych ci rakouskych aukcich kupuji v lotech po desitkach kusu.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Projel jsem nabidku Leopoldu a s cistym svedomim rikam 80% srotu, takze se mylite, jak jste sam uvedl. Chapu o cem je rec, bavili jsme se o krejcarech, a celou dobu se bavim o Ferdinandech, vy z toho chcete vybruslit a mluvite o Leopoldech. Ktere take za nic nestoji az na vyjimky.
Registrovaný uživatel
Barbare jak myslite, ja si za svym nazorem stojim. M&Ch rozhodne nabizi kvalitnejsi material nez Pesek. Toto je konstatovani faktu, nikoliv vyjadreni preference.
Moderátor
Forpus napsal
Je zbytečno se hádat a řešit kvalitu pokud je vše nafocené. Jednotlivým aukčním "domům" a ČNS zvláště úspěch samozřejmě přeji. Jen jsem tedy nepochopil jak by měla ta podpora konkrétně vypadat - jediné co mně napadá, je dávat svůj kvalitní materiál pobočkovýcm aukcionářům. V desetinásobném přeplácení běžných mincí to určitě nebude...


Je to složitější a praktiky některých aukčních síni veřejně komentovat jaksi nelze...
A pokud se jedná o zajímavost materiálů a kvality stačí si příkladně prohlédnout některé o málo starší katalogy poboček ČNS zejména Pražské to v Čechách ještě nebyl takový silný monopol z jistých míst . ;)
Registrovaný uživatel
Forpus, jako podporu si dokazu predstavit prodej kvalitniho materialu pres cns, nicmene kdo by to delal pokud ekonomicky se vyplati material prodat pres zname aukcni domy.
Registrovaný uživatel
Forpus, jako podporu si dokazu predstavit prodej kvalitniho materialu pres cns, nicmene kdo by to delal pokud ekonomicky se vyplati material prodat pres zname aukcni domy.
Registrovaný uživatel
Opet slusny vtip, starsi katalogy nema smysl brat na zretel, trh se zmenil. V podstate to je jako byste porovnval ceny. Kvalitni material je zkratka vykoupeny a lezi ve sbirkach za stare ceny. Nyni jdou pryc horsi kusy, sem tam se objevi lepsi kus. To je nynejsi realita.
Registrovaný uživatel
Citovat
Forpus, jako podporu si dokazu predstavit prodej kvalitniho materialu pres cns, nicmene kdo by to delal pokud ekonomicky se vyplati material prodat pres zname aukcni domy.


V tom s vámi naprosto souhlasím. Ono to bylo spíš konstatování faktu.

Ještě bych dodal, že trh se nezměnil jen co se týče nabízeného materiálu, ale také se změnili lidé kteří draží. Samotného by mně zajímalo jak moc. V tomhle ohledu cítím, že jsem hodně ovlivněn sociální bublinou v které se pohybuju.
Moderátor
GrosePH napsal
Opet slusny vtip, starsi katalogy nema smysl brat na zretel, trh se zmenil. V podstate to je jako byste porovnval ceny. Kvalitni material je zkratka vykoupeny a lezi ve sbirkach za stare ceny. Nyni jdou pryc horsi kusy, sem tam se objevi lepsi kus. To je nynejsi realita.


Vtipné to není, značný odliv zajímavého materiálu připadá právě jistému směru zahraniční, počínaje Slovenskem ..
Registrovaný uživatel
Citovat
A pokud se jedná o zajímavost materiálů a kvality stačí si příkladně prohlédnout některé o málo starší katalogy poboček ČNS zejména Pražské to v Čechách ještě nebyl takový silný monopol z jistých míst


No jo, ale to už jsou prostě zákony trhu. Doba se mění a jak říká klasik: Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno co s tím můžeme dělat.
Registrovaný uživatel
Forpus: Ano, lide jsou proste ochotni kupovat i bez studia, jsou ochotni si priplatit, neb se k numismatice dostali az ted diky obrovskemu boomu. Nahrava to do karet lidem, kteri se numismatice venuji uz dlouho, neb maji plne supliky materialu za stare ceny. Ale takto to chodi v kazdem oboru, ja jim fandim. Prodejem starsich kusu ziskavaji prostredky na to dostat se k vzacnejsim kusum a jit o level vyse. Dalsi pozitivum vidim v tom, ze v dobe vysokych cen je vetsi tlak na to nakoupit dobre, tudiz lide, kteri numismatiku berou vazne jsou nuceni byt lepsi a lepsi. Kor kdyz nemate mnoho financnich prostredku a musite si privydelat prodejem materialu. Taky si myslim, ze jsou urcite kategorie minci, ktere jeste ,,nebyly objeveny” a teprve se stanou oblibenymi. Takove je zapotrebi vyhledat a vyuzit situace, pokud chce clovek neco malo zobchodovat.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 2. 2. 2023, 0:50. »
Registrovaný uživatel
Citovat
Ano, lide jsou proste ochotni kupovat i bez studia, jsou ochotni si priplatit, neb se k numismatice dostali az ted diky obrovskemu boomu. Nahrava to do karet lidem, kteri se numismatice venuji uz dlouho, neb maji plne supliky materialu za stare ceny. Ale takto to chodi v kazdem oboru, ja jim fandim. Prodejem starsich kusu ziskavaji prostredky na to dostat se k vzacnejsim kusum a jit o level vyse. Dalsi pozitivum vidim v tom, ze v dobe vysokych cen je vetsi tlak na to nakoupit dobre, tudiz lide, kteri numismatiku berou vazne jsou nuceni byt lepsi a lepsi. Kor kdyz nemate mnoho financnich prostredku a musite si privydelat prodejem materialu. Taky si myslim, ze jsou urcite kategorie minci, ktere jeste ,,nebyly objeveny” a teprve se stanou oblibenymi. Takove je zapotrebi vyhledat a vyuzit situace, pokud chce clovek neco malo zobchodovat.


S tím se dá souhlasit. Jen ještě přidám takovou osobní poznámku, že mi jaksi chybí ty plné šuplíky. Už před nějakou dobou jsem přistoupil na systém, že pár běžných prodám abych si koupil jeden kus lepší. Navíc jsem ještě nedávno měl takový přístup, že prodávám za tolik za kolil jsem nakoupil a pokud jsem přeplatil tak cenu adekvátně snížím (jo, vím co čtenáře v tuhle chvíli napadá :lol: )

Jen ještě poznámku. Nevím jestli tahle aukce není výjimkou třeba kvůli neobvyklé době ve které se pořádá. Ale pokud ceny v krátké době stoupnou třeba desetinásobně, tak mně to příjde prostě jako bublina. Prát se o běžné mince jako psi o kost..kdo to kdy viděl? :lol:
Registrovaný uživatel
Forpus: Tak to je škoda, já bych vám je přál a obzvláště máte li prodejní taktiku takovou jakou píšete :)

Tak u nás aukce teď nejsou, tak se asi utrhli nějací milionáři na kokainu, jinak si nedovedu vysvětlit ty výsledky 😁 je bublina a bublina, nektera splaskne a nektera ne. Třeba PG Václava II. to je bublina jako prase, sice se trošku ufoukla ale pořád drží :)
Registrovaný uživatel
Forpus: Tak to je škoda, já bych vám je přál a obzvláště máte li prodejní taktiku takovou jakou píšete :)

Tak u nás aukce teď nejsou, tak se asi utrhli nějací milionáři na kokainu, jinak si nedovedu vysvětlit ty výsledky 😁 je bublina a bublina, nektera splaskne a nektera ne. Třeba PG Václava II. to je bublina jako prase, sice se trošku ufoukla ale pořád drží :)
Registrovaný uživatel
Ja osobne beriem dosiahnuté aukčné ceny v aukcii Pešek s veľmi veľkou rezervou, skôr ich dávam do kategórie zbožných želaní predajcu. Domnievam sa, že množstvo z tých mincí sa opätovne objaví v ich aukciách alebo v eshope.

Ani mince vystavené na aukre sa za tak vysoké ceny nepredávajú. A to sa tie megaceny dosahujú ešte pred samotnou aukciou v limitnom prihadzovaní čo je samozrejme podozrivé. Pritom je aukro plné bláznov a amatérov, ktorí ani netušia koľko je reálna hodnota mince na zberateľskom trhu.

Na druhej strane kvitujem krásne veľké fotky a určenie stavov, ktoré nie je zase tak odtrhnuté od reality ako pri iných aukciách.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Už dvakrát som si v aukcii všimol (a to ju nijak pozorne nesledujem), že aukcia sa po odpočítaní časového limitu tretieho kola "Posledná šanca" zasekla. Namiesto toho, aby položka bola priklepnutá najvyššej ponuke, tak sa pár sekúnd nič nedialo a potom sa zjavil nový príhod. To som ešte pri onebide nezažil.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Už dvakrát som si v aukcii všimol (a to ju nijak pozorne nesledujem), že aukcia sa po odpočítaní časového limitu tretieho kola "Posledná šanca" zasekla. Namiesto toho, aby položka bola priklepnutá najvyššej ponuke, tak sa pár sekúnd nič nedialo a potom sa zjavil nový príhod. To som ešte pri onebide nezažil.


Sledoval jsem v práci asi 80 položek a taky jsem si toho všiml
Registrovaný uživatel
jako těch několik zajímavých kousků zase zajímavé ceny. a to jsem fakt doufal, že barbar konečně řekl pravdu a ceny jsou níž
Registrovaný uživatel
nojo, měl jsem na krejcárek limit 2tis, a byl jsem skoro na polovině :( asi přejdu na to zlato no
Registrovaný uživatel
Zaujímavé mince za zaujímavé ceny viem pochopiť. Ale napríklad na toto mi hlava neberie :shock:
622 Leopold I., 3 Kreuzer 1671, Hall 85€
624 Leopold I., 3 Kreuzer 1671, Hall 15€
Nájdi aspoň 3 rozdiely (okrem ceny) :roll:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Pěkná aukce slušný výsledky, několik pražských grošů Leopolda se nakonec podařilo ukořistit... :mrgreen:


Mazar jasně zlatý medaile také... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1