Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 223 224 225 226 227 228 229 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jeden prešibaný obchodník mi pri každom jednom obchode tvrdí, že on žiadne peniaze nepotrebuje. Ale na druhej strane je všetok jeho tovar pripravený na okamžitý predaj práve za tie inflačné peniaze. Je to múdry a skúsený človek od ktorého sa dajú pochytiť vedomosti a aj obchodný duch. Preto mám tieto obchodnícke "tanečky" s ním rád. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
nebudeme si nalhávat, peníze mám taky rád. ale už xlet vím, že to není cíl ani smysl. takže ano, něco se koupit dá a něco ne. když kupuji respektuji když prodávám očekávám to stejné (jako su rád, že místní mongolové ode mě nic neberou).
jinak souhlas, je to umění a je to krásné. :)
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
mít na účtu miliony je blbost největší

Naopak je to momentálně docela dobrá strategie. Prodej mincí po poplatcích není vždy terno, a proti tomu máš posilující korunu a 5% i více procent na spořáku. Nenechal bych se vybláznit za každou cenu.
Registrovaný uživatel
rektor napsal
ferovyobchodnik napsal
mít na účtu miliony je blbost největší

Naopak je to momentálně docela dobrá strategie. Prodej mincí po poplatcích není vždy terno, a proti tomu máš posilující korunu a 5% i více procent na spořáku. Nenechal bych se vybláznit za každou cenu.


skvělých 5% mínus daň a 15-20% inflaci? není nic lepšího...
Registrovaný uživatel
ale jestli se někdo bojí války, tak to už snad ať si radši nakoupí to zlato.
i když já říkám, že stříbro, bude se tím možná líp uplácet a tolik na tom asi neprodělá, když nic nebude.
Registrovaný uživatel
Řešit 20% inflaci už je pozdě, teď můžeš reálně řešit inflaci za 6-12 měsíců, která bude mezi 5-10%. Tak už to nevychází tak blbě. Navíc jak jsem napsal, po poplacích na portfoliu mincí to není vždy takové terno.
Registrovaný uživatel
sry, ale nesouhlasím. to jsme si říkali před půl rokem, že v 2023 bude inflace jak píšeš. a je to blbost, bude výš. a co bude za rok? nevím, ale rozhodně za půl roku nebude na spořáku 5%... takže budeme řešit spořádk 2-3 a inflace 10%? jakože je to lepší?
Registrovaný uživatel
já su v klidu, majetek mám podložený dluhama, takže inflace mě sice sere, ale vydělám na tom. a to dost. radil jsem to několika lidem, dnes mi někteří děkuji. chce to myslet ekonomicky.
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
já su v klidu, majetek mám podložený dluhama, takže inflace mě sice sere, ale vydělám na tom. a to dost. radil jsem to několika lidem, dnes mi někteří děkuji. chce to myslet ekonomicky.


,😂🤣
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
OtravnyKomar napsal
https://onebid.cz/cs/mince-silesia-habsburg-rule-leopold-i-3-kreuzer-breslau-1705-fn-ngc-ms64/1567637 :-O

Tak to je šupa z dvoch dôvodov:
1.) minca v stave aEF/EF dostala hodnotenie NGC MS64 (Top pič)? :shock:
2.) minca v cene 30€ sa predala za 610€ :shock:

Vážne uvažujem, že urobím aukciu a všetko predám za tie inflačné peniaze. Ale kde potom nájdem zmysel života? Ale ak budem bohatý, tak asi v sexe, nie? :D

S tím že jsou dva souhlasím, strach a neznalost. S neznalosti souvisí i ten top pič, u nás zatím ty krabičky tolik nefrci a polikaji to většinou jen investoři a bižuterkaři a běžný 3kr nejsou zrovna investorský matros, tedy není divu že žádný lepší hodnocení ještě nikdo nezaplastoval. Si tak říkám že koupě takových mincí za takové peníze vyjde na stejnou jako kupovat plecharinu od Národní pokladnice. :roll: já bych nic neprodával, pokud nechceš koupit nemovitost na Fidži a do smrti tam popíjet sexonthebeach z pupíku striptérky a hulit ganju z tamnima domorodcema :mrgreen:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
já nad tím poslední roky dost přemýšlím. asi bych kvůli jednotvárnosti nevolil exotiku, ale i tak bydlení/život u moře... zatím mě nejvíc vrací zbylé rodinné vztahy a budoucnost dětí. ale těm je to asi v celku naštěstí jedno, nové kamarády si dělají bez problémů všude. dávám si ještě 2 roky na rozmyšlenou.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
já su v klidu, majetek mám podložený dluhama, takže inflace mě sice sere, ale vydělám na tom. a to dost. radil jsem to několika lidem, dnes mi někteří děkuji. chce to myslet ekonomicky.

Já moc kultuře založený na dluhu nefandim ale to už jsme tady řešili. Mince se určitě vyplatí pořád, stejně jako umění, ovšem člověk musí vědět co za kolik a kde kupovat pokud chce mít investorský cíl. Ale i mezi tím návalem bláznů mavajicich bankovkama se dá dobře kupovat, mě se tam povedl vzacny kousek s dobrou cenovkou bez plastovyho oděvu. Těch sporicich účtu a stavebek bych se vyvaroval. To je nástroj dob minulých který ani nevím co ještě pořád na trhu dělá. Myslím že s generaci mých rodičů odejde na dobro pokud neprojde zásadní změnou.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
tak stavebko zásadní změnou (která ho nejspíš zabije) projde :) i když zrovna je to produkt, který by ses divil kolik lidí má.
já taky tento rok nakoupil toho až moc (cíleně), ale jak jsem psal o 10-20% jsem zvedl limity. i když ne všude to šlo za max. no uvidíme. dával tomu ty dva roky. snad jé také dostanu. jdu spát.
Registrovaný uživatel
Jasně že stavebko má hodně lidí a pořád ho babičky zakládají vnoučatům atp... Sám jsem si ho zakládal abych dosáhl skrze něj na hypotéku. Jiný smysl to nemá. Ale to prenechme spíš do kecarny a tady to nechme aukčnímu tématu.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nevite nekdo co se stalo s Nudelmanem ? Posledni aukci mel snad v 2020.
_______________
PRO PATRIA ARIS ET FOCIS
Registrovaný uživatel
https://faei.cz/hitem-jubilejni-aukce-bude-nejzahadnejsi-petihalir/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=926020&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
Jde vám přihlásit se do sálové aukce M&Ch? Mě to nějak nejde
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Jde vám přihlásit se do sálové aukce M&Ch? Mě to nějak nejde

JJ mě to šlo se přihlásit - teď je pauza do 16,40hod :lol: :lol:
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
« Poslední úpravu provedl(a) Charon v 21. 4. 2023, 14:57. »
Moderátor
Komáre gratulace k prodeji, myslím že cenu jsem odhadl docela přesně...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Komáre gratulace k prodeji, myslím že cenu jsem odhadl docela přesně...

Diky. Jo, nebyl to zadny zazrak. Na to ze se tam bezny veci prodavali za podobny penize. Cekal jsem lepsi vysledek, zrejme ty fotky moc nepomohli. Ale co uz. Zlobit se nezlobim. Jinak pekna aukce, pokukoval jsem tam po necem ale nebyla sance. Uvidime v Eaukci jestli se zadari. Ty jsi urcite sledoval 5haler a dalsi cestinu ne?
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Tak v podstatě vše hlavně Habsburky a Československo,ale aukce jsem se nezúčastnil...
Moderátor
Vydražil někdo něco dnes 21/4/2023 u Macho/Chlapovič. Samozřejmě položku říkat nemusíte :-), tj jen pro zajímavost. Já tedy jen sledoval :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
já dobře prodal :mrgreen:
Moderátor
Kucera napsal
já dobře prodal :mrgreen:

takže spokojenost, jen se chci zeptat, ještě jsem nic neprodával přes aukční domy, prodávající platí také poplatek za prodej nebo pouze kupující.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Každá společnost to má nastavené jinak, výše poplatku který platí prodávající je závislá na dosažené ceně, většinou 0 až 10%

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 223 224 225 226 227 228 229 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1