Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mě víc jak foto by zajímal samotný první haléřek Nech.115d :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pajas napsal
pavelgregor:Zajímají tě i krnovské ražby??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

pěkné
Moderátor
Dostali sa mi do ruky dva celkom chutné uhorské denáriky Ferdinanda I., mincovne Kremnica a Nagybánya.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásné mince, je úžasné sledovat rozdílné podoby motivu Madony mezi Kremnicí a Velko Baňou od počátku až po Leopolda
Registrovaný uživatel
Tak ten "Naďbánoš" je naozaj chutňučký, gratulačka ;) :mrgreen:
Moderátor
pekne, i me se tyhle vase fofliky moc libej, ja ted poridil tento, vsechno mam ale jen kremnici:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já si dnes dovolím dát do chlubírny dvě mince, sice běžné, ale myslím, že docela zajímavé.

První mincí je haléř města Hall ve Švábsku (Hall am Kocher) ze 13. století. Historie této ražby jde vysledovat cca k roku 1228, kdy byla poprvé ražena. Od samého počátku byla polovinou feniku, ale pro dobrou kvalitu stříbra se tato mince stala oblíbeným a často napodobovaným oběživem. V dobových pramenech bývá zmiňována jako "denarius hallensis". Z tohoto označení se vyvinulo německé häller i české haléř. ;)

Druhou mincí je pak zajímavý fenik, který se už neobjevuje tak často. Jde církevní ražbu biskupství Bamberg. Vydavatelem byl biskup Heinrich I. von Bilversheim (1242 - 1257).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jan322: Hlavně zase jako vždy mince v pěkných stavech, blahopřeji ;)
P.S. Jen bych se připomněl s dotazem na mail 28.8. - Dostal jsi jej?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dráčku, dostal jsem jej. Byl jsem týden v jižních Čechách a veškeré resty nahromaděné za ten týden řeším až teď. Tebou poptávané mince bohužel navíc nemám. Sem tam se něco ale na Allegru objeví, budu je sledovat.
Registrovaný uživatel
Já to tušil, že jsi mimo, když jsi se tu neukazoval. Díky (jen si ověřuji, že mail došel). ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jan322: Ten Bamberk se opravdu takto pěkně nevidí. :lol:
Registrovaný uživatel
Tak jsem si po dlouhé době udělal radost a dnes mi přišla poštou.
Grosso Benátského Dóžete Giovanni Dandolo 1280 - 89
:P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtle ten je krásný! nějaký čas jsem je sledoval na e-bay, ale tam jsou většinou nedoražené ...
Moderátor
Benátské ražby jsou krásné a byly raženy prakticky z ryzího stříbra (ryzost se pohybuje kolem 97 - 98%). Vzorem pro benátská grossa byly byzantské ražby. Pokud se nemýlím, Korunka má ve sbírce grosso Pietra Gradeniga, mohla by ho sem taky hodit ;)
Moderátor
Tiež mám benátske razby rád, aj keď ja mám len Dandolov denár, ale mám z neho radosť.
Registrovaný uživatel
dnes mi spravila veľkú radosť táto pamätná 10 centesimovka, síce nič extra vzácne, ale je naozaj v krásnom stave
inak je zaujímavé, že je to medal alignment, hoci inak normálne talianske mince sú coin alignment

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dostal sa mi do ruky tento Karolov denár z roku 1733, typ ako Huszár 1640, navyše za PATRONA HVNGA nie je bodka, ale dvojbodka, čo som ešte nikdy nevidel. Nie je to unikát ohľadom zachovalosti, ale pri všetkej skromnosti si myslím, že je to naozaj pekná minca.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V katalogu Herinek je fotografie rocniku 1733 z odlisnych razidel a ma take dvoutecku. Jinak velmi pekna mince.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
V katalogu Herinek je fotografie rocniku 1733 z odlisnych razidel a ma take dvoutecku. Jinak velmi pekna mince.


Tento ročník patří k těm běžným a byl ražen z mnoha razidel. Proto můžeme nalézt rozdělovací tečky, nebo i tečka- dvoutečka. Další variantou je ve zkratce Hunga použítí buď písmene V, nebo U. Můžeme dále objevit i jinak zpracovanou madonu atd.
Často dražím přes internet v budapešťských aukcích a pamatuji si, že se tam dražily i velmi vzácné varianty, značené RRR, s vyvolávacími cenami i kolem 500 €. Myslím, že pokud by se chtěl někdo tomuto ročníku věnovat, narazil by na dost variant, jako téměř u všech kremnických drobných ražeb. V tomto případě jsou moje znalosti pouze povrchní, ale když jsem sbíral mince Leopolda I, byla to záplava nejrůznějších nezpracovaných typů, variant atd. Hodně rychle jsem užší specializaci vypustil, protože v některých případech bych musel mít od jednoho ročníku desítky mincí. Proto souhlasím s postupem pana Halačky, který se věnuje pouze tomu podstatnému a nepodstatné věci, které by zabraly další tisíce stran pouští ven a nezabývá se jimi.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dávnejšie som slubil Turtlemu niečo z Austrálie , je už chladnejšie , viac chuti do života , nafotil som a posielam medailu zo Sydney ešte z 19 storočia priemer medaile je 76mm, hrúbka 6mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Když mu jí posíláš, to bude Turtle netrpělivě vyhlížet pošťáka... ;) :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To nepochybujem :D , musím kvalitnejšie nafotiť , nádherná pamatná medaila.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tato medaile se udělovala jako ocenění vystavujícím na Mezinárodní výstavě v Sydney 1879. Škoda že z Tvojí špatné fotky nelze přečíst komu byla udělena.
Výstava se konala v Zahradním Paláci který krátce na to vyhořel a dnes již neexistuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Turtle: Palugyay & Son

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Vieme Turtle; za druhé miesto jednej Bratislavskej firme. ;)
Je to tam. :roll: .......samozrejme moje dokonalé fotenie.... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1