Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poslední přírůstky z ciziny a konečně i malý denárek s více než třemi body, zajímavý je u brakteátu ten atribut v jedné ruce, velice mi to připomíná jednu antikoncepční pomůcku...ostatně neuměl byste ho někdo pořádně určit? Dík...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
blahopřeji k té 611-je na ní zajímavé slovo rex nikdy jsem ho tam neviděl
p.s. ten Václav II. mi příjde divný-není to náhodou lité falzum?
Registrovaný uživatel
ahoj, ten Václav je takový pórovitý, pěkně zvoní, no nevím, pak se podíváš.
Moderátor
denár je opravdu hezký, skoro by do chlubírny zasloužil samostatné foto ?
Registrovaný uživatel
ok, jak se dostanu ke skenu tak ho dám samostatně, stál mě ostatné půl roku přemlouvání než jsem ho získal.
Registrovaný uživatel
Tak,když se tu chlubíš s 611 tak já přidám svou 612-foto je stažené,ale mince moje :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Taky dobré - a teď by sem měl zákonitě někdo přidat C 613 ....
Registrovaný uživatel
tak tu fakt nemám.Budeš se muset pochlapit ty
Moderátor
Ode mě to byl jen slabý pokus o vtip. I L.Polanský má ve sborníku k 850.výr.korunovace Vladislava II. u tohoto čísla mezi fotkami pérovku. Ale on třeba někde je, nebo se časem objeví jako skoro všechno.
Registrovaný uživatel
Možná to budete brát jako recesi,ale není......tohle jsou moje nové přírůstky v mé sbírce. Vlastě dvě první vlaštovky ve sbírce...... :evil: Snad se od nich zase odpíchnu.......

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tě vykradli nebo co?
Registrovaný uživatel
Tak tady je samostatně C 611, mám jenom scan, ale aspoň tak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám tady jeden z svých posledních přírustků.
Jedná se o VI.krejcar olomouckého biskupa Wolfganga Hannibala Schrattenbacha z roku 1716. V publikaci Suchomel-Videman: Mincovnictví olomouckých biskupů a arcibiskupů je uveden pod číslem 709. Mince má bohužel dírku, ale vzhledem k vzácnosti (stupeň vzácnosti 7/10) se to dá přehlédnout 8) .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
petr1596: opravdu pěkný. Jak to rytci od sebe opisovali (příspěvek 933) :
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stribrne-mince-bez-letopoctu-_post_-220485#post220485
Moderátor
LukeH2O: vzácný, pořád se málo objevuje - čím je udělaná ta dírka ? Mám také olomoucké šestáky Schrattenbacha i Karla III. Lotrinského, kde to vypadá na nějaký zkušební zásek ?
Registrovaný uživatel
Bigger:
rad ta tu zas vidim.
ak je to tak jak si myslim ze to je, prajem hodne stastia.
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
LukeH2O: vzácný, pořád se málo objevuje - čím je udělaná ta dírka ? Mám také olomoucké šestáky Schrattenbacha i Karla III. Lotrinského, kde to vypadá na nějaký zkušební zásek ?


No popravdě ta dírka je taková zvláštní jako by to nebyl ani hlavní záměr. Spíše to bude něco jako ten zkušební zásek co píšete. Vypadá to, že někdo (kupec??) praštil do mince něčím kulatým a tupým a náhodou kousek odpadnul. Zde je foto z jiného úhlu, kde je vidět menší prohlubeň

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
nedělejte z té díry vědu, úhoz běžným důlčíkem do materiálu vypadá podobně, někdo si jen dělal otvor k zavěšení...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
asi jo, záseky co mám vypadají jinak a jsou jinde, ale za vědu taky nestojí .... já jen tak aby řeč nestála - jsem rád že Olomouc někoho vůbec zajímá
Moderátor
z toho, co vidim (mozna vidim blbe), mi to spis prijde jako uhoz necim kulatym (tedy ne ostry hrot), cimz vznikl dolik, u nehoz uplne dole doslo k perforaci... ale jak rikam, je to jen dojem z fotek...
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
... jsem rád že Olomouc někoho vůbec zajímá

Náhodou jsem letos v Olomouci byl a strávil tam dva velice příjemné dny a jednu noc.
:D ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
jv64 napsal
... jsem rád že Olomouc někoho vůbec zajímá

Náhodou jsem letos v Olomouci byl a strávil tam dva velice příjemné dny a jednu noc.
:D ;)


A že jsi neřekl :evil:
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
turtleoverhead napsal
jv64 napsal
... jsem rád že Olomouc někoho vůbec zajímá

Náhodou jsem letos v Olomouci byl a strávil tam dva velice příjemné dny a jednu noc.
:D ;)


A že jsi neřekl :evil:

Ocitl jsem se tam zcela neplánovaně a ještě k tomu s osobou opačného pohlaví. Nicméně většinu památek jsem navštívil. ;)
Registrovaný uživatel
.....no zas az tak moc divoky to asi nebylo kdyz to byla jedna jedina noc.. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
.....no zas az tak moc divoky to asi nebylo kdyz to byla jedna jedina noc.. :mrgreen:

...a co myslíš že dělal ty dva dny? :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1