Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
část dnešní pošty... žeton k úmrtí George Canninga, britského premiéra
žádná zvláštnost, ale pro mě docela zajímavý koleško :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
Kúpil som od Drnca tohto Gabriela Bethlena, mám veľkú radosť, lebo stav je fajn...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A mám tu z tohto obdobia jedno naozaj krásne falzum, hlboká razba, slabé stopy postriebrenia. Madona a znak sú vykreslene naozaj dobre, ako rytec razidiel to bol dobrý a mal to v ruke... ale analfabet to bol teda dokonalý, stačí si "prečítať" kolopisy. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a je to postribreni nebo pocinovani? jak vis, ze je to stribro?
Moderátor
No to teda neviem, si ma zaskočil. :shock: :P
Moderátor
delam si reklamu na clanek ve FN (pokud teda vyjde) :D :D :D

ne, vetsinou je to asi stribro, ale opravdu s tim tvrzeni u techto (resp. nejen u techto) razeb budte vsichni opatrni - neni vsechno stribro co se trpyti...

v takovem stavu pouhym okem mezi stribrem a cinem (resp. jeho slitinou) nerozlisite.

nic to nemeni na tom, ze je to hezoucka mincicka. kdyby ses chtel pustit do zkoumani, tak se muzes ozvat...
Moderátor
Keď sa vynadívam, tak ti ju pošlem na pokuk a keby si náááhodou veľmi poslúchal, tak sa možno dohodneme aj na darovaní. ;)
Moderátor
hmmmmmm... to zni docela dobre :) tak uvidime :)
Registrovaný uživatel
1 cent, britská kolonie Sarawak na Borneu
raja Charles Johnson Brooke, druhý panovník z dynastie Brooků (trvala 1841-1941)
nejvzácnější z jeho centů, v tomto stavu se objevuje minimálně
spolu s ročníkem 1889 má nejnižší náklad - 535 000 kusů
dnes došel od Dráčka :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
krááása, no tie kolonialne mince sa mi lubia!!!
_______________
Registrovaný uživatel
Archy, krajší Bethlenov denár som zatiaľ nevidel...paráda!
Moderátor
... teším sa ;)
Registrovaný uživatel
babygulka: to mě taky :) Britové bronzové mince prostě uměli, ať už domácí, nebo koloniální
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
roland22 napsal
dnes mi spravila veľkú radosť táto pamätná 10 centesimovka, síce nič extra vzácne, ale je naozaj v krásnom stave
inak je zaujímavé, že je to medal alignment, hoci inak normálne talianske mince sú coin alignment

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nádherná mince! Co jsem koukal, tak na videu vypadá mnohem lépe než na fotografii. Mám rád tyhle moderní mince v top stavech. :)
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Moderátor
dnesni ulovek, takoveho jsem jeste nemel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmmm, slušnej stav na malýho šušníka ;) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Na služebce se mi podařil luxusní úlovek. Kdo znáte, víte že se jedná o patrně nejvzácnější a nejméně dostupné mince z II. světové války. Norsko, 10,25 a 50 ore 1942, vláda v exilu. Raženo v Londýně z mosazi, náklad roztaven. Mělo zůstat asi 10 tisíc kusů od každého nominálu. Prakticky se ale nevyskytují v prodeji. Sem tam na aukci. Drobné stopy koroze mědi dosvědčují pravost. Více méně jsem si myslel za dvacet let shánění, že je nikdy mít nebudu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
neznám, zajímavá moderna...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Na služebce se mi podařil luxusní úlovek. Kdo znáte, víte že se jedná o patrně nejvzácnější a nejméně dostupné mince z II. světové války. Norsko, 10,25 a 50 ore 1942, vláda v exilu. Raženo v Londýně z mosazi, náklad roztaven. Mělo zůstat asi 10 tisíc kusů od každého nominálu. Prakticky se ale nevyskytují v prodeji. Sem tam na aukci. Drobné stopy koroze mědi dosvědčují pravost. Více méně jsem si myslel za dvacet let shánění, že je nikdy mít nebudu.


V Norsku sa daju kupit, cena 11000 NOK je priblizne bezna vyplata za tyzden, takze pre nora to nie je take zle...

http://www.myntogseddel.no/?cPath=108_8358_1358&products_id=3284&osCsid=3ca4a9a0dd7d8c1321d2b43713a6f6a2

Dani vydali podobny set v Londyne, uvadza sa pod Faerskymi ostrovmi, ten mas?
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Jejich ceny jsou pro nás brutální. Abych se přiznal, tyhle tři mě stály 100 eur.
Faery mám 4 kousky, chybí mi ten dražší 1 ore, takže čekám. Spíš jsou prima ty pamětní Norské 2 kačky 1905/07 a první koruna kolem 1900.
Moderátor
Robil som si poriadok v kufríku a vyfotil som si svoje denáriky s madonou. Nie je ich veľa ani nie sú svetové, ale nakoľko z nich mám radosť, tak to tu prezentujem. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
archy - chcelo by to vacsie foto na pokochanie ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Skúsim, neviem aké veľké sem môžem dať... :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak abych nepřebíjel Archyho příspěvek, tak taky přidám pár letních přírůstků a navážu taky třema denárkama Ferdy, Ludvíka a Maxe z kremnické mincovny.

Jako doplněk dva haléře Ferdinanda I.. Obě měsíčkové varianty. První je Nech115f ( Oli podívej se pořádně na tu fotku co jsem Ti posílal. To není tečková :lol: ), druhý Nech115c.
A na závěr jeden zajímavej flútek. Ve skutečnosti je nádhernej. Na fotce tak nevynikne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to je ten muj Ludva :D

tu fotku sem si prohlid, mas pravdu, jsou to mesicky :D

jinac pekny to mas :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1