Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ty jo a to som považoval svoje mince za pekné. :)
Registrovaný uživatel
Archy, netráp sa. Aj Ty tam máš pár pekných kúskov :-).
Moderátor
Zlatýýý chlapec. ;)
Moderátor
Archypov napsal
Ty jo a to som považoval svoje mince za pekné. :)


Ale mas pekne. Treba ty Matyasove, pekny bejvaj videt malo... A Bethlena ti urcite zavidim taky, aspon ja. Moje stavy sou mnohem horsi, rekl bych... A Zapolskeho nemas? Ja ne, musim nejakeho sehnat.

Tady mam nektere z tech lepsich (Vladislava a Ferdinanda jsem vynechal, ty byvaji pekne). Na fotce uz ale tak pekne jako ty vase nevypadaji, maji sve mouchy :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chalani, toto neni chlubení, to je čistá provokácia... :twisted: Kua, asi pohľadám foťák a kuknem nejaké Korvínove madony...
Registrovaný uživatel
Tak dnes jsem si udělal zase jednou radost... :P

Ag pamětní lovecká medaile na účast císaře Karla VI. na lovu pořádaného členy řádu sv.Huberta dne 3.11.1723 u Hlavence a na přijetí čisaře za člena řádu (medaile prý obdrželi na památku účastníci honu z řad šlechty). Někdy bývá připisována ražba tohoto typu až u příležitosti 5.výročí vstupu císaře do řádu.
průměr 26,5 mm, Literatura Don.3923, Wdg.4280

Medaili nechal razit hrabě František Antonín ŠPORK(*9.5.1662, +30.3.1738 ) ve zlatě a stříbře ji dodal medailér Jindřich Petr Grosskurt

Dodnes jsem tento typ znal jen ze soupisů starých sbírek, ale v ruce jsem tuto variantu neměl, jen známý trochu běžnější typ s opisem CHARMANT SOUVENIR 1723 (Don3921, Wdg.4279), který už mám ve sbírce několik let.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
medaile je krásná! ty staré medaile jsou super, narozdíl od těch moderních sra*ek ... koukám, že měla asi očko viď?
Registrovaný uživatel
Ano má stopu po dobovém oušku, ale to asi naprostá většina neb byly většinou obdarovanými ceněny a tedy i nošeny jako pamětní dekorace. Co sleduji, tak se min. posledních cca 10-15 let tento typ asi u nás nikde neprodával, jen občas ten běžnější typ s opisem CHARMANT SOUVENIR 1723 (pokud se pletu, opravte mne) a někdy dokonce jen pozdělší ražby(či kopie). :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Krásná a zajímavá věc, gratuluju. ;)
Moderátor
sice nic vzacneho a cenneho, ale radost mi udelal (je krasne videt perlovec i kyticky, avers ma malicko rezervu - slaboucky dvojraz a melci obraz ve stitu):

Vladislav II. Jagellonsky, denar 1512, Kremnica, K-G, Husz. 811, Pohl 253-4 (komorsky grof Georg Thurzó), Ung. 646c.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kdybych to sbiral tak bych z nej mel taky radost, velmi pekna razba
Registrovaný uživatel
žeton o hodnotě 1/2 penny

Francis Egerton, vévoda z Bridgewater http://en.wikipedia.org/wiki/Francis_Egerton,_3rd_Duke_of_Bridgewater

žeton byl platný v Lancasteru, Londýně a Bristolu, což je napsáno i na hraně

pojí se s kanálem Bridgewater, který nechal Francis Egerton vybudovat 1760-1761

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
pěkný...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
dík, měl jsem na PayPal účtu ještě pár korun z léta, tak jsem neodolal :)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
Túto mincu už som tu prezentoval, teraz však zmenila majiteľa a je moja, z čoho mám obrovskú radosť (snáď mi bude odpustené). Na ukážku pre študákov som si z Leopolda nemohol želať nič lepšie. ;) Nie je to žiaden slávny ročník, ale stav a cena ma potešili, a keďže toto je chlubírna, tak som naozaj neodolal a musel som sa pochváliť. 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásná mince! Blahopřeji.
Registrovaný uživatel
Blahoželám, naozaj hezká ražba.
Registrovaný uživatel
Takto nejako vyzerá 300-ročná PROOFka :D
Gratulujem, krásna minca...a dokonca som mal tú česť podržať si ju v mojich paprčiach.
Registrovaný uživatel
taky bych se za takovou vůbec, ale vůbec nezlobil ;-). Gratuluji ke krásnému kousku
Moderátor
Ďakujem hoši, teším sa. ;)
Registrovaný uživatel
Gratuluji, nadherna mince :-)
Registrovaný uživatel
Archyyy...krása, musíš ju doniesť ukázať do BS daľší víkend aj s inými mincami :-)
Registrovaný uživatel
No pochvaľte sa, čo ste si doniesli z BA?:d
Moderátor
Dostal sa mi do ruky tento krásny denár Bela II., typ ako Huszár 50. Mám z neho radosť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...hlavně ta první strana vypadá fantasticky, moc pěkný...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1