Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dracek napsal
Hunyady je opravdu pěkný, ale Vaclava III. jsem mohl koupit už i lepší stavy.


Tak si ich mal kúpiť.
Registrovaný uživatel
Nebyl důvod za ně utrácet, když tu uherskou droboť nesbírám...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Tak dneska mi přišel dlouho napjatě očekávaný penízek, takže se musím pochlubit. Všechno to jsou Ferdinandovy penízky se lvem.

První je typ Ves V.f/1 s titulem Římského, Uherského a Českého krále. Bohužel je příšerně přeleštěnej, takže se mi ho nepodařilo pořádně nafotit ( což byl asi i důvod, proč měl tak mizernou fotku na aukci. Takže u mně nakonec zakotvil za neuvěřitelných 307,-Kč. :lol: ). Ten vedle něj je můj starší. Dal jsem ho tam na porovnání s tím prvním. Mrkněte na tvary písmen R a E. Je vidět, že byly dělány z punců P a F a zbytek byl doryt ručně. Způsob dorytí je však u každého drobátko odlišný.

Třetím v pořadí je další novější varianta typu V.c s opisem FERDINAND : PRIMVS . Žel bohu s nepatrným dvojrázem. :'(

No a čtvrtý je typ Ves V.c/17, který se mi dlouho vyhýbal v lepším stavu.

Fotky nic moc, penízky jsou pooooodstatně lepší. Především ten první lvíček je úžasně vyryt. jsou vidět i drobné chloupky na zadních nohách atd. Škoda toho drobného nedoražení, jinak by byl luxusní. Ale mně dělá radost, takže patří do chlubírny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mels ho levnej i proto, ze ja uz nehazel, jak sem te tam zmercil :D

gratuluju :)
Registrovaný uživatel
Pěkné! Paráda....
Moderátor
Naštěstí si toho všimlo víc lidí tady odsud. Ale neboj, pokud ten druhej budu pouštět, tak se určitě domluvíme na nějaký výměně. ;)
Moderátor
8) tak uvidime :)
Registrovaný uživatel
Nejako to nám tuna upadlo, kde su nove mincičky?:D
Registrovaný uživatel
Bohužel, za poslední měsíc jen samé bankovky, pár medailí a cca 10 běžnějších norimberských žetonků - nic moc na chlubení. Ale ještě budou do svátků nějaké slušné aukce...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ja by som aj nafotil, ale niesom doma :D Tak možno neskôr.
Registrovaný uživatel
Už tu opravdu dlouho nic nebylo,
pochlubím se tedy tímto vzácným 60ti dukátem :D ;)
(předem upozorňuji že mince není na prodej)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No stavem moc na chlubení není, ale byl levný tak jsem si ho dnes také koupil :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Velmi mě dnes potěšily dvě kolečka, je to sice nejběžnější bohemika, ale vypadají takhle pospolu moc pěkně, děd a vnuk ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné, gratulujem. Akurát by ma zaujímalo, že ktorý ded a ktorý z jeho vnukov... ;)
Moderátor
brakteat (dole) je Premysl Otakar II. (C. 966) a denar nahore je Premysl Otakar I. (C. 661), pokud se nepletu...
Registrovaný uživatel
Hurley, môžeš dať aj rub toho denára?
Čo stojí taká "bežná bohemika"? Už dlhšie rozmýšľam, že si zoženiem niečo pekné na ukážku.
Registrovaný uživatel
oliver: jj, jsou určeny dobře.

sigur: díky, konkrétně tyhle cca 1000-1400 Kč. Ale já nejsem v Přemyslovcích tak zběhlý bard, takže jen občas zkrátka neodolám (známe to:) a nějakou tu starší bohemiku si pořídím. Rozhodně mají tyto mince svýho "ducha" ;)

Tady je ještě rub denáru. Na lícu je sedící král s žezlem a jablkem a okolo něj opis (alespoň tam býval) REX OTACARVS, na rubu je motiv sedícího světce s praporcem v ruce a okolo něj opis SCS WENCEZLAVS.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 11. 12. 2012, 21:08. »
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Rozhodně mají tyto mince svýho "ducha" ;)


S týmto rozhodne súhlasím. ;)
Registrovaný uživatel
jo jo, přemyslovské mince jsou má srdeční záležitost :D sice běžnější mince, ale krásné :D
Registrovaný uživatel
Tak aj ja sa musím pochválit - k vianociam som si takúto Vikinu prikúpil...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Orromirdin: Viktorka zamlada má něco do sebe a Wyon ten nodel uměl. To je šilink či jaký nominál?
P.S. Zásilka zatím nic...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To je Crown - poriadny kusisko striebra - vačší kus ako tie Wyonove 1 penny...
No, inak tá zásielka ma mrzí - poslal som ju v piatok!
Registrovaný uživatel
Poprvé ode mě něco do chlubírny, zřejmě na místní poměry slabší, ale já mám z mincí radost.

1)Jan Kazimierz, 3 kreuzer 1661, Opole (RR)
2) Ferdin. III, 3 kreuzer 1630, Kladsko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Orromirdin: Viktorka zamlada má něco do sebe a Wyon ten nodel uměl. To je šilink či jaký nominál?
P.S. Zásilka zatím nic...

Ten portrét je z doby kdy jí bylo 18, je až k neuvěření jaká ježibaba se z ní později stala. :roll:
V roce 1844 bylo vyraženo 94 000 kusů.
Moderátor
Paul: Kladský 3 krejcar 1630 patří mezi nejběžnější kladské mince, o opolském 3 krejcaru polského krále Jana Kazimíra se ale rozhodně nedá říct, že by byl běžnou mincí. Obvykle se objevují jen ročníky 1660 a 1661. Písmena T-T patří nájemci mincovny Tomáši Tympfovi, erb "ślepowron" pod orlicí pak nejvyššímu mincmistrovi Janu Kazimíru Krasińskému.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 17. 12. 2012, 8:54. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1