Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Vykupminci.cz
Numisargo

Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mariano7 napsal
Neobhajujem originalitu....doteraz ste ani poriadne nevedeli ze exiztuje ZHG,Foto som dodal aby ste vydeli ze aj oni maly dyky....

Dakujeme ti že si nas konečne vyviedol z obrovskej temnoty nevedomosí...A prečo by nemali dýky,ked patrili pod HG?
Tak by som to uzavrel,asi takto.
Dakujeme ti že si nam konečne otvoril oči a poskytol nekonečne možstvo informácií...dakujem aj za to že si nam dovolil zhliadnut raritne kusy dýk ZHG a POHG,možno jedine svojho druhu na svete...A aj ked su to podla mna vymysli ,lebo replikami ich nazvat nemožno tie totiž kopíruju original,svoju cenu rozhodne maju,lebo takých moc nebude...
Registrovaný uživatel
ZHG nik nikdy nespochybnoval, precitaj si ešte raz komenty.bolo ti len jasne napísané, že dýka javí všetky znaky napodobeniny a tak sme sa zhodli na tom ze je to fejk. O tom ze nevieme nič o ZHG prosím ani nepíš, zhadzuješ sa. Opakujem, nikdy nič také ako dýka ZHG nebolo. Spoj si túto informáciu s osobou od koho si to kúpil a budeš mat aj ty jasno.
Registrovaný uživatel
Chlapci to co ste urcili ze je original...je fejk odpirucam ist do BA A mat ju v rukach ako znamy a neni odbornik a zistil ze je to fejk,som sklamany aky ste odbornici.....hanba....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pánové a kdo většího ptáčka.............. :roll:
Registrovaný uživatel
Malé Taliansko... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
mal som par dní iné starosti, ale pozerám že sa nič nezmenilo. Mariano7 si ide svoje, "a just a just a just su tie moje dyky pravé aj keď všetci okolo si myslia niečo iné". Do toho dostaneme prednášku o ZHG a POHG, akoby šíril svetlo medzi nevidomými, pritom napísal úplne základné informácie. A teraz prišiel s tvrdením, že nejaký jeho známy (nie Mariano7, ale jeho známy), ktorý ako tvrdí Mariano7 "nie je expert" držal dýku ktorú som ja označil ako originál, tak jeho presvedčenie je fejk.
Tak milý Mariano7, ja si za svojim určením stojím. Dýku nepredávam, nie je moja, nemám na jej zhodnotení žiadny záujem. Pre všímavého človeka je ale určite zaujímavé porovnať si originál a napodobeninu. Originálov je málo, fejkov sú tony, to si určite zistil, čo to máš doma. Nájdi 10 rozdielov medzi tými svojimi krásavicami a originálom :). Zvládneš to aj ty, chce to 15 minut pri monitore a trochu chcieť
Sakra keby si bol normálny a šiel na to "chalani potrebujem o tych dykach zistit maximum, su take ake este nik nevidel, nie su nikde v literature a navyse sa mi na nich nieco nezda ale nie som expert". Do súkromnej správy by som ti povedal co tam nesedí. Sú to uplne základné veci, ktoré na detailných fotkách je jednoduché určiť. Nie. S tebou sa proste nedá
Registrovaný uživatel
Dost cudne ze ju nikto nechce.....ja som z panom volal a nekcel poslat foto rozobratej ani rozoberat nebude.....nazor si spravtw sami
Registrovaný uživatel
ani ja by som svoju nerozobral. To sa totiž nerobi. Rozoberanim a skladanim sa uvolnuju diely, cele sa to rozhegá. Tie veci majú 80 rokov kriste pane. Tri krat rozoberiem a cena letí dolu, ak ešte niečo pri tom ulomím, čo s tým ? Pozvárať ?
Dnes tí zberatelia, uff, sakra veď sa slušne správajte k tým artefaktom. Nové nebudu. Teda, budu, ale všelijake VJHG, POHG atp ....
Registrovaný uživatel
ZDRAVIM PANI POTREBOVAL BY SOM PORADIT ODBORNYM OKOM VOPRED DAKUJEM

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"Kópie sa robia v sériách a vykazujú zhodné znaky. Uvediem starý známy model kópie "Pobaltie". Hlave orla chýbal "golierik". Na základe fotky sa dalo sfleku určiť či to je kópia (prikladám obrázok). A tiež sa ludia bránili že to kúpili pred 40 rokmi od deda, ktorý našiel dýku na povale domčeku na stračej nôžke. Dnes je typov napodobenín viac, ale stále majú svoje markantné odlišnosti. Keď sa prevalili informácie že fejkom chýba golierik, začali sa rôzne vybrusovať a o tento ukazovateľ sme prišli. Nechcem prísť o ďalšie".
---------------Filuto, ty tvoje teorie jsou platné mezi těmi, co technickým věcem až tak nerozumí. To, že "Hlave orla chýbal "golierik" a podobné extrémy je známka amatérismu výrobce. To, že se dělají falza v sériích může a nemusí být pravda. Ale pravdou je, že pokud ten výrobce bude mít možnost několik originálů si proměřit, zkonzultovat pak své výrobky s někým znalým a odstranit případné chyby - co řeknou tací odborníci tvého formátu, když na fotce markanty padělku neuvidí? A i těch, co máš jaksi v záloze. Snad si nemyslíš, že to, co vidíš ty, jiní nevidí? Zamyslel jsi se nad touto jednoduchou úvahou? Jistě přijdeš s prohlášením, že se vždycky něco najde, ale to bude mimo mísu. Jak už jsem psal dříve, odstraněním všech chyb vznikne bezvadná kopie nerozeznatelná od originálu a ZEJMÉNA Z FOTKY (jak jsi zvyklý) nikdo nepozná rozdíl. --- Ještě malý detail - názor odborníka, který jsem zde zpočátku zkopíroval nebyl názorem nějakého nýmanda, ale je to myslím v současnosti nejuznávanější a největší sběratel s rozsáhlou publikační činností, jehož jméno i zde padlo. To uvádím z důvodu, že vůči jeho názorům padly neuctivé poznámky. ----- Poznávání dýk z fotky je podobné jako poznávání obrazů z fotky, nebo konzultace po telefonu. To, že něco na dýce chybí nebo přebývá není až tak těžké zjistit pro opravdového sběratele a zatím jste Vy - fotkoví určovači nesdělili, kde jsou ty bezvadné kopie, kde chyby absentují a výrobce si dal záležet. Pak jste tam, jak se to jenom slušně řekne - ve spodních zádech.
Registrovaný uživatel
DAKUJEM VELMI PEKNE NEPOTREBUJEM PRESNE VYJADRENIE CHYB MAAM MOZNOST JU DOSTAT Z USA OD ZNAMEHO LEN MA ZAUJMALO CI SA MOZEM TESIT ALEBO ANI NIE ESTE RAZ DAKUJEM
Registrovaný uživatel
RIKI napsal
DAKUJEM VELMI PEKNE NEPOTREBUJEM PRESNE VYJADRENIE CHYB MAAM MOZNOST JU DOSTAT Z USA OD ZNAMEHO LEN MA ZAUJMALO CI SA MOZEM TESIT ALEBO ANI NIE ESTE RAZ DAKUJEM


Myslím to nebola odpoveď pre Vás...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
mmm som myslel ze v tejto karantene bude viac nazorov a odbornych oci tak diky
Registrovaný uživatel
RIKI je to repliky dýky HG. Nechápem čo k tomu potrebuješ vedieť. O tomto type repliky tu už bolo písané. Ak máš možnosť kúpiť tak to nekupuj!
Registrovaný uživatel
Pre uzivatela Riki..je to jasna skareda kopia..preto sa asi ani vacsi znalci k tomu nevyjadruju..to uz vidno z kilometra!pozri forum..pozri ebay ,aukro...je toho plno a lacnesie..nemusis z Usa..
Registrovaný uživatel
diky pani za nazor
Registrovaný uživatel
Jasne ze fejk,uz som mal taku v ruke hnusne spravena z vnutra ked ju rozoberete dovarena tycka zavitu ...katastrofa mam aj niekde foto...
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 10. 4. 2020, 12:17. »
Registrovaný uživatel
@stepe: ja mám rád plodnú debatu, ale už strácam trpezlivosť. Teorie o tom "keď raz niekedy možno vyrobí niekto totožnú repliku bla bla" viac času venovať nejdem. Zatiaľ sa tak nestalo a budem riešiť potom. Tých markantov je stále dosť a keď budú dochádzať, budem riešiť.
@RIKI: mám rovnaký názor ako sword68 a Mariano7, je to veľmi nepodarená kópia
Registrovaný uživatel
dám do placu jednu otázku na miestnych bardov. Niečo čo mi vŕta v hlave. Myslíte si že číslo vyrazené na čepeli sa zhoduje s číslom na krabičke ? U mňa je rozdielne. Už nik nezistí či tá dýka bola originál v tej krabičke alebo ich niekto dal dohromady neskôr. No je to zas taká odbornejšia otázka po tých prázdnych diskusiách ...
Máte k tomu niekto nejakú informáciu ? Dík
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,
dýky sbírám už dlouho, ale moje znalosti o této dýce jsou celkem slabé. Před pár lety se mi naskytla možnost doplnit ČS sekci sbírky o HG. Jako správný český sběratel jsem samozřejmě přesvědčen o její originalitě. Ale obsah tohoto fóra mě trochu znejistil. Mohu poprosit zdejší guru o posouzení její originality? Stav není nic moc, to vím sám, ale lepší bídný originál než naleštěný otvírák na dopisy. Předem moc děkuji za reakce, ať bude rozsudek jakýkoliv. Snad budou fotky stačit. Na hlavici i pochvě jsou takové ostrůvky velmi lesklého kovu, je možné, že by to byly zbytky zlacení?
Používalo se u těchto dýk vůbec?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No nepotesim...je to kopia a dost nekvalitna,horsi stav je len kamuflas ze sa jedna o original
Registrovaný uživatel
ako tradične dovolím si s Marianom7 nesuhlasiť. Prelistuj si par jeho kuskov v zbierke vyššie a pochopíš že sa nejedná o názor ktorý by si mal brať vážne.
Ale k veci. Prešiel som to s pár chalanmi, pretože sa nám tam nejaké veci nezdajú, hlavne ten golier (límec) je teda dosť neštandardný, ale zas množstvo ostatných vecí sedí. Goliere sú ale u každého kusu inak. Ako oficiálne razítko ti na to nedám, idem na trh s kožou, ale za mňa je to dobrá dýka, originál. Dobre si kúpil. Škoda stavu. Ale zas je lepšie mať originálny kúsok ako top stav ZHG.
Registrovaný uživatel
Ahojte,ja som si tiez neni isty nejako nieco mi hovori ze je ok nieco ze nie..(niesom ziadny znalec pozor cize brat z rezervou na to su iny machri!)mozem este prezistit od tych zahranicnych znalcov..viac nazorov,viac budeme vediet..
Registrovaný uživatel
A co kdybyste korespondenčně hlasovali Vy jezdci na Mrtvém koni? Teď se čeká na 2 - 3 chytré, a ke komu se připojí, tam "vznikne pravda". Když vám začínající výrobce neudělá na ptákovi oko, tak se shodnete o fake a řehtáte radostí, jak jste znalí a výrobce hloupý, ale jakmile je úroveň výroby lepší, tápete a při dalším levelu hlásíte originál ---- A Z FOTKY!!! Originál z fotky nelze poznat a varuji všechny dotazující se zde, aby FOTKOVÝM "ZNALCŮM" v jejich určování originality nevěřili. Jak vidíte, tak oni si tito chytráci nevěří ani navzájem. Jak jsem několikrát napsal - zmetkový výrobek lze z fotky určit jako kopii na základě nedostatků, originál a výrobek s originálem shodný nelze vůbec z fotek určovat. "Viac nazorov,viac budeme vediet" je prakticky ono hlasování. Bývá pravidlem, že "chytrý" sdělí - "za mě originál" a proč nenapíše - "toto je 100% originál"? Protože si kryje zadní vrátka, aby nebyl za pitomce a ve finále názor někoho (mám na mysli jen a pouze určování originality) je názorem - jedna teta povídala.
Registrovaný uživatel
Naschval so napisal ze to neni original vedel som ze si ma budu doberat,Stepe tyto znalcy co urcu ju z foto originalitu vedia prd....je pravda ze niektore dyky co su tu su vyditelne fejky,prydavam foto z knihy tam je taka aku mas ty...ale ci mas original to neviem skuz ju rozobrat a zavyt je iny ako dnes ten terajsu matku tam nezakrutis

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1