Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (1526-1565)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Skutočne pekný stav na denár z konca Ferdinandovej vlády, de facto je to posmrtná razba. Aj cena je v pohode. ;)
Registrovaný uživatel
Sigur ďakujem.
Registrovaný uživatel
Trošku na oživenie jeden obolček

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
Oživenie potešilo, zvlášť v prípade obolu s letopočtom. (Máte ešte ďalšie ?).
Registrovaný uživatel
Zdravím vrátim sa k minciam Fer.I. k ročníkom 15.38-15.39-15.40-15.41 z bodkami,1541 bez bodky je bežná, ale podarilo sa mi zohnať 1540 bez bodky v horšom stave,má niekto 38a39 bez bodky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nó pekné, pekné :) A sleduješ aj iné detaily, ako napr. bodky a kvetinky pod madonou alebo v opise?
Ja mám napr. aj 1537 s bodkou ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík sledujem,len je toho dosť a povedal by som čo razidlo to iná minca,gratulujem peknú ju máš,tá by sa aj mne hodila,keby sa ti priplietla tá 37 tak by som zobral. :lol:
Registrovaný uživatel
´38 a ´39 mám len s bodkou
Registrovaný uživatel
Áno, variantov je veľa, ale aspoň je čo zbierať...denary to nedávno pekne vystihol, totiž že zbieranie drobákov nie je o investícii ale o vášni.
Pri drobákoch toho môžeš objaviť 100 krát viac ako pri toliaroch alebo dukátoch.
Tak napr. moje 1540-ky:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vtom s tebou súhlasím, preto to zbieram a nie je to také drahé,pekné kúsky.
Registrovaný uživatel
Pekný "obolus", však? Som zvedavý, či sa predá (volačka 100 eur).
Beriem nožnice na plech a idem si urobiť postupku 1559-1565. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
sigur napsal
Pekný "obolus", však? Som zvedavý, či sa predá (volačka 100 eur).


Uff
Moderátor
blby dotaz - je jasne, ze to muze byt novodoby podfuk... ale je mozne, ze by to mohlo byt okrojeno na velikost obolu - ci neceho jineho? podobne jako prazske grose ve slezsku byly okrajovany na velikost kwartniku? samozrejme ted neresim to, zda se to vubec da poznat, ale to, zda by to mohlo mit z nejakeho duvodu smysl.
Registrovaný uživatel
Že by sa mohlo jednať o novodobý podfuk, na tom som vlastne ani nepomyslel. Podľa mňa je to dobovo ostrihané a mám dojem, že na 9. hodine je nešikovne urobený zástrih, na čo by si novodobý podfukár dal pozor.
Ferdinandove denáre sa bežne ostrihováli kvôli zisku z pagamentu. Je možné, že pri tomto kuse to ostrihanie došlo tak ďaleko, že ako denár to už nikto nechcel brať, tak z neho skrátka urobili obolus a ešte im zostalo trochu striebra bokom. Je to samozrejme len teória, pravda zostala niekde v druhej polovici 16.storočia. ;)
Registrovaný uživatel
Btw. je to v dnešnej aukcii u Fruhwalda. Keby som si to všimol skôr, tak by som mu napísal.
Registrovaný uživatel
.. myslela jsem si, že uherské ražby už kupovat nebudu, protože na všechno není, ale co pak jde odolat? :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dostal sa mi pod ruku jeden denárik 1554 NC mala by to byť NAgy Bánya

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný denár, gratulujem :)
Ja mám tiež NC len ročník 1555, niekde som ho tu už dával, ale dám ho sem eśte raz :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podařilo se mi získat mezi dalšími denáry i denár 1529 se značkou B-H, tedy Huszár 937.

Chtěl bych se zeptat, zda je v tomto případě známa mincovna?
Huszár ji neuvádí a Pohl končí Janem Zápolským. Díky ;)
Moderátor
Cejnek ji uvádí jako neznámou.
Moderátor
Jindřich Marco v díle Mincovní a mincmistrovské značky na ražbách Habsburské monarchie značku B-H přiřazuje do Kremnice (s otazníkem).
Moderátor
Díky za info. Bavil jsem se loni na Sběrateli s jedním Slovákem, který tuto ražbu řadil do Kremnice a jako mincmistra nebo grófa mi jmenoval nějakého Beheima. A taky si pamatuju, že měl tyhle denáry strašlivě drahé (chtěl za ně 100 euro).
Registrovaný uživatel
Za poslednych par rokov som ho zaregistroval na aukciach 7-8 x a vždy bola označena mincovna Kremnica ,nikdy nič ine a aj cena bola cca tych 100€.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Kuš. To je pěkná částka za uherský denár :) Děkuju za rady, pánové :)
Registrovaný uživatel
Dostal sa mi do ruky denár z roku 1538. Je to zaujímavá chyborazba, s ktorou som sa pri žiadnom inom uhorskom denári zatiaľ nestretol. Ak dobre vidím, tak v opise na reverze v slove "PATRONA" sa rezač pomýlil a podľa vštkého prepuncoval "I" (prípadne "D") na "O". Akurát mi nejde do hlavy, že by na toto "I" bol použitý iný punc ako na ostatné "I" v opise.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1