Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (1526-1565)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vyčerpávajúca zďaleka nie je :-)

Či je to falzum ? Subjektívne si myslím, že áno a to aj na základe fotografie (hoci je to zradné - to je tá diskusia s Oliverom vo vlákne Ján Zápoľský, ktorá sa postupne začala od príspevku 90
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jan-i-zapolsky_post_-275958#post275958

Vaša minca a moje falzum 1537 majú mnoho spoločného. Otázka je, či by "bežný falšovateľ", alebo ako to nazvať, si vyrobil dve rôzne razidlá s jedným letopočtom, pokiaľ by nešlo o zámer zaplaviť priestor vo veľkom nehodnotnou mincou (tá istá diskusia) a vtedy by sme mohli uvažovať aj o väčšom množstve podobných razidiel ...

Pri tom mojom falze som vyjadril aj špekulatívnu možnosť o scudzení pôvodne oficiálneho razidla http://moneta-mironis.blogspot.sk/2012/05/moje-tri-falza.html - to by ale potvrdil jedine nález dobrej (pravej) mince, pochádzajúcej z toho istého razidla.
« Poslední úpravu provedl(a) comes v 1. 9. 2013, 13:02. »
Registrovaný uživatel
tady mám ještě jeden denár podle mě taky ferdinand I asi taky falzum.je to z jednoho vrhu s těma štýrskýma fenikama. dovoz made in hungary ještě tam mám dvě lehce na vyčištění pak dám foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tady vylustit jmeno panovnika asi bude chtit dost fantasie, zda se, ze opis je znacne korumpovany. v posledni dobe je techto nalezu z uvedene oblasti fakt mnoho, kupujicim doporucuju se chovat stridme a nepreplacet, vozi se to sem snad po pytlech (sam jsem "pytel" k analyzam dostal). kazdopadne je to ale zajimavost, ktera podle mne do sbirky patri. v zadnem pripade se to ale nesnazte cistit.

kdo chce kupovat, doporucuji radeji kupovat kusy se zachovanym (alespon castecne) pokovenim. kusy, co jsou vyzrane az na med nema smysl kupovat draz nez za euro - to myslim doslova - je to srot. se zbytky pokoveni, v zavislosti na stupni poskozeni tak do 5 eur. pouze opravdu pekne exemplare, jako je napr. ten nize, ma smysl kupovat za ceny vyssi nez 5 eur (pisu to proto, ze zacinam mit pocit, ze tu zase zacina propukat dalsi naprosto zbytecna cenova horecka). techto veci se zacne objevovat cim dal vic s tim, jak se objevuji citlivejsi detektory. takze rozum do hrsti a prehnane cenove nabidky doporucuji ignorovat.

zde slibovany kus, u nehoz se by se vyplatilo priplatit (kdyby pro zmenu nebyl skoro zlomeny, coz ho zase znacne deklasuje):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 9. 9. 2013, 10:50. »
Moderátor
zde pokus o vizualizaci toho opisu, to jsem zapomnel prilozit:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pridám ďalší nový prírastok z burzy v Trenčíne :)
Denár Ferdinanda I. 1565 KB, celkom pekný podla mňa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
u feriho I je jednoduchsie najst krajsie kusky, ako u ferdinanda II..Potesil by ma :)
_______________
Registrovaný uživatel
Pravda, celkovo sa mi zdá, že denáre Ferdinanda I. sa ešte ako tak nefušovali :D
Registrovaný uživatel
Myslim, ze to rozoberal Sigur, alebo Archy s niekym.. Pre II Ferdinandovi bola vojna/povstanie, cize nemali cas v Kremnici, dokonca som sa ja osobne stretol aj s viacerymi orezanymi denarmi kvoli kovu ..
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím priatelia, som tu viac-menej nový:)

Dostal sa mi do rúk tento denár Ferdinanda I. Zaujal ma rocnik, ktory mi pripada nejaký zhusteny 1547? kdezto napr. medzi R a VNG je vela miesta:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mozno mal rytec vypite, proste zla praca rytca.. Moj nazor :)
_______________
Registrovaný uživatel
vcera sa na ebayi predal denar so znackou N.S. (Nicolas Zrinyi)

http://www.ebay.de/itm/Hungary-Croatia-NICHOLAS-ZRINYI-Denar-1530-N-S-under-Virgin-Mary-silver-VF-XF-/370929769957?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWAX%3AIT&nma=true&si=UjRWEMFWsNKK%252FKafljw1PClBfwE%253D&orig_cvip=true&rt=nc

prekvapila ma cena za aku sa vydrazil - 455$

Naozaj je taky zriedkavy?
Registrovaný uživatel
Dnes prebehla jedna veľmi zaujímavá aukcia.
http://www.ebay.de/itm/370929769957?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Jedná sa o vzácny Ferdinandov denár z roku 1530, ktorý nemá značku klasicky po stranách madony, ale pod ňou sú písmená N.S. Huszár ich interpretuje ako iniciály Mikuláša Zrínskeho (Nicolaus Srínyi), ktorý razil mince už za Ľudovíta II. a mal právo na ne umiestňovať svoj rodový erb (podobne ako Alvise Gritti a Štefan Zápoľský).
Použitie iniciálok namiesto erbu mi príde dosť nešťastné (a akosi aj nelogické) a skôr sa mi páči názor Mariána Bovana (Banskobystrická mincovňa v 20. a 30. rokoch 16. storočia, Numizmatika 21, 2006), ktorý vyslovil hypotézu, že sa môže jednať o značku mincovne Banská Bystrica (Neo-Soleum).
V tom prípade mi táto minca príde ešte zaujímavejšia ;) Na druhú stranu, tá cena je... :roll:
Registrovaný uživatel
Jeden takýto denárik na ukážku, stav je síce veľmi biedny ale čo už, nedávno som ho konzultoval práve s p.Bovanom, čo sa týka denárov Ferdinanda I, mincovňa N - niečo, je tiež starší článok od p.Gindla : Počiatky banskobystrickej mincovne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
velmi zajímavé
Registrovaný uživatel
Po dlhšom čase pridávam svoj nový prírastok.
Denár Ferdinanda I. 1555 NC (unger 745l.), konečne mám aj iný Ferdov denár ako KB-čkový :D
Mal by som na vás otázku, neviete niekto aka je NC mincovňa? Popripade ako sa pohybuje cena tychto denárov?
Dávam dve fotky Averzu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pripada mi to z foto, ako keby sa ta postriebrena medena minca odlupovala, co znaci, ze je to dobove falzum, ci?
_______________
Registrovaný uživatel
Osobne si myslím, že o falzum sa nejedná. Fotka je dosť zlá, za čo sa ospravedlňujem. Keď si mincu pozriem, tak to absolútne nevyzerá na olupovanie striebornej vrstvy, ale skôr si myslím, že ide o nejakú oxidáciu. Dalej hmotnosť mince sedí a tak isto sú správne aj opisy na minci.

Zajtra odfotím mincu na dennom svetle, hádam to bude oveľa lepšie vidieť.
« Poslední úpravu provedl(a) MisoPN v 20. 11. 2013, 17:57. »
Registrovaný uživatel
v aukcii sa predal za 46 dolárov, ale v lepšom stave.
Registrovaný uživatel
Tuto mincu som videl osobne, pockajme si na fotku cez den :) tato je ozaj hrozna by som ju nepoznal
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Tak pridávam fotky:) Hádam tá minca teraz vyzerá oveľa lepšie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na Acku tak 40€ ja ti za nu dam 30€ nechces sa jej za tu cenu vzdať?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ja si ju rád nechám, veď ako som písal vyššie tak je to môj prvý ferdov denár, ktorý má inú značku ako KB. :)
Registrovaný uživatel
Ačkoliv se nespecializuji na Ferdinanda I., narazil jsem nedávno na ebay na jeden jeho denár, který měl tak-nějak zvláštně vyrytý letopočet - moje domněnka je, že se jedná o rok 1544, nicméně obě čtyřky rytec vyrykl jako devítky, takže to vypadá na rok 1599...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je to s nejvyssi pravdepodobnosti falzum, celkem slusne provedene. nabizim moznost bezplatne nedestruktivni analyzy (vyhledove).
Registrovaný uživatel
OK, tak pak se ozvěte.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1