Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pre zaujímavosť – prerazené chyborazby 3-grajciarov Františka II. 1800.
Na F-ku bola pôvodne inkusná razba.
Na C-čku šlo o zmetok, kde pri hlave orla vidieť dve nuly z letopočtu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Potěšilo by mne a nejen mne jakýkoliv komentař na výše uvedený 3 krejcar kolegou Evropa, skvěle a zkušeně mapující tuhle oblast nume.
Moderátor
Pro Evropa:
Chybi nám vaše příspěvky,mnoho z nás podvědomě žijeme v každodenním očekávání, že jse objevíte. ...
Vypadá to,že budeme asi muset založit petici, abychom vás donutili. ... :)
Prakticky není možné aby jste zanechal aktivit na tomhle fóru,kde jste léta fungoval a zanechal kus své práce a nakonec skončil z nesmyslných důvodu.Zdejši stálí ,zkušení
členové v oboru jako jste vy, jsou páteři odbornosti tohoto fóra.
Jste zde autority,které jen tak něco nerozhodí(prakticky nic nerozhodi) ,pouze konec tohoto fóra. Berte věci s maximálním nadhledem. ..
Omlouvám se za sebe, mnohokrát za naše spory, ale kolikrát člověk projde peklem, než pozná kdo je kdo a kdo je co...
Jsem zde sice krátce,proto abych tohle psal, ale věřim, že mluvím za všechny...
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Zaujímavá prerazba. Ako vidno, po rozpade Rímsko-nemeckej ríše razilo Sasko-weimarsko-eisenašské vojvodstvo ako jeden z nástupnických štátov nové mince aj prerážaním mincí Františka II.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mal by som jednu otazku na skusenejsich zberatelov Frantiska II. Narazil som na celkom pekny pozlateny toliar so starsim podloznym listkom zo zbierky. Pozlatit kvalitne mincu nie je az tak jednoduche. Bola niekedy medzi zberatelmi taka prax?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Bude nejspise po uchu, jelikoz si to veseli lidi na krk, aby si ostatni mysleli, ze maji na krku zlatou placku
Registrovaný uživatel
Bude nejspise po uchu, jelikoz si to veseli lidi na krk, aby si ostatni mysleli, ze maji na krku zlatou placku
Registrovaný uživatel
To som si myslel tiez ale nie je, ma krasnu hranu s napismi vsetko ako ma byt. Navyse pochadza z aukcie kde si na podobne zalezitosti davaju vazne bacha.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Osobne si myslím, že ak by to niekto nosil na krku, tak by bol značne ošúchaný mincový obraz, ale v tomto prípade ide o pekne zachovalú razbu. Navyše mincu som mohol vidieť osobne a hrana je priam dokonalá.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Akurát som si triedil medenáky a narazil som na toto. Ako keby bol erb pretlačený na druhú stranu mince (mi to pripomína ako pri denároch Žigmunda býva pretlačený dvojkríž).
Je to bežná vec pri týchto novovekých minciach? Alebo mám v zbierke niečo lepšie? :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to prerazba inkusnej razby ako v mojom príspevku vyššie (#151).
Pri kontrole v mincovni našli inkus, čo je vlastne zmetok, tak ho prerazili nanovo.

MisoPN napsal
Zdravím,
Akurát som si triedil medenáky a narazil som na toto. Ako keby bol erb pretlačený na druhú stranu mince (mi to pripomína ako pri denároch Žigmunda býva pretlačený dvojkríž).
Je to bežná vec pri týchto novovekých minciach? Alebo mám v zbierke niečo lepšie? :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Valter v 24. 11. 2018, 16:09. »
Registrovaný uživatel
ďakujem za rýchlu odpoveď. Len sa spýtam ide o bežnú vec pri tomto panovníkovi?
Registrovaný uživatel
Spytam sa namiesto Misa, lebo ma to tiez zaujima. Co to robi s cenou, na stredoveku ktory zbieram podobne vady nikoho nezaujimaju. Pri FJI zberatelia taketo chybicky miluju. Ako je to pri tychto medenakoch. Ci ho ma Miso strcit do sufliku ako zaujimavost, alebo si dopraje bohateho Jeziska
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Podľa mňa práve František je posledný panovník, za ktorého vlády boli technológie na takej úrovni, že podobné zaujímavosti sú časté. Pri FJI sa už mince podobajú ako vajce vajcu. Tu je ešte každá trochu iná, excentrické, nepravidelné, so znakmi opotrebenia razidla, prerazby...
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Spytam sa namiesto Misa, lebo ma to tiez zaujima. Co to robi s cenou, na stredoveku ktory zbieram podobne vady nikoho nezaujimaju. Pri FJI zberatelia taketo chybicky miluju. Ako je to pri tychto medenakoch. Ci ho ma Miso strcit do sufliku ako zaujimavost, alebo si dopraje bohateho Jeziska

Stredovek = ručná razba, nízka úroveň vzdelania - každá minca je originál, o rôzne vady nie je núdza, takže na cenu to nemá vplyv
FJ I. = strojová výroba, vyššia úroveň vzdelania - každá minca vyzerá identicky. Pokiaľ sa nejaká predsa len líši, tak je to vzácnosť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Jasne Fidzi rozumiem. Len som nevedel kam zaradit Frantiska II mne osobne pride technologicky velmi podobny s FJI, ale ako pisal Valter nie je to asi uplne tak.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazby-varianty-zmatky-kiksy-proste-vsetko-a-na-vsetkych-celosvetovo-minciach-33068x2

Príspevok #27..cena 20€.Ježiško, taký, nič moc..Čakal by som, že to bude drahšie. :|
-s-
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Stredovek = ručná razba, nízka úroveň vzdelania - každá minca je originál, o rôzne vady nie je núdza, takže na cenu to nemá vplyv


Kategoricky nesúhlasím. V stredoveku sa veľa typov variantov, chyborazieb, napodobenín, úprav a dokonca aj výrobných nepodarkov, ktoré sú u zberateľov obľúbenejšie a drahšie ako štadardne vyrazené mince daného typu.
Registrovaný uživatel
Tak ano Sigur ale predstav si vsetky tie dvojrazy a podobne srandy ktore mame skoro na kazdej minci. Co by za to dali zberatelia FJI. Myslim ze inkusny denar Korvina moze stat 3x tolko ako bezny. Taka inkusna 5 koruna FJI to by bola suma ako hrom
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Pánové je to invidualní a záleží na atraktivitě a výraznosti chyboražby......
U variant se dá říct,že jsou sběratelský žádanější...

Pokud se jedná o tyto konkrétní kousky zpravidla,(cena) samotná poptávka bude menší, než například stejná ražba v unc stavu.... spíše jde jedná jakousi zajímavost a cena se odvíjí od konkrétního zájmu zúžené sorty sběratelů...
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Taka inkusna 5 koruna FJI to by bola suma ako hrom


Mám napríklad inkusnú chyborazbu budínskeho denára alebo tiež inkus Ľudovítovho denára, ktorý je známy snáď v piatich kusoch. Ťažko povedať aká je relatívna vzácnosť v porovnaní s takouto 5 korunou? Ťažko povedať, dokiaľ to neprejde ideálnym spôsobom predaja.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
...inkusnú chyborazbu...


Mimochodom, toto je familiárne pomenovanie jedného typu výrobného nepodarku (zmetku)...je tak, Oliver? ;)
Moderátor
potiz je, ze se vlastne mnohdy o inkusi vubec nejedna, princip vzniku inkuse a jednostranne razby (spravne dvoustranne) s vyduti je zcela odlisny, jen mi je blby to sem porad psat dokola :)
Moderátor
no a co se tyce razeb Frantiska I./II. tam bylo mimo jine nove popsano a pak na dalsich exemplarich potvrzeno, ze zrejme v nikoliv nevyznamne mire dochazelo k upravam jednotlivych strizku (z dnesniho pohledu snad ponekud nelogickym) drivejsich medenych razeb a jejich premincovani na nove. Rozsah se zda zrejme neni pouze na urovni experimentu, ale rozsahlejsi cinnosti. To mimo jine obnaselo zpetne (zpatecnicke) rozsireni rucni manipulace na ukor mechanizovane cinnosti.

jinak vysokou bezchybnost bych strojove razbe prirkl ne drive nez do druhe poloviny 19. stoleti, na ruzne technicke nedostatky a chyby lze jeste z pocatku 19. stoleti narazit pomerne casto. Jistym prechodem k "dokonalosti" bych rekl je obdobi vlady Ferdinanda V.

Nezapominejme ale na to, ze prace jedince tehdy byla velmi levna (ostatne proctete si informace - dobre podlozene jsou z americkych mincoven - o zpusobu provadeni justyrovani) a jista zvyseni "technicke dokonalosti" bych spise prirkl zvysene manualni vystupni kontrole v mincovne.
Registrovaný uživatel
Oliver, ak to sem nechcete písať stále dokola, tak dajte aspoň odkaz, pretože to by ma zaujímalo, ako niečo takéto mohlo vzniknúť inak ako prerazením inkusu. Myslím, že sa to nebude týkať toho 1/4-grajciara 1816 a 3-grajciara 1800 F, ale rád sa nechám poučiť.

oliver napsal
potiz je, ze se vlastne mnohdy o inkusi vubec nejedna, princip vzniku inkuse a jednostranne razby (spravne dvoustranne) s vyduti je zcela odlisny, jen mi je blby to sem porad psat dokola :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1