Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak pokud se jedná o pravost, od fotky nevypadá podezřelé, však důležitá je vždy metrologie, což tazatel neuvedl.Jinak znáte můj názor v podstatě souhlasím s paullym, na druhou stranu znám uživatele Evropu, rozumím a docela chápu jeho správný numismaticky pohled na vysoký standard.
Registrovaný uživatel
Zde na metrologii až tak nezáleží, protože padělky těchto mincí např. vznikaly předěláváním značky mincovny. Pak hmotnost lze dodržet bez problému.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Ale ano je i v tomto případě důležitá.. Na detailu fotky značky B mi nepřijde jakýkoliv zasah, prohlubeň ani perlovec pod značkou není výrazně poškozen, jak to zpravidla bývá.. Mince i značka samozřejmě je značně sešla oběhem..
Registrovaný uživatel
Část těchto padělků vznikla tak, že se vzala slušně zachovalá mince z vídeňské mincovny a předělala se značka mincovny. Tento zásah samozřejmě zanechal stopy. Tyto zásahy se následně odstranily tak, že mince uměle prošla oběhem. Tímto způsobem byla sice mince zničena, ale na světě byl vzácný ročník v horší zachovalosti, který se nechal určitě lépe zhodnotit, než mince běžná v hezkém stavu.

Proto je pro mne podezřelá každá mince, která vykazuje tuto zachovalost.

Samozřejmě nechci hodnotit pravost této mince, protože podle fota to ani nejde. Pouze mám velké podezření.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
V ruce jsem držel několik kopii a povím vám od pohledu byly zásahy znát,také váhově rozlišne kopie i další značky toho ročniku, nevím osobně mi přijde avers v pořadku.. Samozřejmě neznáme revers kde může být zásah v letopočtu..

Chce to přesnou metrologii a kvalitní foto revers strany
Moderátor
poznat se to da, ale analyza neni uplne levnou zalezitosti. pred lety jsme takto pomer snadno odhalili RU falzum petikacky s cizelovanym letopoctem. nejake umele otloukani pak nehraje roli.
Registrovaný uživatel
A o tom to celé je.

Samozřejmě se to poznat za drahý peníz dá, ale proč riskovat a dělat si problémy kupováním podle fota na Aukru?

Schválně jsem oslovil kolegu, který se problematice mincí FJI věnuje celý život a jeho odpověď je zcela výmluvná. "Nebudu říkat, zda je mince pravá, nebo není, ale já bych tuto minci nikdy nekoupil!"
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Omlouvam se ale musel jsem si odbehnout tak jsem nereagoval udana hmotnost od prodejce je 12,33g
Tady je druha strana ta mi prijde ok letopocet myslim v poradku jen u REX se mi straci kontury kolem vrchni casti pismen jak je ve zbytku opisu nebo je tam nejaky uhoz ktery z fota neni videt jinak me neprijde ze by byla tak marna jasne ze v UNC by byla s cenou nekde jinde jde spis o ty pochyby stim B.
Ano vydrazil jsem ji ale vaham dokoncit obchod bez nejakeho podkladu o puvodu i kdyz je to od renomovaneho prodejce ktery za pravost ruci. No uvidim po konzultaci s prodejcem.
Kazdopadne dekuji vsem za nazory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Porovnajte značku mincovne s akýmkoľvek písmenom B z opisu. Podľa mňa sa jedná o transgenderovú mincu. Narodila sa ako A a umrela ako B. Falzum.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Číslo, značka mincovny záleží na stavu.. V základním stavu souhlasi s originálem.... popis značky .. B souhlasí horní vnitřní zaoblení, souhlasí přesahy, souhlasí rovná spodní linie..


V odkazu trocha lepší stav, obrázek se da krásně zvětšit..

Za mě originál..

http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-60-1752#
Registrovaný uživatel
Zde je odkaz na slušný kus.

https://www.sixbid.com/en/nudelman-numismatica/4825/habsburg/3996986/franz-josef-i-1848-1916?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=4967%7C144765&sidebarIsSticky=false
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Není nic jednoduššího než se podívat, kde že se ta mince měla dražit - chvilka hledání a https://www.sixbid.com/en/auktionen-fruehwald/6373/munzen-kaisertum-osterreich/5319971/franz-joseph-i-1848?term=732&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=&sidebarIsSticky=false Předně bych ale pravost řešil PŘED nákupem. Myslet si, že upozorním někoho je asi hodně naivní, kdo má zájem, už o tom stejně ví.
Registrovaný uživatel
kdybych byl potencionálním kupcem, řídil bych se doporučením Evropa1. Intuice je v numismatice velmi důležitá.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
Je pomalu nemožné udělat tak dokonalý padělek a zvalšovat značku se zhodnými znaky originálu a dokonce k stavu samotné mince ... Zvalšovaná značka vypadá jinak..
Jedna se o originál mincí ve stavu 2-/1-..

Pokud by to nebyl problém, rád bych znal dosaženou cenu..
Děkuji
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/stribrny-zlatnik-france-josefa-1857-b-velmi-vzacny-a-povedeny-6960492118
Moderátor
arc napsal
https://aukro.cz/stribrny-zlatnik-france-josefa-1857-b-velmi-vzacny-a-povedeny-6960492118


Díky
Registrovaný uživatel
Máme zde tři odkazy, ze kterých lze zjistit zajímavý pohled na stavy a ceny. Podívejte se na zachovalost mince u Nudelmanna a její cenu. Pak se zamyslete nad stavem a cenami u posledních dvou odkazů. Nejsme svědky velkého rozporu?

Zde se také nabízí zamyšlení nad cenou u Früehwalda. Nebo si můžeme položit další otázku. Proč se dnešní kupec a zájemce o tyto mince nevěnuje dnešní nabídce a nekupuje přímo u zdroje? Místo toho nakupuje přes prostředníka a přeplácí na Aukru.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Muffler napsal
zrovna B je rozbonbardované a moc se mi nezdálo hlavně ten střed.


Presne tak, jako na potvoru je znacka mincovny a jeji okoli v nejhorsim stavu z cele mince. A poskozeni plochy mince obehem uvnitr pismene B je krajne nepravdepodobne. Chtelo by to videt v realu, ale kazdopadne takoveto poskozeni nejdulezitejsiho mista na minci vyvolava silne pochybnosti.
Moderátor
Poškození značky je úměrné stavu k ostatním písmenům v opise. No, ale je to můj názor jsem si jist, že je spravný a nebudu zde dále přesvědčovat ostatní..
Registrovaný uživatel
Ten odkaz Evropa1. je urcite jina liga tam uz zadny dohad neni asi se budu muset zamyslet nad tim co kupuji.
Diky
Registrovaný uživatel
Zamýšlet se nad tím co kupuji by mělo být to první! Koupit a pak řešit není to nejlepší. Já si též nemyslím,že mince je falsum,ale pokud ji tak chcete,je lepší počkat na kousek který chytne za srdce víc!
Neznám moc sběratelů,kteří nikdy neujeli,něco nepřeplatili a pak je to třeba také mrzelo.Nebo si také dodatečně nenadávali,že minci nekoupili.S mince musíte mít radost a je jedno jestli je to nádherná 0/0,nebo horší kvalita. Já osobně to tak cítím a s nákupu chci mít radost,ale také se ne vždy vše povede. Ale pokud se jedná o dražší nákup,tak tam by ta radost a spokojenost měla být.
Registrovaný uživatel
Můj názor je, že na minci byla upravena mincovna z písmene A na B. Už jsem se setkal v minulosti s úpravou B na E, zde je to provedeno precizněji a pravdu by doložila až hlubší kontrola za pomocí příslušné techniky.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Je pomalu nemožné udělat tak dokonalý padělek a zvalšovat značku se zhodnými znaky originálu a dokonce k stavu samotné mince ... Zvalšovaná značka vypadá jinak..
Jedna se o originál mincí ve stavu 2-/1-..


Já bych byl velmi opatrný s kategorickými závěry, že mince je pravá. Až budete mít tuto minci v ruce a budete mít možnost velkého zvětšení, pak teprve budete moci dělat nějaké závěry. Padělků mincí FJI je mnoho a některé z nich jsou velmi věrné.

Zde je odkaz na minci z jiné oblasti. Kolem této mince proběhla také diskuze na pravost.

https://www.sixbid.com/en/la-galerie-numismatique/1985/transylvania-siebenburgen/1724112/3-kreuzer-1801-e-karlsburg?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=&sidebarIsSticky=false

Je podle vás pravá?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pane kolego Evropo1. Myslím, že všem je jasné o co se zde jedná. Většina z nás sběratelů ví, že tato mince je práva. Ale bohužel visí zde něco mnohem důležitějšího. V prvé řadě konkurence a to mezi tzv. svévolnymi prodejci(aukro) a znalci v oboru, sběrately kteří nejsou členy ČSN a pány s vedení ČNS , kteří vždy budou polemizovat a zpochybňovat ikdyž vědí, že nečiní dobře.. Ano rozumím, že například Aukro se svými soukromými aukcemi , narušuje samotné aukce ČNS a postupně se vytrácí jejich nabídka materiálu a kvalita se snižuje. Bohužel, ale toto je zákon trhu a týká se i ČNS, sám jsem toho svědkem a vězte, že i mne to mnohdy nevoní,když na aukcich ČNS vidím nabídky v posledních letech, ale přeci to neznámena, že se zde budem vzájemně zpochybňovat, překrucovát jinak své správné většinou usudky..
Jako sběratele sami pod sebou režeme větev a znemožňujeme se zde před druhými a to mnohdy před začinajicimi sběrately a většinou zajímavé mince si házíme sami přes palubu..
Registrovaný uživatel
Vaší odpovědi nerozumím, zde není na programu dne nějaké sběratelské politikaření, ale jednoznačná odpověď na zcela jednoduchou otázku. Je tato mince pravá? Vy říkáte, že mince pravá je a to pouze podle fota.

Já říkám, že tak činit můžete pouze v situaci, kdy budete mít minci v ruce a budete jí moci zvětšit. Jelikož tuto možnost vy nemáte, pak nedělejte kategorické závěry, jednalo by se pouze o závěry typu, jedna paní povídala.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1