Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Vykupminci.cz
Numisargo

groše Jiřího z Poděbrad

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
je třeba najít lépe platícího zaměstnavatele.
Moderátor
Zbavovat se sbirky kdyz ceny rostou a ta se vam zhodnocuje by asi nebylo nejlepsi reseni, tedy pokud nemusite koupit manzelce nebo pritelkyni novy kozisek na zimu.
Registrovaný uživatel
ono je otázkou, jak dlouho ty ceny ještě porostou a až narostou, jak dlouho vydrží a jestli nebudou klesat. Jo, kdyby na aktuální cenu sbírky dostal člověk půjčku, to by bylo zajímavé, ale pokud by chtěl majitel sbírky momentálně cenově exponovaných mincí získat prostředky rozprodejem sbírky, je otázkou, zda by si neměl pospíšit, aby nezačaly ceny povážlivě klesat právě v okamžiku, kdy bude mít rozprodanou teprve třetinu svojí kolekce... Babo raď! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ceny historických mincí budou nepřímo kopírovat ceny akcií a jiných komodit, ale se značným časovým odstupem. Mnoho z tzv. investorů velmi rychle zjistí, že tento trh není tak výdělečný, jak předpokládali a že k tomu je zapotřebí i trochu znalostí (cena za Vladislava). To Brutusus za chvíli zjistí, že ta mince má hodnotu desetinnou ceny za niž ji koupil a taktéž Marhan 11 pozná, že Archy nabízel mnohem zajímavější Jany za výrazně nižší cenu. A trvá hodně dlouho, než tito lidé zjistí, že cena kterou zaplatily byla taková, kterou jim žádný solidní sběratel nedá. A že trvá dlouho, než natrefí na jiného neznalého člověka, který je ochoten něco takového udělat. Až ta vlna zájmu opadne, a to může trvat roky, ceny se stabilizují podle cen na aukcích. Ale tyto mince jsou prakticky pro sběratele ztraceny. Tak to alespoň vidím já.
Registrovaný uživatel
podle mého pozorování bych spíše řekl, že ceny na aukcích se začínají dost přibližovat cenám na aukru ... jinak s ostatním souhlasím .... řekl bych, že se jen pár zazobanců rozhodlo sbírat středověk a do extrému se přehazují ... doufám, že se snobáci přeorientují zpět na zarámované mazanice na zeď, sochy a další podobný artikl ...
Registrovaný uživatel
Souhlas. Zjistil jsem, že i na aukce jezdí tito "sběratelé" v zastoupení numismatiků, kteří jim za mrzký peníz udělají cokoliv. Doufám, že tomu bude brzo konec a budou zase jezdit na jiné aukce. Naposledy jsem takto viděl v Kroměříži poláka, který "nakupoval".
Registrovaný uživatel
Ty ceny jsou už horší než za MAD-RAB. :roll:
Registrovaný uživatel
Mám otázku: Kam se poděla MAD-RAB?
Moderátor
zmenila nick beztak jen... nebo ze by osobni bankrot? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
mad (anglicky)
- šílený
- duševně chorý
- potrhlý
- ztřeštěný
- zblázněný
:D :lol: :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
nebo už spíš všechno má ... :D
Registrovaný uživatel
llibor napsal
Mám otázku: Kam se poděla MAD-RAB?


Zaplať Pánbůh, zaměřil-a se již delší dobou na Rakousko-Uhersko. ;)
Registrovaný uživatel
ono to je v podstatě jedno, vynořili se další zazobaní magoři .....
Registrovaný uživatel
jj,je to hrozný...co se občas na Aukru dějě. Gregy by měl opět zkusit štěstí s Jánošíkem,třeba je teď vhodná doba. 8)
Moderátor
kacuro napsal
ono to je v podstatě jedno, vynořili se další zazobaní magoři .....


Nebláznite ľudia. Je jasné že to človeka štve, hlavne pokiaľ tomu rozumie a chce niečo čo nemá. Na druhej strane nemôžeme všetkých nazývať magormi za to, že vysoko rúbu. Nezabúdajte že cenu vytvára samozrejme výherca aukcie, ale sekunduje mu druhý v poradí. My sme sa tu taktiež x-krát posekali, nie? Jasné, sú tu aj pravidlá že sa dohodneme kto tú či onú mincu chce a nepretláčame sa, ale toto nemôže byť progresívne v zberateľstve. Jednoducho ceny rastú, vo všetkom. Aj v minciach. Nikto nemôže vedieť, či MAD-RAB nie je skúsenejšia zberateľka a odborníčka ako my všetci dokopy. To že sem neprispieva ešte neznamená, že je horšia ako my. Navyše má asi kpu prachov, keby som ich mal ja, tiež by som bral groš jeden za druhým. Navyše MAD-RAB až na výnimky nikdy nekupovala šrot, ale cenné a vyhľadávané kusy.
Moderátor
... musím k tomu svojmu výplodu ešte niečo dodať: MAD-RAB zbierala aspoň kvalitu (aspoň čo mám vedomosti), ale jeden nick začínajúci na tral... kupuje tuším všetko do radu. A seká tam tie ceny, seká... :|
Registrovaný uživatel
Podívejte se na to ale z druhé strany. Krásně zachovalých grošů jakéhokoliv panovníka(mimo W II) je velmi málo pokud se bavíme obravdu o dobře centrovaných i doražených kusech. Pokud se podíváte na zahraniční mince grošového období v bezvadných stavech na evropských aukcích je tam běžná ceny 3-400Euro, u vzácnějších panovníků či typů klidně 700-1200Euro za výjmečné ražby i více. Jsou tedy ceny 10-15000Kč za téměř luxusní groš JP moc? Na první pohled jistě, ale......
P.S. Ceny jakýchkoliv mincí před rokem cca1850 v luxusním stavu jdou stále nahoru a lepší to pravděpodobně nebude. :|
Registrovaný uživatel
A kdy myslíte, že uvidíte zase někde prodávat další takto pěkný kousek je otázka, protože pokud někoho nerozhoupe k prodeji ze své sbírky právě dosažená cena, pak asi až za hodně hodně dlouho.
Taky bych za ten groš dnes tolik asi nedal, ale na druhou stranu celkem chápu důvod, proč skončia cena takto.
P.S. Kolik z Vás (mimo Patasona) máte ve sbírce takto pěkný PG JP???
Registrovaný uživatel
Ceny se prostě řídí nabídkou a poptávkou. Jestli je někdo ochoten zaplatit takovou sumu, tak s tím nic nenaděláme... Snad jen doufat, že někteří vlastníci krásných grošů při vidině těchto cen taky začnou prodávat. Pak by mohli ceny začít snad klesat.
Jestli ne, prostě přestanu sbírat groše a pustím se do drobáků :) .
Moderátor
Jen to ne!!!! Zůstaň u těch velkech plechů. :lol:
Registrovaný uživatel
Pavle neboj, budu sbírat jen černé peníze Ludvíka Jagellonského, nic jiného :) .
Registrovaný uživatel
To Flutek:Nevím,nevím,s těmi levnějšími drobáky.....mám jich pár ,které byly dražší než dost slušný PG. 8)

To Pavel Gregor: "Velké plechy" ? :twisted:
Registrovaný uživatel
když se podívám na ta dvě jména, která se teď bijí o téměř každou středověkou minci a kolik do nich měsíčně vráží, tak mi nikdo nevymluví, že jsou to jen zazobanci a dle toho, jak vysoko některé mince jdou, tak jsou celkem neznalí, tudíš pro mě magoři ;) mluvím jak mi zobák narostl, Archyho diplomatické příspěvky jsou sice čtivé a nikoho neuráží, kacuro si ovšem vystačí se svým strohým slohem :D
Moderátor
Michaela: Jak bys jinak nazvala ty podložky pod stůl??? :lol:

Taky se nestačím divit, kam to poslední dobou jde. Je pravda, že v poslední době toho koupím ( pokud něco koupím ) víc mimo, než na A... . Nevadí mi pustit nějakou kačku za pěknou minci, ale mám taky svoji hranici. A to, kam to jde poslední dobou je hooodně silné kafe. I když dneska jsem si udělal radost pěkným fenikem ( i když vylomeným za) 37,-Kč Překvapilo mně, že do něj nikdo nešel. Přitom další, na kterej jsem přihazoval ( a je určitě běžnější ) šel přes 90,-Kč. Prostě nechápu. :oops:

Abych pravdu řek, teď spíš kupuju knížky než mince. Těch je spousta. Především mně překvapily slovenský num.časopisy. Ač příšerná úprava, tak tolik informací na tak malý ploše mně zaskočila. To než zpracuju, tak mám zase pár měsíců co dělat. :lol: Až budou mince za přijatelnou cenu, tak zase něco koupím.

Jinak velký dík Patasonovi za dárek. Musím se chvilku uskromnit, ale stojí to za to.

K těm cenám se není co divit. Před pár lety jsem některý mince nekoupil, protože byly o pár stovek dražší, než by bylo záhodno. ( z dob, kdy jsem sbíral ČSR - Proof Katedrálu jsem na sběrateli za 6.000,- nekoupil ) Dneska si rvu vlasy, proč jsem je trubka nekoupil. Prostě loterie. Že MAD-RAB posledni dobou nedraží středověk je vlastně škoda, protože tam byl jasnej čas, kdy přihodí. Místo ní se vyrojili noví blázni, kteří bezmyšlenkovitě přihazujou. U ní se dalo odhadnout, kolik dá. U těch novejch to je chaos. Ale je pravda, že na začátku jsem se choval úplně stejně. :oops: Prostě za pěknou minci si holt budeme muset připlatit. Ale zase na druhou stranu pak potěší, když v muzeu člověk vidí mince, u kterých si může říc : Mám heeeezčí.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
....... Ale zase na druhou stranu pak potěší, když v muzeu člověk vidí mince, u kterých si může říc : Mám heeeezčí.

No nevím, ale nepotěší více říkat:
Tu minci co mám ve sbírce jim tu v muzeu chybí.... :D :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1