Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jeste bych se vratil k predchozi diskuzi. Prosel jsem vsechny prispevky a argumenty ohledne falzifikatu me uplne nepresvedcily. Polska falza treba PG jsou znama, bohuzel tu tam tam se vyskytujici i na zahranicnich renomovanych aukcich, nicmene ty jdou obvykle poznat okamzite. Co se tyka mince vyse, tak pripadny falzifikat by byl opravdu o nekolik kategorii jinde nez "standardni" falza grosovych minci. Problem u esterlinu Jana je dostupnost srovnavaciho materialu, jak uz bylo receno vyse. Je otazka, jestli skutecnost, ze se nekde vyskytla nebo v jednotkach kusu vyskytly mince ze stejneho razidla muze byt brano jako podklad k tvrzeni o falzu - mince mohly byt klidne vyrazeny ve sve dobe a pak spolu deponovany (i kratce po razbe -> vyborna zachovalost). Argument srovnani s dalsimi znamymi kusy taky uplne neobstoji - mince je raritni, ale zase ne unikatni, takze na zaklade faktu, ze uplne nesedi na par jinych znamych exemplaru, zaver delat asi nejde. Diskuze o falzech je jinak samozrejme spravna a na miste, akorat tady bych si uplne jisty nebyl.
Moderátor
Podle mě výskyt takto dokonale zachovaných kusů z totožných razidel je poměrně silný (byť nikoliv 100%) argument pro to. že se o falza jedná. A když se to vezme dohromady s ostatními indiciemi ...
Registrovaný uživatel
Dokonalá zachovalost a ražba z totožných razidel nemůže být argumentem pro to zda je mince originální či nikoliv. Nicméně razidla pro tyto falza byly zhotoveny zcela jinou technikou než jsou raženy originály.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
A ani moc kvalitní falza to nejsou.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nějak mi to připadá podezřelé. I ten prodejce. Schovávat se za ten aukční dům se mi také moc nezdá. Připadá mi to jako parazitování na té dobré značce. Nechci mu ublížit,ale je to nějaké divné.
Tu minci bych chtěl, ale připadá mi jako falzum.
https://aukro.cz/krasna-stredoveka-mince-jan-lucembursky-6993039100
Pokud naznáte že je ta mince v pořádku,tak se rád prodejci omlouvám.
Díky za názor.
Moderátor
je to anglicka razba, groat, Edward (je to tam napsane), londynska razba, fotky otresne, mince je mozna lehce okrojena. zda falzum z teto fotky neresim - spatne je tedy spis popisek mince, JL to samozrejme neni, ovsem alibisticky otaznik za nazvem je a tudiz tezko neco vycitat... je to na kupujicim, zda vi, co kupuje :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Díky. Jak prosté milý Watsone. Opět jsem špatně četl. :evil:
Registrovaný uživatel
Nebral bych ji,je to jen kopie...velmi vzácný groat Edwarda I.
(Nalevo od koruny je WRL)
Mám ji ve sledování od začátku-jsem zvědav kdo se polapí.
Moderátor
no jo, je to tam... a par lidi uz i prihodilo
Registrovaný uživatel
Good day. My acquaintance has Jan Luxemburg's money, but it's kind of weird, I think it's a fake at the time. Please confirm my opinion

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
maybe contemporary forgery / imitation
maybe modern fake
I'm not sure
Registrovaný uživatel
Thanks for the answer!
Registrovaný uživatel
Dobry den, rad bych Vas pozadal o info, zda se jedna o pravy PG. Dekuji. Lepsi fotografie bohuzel nemam. Dekuji mnohokrat a preji hezky den. S pozdravem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano je pravý.
Moderátor
Pravý, var. Castelin VII. 39, 40, 43
Registrovaný uživatel
Mnohokrat dekuji za pomoc. Zatim mi rukou proslo asi 20 kusu a kupuji ho z Francie, tak jsem si nebyl jisty. Preji hezky den.
Registrovaný uživatel
Dobrý den prosím o radu zkušenějších sběratelů , zdali se jedná o méně častou variantu (M).Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Idealni by bylo poslat obe strany.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se , posílám druhou stranu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
případně by stálo i za to dát sem fotografii lícní strany, kde je zachycena opravdu celá - na této není totiž vidět kompletní znaménko mezi GRATIA a REX (byť velmi pravděpodobně je tam druhý kroužek - ale co kdyby)

a rubní strana by chtěla lépe zaostřit a nejlépe dát i detail oblsti rozdělovacího znaménka - z této fotky není tvar znaménka zcela jasný
Registrovaný uživatel
Bohužel víc z toho nevydojím , jednalo so mi o úplnost čí neúplnost písmene M.Díky za ochotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
písmeno M ve slově PRIMVS - tady je zdánlivě jako obrácené N, ale vzniklo to zde asi jen pootočením toho malého V, které normálně tvoří střed M - a levá část toho V splývá s okrajem levého svislého dříku
bývá to někdy vidět
méně často středové V v písmenu M chybí úplně a pak slovo vypadá jako PRIIIVS

pokud jde o určení - líc je jasný ve vnitřním opisu je jeden kroužek a ve vnějším po dvou kroužcích
rub je v oblasti rozdělovacího znaménka z fotky hůře čitelný a je na něm i dvojráz
- možná jeden kroužek - pak Castelin II.9
- nelze vyloučit ani že kroužky jsou dva - pak Castelin II.10
- případně by tam mohl být trojlístek - pak Castelin V.26

pro všechny tyto eventuality je tam odpovídající lev I. typu a rubní značka 1. typu
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 24. 10. 2021, 15:56. »
Registrovaný uživatel
Díky moc za přesné určení.
Registrovaný uživatel
Ještě bych tu měl jeden kousek,jedná se mi o spojovací čárku mezi A-N .Pokud je to nějaká zajímavost. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To není nic zásadního, nejspíš nějaký škrábanec v razidle. Na rubu máš různých linií kolem toho lva spoustu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1