Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 157 158 159 160 161

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
super,tak jestli je umíš v toto stavu za tuto cenu prodávat,tak jsi fakt dobrý.Já osobně bych ho nechtěl ani za 20 000-mám krásné-centrované.Ty 1659 mám 4 kusy.Za jíné razidla v pěkných stavech není problém zaplatiti 80 plus
Moderátor
denary napsal
super,tak jestli je umíš v toto stavu za tuto cenu prodávat,tak jsi fakt dobrý.Já osobně bych ho nechtěl ani za 20 000-mám krásné-centrované.Ty 1659 mám 4 kusy.Za jíné razidla v pěkných stavech není problém zaplatiti 80 plus


Denáry však já se nehádam a klidně je možné co píšeš ty.
Můj názor na cenu proto, že portréty jsou vcelku zachovalé oproti exemplářům co se v minulosti prodaly, značka je sice neúplná,ale není pochyb o tom, že se jedná o künttera..
Mimochodem pokud máš podobný kusy za těch dvacet bych jeden vzal...
Registrovaný uživatel
Nemám nic navíc a v tomto stavu nemám žádný kus.Kupoval jsem jen pěkné
Moderátor
denary napsal
Nemám nic navíc a v tomto stavu nemám žádný kus.Kupoval jsem jen pěkné


Pokud by si jednou prodával, pamatuj na mne a napiš určitě bych dal více.
Díky
Registrovaný uživatel
Trh s drobnyma Kittnerama tvorim ja a neprodavam
Registrovaný uživatel
Posílám fotky Margalika 1663

Jinak děkuji za plodnou diskuzi ohledně ceny. Momentálně na prodej není, ale pokud se jednou rozhodnu jinak, pokusím se vzpomenout si na tebe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Herrmik 👍
Registrovaný uživatel
Děkuji za fota těch 1663-tyto razidla již mám
Registrovaný uživatel
Ahoj, chcel by som sa opýtať, dostalo sa ku mne niečo takéto, je možné, že je tá minca pravá, pretože si tým nie som istý, jedná sa o toliar z roku 1701 Halls, na webe som nenašiel veľa zmienok o tom, že by existovali nejaké novodobé falzifikáty, narozdiel od iných variantov...
Ale na druhú stranu, podozrivo vyzerajú ryhy pod a nad písmenami po obvode mince a tak isto "vyčiarkané" políčka/pásiky v erbe, napadlo mi, či by nemohli byť spôsobené neodborným pokusom mincu vyčistiť, ale skôr vyzerajú akoby vystupovali, na iných minciach som si to nevšimol. Aj keď je pravda, že okolo ''perličiek'' zvyknú po razidle ostávať najaké artefakty, ale že by boli až tak viditeľné sa mi zdá podozrivé...
Najprv som si myslel, aj, že rozliatie písmena V by mohlo znamenať falzum, ale neskôr som to objavil aj na ďalších minciach, teda som to vylúčil...
Hmotnosť nepoznám, mincu som ešte v rukách nedržal...
Ako začínajúci zberateľ nemám veľa skúseností, tak by som bol rád za každú odpoveď, ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S tím ouškem je to jedno.Navíc to vypadá, že už tam jednou bylo. Místní Brouk Pytlík ti řekne víc, je to totiž odborník na tolary.
_______________
Konzultace a poradenství v oboru frenologie.
Registrovaný uživatel
Ak chcete zbierat mince, tak toto nekupujte. Ak by to pravdaze nechcela manzelka nosit na krku, co ale asi na vzhad tohoto panka nie je moc pravdepodobne😆. Ako minca je to tym uskom celkom znicene. Zaroven je tam naletovane nesetrne, takze aj nejaka buduca oprava by bola zrejme narocna. To v tom stite vyzera na to, ze sa niekto hral. A niektore miesta vyzeraju ako opracovavane, s tej fotky sa to neda ale dobre ohodnotit. Je to uplne bezna minca, ktora je prakticky v kazdej drazbe, takze radsej si kupte neposkodenu, aj ked samozrejme drahsie.
Registrovaný uživatel
Prečo by mala byť minca uškom úplne zničená, ja si skôr myslím, že vďaka ušku sa zachovala, to, že je nešetrne naspájkované, to je už druhá vec, ale ak je to uško tiež strieborné, myslím si, že je to v poriadku... Začal som zbierať pre radosť, samozrejme, ak by bola v krajšom stave, tak by ma to tešilo viac, ale tak, čo sa dá robiť, každopádne moja otázka skôr smerovala k tomu, či je minca pravá ako ku tomu, či má nejakú hodnotu...
Registrovaný uživatel
Prava je
Registrovaný uživatel
maros napsal
Prava je

Ďakujem :) ,
prajem pekný deň
Registrovaný uživatel
denary napsal
Děkuji za info.Tuto variantu jak rubu,tak líce vlastním -kdybyste někdy měl možno ji zvážit přesněji budu rád.Jinak jaká je orientace rubu a líce?


1,71g
orientace - rub a líc jsou vzájemně pootočeny o 30°
Registrovaný uživatel
Dekuji moc
Moderátor
Aktuálně na Aukru tolar Leopolda 1695 vada razidla..
U toho ročníků docela běžné u konkrétního tolaru je velmi výrazná.. Pěkná zajímavost..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zajímavá iluze půlměsíce v loknech vídeňského tolaru 1705 Leopolda ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Právě dorazila zásilka z aukce Künker u toho Videňáku iluze půlměsíce je opravdu zajímavá, líbí se mi.. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nedávný přírůstek do sbírky,XV.krejcar 1696 Praha Egerera.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové.
Před chvilkou jsem se vrátil z nemocnice, a než dojdou děti ze školy, tak se trošku nudím, tak bych si dovolil zde vložit možná trochu hloupý/amatérský dotaz.

Ve své ,,sbírečce,, mám i pár pěkných kousků, ale jako snad každý sběratel tam mám i mnoho prázdných míst i otazníků.

A na jeden ten ,,otazník,, bych se Vás chtěl zeptat, nejhorší ve sběratelství je, když se člověk snaží do sbírky doplnit něco, co ani neexistuje.

1krejcary mincovna Opolí se značkou FN

1699, 1700, 1701, 1702 (FN) pod orlem


1 krejcar 1699 F-N rozdělené ocasem orla

Chtěl bych se Vás zeptat, jestli jste se někdo nesetkal i s jiným ročníkem než 1699 s F-N rozdělené ocasem orla??

Předem moc děkuji za odpověď a případně i foto.

Hodně sběratelských úspěchů všem.
Registrovaný uživatel
Ještě foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vždy jsem viděl jen 1699 a to mi jich prošlo rukama moře
Registrovaný uživatel
Děkuji,
já si to taky myslím,už po tom pátrám několik let, ale ,,líná huba hotové neštěstí,,

Ani bych se na to neptal, ale Nechanický má v katalogu uvedeno, že 1699-1701 mají zn. F-N po stranách orla
a 1699-1702 mají zn. pod orlem.

Ale asi jsem to špatně pochopil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 157 158 159 160 161

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1