Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tento denár bol celkom fajný, aj som prihodil nejaké euro, ale 35,-€ ??? :shock: :roll:

http://allegro.pl/1383-wegry-ludwik-wegierski-1342-82-denar-i3540372233.html
Registrovaný uživatel
to už fakt v tom Poľsku nevedia kam pchať prachy, keby aspoň nejaká super varianta...
Moderátor
sigur napsal
A ešte posledný, ktorý je v katalógoch zaradený ako samostatný typ. Už som ho sem raz dával, ale keďže riešime tie opisy...
Sv. Ladislav by mal mať hlavu mierne otočenú do strany doľava (heraldicky), je to slabšie vidieť.

A: +M.LODOVICI.R.VnGARIE
R: .+S.LADISLAVS.R.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Toto je naozaj zaujímavá vec. Tento typ u Pohla skutočne existuje, išlo by o typ 86-2. Nikdy som to nevidel, tvoja minca má všetky znaky práve tohto variantu, pohľad heraldicky vpravo sa dá vyčítať akurát na obrázku Pohl 86-2, teda na totožnom variante. Pokiaľ máš ten dojem doma pod lupou, tak gratulujem - buď blbosť, alebo vzácnejšia vec, ku ktorej sa predbežne prikláňam aj ja. Zober do Valtíc... 8)
Moderátor
Saracen napsal
to už fakt v tom Poľsku nevedia kam pchať prachy, keby aspoň nejaká super varianta...


Práveže máš recht, toto nie je vôbec zaujímavý variant. Je to síce dvojkríž bez bodiek, ktorý je vzácnejší, ale podľa mojich pozorovaní cca 1 : 5, čo je málo. Teda minca obyčajná. Stav zaujímavý, sám som prihadzoval, ale triezvo... ;)
Moderátor
Dnes dorazil nový obol, radosť veľká - minca krásna. Variant s opisom REGIS LODOVICI a bodkami okolo dvojkríža.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No pekná,pokukoval som po nej ale neviem prečo som ju nezobral gratulujem. :roll:
Moderátor
kousek celkem po smrti. Archy, shledavas na nem neco zajimaveho nebo ma jit na porazku?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ahoj, na tej minci nie je zaujímavé nič, ale videl som aj horšie, takže nebuď smutný.
Registrovaný uživatel
Pridám nový prírastok do zbierky, denár Ludovíta I., mincová značka hlava saracéna (Jacubus Saracenus).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pridám jedného saracéna... Ak sa niekom chce,môže bližšie zaradiť. Ď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Uz som tu na fore tento denar zaregistroval od Archyho, je to mincova znacka P, mincovna Budin, Petrus Chimle, rok razby 1365-1368. Pohl 79-2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Mám ten pocit, že uhorské mince tu upadajú len ja alebo to tak naozaj je? Veď takýto krásny denár, ešte k tomu aj celkom dobrá mincová značka a nikto ho ani len neokomentuje? :roll:
Gratulujem stredo fakt pekný denár ;)
Moderátor
bohuzel to mam pocit upada nejen na uherskych mincich - spis bych rekl, ze zde je jeste docela zivo (dnes mam v mailu sama uherska temata). vsichni asi jeste rychle nakupuji darky, nez nam koruna jeste vic "posily". krasny denar, gratuluji.
Registrovaný uživatel
To Stredo - gratuluji, taky by mně takový kousek potěšil...

Já jsem nějak nedopatřením vydražil jiný denár - zařadil jsem ho jako CNH. II. 94C, ÉH 438. Je správně mincovna Buda? Omlouvám se za rozmazané fotky - zjistil jsem to až při úpravě.
Dík ermanarich

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To ermanarich: Myslím, že to máš určené správne.
Môžeš si tam ešte dopísať: Pohl 81-2, komorský gróf Petrus CHIMLE, 1365-1368; Huszár 542b.
Registrovaný uživatel
Veľmi dobrá vec, gratulujem. Kvetinky namiesto ľalií okolo štítu, zaujímavá ikonografia sv. Ladislava a zdá sa mi, že na konci opisu je pridané "X".
Takúto značku používal Chimle, ktorý bol komorským grófom v Budíne. Väčšinou je ale jednoduchšie vypracovaná, na tejto si dal rezač dosť záležať :)
V Ungerovi tento variant nenájdeš, ale Huszár a Pohl ju uvádzajú.
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To Sigur - mně se líbí i vyobrazená varianta s liliemi...
Minulý pátek mně přišlá jiná drobotina - varianta CNH.II.94D, ÉH 438. Lilie po stranách štítu, nad štítem korunka, rok ražby 1365-1369, Buda, Chimle Péter(?)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné gratulujem :)
Registrovaný uživatel
Pridám svoj nový prírastok do zbierky :)
Klasický saracénsky denár, ale aj tak potešil. Myslíte, že tá bodka pod sánkou saracéna je bežná, alebo je to len proste nejaká vada razidla?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekna hlboka razba, ta minca sa mi paci. O tej bodke nic neviem, ale nemyslim si ze by nieco znamenala. Proste pekny saracen, ktory by urcite kazdeho kto ma rad uhorske drobaky.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
To nie je bodka, ale časť krku saracéna. Vzniklo to práve tou hlbokou razbou - pretlačením dvojkríža z reverzu. Podobne je vidieť silueta saracénovej hlavy pretlačením na reverz. Je to taká obojstranná výduť :D Gratulujem, pekný.
Registrovaný uživatel
Páni ďakujem vám za vysvetlenie :)
Registrovaný uživatel
V průběhu minulých dvou měsíců se mě do rukou dostaly tyto dva drobásky - CNH.II. 88, ÉH 447. Ten první (s tří lístkem nad anjouovským štítem), druhý obolus má nad štítem gotické písmenko c, e nebo a... Nicméně tuto varianta nemůžu v literatuře dohledat. Má někdo více informací k této druhé variantě prosím?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ermanarich: Už tu jeden taký obolus s céčkom Archy dával (príspevok #245).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1