Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hmm a teraz zvyšok konvolutu... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Prehodené opisy, rovnaký opis a+r, no nádherné vecičky, parádička.
Moderátor
Minule som si urobil maličkú radosť, bežný svätoladislavský denár 79-4a, Franciscus Bernardi, Budín, ale celkom pekný, aj keď škoda praskliny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
i pres tu prasklinu pekny, myslim, ze ji lze ale odpustit, gratuluji
Moderátor
ano, napriek praskline pekný kus, gratulácia
Moderátor
Archy - líbí - moc hezká ražba
Moderátor
Ďakujem, teším sa. Pred nejakým časom som tu prezentoval svätoladislavský z jedného portálu, neodolal som a kúpil som ho. Celkom zaujímavá minca ak si spomínate, na konci titulatúry na averze je dvojbodka, čo nie je bežné. Navyše veľmi pekná patina.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nooo tak ten je samozrejme take velmi vydareny, pekne.

k patine se nevyjadruji, Ty mas minci v ruce, posoudis to lepe nez z fotky (coz neni naznak kritiky fotek, takovych fotek by tu mohlo byt vic). ale at uz jakkoliv, to bych v takovem pripade asi neresil. takova pekna stredoveka mince proste potesi.
Moderátor
veľmi pekný kus do zbierky, gratulujem. Saracen na značke má pekne vyvinutý nosík :D
Moderátor
Zdá sa mi že je na tomto saracénovi niečo divné?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jako by pismo nebylo puncovane, ale ryte. ovsem je to jen dojem.
Moderátor
Veľmi plastické, však? ;) Ale to na mysli nemám... Je tam jedna maličká drobnosť navyše a neviem či mám dobré oči, alebo sa mi to len zdá.
Registrovaný uživatel
mne sa zda byt ok, trochu cudny je spodok kriza inak som si nevsimol nic
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Bodka v opise.
Moderátor
Sigur, čakal som na teba a nesklamal som sa. ;) Je tam tá bodka, alebo sa mi to len zdá? Pripadá mi reálna a na žiadnom inom denári som ju nevidel. Trochu sa týmto minciam venujem, toto je prvý krát čo som tento útvar v opise zaregistroval. To neznamená že je to rarita, možno ich je viac, ale ja som ich nevidel. Sigur, výborné oko a postreh. Už by si konečne so svojimi vedomosťami mal začať publikovať nejaké postrehy, máš ich naozaj mnoho, máš toho napozeraného dosť a si triezvy.
Moderátor
"bodku" jsem videl - ale srovnavat jsem se neobtezoval, to se priznam. mne to provedeni prijde totiz trochu divne, nekoukane to samozrejme tak jako vy nemam ani zdaleka, ale ani bych se nedivil nejake napodobenine a tam by pak samozrejme ruzne nuance v opise "nic neznamenaly" - tim myslim typologicky, ne ze by to nebylo zajimave. zajimave to kazdopadne je. mas duvod se domnivat, ze ta razba je oficialni?
Moderátor
Podľa celkového prevedenia predpokladám, že sa naozaj jedná o oficiálnu razbu, nejaké rozdiely som nepostrehol. Je jasné že tieto mince boli razené v mnohých mincovniach, preto nejaké drobné rozdiely na rôznych razbách budú, ale na tejto nie je nič, čo by sa viac vymykalo bežnej minci. S istotou že je to oficiálna razba som na tom na nejakých 98%, čo je myslím dosť. ;) Mincu som v ruke nemal, ale bude to kóšer razba. Značím si ju...
Moderátor
Objavil som ďalšieho saracéna s ružicou v opise. Žiadna sláva, dokonca už je to myslím štvrtý ktorý vidím, ale zaujímavosť to určite je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ešte by som podotkol, že ružicu v opise som pozoroval výlučne na denároch bez značky kom. grófa. Ak by niekto mal k tejto téme niečo nové, bol by som vďačný ža každé info.
Moderátor
Nejako je to tu naozaj pod bodom mrazu, asi sú to ešte dodatky uhorkovej sezóny. ;) Boli mi konečne od polície vrátené moje mince, rád by som sa znova pochválil jedným denárikom ktorý nie je ani vzácny, ani veľmi nádherný, ale neviem prečo mám ho veľmi rád.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hlavne ze uz to mas zpatky, to jsem moc rad!
Registrovaný uživatel
určite ho máš rád pre ten vysmiaty ksicht i to takmer ležaté "s" je pekné
Moderátor
Archypov napsal
Nejako je to tu naozaj pod bodom mrazu, asi sú to ešte dodatky uhorkovej sezóny. ;) Boli mi konečne od polície vrátené moje mince, rád by som sa znova pochválil jedným denárikom ktorý nie je ani vzácny, ani veľmi nádherný, ale neviem prečo mám ho veľmi rád.


Mince konečne doma, super, dobré správy mám rád.
Moderátor
No samozrejme mám z toho obrovskú radosť, aj som to oslávil. :) Inak ďakujem naozaj všetkým, ktorých sa to týka... veď viete.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
... Boli mi konečne ... vrátené moje mince,
...

uz aj bolo nacase.
predychaj celu tu parodiu, a nenechaj sa znechutit.
je to krasny konicek.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1