Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Vykupminci.cz
Numisargo

Meteorit?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Som geolog a venujem sa meteoritom (hlavne slovenskym). Mozem urobit mikrochemicku skusku na Ni (meteoriticke zelezo ho vzdy obsahuje, pozemske nie). Je to velmi jednoducha skuska a nic sa neposkodi. Z ktorej oblasti su tie nalezy? Len ako sa spojime aby som sa dostal ku vzorke? navrhujem telefon - 0903938935
Registrovaný uživatel
Ahojte, dobry den, - som geolog a profesionalne sa venujem meteoritom hlavne slovenskym). So vsetkymi nalezmi podozrivymi na meterit ma mozete kontaktovat, mozem urobit chemicku aj mineralogicku analyzu.
Registrovaný uživatel
re:georgi, a z ktorej casti Slovenska si?
Registrovaný uživatel
totiz,mne zobral muzeum ten suter a ze urobia v Bratislave rozbor, ale boli sviatky.......tak sa to cele oddialilo na 16.1.2013 a ze sa mi ozvu, dnes je 17.1.2013 a nic:(

a znovu ist za tou pani z muzea sa mizda ,dost nasilu z mojej strany,este chvilu pockam a potom pojdem vziat ten kamen. (ktovie kde ten suter nakoniec skoncil....)
Registrovaný uživatel
Som z Bratislavy, robim v statnom geologickom ustave Dionyza Stura. Ale hodne chodim po Slovensku a pri nadejnom vyskyte meteoritu nechodim pracovne ale zoberiem si dobovolenku a auto a idem. Ak si dal ten meteorit dr.Neliserovej z SNM - mozem sa na to opytat.
PS. Sem-tam chodim von s kosackou a aj mi niekedy nieco zapipa, ale meteorit este nie -:(
Registrovaný uživatel
Ved ja uz ani moc nedufam, ze by to mohol byt meteorit, ale chcem vediet, co to je.Zobrala to pani z jaskyniarskeho muzea v Liptovskom Mikulasi, ze sa na to pozru(aj ona)v Bratislave,asi zajtra za nou zajdem, nech mi ho aspon vratia, lebo aj ona aj nejaky mineralog v Blave sa vyjadrili, ze to urcite nie je meteorit....ale tiez nevedia co to je.Ale podla jej vyjadrenia, to nebolo skumane nijako, len v ruke to drzali.....
Registrovaný uživatel
Bola to Orvosova z LM?
Registrovaný uživatel
ano,poznas ju?
Registrovaný uživatel
Nemusíte posluchnúť moju radu ; nemenujte preventívne ludí , náš človek je ....... ani neviete ako im môžete urobiť zle. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ja som sa tomu vyhybal, ale verim, ze by to nemalo uskodit nikomu a dufam, ze tej pani urcite nie,ja popriem vsetko:)
Registrovaný uživatel
S tym menom ma to mrzi, ale nejde o nic zle, tak by jej to nemalo urobit problem. Menovanu poznam - mozem jej zavolat a opytat sa co je s tou vzorkou, OK? Nemate nahodou kontakt na Metronoma - ten ma nalezy hodne dalsieho zistovania, ale v diskusii nereaguje. Ď.
Registrovaný uživatel
nie , nevolaj jej, ja budem s nou osobne, a na metronoma ja urcite nemam kontakt, ale on si to tu precita a bude reagovat
Registrovaný uživatel
..tak hurá, konečně někdo, kdo se v tom vyzná!!... konečně už tu nebudu muset psát pořád dokola to samé :)
Registrovaný uživatel
re: Gergi, s tym sutrom to nevyzera najlepsie, nekonecne vyhovorky........a vyzera , ze mi ho uz nechcu ani vratit....tento pondelok mi povedali, ze ak neurobia rozbor, tak si ho mozem vziat(uz tomu moc neverim....)

ale ak by sa predsa stal mensi zazrak, a vratili mi ho, si ochotny sa nan pozriet,poslal by som ti nejaky ulomok z neho(ak sa to da vobec)
Registrovaný uživatel
čo si myslíte o tomto? Pero je klasické,nájdený v poli, váha 1661 g, mierne magnetický, na povrchu má preliačiny, ako keď do mäkkého cesta zaboríte končeky prstov. Na jednom mieste je taká zvláštna štruktúra, trochu to vidno na tom detailnom obrázku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dĺžka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
detail

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
len ho nezanes na rozbor do muzea, lebo dopadnes ako ja :(
Registrovaný uživatel
hej, čítala som, no neviem ako zistiť, čo to je
Registrovaný uživatel
ten Gergi, ten ma aj zaujem, ma tam aj niekde telefonne cislo, ale mozno sa aj tu ozve.Kusok by som odstiepil z tej skaly a poslal by som mu to.
Registrovaný uživatel
len ono to nie je skala, štiepať sa to nedá, možno tak odrezať niečím :roll: m ožno sa ozve 8)
Registrovaný uživatel
po dlhej dobe nieco co pripomina zelezny meteorit.
staci kusok obrusit, nalestit a naleptat kyselinou, neviem teraz narychlo presne akou.
na meteoritickom zeleze sa vytvoria specificke lamelovite obrazce.
pripadne ako prvy krok dat na analyzu, meteor.zelezo bude obsahovat nikel.
_______________
Registrovaný uživatel
no ono na tom detaile je niečo, čo pripomína lamelovú štruktúru. železa tam ale asi moc nebude, magnet to priťahuje pomerne slabo
Registrovaný uživatel
..kyselinou dusičnou, cca 10%
Registrovaný uživatel
dík, vyskúšam 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1