Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
barbar viděl jsem víc jak tisíc kopanejch ag mincí všech možnejch ryzostí a nominálů na vlastní oči ..a žádná neměla duhovou patinu..z jílů, písků, smrkovejch lesů, bahen...

černý ano (u vysoké ryzosti) a druhy koroze, od zelenejch při větším množství po druhy hnědejch...nikdy "duhová"

však u toho Leoše výše se taky udělala časem..a venku na horskym vzduchu ho asi neměl..

Toť jen vlastní zkušenost na celkem velkym vzorku. ;)

A nevstupuju tím do dlouhý debaty o originalitě, protože na to nejsem fundován(ý)..
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 16. 2. 2022, 20:20. »
Moderátor
Paul napsal
barbar viděl jsem víc jak tisíc kopanejch ag mincí všech možnejch ryzostí a nominálů na vlastní oči ..a žádná neměla duhovou patinu..z jílů, písků, smrkovejch lesů, bahen...

černý ano (u vysoké ryzosti) a druhy koroze, od zelenejch při větším množství po druhy hnědejch...nikdy "duhová"

však u toho Leoše výše se taky udělala časem..a venku na horskym vzduchu ho asi neměl..

Toť jen vlastní zkušenost na celkem velkym vzorku. ;)

A nevstupuju tím do dlouhý debaty o originalitě, protože na to nejsem fundován(ý)..





Paule když grafiti kopl minci pak ji umyl (jako většina hledačů) po čase se vytvořila taková patina ale právě takova na kopaný minci chápeme se.. ;) Samozřejmě né každá kopnuta(ať mě zase nechytate za slůvka) ag mince takto reaguje, logicky záleží kde mince leže..
Dost pochybuji, že si prolezl každý kout republiky a pokaždé ze země vytáhl ag minci...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:22. »
Registrovaný uživatel
Asi si nerozumíme. Mince byla při nálezu zcela čistá, bez patiny.
Tato patina se utvořila až po čase na světle. Mince byla předtím jen omyta vodou. Asi tak.


Paul napsal
barbar viděl jsem víc jak tisíc kopanejch ag mincí všech možnejch ryzostí a nominálů na vlastní oči ..a žádná neměla duhovou patinu..z jílů, písků, smrkovejch lesů, bahen...

černý ano (u vysoké ryzosti) a druhy koroze, od zelenejch při větším množství po druhy hnědejch...nikdy "duhová"

však u toho Leoše výše se taky udělala časem..a venku na horskym vzduchu ho asi neměl..

Toť jen vlastní zkušenost na celkem velkym vzorku. ;)

A nevstupuju tím do dlouhý debaty o originalitě, protože na to nejsem fundován(ý)..
Registrovaný uživatel
grafit - však já to chápu , proto jsem psal, že se mi to na miních udělalo po nevhodnym uskladnění ve skříni...

Jen jsem jasně psal, že tahle patina nemá nic společnýho s tím, jestli je mince ze země a v jakém podloží ležela. Mám stovky uloženejch mincí a kovovka udělala se jen na těch, co byly uložený na špatnym místě. (a to kolekce kopanejch i koupenejch) + jsem jí vytvořil v sirnejch játrech (příliš hladkej povrch mince, nebo nevím proč, patinoval jsem desítky mincí a jen jednou se tohle "povedlo")

Takže si troufám tvrdit, že záleží na uložení (uskladnění), nikoliv specifikum pro kopaný mince... pošli mi jakoukoliv minci a udělám ti tam za rok duhovku..prostě ji dám do skříně.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:34. »
Registrovaný uživatel
grafit kde jsi měl tu minci uloženou? nebyla někde u skříně nebo dřeva?
Registrovaný uživatel
V pohodě.
Na stejném místě byl i druhý patnáctník, krom jiného. Také na něj stačila jen voda.
Na některé z ostatních mincí už voda nastačila a nastoupila soda, nebo chelaton. To už nevím jistě. Možná i v tom je příčina, že se takováto patina udělá/ neudělá
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:32. »
Registrovaný uživatel
Na aukre pre nedostatok času som prestal predávať zhruba 10 rokov a mal som cca 750 predajov.
Arpadovcov, Máriu Tereziu, atd., vrátane pamätných ČSR mincí a len dva negatívne komentáre, slušné, že..
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:15. »
Moderátor
Paul napsal
grafit kde jsi měl tu minci uloženou? nebyla někde u skříně nebo dřeva?


No myslím že ten tvůj příspěvek někde tady je, ale ta patina kterou si zmíní byla tmavá v tý skříni stěžoval si s na ní pamatuji si to.. O duhový nebylo řeči
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
grafit - však já to chápu , proto jsem psal, že se mi to na miních udělalo po nevhodnym uskladnění ve skříni...

barbar já mám grofíka v partě? :shock:
Nepodporuju ničí verzi, je mi to fuk.

Jen jsem jasně psal, že tahle patina nemá nic společnýho s tím, jestli je mince ze země a v jakém podloží ležela. Mám stovky uloženejch mincí a kovovka udělala se jen na těch, co byly uložený na špatnym místě. (a to kolekce kopanejch i koupenejch) + jsem jí vytvořil v sirnejch játrech (příliš hladkej povrch mince, nebo nevím proč, patinoval jsem desítky mincí a jen jednou se tohle "povedlo")

Takže si troufám tvrdit, že záleží na uložení (uskladnění), nikoliv specifikum pro kopaný mince... pošli mi jakoukoliv minci a udělám ti tam za rok duhovku..prostě ji dám do skříně.


No to si troufaš moc :) ale ok je to tvůj názor..
Dobrý, že si napsal jen stovky uloženej mincí a né tisíce, samozřejmě jsou všechny ag. .
Megalomanstvi je zde jaksi už choroba zak pozor ;)


Samozřejmě, že ag. Přeci bych do toho nepletl ty z jinejch materiálů.
Nepsal jsem tisíce. (psal jsem tisíc)
A nějak jsem si nevšiml, že bych tu pochleboval grofíkovi, to sis asi spletl. Vůbec jsem ho nikde nezmiňoval.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
grafit kde jsi měl tu minci uloženou? nebyla někde u skříně nebo dřeva?


No myslím že ten tvůj příspěvek někde tady je, ale ta patina kterou si zmíní byla tmavá v tý skříni stěžoval si s na ní pamatuji si to.. O duhový nebylo řeči


Tmavou bych bral(ta esteticky neruší, naopak), byla kovová. A ano, řešil jsem to tady v nějakym vlákně.
Registrovaný uživatel
Ten druhý

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhá strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A třetí

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejde mi to vkládat do jednoho příspěvku...
Jen voda

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je jasný, že ta patina vznikla z kopany mince..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:33. »
Moderátor
:lol: :lol:
Zavolejte někdo lopeze
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:36. »
Registrovaný uživatel
Tady jsem to řešil.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecaren-len-o-numizmatickej-problematike-33889x7

barbar koukám, že pojedeš svou..navzdory všemu co jsem psal a praktický zkušenosti s kopačkama.
Tenhle tolar byl roky bez patiny...a za rok získal takhle hnusnou patinu, stačilo ho dát do nový skříně. Z fotky to není patrné, ale byla do modra "kovová"
A takhle zasaženo celé plato mincí. (a pouze jedna strana!)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 16. 2. 2022, 21:30. »
Registrovaný uživatel
A když už to tady visí. Poprosil bych Fidžiho, zda by je jako znalec ocenil. Stačí +-. Děkuji. Pokud vadí, tak to smažte.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
:lol: :lol:
Zavolejte někdo lopeze


Teď tvrdíš, že z nátěru dřeva/skříně a následný reakce je to nesmysl, ale ve vlákně co jsem tu dal jsi tvrdil opak.

Starší skříně dřevotřískové dýhované mají své typické formaldehydove (agresivní lepidlo) aroma, možná to .
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:38. »
Moderátor
Paul napsal
Tady jsem to řešil.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecaren-len-o-numizmatickej-problematike-33889x7

barbar koukám, že pojedeš svou..navzdory všemu co jsem psal a praktický zkušenosti s kopačkama.
Tenhle tolar byl roky bez patiny...a za rok získal takhle hnusnou patinu, stačilo ho dát do nový skříně. Z fotky to není patrné, ale byla do modra "kovová"
A takhle zasaženo celé plato mincí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tak po příspěvků grafiti zřejmě i na tvých to bude tím že mince byly v minulosti kopnuty

Vůbec to už mi mohlo tenkrát dojít když jsme to spolu řešili , že většinu minci máš ze země.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 21:37. »
Registrovaný uživatel
Paul napsal
zbytečně arogantní reakce. Teď tvrdíš, že z nátěru dřeva/skříně a následný reakce je to nesmysl, ale ve vlákně co jsem tu dal jsi tvrdil opak.

Starší skříně dřevotřískové dýhované mají své typické formaldehydove (agresivní lepidlo) aroma, možná to .

Presne tak. Drevotrieska uvoľňuje organické plyny (formaldehyd, lepidlo) a mince potom škaredo patinujú. Preto sa na numizmatické skrinky používa skutočné drevo a ešte aj to sa vyberá, aby bolo poriadne vysušené. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar

V platu ve skříni bylo asi 20 mincí, kupovanejch i kopanejch. Z toho všechny chytly na aversu kovovou patinu. Tři kusy zavřený v kapsli ne.

Všechny ostatní mince uložený v mincovnících a kufru chytaj pouze černou....

Jasnějš už to asi nedokážu vysvětlit .
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:12. »
Registrovaný uživatel
Tohle se nestalo ve skříni. Mince byly položeny na parapetu na papíru. Sluneční světlo na ně dopadalo cca půl hodiny, hodinu denně. Jinak jen nepřímé světlo.Po nějakém čase, se to objevilo
Ale pouze na osvícené straně. Tak jsem je potom otáčel, aby nebyla každá strana jiná. Potom uložení v kapsičkach kobra. A ve tmě.

Paul napsal
barbar napsal
:lol: :lol:
Zavolejte někdo lopeze


Teď tvrdíš, že z nátěru dřeva/skříně a následný reakce je to nesmysl, ale ve vlákně co jsem tu dal jsi tvrdil opak.

Starší skříně dřevotřískové dýhované mají své typické formaldehydove (agresivní lepidlo) aroma, možná to .
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:41. »
Moderátor
Fidzi napsal
Paul napsal
Teď tvrdíš, že z nátěru dřeva/skříně a následný reakce je to nesmysl, ale ve vlákně co jsem tu dal jsi tvrdil opak.

Starší skříně dřevotřískové dýhované mají své typické formaldehydove (agresivní lepidlo) aroma, možná to .

Presne tak. Drevotrieska uvoľňuje organické plyny (formaldehyd, lepidlo) a mince potom škaredo patinujú. Preto sa na numizmatické skrinky používa skutočné drevo a ešte aj to sa vyberá, aby bolo poriadne vysušené. ;)


Blbě reagujes... To jsem psal já.. Ale nedošlo mi že paul ma mince kopnuty... Ty chytrolíne..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:40. »
Registrovaný uživatel
Vůbec to už mi mohlo tenkrát dojít když jsme to spolu řešili , že většinu minci máš ze země.

Věř tomu, že jsem nakupoval svýho času až moc a vše. To ještě byla na aukru diskuze a tady nick dráček...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1