Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
barbar

V platu ve skříni bylo asi 20 mincí, kupovanejch i kopanejch. Z toho všechny chytly na aversu kovovou patinu. Tři kusy zavřený v kapsli ne.

Všechny ostatní mince uložený v mincovnících a kufru chytaj pouze černou....

Jasnějš už to asi nedokážu vysvětlit .


No jasně jak jinák a zrovna teď .. Kupny a ty, to si mě rozesmál
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:47. »
Moderátor
Paul napsal
Vůbec to už mi mohlo tenkrát dojít když jsme to spolu řešili , že většinu minci máš ze země.

Věř tomu, že jsem nakupoval svýho času až moc a vše. To ještě byla na aukru diskuze a tady nick dráček...


Přečti si aktuálně příspěveky grafitiho
Registrovaný uživatel
grafit napsal
A když už to tady visí. Poprosil bych Fidžiho, zda by je jako znalec ocenil. Stačí +-. Děkuji. Pokud vadí, tak to smažte.

XV.grajciar 1684 KB 80-90€ (sú tam nejaké škvrnité vyrážky)
XV.grajciar 1680 KB 60-70€
3.grajciar 1673 30€
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
barbar


V platu ve skříni bylo asi 20 mincí, kupovanejch i kopanejch. Z toho všechny chytly na aversu kovovou patinu. Tři kusy zavřený v kapsli ne.

Všechny ostatní mince uložený v mincovnících a kufru chytaj pouze černou....

Jasnějš už to asi nedokážu vysvětlit .


No jasně jak jinák a zrovna teď .. Kupny a ty, to si mě rozesmál


Co je ti k smíchu? Působím jako socka, co nemá na mince? Nakupoval jsem tenkrát u Oelbergra předražený kousky a dost na aukru, sem tam i tady od lidí....teď už ne, investuju čas a peníze jinam.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:47. »
Moderátor
Paul napsal
barbar napsal
Paul napsal
barbar


V platu ve skříni bylo asi 20 mincí, kupovanejch i kopanejch. Z toho všechny chytly na aversu kovovou patinu. Tři kusy zavřený v kapsli ne.

Všechny ostatní mince uložený v mincovnících a kufru chytaj pouze černou....

Jasnějš už to asi nedokážu vysvětlit .


No jasně jak jinák a zrovna teď .. Kupny a ty, to si mě rozesmál


Co je ti k smíchu? Působím jako socka, co nemá na mince? Nakupoval jsem tenkrát u Oelbergra předražený kousky a dost na aukru, sem tam i tady od lidí....teď už ne, investuju čas a peníze jinam.


Paule pro Boha tohle jsem neřekl ani bych si tl nedovolil, jen mi to nějak docvaklo, když vlastně ty se hlavně zajímaš hledáním.. To je celé hned nedramtizuj..

Ok dělá se ti to naopak jen na kupných mincich... a né na kopaných....např. pro změnu ja mám desítky dolarů a ani jeden nemá takovou duhovou patinu,no jeden má križak duhovou po jódu..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2022, 22:48. »
Registrovaný uživatel
Fidži díky moc.
Jinak nález byl publikován s uživatelem Oliver.
Registrovaný uživatel
grafit napsal
Fidži díky moc.
Jinak nález byl publikován s uživatelem Oliver.

Lepšie si urobiť nemohol. Zachránili sa nálezové okolnosti a mince ti ostali. ;)
Hodíš sem link na ten elaborát o náleze?
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nehodím, to se omlouvám. Link nemám.
Zkus oslovit Olivera. Já mám výtisk a ten jsem komusi půjčil... Nebo zítra pohledání v PC a pošlu složku emailem.
Fidzi napsal
grafit napsal
Fidži díky moc.
Jinak nález byl publikován s uživatelem Oliver.

Lepšie si urobiť nemohol. Zachránili sa nálezové okolnosti a mince ti ostali. ;)
Hodíš sem link na ten elaborát o náleze?
Registrovaný uživatel
barbar - znova, udělalo se to (hnus patina) JEN na těch, co jsem dal do skříně (fungl nová).
A všem mincím co byly na platě (kupovaný + kopaný). Jen na aversu. Revers v dotyku s platem bez patiny. Tři kusy v kapslích v platu taky bez patiny.

Výsledek - nátěr/lak skříně zvládl za cca rok nadělat dost škody na mincích, předchozí uložení v starý skříni nemělo na vizuál mincí žádnej vliv, jen lehké začernání.

Ted už máš dostatek indicií a můžeš ten guláš smazat.

Pro zajímavost fotka jednoho mýho úlovku z Oeldberga, tenkrát za pěknejch 700 kč..Běžná věc, pěknej stav.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Paul napsal
barbar - znova, udělalo se to (hnus patina) JEN na těch, co jsem dal do skříně (fungl nová).
A všem mincím co byly na platě (kupovaný + kopaný). Jen na aversu. Revers v dotyku s platem bez patiny. Tři kusy v kapslích v platu taky bez patiny.

Výsledek - nátěr/lak skříně zvládl za cca rok nadělat dost škody na mincích, předchozí uložení v starý skříni nemělo na vizuál mincí žádnej vliv, jen lehké začernání.

Ted už máš dostatek indicií a můžeš ten guláš smazat.

Pro zajímavost fotka jednoho mýho úlovku z Oeldberga, tenkrát za pěknejch 700 kč..Běžná věc, pěknej stav.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

👍
Nádhera tyhle měďeny placaty krávy se mi hodně líbí , ve sbírce ale prozatím nemám ani jeden..Jednou na ně taky dojde ;)
Registrovaný uživatel
grafit napsal
Nehodím, to se omlouvám. Link nemám.
Zkus oslovit Olivera. Já mám výtisk a ten jsem komusi půjčil... Nebo zítra pohledání v PC a pošlu složku emailem.
Fidzi napsal
grafit napsal
Fidži díky moc.
Jinak nález byl publikován s uživatelem Oliver.

Lepšie si urobiť nemohol. Zachránili sa nálezové okolnosti a mince ti ostali. ;)
Hodíš sem link na ten elaborát o náleze?

Tak nám aspoň v téme Patina napíš odpoveď kde, v čom, ako a na koľko si to vystavil na slnku. Lebo je to veľmi nepresné, nech sa vieme od niečoho odpichnúť. ďakujem.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
barbar - znova, udělalo se to (hnus patina) JEN na těch, co jsem dal do skříně (fungl nová).
A všem mincím co byly na platě (kupovaný + kopaný). Jen na aversu. Revers v dotyku s platem bez patiny. Tři kusy v kapslích v platu taky bez patiny.

Výsledek - nátěr/lak skříně zvládl za cca rok nadělat dost škody na mincích, předchozí uložení v starý skříni nemělo na vizuál mincí žádnej vliv, jen lehké začernání.

Ted už máš dostatek indicií a můžeš ten guláš smazat.

Pro zajímavost fotka jednoho mýho úlovku z Oeldberga, tenkrát za pěknejch 700 kč..Běžná věc, pěknej stav.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

👍
Nádhera tyhle měďeny placaty krávy se mi hodně líbí , ve sbírce ale prozatím nemám ani jeden..Jednou na ně taky dojde ;)


To je tá správna ušľachtilá pätina.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
barbar - znova, ....


Chlape, Ty máš svatou trpělivost, pořád mu to vysvětlovat :D To jsi ještě nepochopil za ta léta, že nikdy nepřizná svůj omyl, neboť je stejně jako Bůh neomylný :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Ten 30 krejcar 1807..moc pěkný stav.
Shodou okolností je tenhle"ševcovský tolar"druhou největší mincí jakou jsem kopl.
Ovšem polní nález,téměř šrotový stav :?
Největší byl tolar města Basilej 1624 v podobném stavu jako zde na ilustračním fotu.
Bůhví jací žoldáci u nás na poli v prvních letech 30 leté války měli ležení..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paul napsal
barbar - znova, udělalo se to (hnus patina) JEN na těch, co jsem dal do skříně (fungl nová).
A všem mincím co byly na platě (kupovaný + kopaný). Jen na aversu. Revers v dotyku s platem bez patiny. Tři kusy v kapslích v platu taky bez patiny. :o

Pro zajímavost fotka jednoho mýho úlovku z Oeldberga, tenkrát za pěknejch 700 kč..Běžná věc, pěknej stav.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Ano velmi pekny, takto sa podari jeden z mnohych. Raz mi v muzeu v hc ukazovali nalez, myslim ze to bolo v dvoch nadobach a asi 20 kilo a vvsetko to boli 15 a 30. Nejaku kopku uz mali aj vycistenu, ale vsetky mali tak jemne vyzraty povrch jak lezali vzajomne na sebe. Takto zachovale sa podaria vynimocne pri kopkach, ak lezia samostatne v ciernej zemi a zaroven za predpoklau, ze ten co ich stratil, tak ich stratil este neotrele, alebo mozno pri nalezoch v objektoch
Registrovaný uživatel
Psal jsem že je kupovaná :D

Tenhle stav se teoreticky nedá kopnout nikdy...měď koroduje a v terénu nemá šanci..třicítek jsem taky našel dost, ale nejlepší stav viz foto č2...a ten rozdíl je diametrální.

Ale je pravdou, že jednou jsem naše lslepenec měďáku a v místě dotyku mezi sebou byly mince bez pórů ve slušnym stavu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale ja viem citat a aj rozumiem ;) , raz som vsak videl kopnutu s takouto tmavou patinou z tej ciernej hliny, vrchol kopca, strmy svah a hlavne bola akoby ju vcera vyrazili. Chlap ju dal myslim do chelatonu, zostala mu cista med so vsetkymi detailami a povedal ze za par rokov bude akurat.... Obcas sa aj zazraky deju a pokial neuvidis, neuveris, ale ako som pisal, jedna z mnohych
Registrovaný uživatel
Koukám kolik jste toho zase uvařili. Takova duhová nebo zlatá patina vznikne když se zvýší obsah síry nebo sirných sloučenin ve vzduchu docela rychle, dřevotříska, lepidla, laky, stačí i nevhodný papír podložních lístků, knihy, časopisy, vliv má i lokalita kde bydlite, někde v Chomutově nebo v Ostravě bude mít vzduch určitě větší obsah bordelu, dokonce jsem slyšel o madarovi který nosil mince do termálních lázní kde se mu během krátkého caso na vzduchu pěkně natonovali. Dá se taková patina docela dobře udělat řízeně, stačí k tomu něco surovin který máme každý doma a pár minut času. Ale kopanou mincí jsem s tím v životě neviděl. Nechci psát že to není možný ale zřejmě by museli být dost specifický podminky krátkou dobu a po vzniku takové patina dojít ke konzervaci. Nejsem odborník, možná Oliver by to mohl říct jasněji ale domnívám se že duhová patina je jen část korozního procesu který stejně skončí černou patinou.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Paule pěkná 30ka, kdysi jsem taky jednu koupil za 900,- dnes by mě stal jednou tolik.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jo , kde jsou ty doby , kdy se mincím v podobném stavu říkalo šrot .Kdy v sobotu v pražské uličce V kotcích postával "Železný dědek ", tak se mu říkalo -celý se chudák klepal -měl asi parkinsona - a podobné mince měl nasypané do misek s cenami 2 nebo 3 a nebo 5 Kčs .... :- ))
Registrovaný uživatel
Mincim v podobnym stavu rikaji srot nekteri pozeri i dnes ale to vis, s cenou je doba jinde. ,.)
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
:x
Otravnykomar napsal
Paule pěkná 30ka, kdysi jsem taky jednu koupil za 900,- dnes by mě stal jednou tolik.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Ja mam stavovo obdobnu este z roku 2012 za 15 e, ale je lakovana, co uz... A som rad, ze ju mam, pretoze moc ich neni. Skoda ze sem nechodi evropa, rad by som sa pozrel nanejaku o ktorej by on povedal, ze tato je uz dobra :) :|
Registrovaný uživatel
Fidži, je to už dost let. Cokoliv dalšího napíšu už bude vaření z vody. Mince na přímém světle 3-5 týdnů? Vážně nevím. Potom ve skříni za matným sklem. Skříň je starší, cca 15 let? Nevím zda se z toho něco může uvolňovat. Bydlím na Vysočině, vzduch je tu ok. Asi tak. Napišinna email peta.dobrovolny@seznam.cz
Pošlu ti zpracovaný nález.

cz
Fidzi napsal
grafit napsal
Nehodím, to se omlouvám. Link nemám.
Zkus oslovit Olivera. Já mám výtisk a ten jsem komusi půjčil... Nebo zítra pohledání v PC a pošlu složku emailem.
Fidzi napsal
grafit napsal
Fidži díky moc.
Jinak nález byl publikován s uživatelem Oliver.

Lepšie si urobiť nemohol. Zachránili sa nálezové okolnosti a mince ti ostali. ;)
Hodíš sem link na ten elaborát o náleze?

Tak nám aspoň v téme Patina napíš odpoveď kde, v čom, ako a na koľko si to vystavil na slnku. Lebo je to veľmi nepresné, nech sa vieme od niečoho odpichnúť. ďakujem.
Registrovaný uživatel
Jen ještě naposledy. Za ty roky jsem už nějaké mince kopnul, ale tohle byly asi jediné, které stačilo omýt pouze vodou. Pořád si myslím že to na stávající patinu mělo vliv. + To slunce. Když Oliver zpracovával nález, tak jsem to s ním samozřejmě řešil. K jakému výsledků došel už si nepamatuju. A ty desítky emailů co jsme si vyměnili se mi prohledávat opravdu nechce.
Registrovaný uživatel
Díky, ozvem sa. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1