Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezřelé aukce známek

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
různě, dohledaš na německých svazových stránkách...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Omlouvám se panu M.F. za potenciálně nehezkou poznámku. Bylo to opravdu myšleno velmi nevážně.
Registrovaný uživatel
Jaa-chym: z dostupné fotky podle mne nejde udělat jakýkoli závěr, opravdu by mne zajímal kvalitní scan nebo ideálně možnost mít známku v ruce. Pokud se tu pohybuje kupec, směl bych poprosit o zaslání na mail?
Opravdu se nechci vykrucovat, ale sám jsem koupil pár známek, které vypadaly tak "blbě", že se jimi nikdo nezabýval a při tom jsou zaručeně pravé, naopak jsem koupil pár známek, které vypadaly tak dobře, že jsem nebyl dost ostražitý a koupil padělky...
Registrovaný uživatel
Posouzení pravosti přetisků WSF ze skenu, byť sebelepšího není možné (tedy pokud je to dobře udělaný padělek). Je nutné ho prohlédnout fyzicky. Bohužel se poslední dobou na Aukru a E-bay rozmohla nabídka padělků dosti slušné úrovně. A to jak čistých tak i razítkovaných známek na obálkách či výstřižcích (zde pozor na razítko Mikulovice). Tvarově se přetisk shoduje s or. ale je dosti vedlejších znaků, dle nichž pravost můžete posoudit. Pokud někdo nabízí známku od koruny bez záruky, vyhýbá se zcela zřetelně následkům, které by nesl, pokud by to neuvedl. Takovým chytroůínům se vyhněte i když nabídka zní sebelákavěji, buď napíšu - známka je pravá a za pravost ručím, nebo - jde o padělek).

Jsou v nabídce i sběratelé, kteří za pravost ručí (Profil, Europazd http://aukro.cz/sudety-sudetenland-1938-rumbursky-pretisk-i4567204452.html, tento sběratel z Liberce má rozsáhlou kolekci pravých přetisků a potřebnou literaturu včetně vybavení na to, aby posoudil pravost těchto přetisků- sám tuto službu zdarma nabízí).
V posledním rozhovoru s ním na velké burze známek v sále restaurace u Košků v Liberci (pokaždé druhou sobotu v měsíci od 8 do 10,30 hod) měl sebou pár těchto zdařilých padělků právě z Aukra a konstatoval, že to bezpečně pochází z jednoho zdroje a pak to prodává více lidí, jejich okruh v poslední době se rozšiřuje, protože v pertiích to vozí na různé burzy jeden nejmenovaný prodejce- velká část prodávajících je z okolí Mníšku pod Brdy).
Jmenoval jednoho tzv. znalce (také ho máte rádi, protože svou značkou známky znehodnocuje), který zcela bezostyšně prodává hromady těchto padělků bez záruky na e-bay za celkem slušné peníze. Ukázku jeho nabídky měl sebou.
Prošel se mnou moji sbírku, dal stranou starší a novější padělky a rozdělil ty pravé přetisky (Rumburk, Aš, K. Lázně, Ostrava, Liberec, Vratislavice, K. Vary).
Další nemilá zkušenost, když na padělky upozornil prodejce a následně tým Aukra, bylo mu vyhrožováno, aby si dal pozor, neboť poškozuje dobré jméno prodejce.
Sám za sebe můžu konstatovat, že se v nabídce rozmnožují padělky zkusmých tisků a návrhů, je otřesné, jaká obludária si tito tzv. prodejci dovolí nabízet.
Registrovaný uživatel
Bodejť by aukropokrytci nevyhrožovali, když mají z prodejů provize. Peníze z padělků jim zjevně nesmrdí.
Registrovaný uživatel
Mně byly od "prodejce" z Mníšku pod Brdy peníze vráceny, nešlo o známky, přesto bych už od něj nic nekoupil. Ukazovat nebudu, kdo ví, ví.
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
nuckythompson napsal
Mně byly od "prodejce" z Mníšku pod Brdy peníze vráceny, nešlo o známky, přesto bych už od něj nic nekoupil. Ukazovat nebudu, kdo ví, ví.



Pokud máte na mysli prodejce z Trnové,tak je to ten samí co my prodal naskenované známky.Tak to jsem tedy v háji zeleném
Registrovaný uživatel
tul-uk napsal
Posouzení pravosti přetisků WSF ze skenu, byť sebelepšího není možné (tedy pokud je to dobře udělaný padělek). Je nutné ho prohlédnout fyzicky. Bohužel se poslední dobou na Aukru a E-bay rozmohla nabídka padělků dosti slušné úrovně. A to jak čistých tak i razítkovaných známek na obálkách či výstřižcích (zde pozor na razítko Mikulovice). Tvarově se přetisk shoduje s or. ale je dosti vedlejších znaků, dle nichž pravost můžete posoudit. Pokud někdo nabízí známku od koruny bez záruky, vyhýbá se zcela zřetelně následkům, které by nesl, pokud by to neuvedl. Takovým chytroůínům se vyhněte i když nabídka zní sebelákavěji, buď napíšu - známka je pravá a za pravost ručím, nebo - jde o padělek).

Jsou v nabídce i sběratelé, kteří za pravost ručí (Profil, Europazd http://aukro.cz/sudety-sudetenland-1938-rumbursky-pretisk-i4567204452.html, tento sběratel z Liberce má rozsáhlou kolekci pravých přetisků a potřebnou literaturu včetně vybavení na to, aby posoudil pravost těchto přetisků- sám tuto službu zdarma nabízí).
V posledním rozhovoru s ním na velké burze známek v sále restaurace u Košků v Liberci (pokaždé druhou sobotu v měsíci od 8 do 10,30 hod) měl sebou pár těchto zdařilých padělků právě z Aukra a konstatoval, že to bezpečně pochází z jednoho zdroje a pak to prodává více lidí, jejich okruh v poslední době se rozšiřuje, protože v pertiích to vozí na různé burzy jeden nejmenovaný prodejce- velká část prodávajících je z okolí Mníšku pod Brdy).
Jmenoval jednoho tzv. znalce (také ho máte rádi, protože svou značkou známky znehodnocuje), který zcela bezostyšně prodává hromady těchto padělků bez záruky na e-bay za celkem slušné peníze. Ukázku jeho nabídky měl sebou.
Prošel se mnou moji sbírku, dal stranou starší a novější padělky a rozdělil ty pravé přetisky (Rumburk, Aš, K. Lázně, Ostrava, Liberec, Vratislavice, K. Vary).
Další nemilá zkušenost, když na padělky upozornil prodejce a následně tým Aukra, bylo mu vyhrožováno, aby si dal pozor, neboť poškozuje dobré jméno prodejce.
Sám za sebe můžu konstatovat, že se v nabídce rozmnožují padělky zkusmých tisků a návrhů, je otřesné, jaká obludária si tito tzv. prodejci dovolí nabízet.



Prosím o e-mail popřípadě o adresu toho pána z Liberce.Rád bych se s ním spojil.A pokud jsou ty padělky z jedné dílny jak píšete výše,tak je to zřejmě ten pán z Trnové.Ale nejsem soudce,každý ať posoudí dle sebe.V každém případě pokud je to on tak jsem vyhodil do větru 2500.Pánové dnešní doba je horší jak 50 léta.Každý vás beztrestně okrade a ještě křičí jak je poctiv.
Moderátor
ponaucenie, ze netreba kupovat neoverene resp. drahe znamky bez certifikatu...
_______________
Registrovaný uživatel
Osobně bych požadoval vrátit peníze. Na vyhrůžku ohledně "reklamy" slyší, pokud nedeklaroval "bez záruky"...Jinak děláte příliš do riskantního období, kde platí, že to, co je pravé, určují kupující. V nejzazším případě bych to bral jako investici do budoucna - ponaučení...
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Odpověď pro uživatele reskator- tom.pazdernik@seznam.cz. Pokud přijdete tuto sobotu 13.9. mezi 8-10 na burzu ke Koškům do Liberce, bude tam pan Pazderník přítomný.
Registrovaný uživatel
Mám to do Liberce trochu z ruky
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, že se zde řešil před nedávnem podobný problém, přikládám můj včerejší nález (bohužel z vlastního zásobníku, z dob "důvěřivých začátků"):

60h A, ověřena stupka jako 13 3/4:13 1/2. Včera, když jsem zařazoval jiné známky, mě zarazila ta barva - červenooranžová, leč zoubkovány byly jen žlutooranžové, pokud vím (viz porovnání se žlutooranžovou B, 3. fotka). Po přeměření svislé zuby nejsou 13 1/2, ale spíše 13 1/4. Přiložením k jiné známce zoubkování A se mé tušení potvrdilo, jedná se o kompletně "ozubenou" stříhanou 60h červenooranžovou. Souhlas?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jaa-chym v 13. 9. 2014, 16:00. »
Registrovaný uživatel
Vzhledem k trpasličímu formátu a seříznutému zoubkování bych si dovolil souhlasit i jako "nehradčanář"
Registrovaný uživatel
Jedná se o dosti primitivní padělek, úplně nechápu, jak někdo může něco takového odzkoušet, vždyť je to vidět na první pohled...
Registrovaný uživatel
10h zelenou A mám kdyžtak od stejného znalce taky:) , to je zase přezoubkované C, hodím to sem v pondělí, zítra rachotím..
Registrovaný uživatel
Tuto známku mám danou bokem, ale když to téma nakousnul Jaa-chym tak dle mého názoru jde o 6C, na posledním obrázku je přes ní položena 6C 13 3/4, ale nesedí pravá strana :( . Kde je problém?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle z obrázku těžko posoudit, minimálně by to chtělo scan a ne fotku, na níž známka "ubíhá". Každopádně se známkou bylo zcela zaručeně manipulováno, více bez toho, abych měl známku v ruce nemohu říci.
Registrovaný uživatel
naskenuji až budu doma
Registrovaný uživatel
sken

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
skenovat na černém podkladě by taky neškodilo;)
Registrovaný uživatel
Tak na černém :) Dle mých měření to není 6A ale 6C.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nezáleží jenom na rozměru zoubkování (papír vlivem vlhka trochu pracuje a rozdíl 1/4 zoubku na 2 cm je celkem zanedbatelný), ale i na druhu zoubkování, tj. zda jde o zoubkování hřebenové nebo řádkové. Tady bych se přikláněl k hřebenovému zoubkování.
Registrovaný uživatel
Keď už ani fejky niesu to čo bývali. :roll: :shock: :roll:
Kto môže prihodiť na niečo takéto?
Ano, nie celý obrázok je pixelizovaný, iba pretlač urobená na tlačiarni :roll:
ZDROJ: http://www.ebay.de/itm/151411171334
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky dejvy za objasnění, má to logiku. děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1