Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezřelé aukce známek

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Protože pošta použití plebiscitních známek mimo plebiscitní území tolerovala, a to dokonce i po skončení jejich platnosti. Samozřejmě že se jedná o filatelistickou zásilku, ale zase tak kriticky bych se k ní nestavěl, má svoji dokumentační hodnotu.
Moderátor
V zásade s tebou blazek súhlasím. Veď tarif sedí. Ako dokumentácia použitia po platnosti a mimo územia je to pekné. Ale samozrejme k takýmto celistvostiam treba stavať zdržanlivo čo sa týka ceny.

Priznám sa, že niekedy žasnem, že aké ceny dosahujú v aukciách celistvosti vylepené skoro celou sériou SO.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
A škoda že na to pošta nedala doplatné! Což je ovšem u rekomanda asi dost složitá věc. Zná někdo nějaký takový případ?
Registrovaný uživatel
Na doporučeném dopisu by doplatné nemělo být přece už z toho důvodu, že je nutné osobní podání. Pokud je tedy zásilka nedostatečně vyplacena (což se může stát), vinu nese úředník, který ji přijal do poštovní přepravy, proto by neměl být doplatným penalizován příjemce. Nebo to za první republiky bylo jinak? :)
Moderátor
No právě, na rekomandu by se doplatné vyskytnout nemělo. Si aspoň myslím. I když, varianta "poštovné hradí příjemce" se prováděla jak?
Moderátor
Smith: Tak za 1 Euro bych si absolutně nelámal hlavu s tím, jestli ji vzít nebo ne. Tarif sedí, frankatura byla poštou uznaná a prošla řádným poštovním provozem. Pavel III: Pokud vím, tak není znám případ, že by pošta i obyčejnou zásilku s plebiscitními známkami mimo vlastní území plebiscitu a dokonce po skončení jejich platnosti neuznala a zatížila doplatným.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 9. 1. 2015, 12:02. »
Registrovaný uživatel
ten dopis zacina na 50 eurech....
Moderátor
Aha, promiň, špatně jsem to přečetl nebo spíše špatně pochopil.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 9. 1. 2015, 14:05. »
Registrovaný uživatel
no tiez som nikde nezachytil ze zacina na 50 eurach, to by to cele davalo trosku iny vyznam .....
Moderátor
blazek007 napsal
Pavel III: Pokud vím, tak není znám případ, že by pošta i obyčejnou zásilku s plebiscitními známkami mimo vlastní území plebiscitu a dokonce po skončení jejich platnosti neuznala a zatížila doplatným.

Aha. To jsem nevěděl. Ale je to zajímavé.
Registrovaný uživatel
ale tady ten jsem prave poridil za 10 eur....ten je podle mne "koser"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a hlavně úřední...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dnes jsem našel další 50/50 na Aukru. Prodávající Ritter 9 http://aukro.cz/nejvzacnejsi-cs-znamka-chybotisk-50-50-i4974807847.html ji inzeruje nadpisem NEJVZÁCNĚJŠÍ ČS ZNÁMKA - CHYBOTISK 50/50 !! a dole pak NEJHLEDANĚJŠÍ A NEJVZÁCNĚJŠÍ ČEKOSLOVENSKÁ ZNÁMKA, CHYBOTISK 50/50, EXISTENCE CCA. 15 KUSŮ, ZDE NEZKOUŠENÁ ZNÁMKA .... - PROTO NABÍZÍM OD KORUNKY JAKO PRAVDĚPODOBNÉ FALZUM- A již se našel dostatek bohatých kupců zatím je tak přihozeno za 3333 stříbrných. No prostě, nekupte to, alespoň si zasviníte okénko.
Registrovaný uživatel
Ber to tak,že za svoje peníze si může koupit co chce.A jestli doufá že bude pravá tak mu tu naději neber.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Aka je pravdepodobnost že je to prava DL49AX ??? :roll:
Moderátor
miki01 napsal
Aka je pravdepodobnost že je to prava DL49AX ??? :roll:


Podľa mňa žiadna. Všetky známe DL49AX sú s pečiatkou Praha 14/4a, a táto známka podľa mňa nemá pečiatku z Prahy.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Já se snad začnu živit jako oficiální výrobce a prodejce falz :roll: . Je to ofiko uvedený, nikomu to nevadí a lidi to kupujou :shock: . Tak 5-6 falz měsíčně a jsem vysmátej :lol:
Registrovaný uživatel
AHA tak to ano dikes smith toje premna užitocna informacia :mrgreen:
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Já se snad začnu živit jako oficiální výrobce a prodejce falz :roll: . Je to ofiko uvedený, nikomu to nevadí a lidi to kupujou :shock: . Tak 5-6 falz měsíčně a jsem vysmátej :lol:

:D :D :D
Registrovaný uživatel
ten pretisk jde pres postovni razitko....je to vzlastni ale vetsina podobnych fals je udelano na razitkovanych znamkach.....treba tyto vyrobky nekdo kupuje ke studijnim ucelum.....
... :roll:
Moderátor
Třeba jde o praní špinavých peněz. Sice trochu hloupé, ale ne nereálné. Na druhou stranu, milión se takto bude rozpouštět poměrně blbě.
Registrovaný uživatel
Ale prd, vím že se opakuju, ale je to jen o morálce a zákonných možnostech. Věřím tomu, že velká část zde diskutujících by byla schopna vytvořit falza, která by "měla úroveň" a klidně by se tím i uživila.. (jak psal honza regula). Ale neudělá to - proč? Protože to jsou filatelisti s určitými morálními hodnotami, kteří raději vydělají svými znalostmi, než podvodem (+ ničením známek).
Kdo toto kupuje jako originál 50/50, je naivní. Tečka
A k prodejci - buď za prvé opravdu neví, jestli to je či není falzum - tak co je to pak za prodejce známek?? Nebo ví, že je to falzum a prodává to s těma kecama - odpověď se stejná - co je to za prodejce známek?
howgh
Moderátor
mas recht Cecilko :-)
_______________
Moderátor
Jaa-chym napsal
A k prodejci - buď za prvé opravdu neví, jestli to je či není falzum - tak co je to pak za prodejce známek?? Nebo ví, že je to falzum a prodává to s těma kecama - odpověď se stejná - co je to za prodejce známek?
howgh

Prodejce řídící se neviditelnou rukou trhu, který chce rychle a snadno získat peníze. Možná bych se nad tím měl taky zamyslet. :|
Moderátor
Blbost. Kdyby chtěl snadno získat peníze, nebude ji dávat na Aukro s vyvolávací cenou od 1.- Kč a navíc s upozorněním, že se pravděpodobně jedná o padělek. Je to spíše o chybějící soudnosti kupujících.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1