Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - nové fórum otevřeno

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
no to je a teraz je v predaji :-) sranda vtedy to bolo v muzeu a teraz to maju sukromni zberatelia..... no comment :-)
Registrovaný uživatel
Na něco podobného se kdysi ptal kolo101,ale nikde jsem nenašel odpovědˇ.
Ví někdo,kam s tímto novotiskem?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no do zbierky? ci mas umysel ho predat?
Registrovaný uživatel
nějaké novotisky už mám,ale tohle jsem zatím v žádném katalogu nenašel,tak sháním nějaké info.
Moderátor
to neni novotisk ale s nejvetsi pravdepodobnosti Felneruv padelek.
Registrovaný uživatel
Ferchenbauer uvádí Fellnerovy novotisky(1885?),ale o jeho padělcích jsem zmínku nenašel.Zároveň u něj
oceňuje pouze jednotlivé novotisky.Vůbec nevím na kolik si tento kousek mohu cenit a jak často se vyskytuje.
Moderátor
fellner byl "filatelista" co si delal soukrome novotisky ... ja tomu rikam padelky. ostatne nejake musel zpetne vykupovat ...,

ale k tematu. Ja jsem koupil v Rakouskui 4xsoutis 4bloku, nekde jsem to prezentoval, asi v chlubirne, nevim ...,
a kupoval jsem to jako Fellner ND. takze je to tezke. Fellnerovy "ND" merkuru jsou - co jsem vudel - vetsinou razitkovane "nemym" razitkem s teckama, resp. ztvereckama. To je jistota na ktrou bych vsadil boty.
Tyto soutisky jsou ale ne tak casto videt, .... takze to je asi vse co o tomto vim.
Registrovaný uživatel
já myslel,že zpětně musel vykupovat fil. obchodník Sigmund Friedl.
Jinak ty 4bloky jsem viděl,jen je škoda, že k nim nebyla žádná reakce.Myslím,že by si to zasloužilo více info.
Nedavno jsem měl dotaz také na merkura a tam si myslím,že by o Friedla jít mohlo.
Moderátor
jj, omlouvam se, zpetne vykupoval samozrejme Friedl :-) jsem trouba !!!

ten merkur mi asi unikl....
Registrovaný uživatel
tak jsem ho znovu našel.Papír se mi zdá stejný jako na modrém.Kdysi ho viděl
p. K..m a říkal,že by se o Friedla jednat mohlo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a pro laiky.Srovnany/bezcenny/ Franc Josef s rodinou potesi oko kazdeho:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Sbiram vse co je mozne sbirat.
Registrovaný uživatel
Docela mě překvapil minimální zájem o první emisi známek 1850. Je to přeci klasika, ve které se nechá najít mnoho zajímavostí a každý si zde může najít svoji parketu. Kdo má více finančních prostřdků, tak se může pustit do dopisů, kdo méně, tak do razítek, ze kterých může vytvořit nádhernou sbírku. Kdysi mě to chytlo, ale bohužel mě odradila skutečnost v malé dostupnosti zachovalého materiálu, ale stejně je to klasika, kde se sbírají věci spojené s poštovní přepravou, bez náznaku poštovní, nebo sběratelské šmeliny. Není to moderna, kde se nebírají obrázky, ale pouze nedotknutelné lepidlo.
Registrovaný uživatel
I.emise je dnes z cca 2/3(3/4) jen o penězích...
to již jsou sběratelsky zajímavější a dostupnější některé pozdější emise nebo třeba pošty v zahraničí(i když tam vzácnější úřady také stojí pořádný balík)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
O penězích je dnes téměř všechno, ale v tomto případě bychom potřebovali i velké štěstí, narozdíl například od známek ČSR. Kdysi mě utekl dopis s modrou osmipáskou, který by si zasloužil být v nějaké sbírce na světové výstavy a když porovnám cenu této vzácnosti s jinými rádoby raritami, pak tento dopis by vyšel vítězně i dnes. Jsou některé sběratelské věci finančně náročné, ale zároveň kůpa některého nezajímavého šrotu je ještě dražší. Ale emise známek 1850, hlavně na dopisech, je opodstatněně drahá, ze své podstaty vzácnosti.
Moderátor
To Evropa1: Pozrite sa do tohto vlákna:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/rakousko-klasika-bosna-levant-lab-fp-7173x3

Pekné vecičky sú tam (aj z prvej emisie).
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Když je v tomto vlákně Rakousko, tak se zkusím zeptat.
Mám tři známky a to: Mi35, Mi36, Mi38, které jsou dle katalogu Michel z roku 2005 v ceně 24Mi€, 15Mi€ a 17Mi€. Tedy nic moc. Nenašel jsem odkaz na nějaké bližší rozlišení, ale u známky Mi35 mám z minulosti poznámku, že může jít o podtyp. Sám nemohu nyní nic najít. Prosím, poraďte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hladal by som pod Nemeckou ríšou, nakoľko tieto nie sú rakúske známky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Promiň, samozřejmě vím, že je to Německo, měl jsem zřekmě chvilku zatmění, že jsem to vložil sem. V Rakousku jsou pod těmito čísly jiné známky. Je to asi tím, že jsem se ráno hrabal v Rakousku a tak působí jakási setrvačnost v myšlení. Karel
Registrovaný uživatel
Tak, ale teď opravdu nevím, kam toto zařadit. Je to Německo, Rakousko nebo ještě něco jiného? Myslím si, že známce něco chybí. Je to zvláštnost s vyšší cenou, nebo je to k vyhození? Poraďte, prosím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kanojma napsal
Tak, ale teď opravdu nevím, kam toto zařadit. Je to Německo, Rakousko nebo ještě něco jiného? Myslím si, že známce něco chybí. Je to zvláštnost s vyšší cenou, nebo je to k vyhození? Poraďte, prosím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nejde o poštovní známku, ale o cvičnou známku (něco jako školní pomůcka).
Moderátor
kanojma napsal
Když je v tomto vlákně Rakousko, tak se zkusím zeptat.
Mám tři známky a to: Mi35, Mi36, Mi38, které jsou dle katalogu Michel z roku 2005 v ceně 24Mi€, 15Mi€ a 17Mi€. Tedy nic moc. Nenašel jsem odkaz na nějaké bližší rozlišení, ale u známky Mi35 mám z minulosti poznámku, že může jít o podtyp. Sám nemohu nyní nic najít. Prosím, poraďte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Této emisi (vydání 1875/9 "Pfennige") věnuje speciál téměř 5 stránek a ani to nejsou vyčerpávající informace. Ale o typech se nezmiňuje; jenom o hromadě deskových vad.
Moderátor
Kromě deskových vad také existuje dosti pestrá škála barevných odstínů u všech hodnot.
Registrovaný uživatel
Dejvy, Ikanku, začínám mít dojem, že ta filatelie je docela věda. Proboha, jenom ať tomu nepropadnu.
Ale přece jenom všechno vědět nemůžete. Třeba to, co vám teď posílám, vypadá úplně bezprizorně. Tak co? Má cenu to skladovat?
Karel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To jsou městské privátní pošty v Německu. Pravděpodobně běžnější typy, navíc prostřední má trochu ostříhané zoubkování.
Registrovaný uživatel
Ikanku, prosím, najdu to v nějakém katalogu, nebo se to odehrává mimo oficiální filatelii?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1