Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - nové fórum otevřeno

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No v katalogu to je, jen není moc u nás rozšířený. Pokud ale chvilku počkáš, tak se pokusím najít.
Moderátor
kanojma napsal
Obrázek vložený uživatelem

Tak prostřední je z Mnichova - Mi. č. 5 - 1,5 MiM, poslední je Norimberk - Mi. č. 1B pokud má zoubkování 11 1/2 (2 MiM) a nebo 1A se zoubkováním 10 1/2 (80 MiM).
Registrovaný uživatel
Když už se mnou komunikujete, tak ještě poslední dotaz. Toto mi připadá jako přetisk přes známku, ne jako razítko. Ale ta číslice 25 je nějaká roztřepaná. Nikde jsem to nenašel, nebo jsem to přehlédl? Řekněte už mi konečně, že něco má cenu.
Karel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A ta první je Magdeburg - Mi č. 2 - 6 MiM.
Registrovaný uživatel
Ikánku, jdu počítat zuby. Prosím tě, teď se neuraz, chci ti také něco málo poradit. Když chceš napsat značku eura, zmáčkni na klávesnici pravý(!) ALT, podrž a zmáčkni E. A je to. Tak já jdu počítat.
Moderátor
kanojma napsal
Obrázek vložený uživatelem

Tohle mi přijde jako nějaké mache.
Moderátor
sukromna pretlac, ktoru si vyhotovila firma, sukromnik apod...
_______________
Moderátor
kanojma napsal
Ikánku, jdu počítat zuby. Prosím tě, teď se neuraz, chci ti také něco málo poradit. Když chceš napsat značku eura, zmáčkni na klávesnici pravý(!) ALT, podrž a zmáčkni E. A je to. Tak já jdu počítat.

Ty ceny ale nejsou v eurech, mám jen katalog 1999 a to ještě nebyly. Takže to jsou staré dobré německé marky (západní). Takže nyní bych to přibližně vydělil 2.
Moderátor
babygulka napsal
sukromna pretlac, ktoru si vyhotovila firma, sukromnik apod...

Takže vlastně mache. Kdyby tam nebyla ta hodnota (dopsána ručně), tak by to bylo něco jako perfin (firemní označení, aby zaměstnanci nekradly známky pro svoji potřebu). Ale takhle, jen jako zajímavost, bez větší ceny.
Registrovaný uživatel
Já mám katalog 2005, tak to zkusím najít. Díky za vysvětlení toho MiM. A ta známka má, bohužel, zoubkování 11 1/2.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za vysvětlení. Předpokládám, že to čte více lidí a že je hodně poučíte (nejen mne). Teď se omlouvám, že tady do toho Rakouska a Německa zapletu Francii.
Kdysi před 20 roky jsem měl katalog Francie a ktěm známkám, co posílám, jsem si napsal, že jsou to Mi68 a Mi68F. Rozdíl že je v barvě podkladu. Jedna je na černém, druhá na pruské modři (indigo). Cena tam tehdy byla u té druhé hodně vysoká.
Chlapci, existuje někde nějaký vzorník barev používaných na známkách? Mám s tím problémy i u odstínů Hradčan. Poraďte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No celkom slušne sa podarilo zabrindať vlákno Rakúsko s nemeckými a inými známkami ...... Čo tak otvoriť si samostatnú tému na Reich, a toto vlákno prečistiť, aby tu nebol bordel ako v tanku....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Vlastní oko léty praxe vycvičené a množství srovnávacího materiálu :).
Moderátor
kanojma napsal
Moc děkuji za vysvětlení. Předpokládám, že to čte více lidí a že je hodně poučíte (nejen mne). Teď se omlouvám, že tady do toho Rakouska a Německa zapletu Francii.
Kdysi před 20 roky jsem měl katalog Francie a ktěm známkám, co posílám, jsem si napsal, že jsou to Mi68 a Mi68F. Rozdíl že je v barvě podkladu. Jedna je na černém, druhá na pruské modři (indigo). Cena tam tehdy byla u té druhé hodně vysoká.
Chlapci, existuje někde nějaký vzorník barev používaných na známkách? Mám s tím problémy i u odstínů Hradčan. Poraďte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Mám obavy, že když dáš tu levou na sluníčko, bude mít za chvíli barvu jako ta pravá. Odstínů modré je hodně a chybotisk by musel ověřit znalec.
Vzorník barev existuje; vydává ho Michel a je určen především na německé známky.
Registrovaný uživatel
Dejvy, jistěže tato možnost existuje.
Já jsem napsal, že jsem měl katalog Francie před cca 20 roky a poprosil jsem o informaci, zda ještě v novém katalogu mnou popsaný rozdíl je. A pokud ano, jak je ta známka hodnocena. Prosím, zkus to se mnou ještě chvíli a odpověz mi, pokud víš. Díky. Karel
Moderátor
dejvy pomoze...
_______________
Moderátor
kanojma napsal
Dejvy, jistěže tato možnost existuje.
Já jsem napsal, že jsem měl katalog Francie před cca 20 roky a poprosil jsem o informaci, zda ještě v novém katalogu mnou popsaný rozdíl je. A pokud ano, jak je ta známka hodnocena. Prosím, zkus to se mnou ještě chvíli a odpověz mi, pokud víš. Díky. Karel

Ano, známka je v katalogu stále uváděna a stále má vysoký katalogový záznam.
Registrovaný uživatel
Dejvy, kamaráde, tak mi tam to číslo napiš, ať mám dnes aspoň jednu dobrou zprávu. Díky.
Registrovaný uživatel
ten modrý papír vypadá zcela jinak...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Já to budu určitě studovat. Jenom jsem myslel, že mi někdo hodnotu obou známek napíše, abych měl motivaci. Je to skutečně takový problém? Kdybych měl katalog, tak bych si to přečetl sám - vždyť jsem to už výše vysvětlil, proč nemohu.
Moderátor
OK, tak Michel uvádí - Mi. č. 68 - normální - ražená 0,70 €, chybotisk na papíru pruské modři- Mi. č. 68F - ražená 5000 €. Toť Michel, katalog Yvert uvádí ještě několik dalších odstínu modré, ale většinou jsou malé hodnoty.
Musím však dát za pravdu Dejvymu, známka musí být zkoušená, jinak cena jako normální.
Registrovaný uživatel
Ikanku, díky za zprávu. Chápu Dráčka, když píše, že modrý papír vypadá úplně jinak. Ona totiž ta známka ve skutečnosti je také jiná než její naskenovaný obrázek. Takže mám co zjišťovat. Jenom musím vyhledat znalce na Francii.
Moderátor
No znalce bych asi ani nehledal, není asi moc šancí, že to bude ona. Za posudek dáš hodně peněz a užitek žádný.
Registrovaný uživatel
Věř si čemu chceš, ale je to jen stavba vzdušných zámků nad známkou patřící do krabičky k výběru za maximálně několik korun, jako zatím vlastně asi vše, co jsi sem dával. Pokud to je podobně zastoupeno i u dalších zemí, tak pravděpodobně bude mít celé album asi cenu maximálně několik stokorun, tedy škoda to sem vůbec dávat, ale hlavně že Tě to baví...(mír s Tebou)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dráčku, buď trochu přejícný a nech taky něco vydělat znalcům. Aneb kdo chce kam, pomožme mu tam.... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1