Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - nové fórum otevřeno

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Neodlepovat, ani neroztřihovat, protože tím ztratí velko část ceny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
ak su prave a aj ten zlty a ak by si to chcel rozstrihat tak ta radim medzi totalneho ch... :-)
_______________
Registrovaný uživatel
Kleehe napsal
Tady jsou ty modrý merkuři, omlouvám se, ještě některý musim odlepit a roztříhat...poraďte prosím jak, abych je neponičil. Díky.
Snad nezabírám příliš místa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Vy filatelisticky vrahu!!!nechte je proboha jak jsou... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ale neplašte. Radím odlepit v kyselině chlorovodíkové a rozstříhat napříč tzv. ondřejským křížem - to je u těchto známek vzácnost.
Moderátor
dědek napsal
Ale neplašte. Radím odlepit v kyselině chlorovodíkové a rozstříhat napříč tzv. ondřejským křížem - to je u těchto známek vzácnost.

To myslíte vážně???
Registrovaný uživatel
dedku,dedku,mel by jsi se angazovat v krouzku mladych filatelistu do te doby nez by te jejich rodice zacali honit......
Moderátor
Vzhledem k otázce od Kleehe napsal dědek na takovou otázku jediný rozumný názor.
Moderátor
Jaromir napsal
Vzhledem k otázce od Kleehe napsal dědek na takovou otázku jediný rozumný názor.

:) :) Taky pravda
Registrovaný uživatel
Teď je mi trapně. Tak jen čekám, s čím pan Kleehe přijde, jestli si dá práci s nějakým jako stříháním. Jak tu asi každý ví, těch modrých je dost, ale vidět žlutého je opravdu vzácnost.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
já si dělal jen legraci! nezlobte se, chtěl jsem jen navodit odlehčenou situaci vzhledem k tomu co se zde událo s "kanojamou"..."dědek" myslim pochopil o co jde :D, když mi doporučil HCl

Já už Merkury (mimo jiné) sbírám delší dobu, zaměřuji se především na lepší razítka z českého území, ale je vleče se to...
To co jsem zveřejnil mi v současný době do konceptu příliš nepasuje, ale jako materiál k prostudování to není zlý.
Ten žlutej je originál (mám k němu dva nezávislý atesty 2007 a 2009), na straně sice úzký střih ale známkový obraz je zcela neporušen. Bohužel je na něm razítko Wídeň :(
Registrovaný uživatel
Kleehe napsal
Já už Merkury (mimo jiné) sbírám delší dobu, zaměřuji se především na lepší razítka z českého území, ale je vleče se to...
To co jsem zveřejnil mi v současný době do konceptu příliš nepasuje, ale jako materiál k prostudování to není zlý.
Ten žlutej je originál (mám k němu dva nezávislý atesty 2007 a 2009), na straně sice úzký střih ale známkový obraz je zcela neporušen. Bohužel je na něm razítko Wídeň :(


Novinové známky jsou nevyčerpatelným tématem a nemusí jít pouze o první emisy, protože zajímavá je například i druhá.
Podle mého názoru jejich krása a historičnost není ve známkách, ale hlavně v celých novinách, páskách a maximálně výstřižcích s pěknými razítky. Pak není podstatné razítko místa, samozřejmě mimo Vídně, Prahy atd.
Samostatné známky se sehnat dají, například pásky již obtížněji, ale filatelie je také o poštovní správě, možnostech použití atd. Navíc jsou dnes hledané a s určitostí tomu bude v budoucnu stejně, tedy na úkor samotných známek, kdy uspějí pouze ty, které budou mít luxusní střihy, razítka atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den!
Nejsem moc velký sběratel a tak by mě zajímalo, co ještě na těch známkách studujete kromě razítek. Po tom šprýmování teď nevím, jestli vykat nebo tykat. Ještě jsem se chtěl na něco zeptat k tomu žlutému, ale jestli je na prodej, tak radši nebudu rýpat.
Registrovaný uživatel
dědek napsal
Dobrý den!
Nejsem moc velký sběratel a tak by mě zajímalo, co ještě na těch známkách studujete kromě razítek. Po tom šprýmování teď nevím, jestli vykat nebo tykat. Ještě jsem se chtěl na něco zeptat k tomu žlutému, ale jestli je na prodej, tak radši nebudu rýpat.


Pásky a razítka mohou být součástí regionálních sbírek.
Známky samotné byly tištěny v různých typech a na různých papírech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
dědek: Klidně tykat, žádný problém, ptejte se ke žlutém co hrdlo ráčí.
Na těch známkách si člověk zkusí určit typ-což není příliš těžké, no a pak podtyp, tam už je to horší, něco se mi daří a něco ne...
Pásky s merkurem mám už jen ty z Čech - LIBÁŇ a NETOLICE, pak nějaké noviny, ale jen jedny české.
Ta spodní trojpáska, kromě toho že je z MILÁNA, má na první známce na nápisem "STAMPEL" takovou malou vadu - bílé kolečko. Trojpásky se už shánějí hůře, nemluvě o větších blocích.
Nemáte někdo použití merkurů v Čechách, nějaké pěkné razítko?

Samozřejmě, i druhá emise je krásná, ale omezil jsem se jen na první, neboť mimo ni dělám ještě Anglii 1d 1840 a pak ještě mince...víc bych nezvládl :o(
Moderátor
tak to financne nie si na tom zle :-)
_______________
Moderátor
K těm Merkurům gratuluji, jsou moc pěkné. A k tomu ještě klasiku 1840 Velké Británie... Tyto staré záležitosti jsou i mojí srdeční záležitostí, ale z jiných světadílů.
Registrovaný uživatel
babygulka: řeknu Ti to takle, před pár lety jsem si udělal živnosťák a začal obchodovat s mincemi a známkami a tento výdělek jde na nákup dalších položek do sbírky, jinak to táhnout pouze z platu...to bych neustál.

Jaromir: Dík, no, k Merkurům jsem se dostal zvláštním způsobem...kdysi (to mi bylo asi 15-16 let) jsem měl tři merkury - modrý, žlutý a růžový, ale všechno to byly žalostný novotisky, ale to já netušil. A tak jsem je vzal jednou do filatelie, aby mi odhadl cenu a chlápek co tam byl, se mi tak škaredě vysmál, že co si jako myslim, že na žlutýho a růžovýho choděj lidi do muzea atd...a tak jsem si řek, že je zkusim sbírat...ale než jsem získal lepší kusy, uběhlo asi dalších 18 let, protože do té doby mi to peněženka nedovolila...ale poslední dobou mi dělají největší radost merkury s razítkem REICHENBERG (Liberec - moje rodiště), Kolín, Praha...
Růžovej mi zatim chybí...ale je to hodně peněz a někdy si řikám, že mi možná bude stačit zajít se na něj kouknou opravdu jen do muzea...
Registrovaný uživatel
Jaromir: Uplně jsem zapomněl se zeptat (snad mi ostatní prominou, že to je asi mimo téma) o jakou se zajímáš klasiku? Já kdysi dělal ještě Staroněmecké státy...
Moderátor
Pro Kleehe:
Klasiku dělám hlavně u známkových zemí. Třeba u Švýcarska jsem také začínal novotisky, nebo padělky kantonů Zurich 1843, Ženeva 1843, Basilej 1845. Až mi to peněženka dovolila, tak jsem si pořídil originály.
Z Asie mám třeba první asijskou známku Scinde 1850. Jinak se specializuji na Afghánistán 1871-1900, což je svým způsobem také klasika, protože do UPU vstoupil až v r. 1928.
Ukázky všeho mám v Chlubírně a tyto Vaše Merkury by byly také ozdobou rubriky Chlubírna.
Jinak Německo včetně staroněmeckých států jsem kdysi dělal také, ale na to aby člověk udělal slušnou sbírku by potřeboval miliony, tak jsem si ponechal pouze zástupce od těchto států a celou sbírku prodal.
Registrovaný uživatel
Zajímalo by mě, nakolik si ten žlutý merkur zachoval původní barvu, jestli není vyšisovaný.
Registrovaný uživatel
Žlutý Merkuři byly už od počátku "odsouzeni k nezdaru"...vytiskly je totiž velmi bledou barvou, proto byly špatně vidět. Tento je například z těch lepších odstínů, dokonce sytější než má naše poštovní muzeum.
Viděl jsem kvanta merkurů mnohem vybledlejších, některé by na scanu ani nebyly téměř viditelné...to samé platí i růžových...vyjímečně lze narazit i na sytější barvy.
Tento, co se týče odstínu je spíše lepší průměr a střih je velmi dobrý, luxusní ne, ale celý známkový obraz neporušen.
Registrovaný uživatel
Právě to jsem měl na mysli, že známky z té doby byly tištěné v různých odstínech a ty se ještě mohly vlivem prostředí změnit, většinou k horšímu. Z fotky to pak vůbec nejde poznat. Hádám, že ten žlutý Merkur vypadá ve skutečnosti líp, než se zdá. Několik jiných rakouských podivně bledých známek jsem si už prohlížel a kromě toho neměly jedinou chybu. Nějak se nepodobaly těm spoustám odřených, ušmudlaných, vybledlých známek. Sám jsem byl rád, když jsem si mohl koupit tuhle sytě žlutou (ovšem ne merkura!), nyní moji asi nejcennější rakouskou známku. Není na ní sice nic zvláštního, ale je to ozdoba mé chudé sbírky.

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koukám na to razítko, co by to mohl být? že by CHEMNITZ?...i když, že by vedle M mohlo být E? těžko říct...
Zoubkování 9,5? Nemá někde DV? U toho U ve slově KREUZER to vypadá jako žlutá skvrna vlevo nahoře? Ale z toho obrázku moc detailů člověk nevidí.

Na ceně nezáleží, to nejdůležitejší je, že Ti sběratelství přináší radost..ať už sbíraš to a nebo ono. Já se poslední dobou zaměřuji v merkurech jen na ty co mají razítko z českého území a merkur z Liberce mi dělá největší radost, protože je z místa mého rodiště :), i když stál jen pár stovek.
Registrovaný uživatel
Kleehe napsal
Koukám na to razítko, co by to mohl být? že by CHEMNITZ?...i když, že by vedle M mohlo být E? těžko říct...
...

stačí chvilku přemýšlet a je to jasně Česká Kamenice... :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Opravdu na razítku je KAMNITZ, asi Česká Kamenice. Obrázek je klikací. Razítka mě také trochu zajímají, rád si o nich cosi přečtu, ale nesbírám je. Všiml jsem si, že dost lidí sbírá rakouské známky s razítky z českých zemí.

Ještě zpátky k Merkurům. Ví se, jak u modrých vznikl druhý typ? Hádám, že při některém dotisku? Jinak, já žádného nemám.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1