Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel (všeobecne)

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratel (všeobecne)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Já vím, je to daleko, ale ať se ví ... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Už je to za dveřmi...!
všem kolegům sběratelům přeji prima zážitek a nějaký ten přírůstek do sbírek, co udělá radost ! :D
Registrovaný uživatel
Tak a máme to za sebou. Letošní jubilejní 25. ročník veletrhu sběratel!!
Hele, su z Brna, ale co se týká tohoto veletrhu, tak letos klobouk dolů!

- v pátek před 10,00 davy lidí, fronta jak blázen an 0 euro zbytečnost ;)
- ale v poklidu se člověk dostal dovnitř :)
- jakmile si člověk zvykl, že je všude kolem ta spousta a spoustra lidí, nebyl problém
- velká hala, světlo, že je tu za chvíli "na padnutí", to se nedá asi nic dělat, to je každý rok... moc lidí na malé ploše... to by se to asi muselo dělat venku na letišti, aby nám nebylo vedro... ;)
- v rohu haly, bez fronty, studené pivečko Bakalář za 35,- Kč :D
- myslím si, že si zde každý, kdo hledal, tak si našel ten "svůj stánek" :)
- já hned dva a mám tak pár krásných přírustků do mé sbírky "Brünn Bahnhof" :D
- ale ty ceny za ně !!! :twisted:
- potkal jsem zase "po roce" dost známých, byl i čas, chvilku vždy prohodit pár slov :D
- zajímavé akce p. Janíka a spol. s výstavou "vlastních známek" :)


Co tedy ale bylo na nic, byl stánek České pošty. Dvě malá "okánka", fronty jak blázen a v sobotu už neměli korespondenční lístky s přítisky na tento veletrh! Proboha, to je takový problém pro ČP natisknout toho vagón? :evil:

Co takhle:
- třeba poprosit pořadatele veletrhu p. Jiráska, zda by nešel dát náš stánek (a o krapítko větší) už do vstupní haly, lépe se tam dýchá a (a naši , ale i frontu těch, co čekají na 0ero bankovku vyvést směrem ven některými z dveří z haly a ne ji klikatit vevnitř ... ;)
- mít především dostatečnou zásobu toho, co chtělí lidé nejvíc- tedy koupit si lístek k této akci, aby si ho mohli nechat orazit (třeba do sbírky nebo na památku) a nebo poslat pozdrav známým a kolegům... ;)
- otevřít třeba o dvě okénka víc, aby jsme ty naše zákazníky odbavili trošku na úrovni 21. století... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ALe jinak fakt vyvedená akce a příští rok určitě zase...
Tak už jen pár fotek....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A flekovský na závěr... :mrgreen: tak zase příště!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co vy ostatní... byli jste tam ?
Moderátor
MikyM napsal
- mít především dostatečnou zásobu toho, co chtělí lidé nejvíc- tedy koupit si lístek k této akci, aby si ho mohli nechat orazit (třeba do sbírky nebo na památku) a nebo poslat pozdrav známým a kolegům... ;)
- otevřít třeba o dvě okénka víc, aby jsme ty naše zákazníky odbavili trošku na úrovni 21. století... :D


A dyť víme. Nejsou lidi a počtovní management nějací filatelisti nezajímají. Ty zajímá prodej cukrovinek na poště, roznos veledůležitých volebních letáků (za které nic není) ... a dokonce už i tlak na pojištění polevil.
A ty schopné vyhodili a část dalších dala výpověď. Ale to přece není problém! Poštu budou roznášet brigádníci, kteří jsou levnější!!

Jiná otázka je, kde je vemou. Nějak se nehrnou a i když jsou na poště, ale i před poštou pravidelně fronty, jsou úplně na něco jiného než na brigádu.

A někteří byli U Kola! ;)
Registrovaný uživatel
Za "pár dní" zase v Praze !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.info/investice-do-sberatelstvi/veletrh-sberatel-letos-slavil-25-let-a-oslava-se-velmi-podvedla/
Moderátor
MikyM napsal
https://www.sberatel.info/investice-do-sberatelstvi/veletrh-sberatel-letos-slavil-25-let-a-oslava-se-velmi-podvedla/

Ale ten titulek se moc "nepodvedl" :(.
Moderátor
Tak deset let jsem tam nebyl a asi tam brzo ani nepojedu.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Za "pár dní" zase v Praze !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Tak v pátek! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak máme letošního vánočního Sběratele za sebou ...
A jaké to letos bylo?

- trochu jsem si přispal, takže jsem došel až na 11 hod(otevíralo se v deset). Aspoň jsem se nemusel tlačit a nemusel jsem stál frontu... :D
- byl jsme tam dost dlouho (v pátek, ale mrknul jsme tam i v sobotu na otočku) a možná je to jenom můj pocit, ale lidí bylo celkem málo. V pohodě jsem se kamkoliv dostal a měl čas si cokoliv prohlédnout... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čekal jsme davy a bohatou nabídku ... ale tentokrát nic moc...
- spousta 0 euro bankovek a euro mincí (hodně těch pamětních 2 eurovek) :?
- dost stolů s mincemi, i se zlatými ražbami :D
- spousta stolů s pohlednicemi ;)
- jen eden jediný stůl s klasickou "hraboškou" v několika krabicích starých dopisů - Československo), však byla také pořád v obležení...
- filatelie jako takové, dost málo... na předznámkové dopisy R-U jsme narazil jen u jednoho stolu, na Brünn Bahnhof vůbec nikde... :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Měl jsme z návštěvy letošního vánočního veletrhu trochu rozporu plný pocit...
Stejná nabídka stejných, už stokrát přebraných a pořád nabízených, věcí, není nové zboží, strašně málo nabídky filatelie (té normální klasické, z našeho území, R-U - celistvosti...) chybělo mi pár významných obchodníků z podzimu, jakási únava všech z všech těch burz (nevím jestli je dobré tak brzo po velkém podzimním veletrhu dělat další akci, možná by stačil jen jarní a podzimní)
Chyběl mi stánek České pošty s příležitostným razítkem (pošta nepotřebuje propagaci, tržby...), abych mohl poslat pár koresponďáků s pozdravy... Konkurenční stánek tu měl v nabídce hodně pohled a vlastních známek...lidé se tu ale spíš hádali o nabízenou 0 eurovku "Sťastné a veselé" mimořádně tisknutou pro Česko i Slovensko společně a prodej omezen původně na 3 ks na osobu. Po nechutných výstupech jednoho slovensky mluvícího notafilisty (nebo spíš blba), který nehodlal stanovené pravidlo respektovat :twisted: , to bylo nakonec (aspoň v poledne v pátek) zrušeno, slečna co bankovky prodávala si mohla oddychnout a nebát se a prodávala pak každému kolik chtěl...
V přilehlé restauraci hotelu Olympik měli pivo za 90,-Kč a polévku za 60,-Kč. Kávu jsem si už raději nedával...

No, sice jsem rád přijel, prošel si to, ale takovou tu spokojenost z prima akce (tak jako na podzim), tu jsme neměl...
Možná proto, že jsem si nic nekoupil do sbírky, možná že pivo stálo skoro stovku, možná že jsme nemohl poslat ani pohled, možná, že jsem byl svědkem toho, že 9 ks 0 eurové bankovky je víc než slušné chování k ženě...

Uvidíme příště...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 27. 11. 2022, 14:01. »
Registrovaný uživatel
Ale k Flekům jsem si nakonec taky zašel. Pivko za 69. Levnější jak na Sběrateli... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na rozporuplný pocit Miky koukám černý... ;)

A já si dal světlý od radosti, včera jsem si pořídil do sbírky sv.jednodukátů ročník 1939.. samozřejmě novoražbu letošní novinku z Kremnice...
Registrovaný uživatel
A oficiální pokec ... ;)
https://www.sberatel.info/investice-do-sberatelstvi/na-vanocni-veletrh-sberatel-dorazily-tisice-lidi-i-tv-nova/
Registrovaný uživatel
Tak jen aby se vědělo... :D

https://www.sberatel.info/veletrh-jaro/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 2. 2. 2023, 21:15. »
Registrovaný uživatel
Tak letošní jarní Sběratel je za námi....

A jaký to tam bylo?
- Osvědčilo se mi nejít tam hned v deset, když se otevírá. Nemusím aspoň stát tu nekonečnou frontu...
- V 11,00 už úplně v pohodě, bez čekání... :mrgreen:
- Musím ocenit výborný nápad pořadatelů, vyčlenit prodej 0 eurové bankovky mimo vlastní veletrh. Takže ta šílená fronta aukrových překupníků nezabírala místo v sále, ale stáli si dlouhou frontu pěkně v klidu, venku, za dozoru pořadatelů :mrgreen:
- Šíleně moc lidí, protlačit se ke stolku, bylo unikum, za chvíli vedro, opravdu nedýchatelno :evil: To byl první dojem, z prvních dvou hodin... Tak po té 13,00 hod se to už trochu vylidnilo i provětralo a už to šlo... Takže příště v pátek, až po obědě...pěkně v klidu...
- V nabídce byla spousta mincí (většinou těch moderních ražeb)2 eurovek, bankovky a kvanta 0 eurovek, našel jsme i pár krabic "hrabošek", strašně rád se jimi prohrabuji ;)
- Ceny - no k těm se nebudu vyjadřovat... kupující si myslí, že je to všechno děsně drahý, prodávající zas, že nám to dávají skoro zadarmo, co bychom jako chtěli... a ukecat si nějakou drobnou slevu, pro dobrý pocit z dobrého kupu? No, vyslechl jsme si pár takových komentářů od prodávajících, že by asi měli příště radši zůstat doma, když je tak strašně ten zákazník obtěžuje... při cenách, které si stanovili, určitě mají vždy prostor pro drobnou slevu...oni spíš zboží prodají a zákazník má pocit, že to koupil za dobrou cenu ((měli by se asi jít mrknout třeba na bazar do Istanbulu, jak se prodává...a s úsměvem...)...
Ale jak mi tam řekl kolega... hele, když neakceptuji cenu, nekupuji...mají dost velké kufry aut, by si to odvezli zpátky domů...
- Svatováclavské dukáty jsme myslím nikde neobjevil... u jednoho stánku jednoho známého prodejce z Aukra byla celkem zajímavá nabídka zlatých 10 a 20 korun R-U, co se počtu a šíře nabídky týče... při dnešních cenách SVD bych asi tady viděl možnost, schovat zbytečné peníze (máme-li nějaké ;) ) před inflací a pádem bank... (tak jsme dvě žlutá kolečka do budoucího mého pokladu koupil). Ani ta cena, na to, že byla "veletržní a pražská" nebyla tak šílená...
- Ve filatelii mě zklamala malá nabídka (tedy teď sobecky myslím jen na sebe). - Známky jako takové nesbírám, tak myslím na předznámkové dopisy z Brna a vše, co se týká Brünn 1 a Brünnn Bahnhof... no, vůbec nic! :(
To už je druhý veletrh po sobě.... co jsem si nic nemohl koupit...a to mě kazilo náladu...
- Překvapilo mě, kolik lidí, má pořád peníze.... utrácet tolik peněz za ty bankovky 0 euro, Zapadlíkovy bankovky s auty , ale i za aršík známek s přítisky k letošnímu Sběrateli...to jsem fakt čučel...
Registrovaný uživatel
Pár fotek, ať víte...ta fronta na 0 eurovku byla fakt šílená ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...ze sálu hotelu Olympik...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Že je Česká pošta s.p. nyní v problémech, protože místo aby se roky plně věnovala ovládnutí balíkového trhu, aby jí ho neukousla konkurence, draze zaplacení manažéři všech úrovní, nutili zaměstnance na přepážkách prodávat losy, pojistky, spoření a účty, to víme...že poslední roky dlabe i na filatelisty a služby pro ně, to také je vidět (přitom prodaná známka, za kterou nemusím nic provést, protože filatelista si ji dá do alba... je 100% bezpracný zisk), ale to, že na letošním jarním veletrhu Sběratel, měla stánek a razítko Deutsche post a naše pošta ne, to jsem těžko rozdýchával...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
... stejně jako informaci v katalogu, že si mohu sice zakoupit přítiskovou dopisnici odborné společnosti Fauna-Flóra, ale příležitostné razítko je k dispozici na přepážce pošty v Praze-Libni!
To nemá už cenu asi ani komentovat....
Registrovaný uživatel
Jinak ale dobrý, pořadatelé zase odvedli kus práce a veletrh určitě dost lidí potěšil, zaujal a našli si zde něco nového do svých sbírek...

Tak co Vy ostatní? Jaké jsou Vaše zážitky a dojmy?

Snad jen ta cena 90,-Kč za pivo v přilehlé restauraci, je šílená....a to i na Prahu.... (já vím, je to hotelová restaurace, ale nešlo by v době veletrhu s tím něco udělat? Že by stálo pivko po dobu veletrhu třeba "jen" 60 kaček...za útržek z lístku na veletrh, jedno pivko za "normální cenu"....Určitě by hotel nezkrachoval, nákupní cena bude asi někde jinde....)

Tak jsem si zašel pak raději zase ke Flekům (79,-Kč)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 26. 3. 2023, 10:21. »
Registrovaný uživatel
A večer to všechno "probrali" U tygra (58,-Kč a výborná Plznička!!) :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel (všeobecne)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1