Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel (všeobecne)

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratel (všeobecne)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Miky díky za podrobný report.
Na Sběrateli jsem byl jednou před x lety.
K těm slevám příklad z praxe: Mám dát slevu na vypiplané gekony (každý den se půl hodiny ručně krmí) polské překupnici?
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 26. 3. 2023, 10:47. »
Moderátor
MikyM - moc díky za podrobný souhrn, byl jsem tam také, ale takto podrobně bych to nepopsal :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
opal napsal
Miky díky za podrobný report.
Na Sběrateli jsem byl jednou před x lety.
K těm slevám příklad z praxe: Mám dát slevu na vypiplané gekony (každý den se půl hodiny ručně krmí) polské překupnici?


Trošku jiný příklad, myslím....

Jestli se nepletu:
Vy jako "prvovýrobce" gekonů si cenu určujete sám a určitě už máte svoji stálou distribuční/prodejní síť, která reálnou dnešní cenu akceptuje...ona polská překupnice ( a další členové oné sítě) si už cenu tvoří sama, podle nabídky a poptávky, podle toho jestli chce aby se k ní kupující vrátil (a určitě bude o hodně vyšší než za kolik koupila od vás..., takže místo na slevy asi mít bude a je to její politika)
Asi něco jako zemědělec kontra nadnárodní prodejní řetězce...
nebo se mýlím?

Prodejci na veletrzích buď prodávají něco co mají už dávno v albech a krabicích za minulé ceny a využívají dnešního růstu všeho a všude, (je to pochopitelné) nebo prodávají věci např. od ČNB a spol. a tam se ty ceny od jejich nákupni hodně, hodně liší...(abychom si rozuměli, nerozporuji to, že prodávající si přirazí/stanoví svoji cenu toho, co prodává, já jen, že by si mohli mnozí mnohdy odpustit ty jejich hlasité nářky a komentáře s okolím o tom, co po nich vlastně chci, když přijdu s nabídkou, že mám zájem, ale moje představa o ceně je trochu jiná...pojď me se domluvit.. nebo když koupím více věcí, cena by se mohla taky zaokrouhlit. někam mírně dolů ...
Viděl jste někdy film Zlaté dno z roku 1942, jak pan Cyril Putička (Vl.Burian) vedl své papírnictví?

Tož asi tak... ;)
Registrovaný uživatel
Ale jinak samozřejmě, je to jen můj problém... když nechci, tak ať jdu dál a nekupuji ....
Moderátor
Pražáci by si možná měli uvědomit, že taková cesta do Prahy taky není zadarmo.
A o totální neschopnosti dobře placeného poštovního managementu nemá cenu mluvit a psát. Kdyby pošta propustila veškerý ten vysoce přeplácený management (včetně generálního ředitele), nejenže by ušetřila miliardy, ale ani by si nikdo nevšiml, že někdo chybí.
Registrovaný uživatel
Pekne postrehy MikyM 👍
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ahojte,
taky díky MikyM za trefné shrnutí! Já jsem naopak ten z druhé strany "barikády" a musím říct, že na finální ceně se vždycky snažím domluvit k oboustranné spokojenosti... Žádný vyloženě konflikt kvůli slevě nenastal! I když jak podotýká Pavel_III musíme my mimopražští někam zakomponovat cestu do Prahy, hotel na 2 noci a taky nemalý pronájem stolů...

Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...
Registrovaný uživatel
Kde je prodej o vztazích (takže opakovaný), měl by být prostor pro slevu/domluvu, být jen symbolickou. Ale když přijde poprvé noname, tak to by musel chtít nějaký ležák...
Brno bude pro část dobrý, jde o celkové číslo (nejspíš méně lidí, ale zase nižší náklady...).
Registrovaný uživatel
Btw 90 za pivo ještě jde, na hotelu v Praze běžné že 110-130. Po nějaké runde mi pak dají i půllitr na památku :⁠-⁠)
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Ahojte,
taky díky MikyM za trefné shrnutí! Já jsem naopak ten z druhé strany "barikády" a musím říct, že na finální ceně se vždycky snažím domluvit k oboustranné spokojenosti... Žádný vyloženě konflikt kvůli slevě nenastal! I když jak podotýká Pavel_III musíme my mimopražští někam zakomponovat cestu do Prahy, hotel na 2 noci a taky nemalý pronájem stolů...

Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...



Zajímavé...
V Brně pořádáme každoroční veletržní setkání, které nyní zkomírá na úbytě...
Takže možná by to mohlo být v budoucnu řešení pro obě strany...
Beru na vědomí, ve středu máme výborovku na KF, Váš příspěvek tam přednesu a uvidíme...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
blacknotes napsal
Ahojte,
taky díky MikyM za trefné shrnutí! Já jsem naopak ten z druhé strany "barikády" a musím říct, že na finální ceně se vždycky snažím domluvit k oboustranné spokojenosti... Žádný vyloženě konflikt kvůli slevě nenastal! I když jak podotýká Pavel_III musíme my mimopražští někam zakomponovat cestu do Prahy, hotel na 2 noci a taky nemalý pronájem stolů...

Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...



Zajímavé...
V Brně pořádáme každoroční veletržní setkání, které nyní zkomírá na úbytě...
Takže možná by to mohlo být v budoucnu řešení pro obě strany...
Beru na vědomí, ve středu máme výborovku na KF, Váš příspěvek tam přednesu a uvidíme...


Tady píši o těch veletržních setkání v Brně, ať víte...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/burzy-filatelie-21912x7
Registrovaný uživatel
Z podobných zberateľských výstav na Slovensku a v zahraničí mám dojem, že celkovo tieto výstavy upadajú čo sa týka všeobecného záujmu.

Výstavná plocha sa viditeľne zmenšuje napr. Bratislavské zberateľské dni sa z dvoch hál scvrkli do jednej a na Numismate vo Viedni sa stal najrozsiahlejším stánkom bufet. Rovnako pamätám, že BZD trvali tri dni - od piatka celý víkend. Teraz už len piatok a sobotu a mnohí predajcovia jazdia len na piatok, aby nemuseli platiť noc v hoteli. V sobotu je tam množstvo stolov už prázdnych.
Do Prahy nejazdím, ale kedysi sa Sběratel organizoval na výstavisku a dnes sa vmestí do hotelovej sály?

Čo sa týka návštevnosti, tak doslova narvané je to prvé dve hodiny, keď sa zberatelia pokúšajú byť medzi prvými pri stolíkoch predajcov, aby si mohli vyberať z ešte nevybrakovaných albumov predajcov. Potom okolo obeda sa sála vyprádzdni a už sa neskôr nezaplní.

blacknotes napsal
Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...

Obrovská výhoda zberateľských výstav oproti nákupu prostredníctvom internetu sú stretnutia, kde sa zberatelia z rôzných končín republiky osobne postretajú a pokecajú. Napríklad bankovkári zo sberatel.com a potom je vidieť, že ich kultúra prejavu tu na fóre je na míle ďaleko napríklad od numizmatikov. Tým by som to naordinoval ako povinnú terapiu.

Preto presunúť jeden termín Sberatela do Brna je dobrý nápad. V lete je Bratislava, na jeseň Praha a v zime by to mohlo byť niekde na pol cesty pre všetkých. Brno je fajn mesto, rodinu nechám na vianočných trhoch a ja si môžem ísť vyvetrať zberateľský mozog. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
blacknotes napsal
Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...

Je otázka, kolik lidí přišlo loni na vánočního Sběratele (byl první), ale jelikož tj cca 2 měsíce po zářijovým Sběrateli tak si myslím, že už to nebude tak aktuální jako ten jarní nebo podzimní a ještě bych skoro řekl, že ten vánoční je moc brzy po zaříjovým, ale tj jen můj názor, takže přesun může být, ale kolik lidí by přijelo je otázka. Přece jen když jede rodina do Prahy tak táta jde na Sběratele a máma s dětma se jdou cournout a přece jen Praha je Praha. Když pak řekne "Maňa" holkám v práci, že byla s tátou v Praze je jiné než než v Brně(tímto samozřejmě nehaním Brno). :P
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charon napsal
blacknotes napsal
Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...

Je otázka, kolik lidí přišlo loni na vánočního Sběratele (byl první), ale jelikož tj cca 2 měsíce po zářijovým Sběrateli tak si myslím, že už to nebude tak aktuální jako ten jarní nebo podzimní a ještě bych skoro řekl, že ten vánoční je moc brzy po zaříjovým, ale tj jen můj názor, takže přesun může být, ale kolik lidí by přijelo je otázka. Přece jen když jede rodina do Prahy tak táta jde na Sběratele a máma s dětma se jdou cournout a přece jen Praha je Praha. Když pak řekne "Maňa" holkám v práci, že byla s tátou v Praze je jiné než než v Brně(tímto samozřejmě nehaním Brno). :P



Zásadně nesouhlasím! BRNO je BRNO :evil:
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Z podobných zberateľských výstav na Slovensku a v zahraničí mám dojem, že celkovo tieto výstavy upadajú čo sa týka všeobecného záujmu.

Výstavná plocha sa viditeľne zmenšuje napr. Bratislavské zberateľské dni sa z dvoch hál scvrkli do jednej a na Numismate vo Viedni sa stal najrozsiahlejším stánkom bufet. Rovnako pamätám, že BZD trvali tri dni - od piatka celý víkend. Teraz už len piatok a sobotu a mnohí predajcovia jazdia len na piatok, aby nemuseli platiť noc v hoteli. V sobotu je tam množstvo stolov už prázdnych.
Do Prahy nejazdím, ale kedysi sa Sběratel organizoval na výstavisku a dnes sa vmestí do hotelovej sály?

Čo sa týka návštevnosti, tak doslova narvané je to prvé dve hodiny, keď sa zberatelia pokúšajú byť medzi prvými pri stolíkoch predajcov, aby si mohli vyberať z ešte nevybrakovaných albumov predajcov. Potom okolo obeda sa sála vyprádzdni a už sa neskôr nezaplní.

blacknotes napsal
Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...

Obrovská výhoda zberateľských výstav oproti nákupu prostredníctvom internetu sú stretnutia, kde sa zberatelia z rôzných končín republiky osobne postretajú a pokecajú. Napríklad bankovkári zo sberatel.com a potom je vidieť, že ich kultúra prejavu tu na fóre je na míle ďaleko napríklad od numizmatikov. Tým by som to naordinoval ako povinnú terapiu.

Preto presunúť jeden termín Sberatela do Brna je dobrý nápad. V lete je Bratislava, na jeseň Praha a v zime by to mohlo byť niekde na pol cesty pre všetkých. Brno je fajn mesto, rodinu nechám na vianočných trhoch a ja si môžem ísť vyvetrať zberateľský mozog. :)


Tady naopak souhlas! s každým slovíčkem!
:mrgreen:
Moderátor
MikyM napsal
Charon napsal
blacknotes napsal
Ale kvůli tomu nepíšu - v úplném závěru veletrhu, téměř již při úklidu proběhla malá debata s pořadateli ohledně možnosti či zájmu o přesunutí jednoho Sběratele (asi toho Vánočního) do Brna? Co myslíte, byla by to dobrá idea? Díky za případné názory...

Je otázka, kolik lidí přišlo loni na vánočního Sběratele (byl první), ale jelikož tj cca 2 měsíce po zářijovým Sběrateli tak si myslím, že už to nebude tak aktuální jako ten jarní nebo podzimní a ještě bych skoro řekl, že ten vánoční je moc brzy po zaříjovým, ale tj jen můj názor, takže přesun může být, ale kolik lidí by přijelo je otázka. Přece jen když jede rodina do Prahy tak táta jde na Sběratele a máma s dětma se jdou cournout a přece jen Praha je Praha. Když pak řekne "Maňa" holkám v práci, že byla s tátou v Praze je jiné než než v Brně(tímto samozřejmě nehaním Brno). :P



Zásadně nesouhlasím! BRNO je BRNO :evil:
:mrgreen:

MikyM - máš právdu o tom žádná, jen aby si to mysleli i ostatní sběratelé a jejich rodiny :mrgreen: :mrgreen:
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Miky 👍
Škoda že tyhle akce konkrétně veletrh sběratel se nestřídají různě po republice,pojem veletrh k oblasti sběratelství je možná přehnaný s porovnání jiných veletrhu kapacitou by bez problémů mohl být v podstatě kdekoliv ..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Miky 👍
Škoda že tyhle akce konkrétně veletrh sběratel se nestřídají různě po republice,pojem veletrh k oblasti sběratelství je možná přehnaný s porovnání jiných veletrhu kapacitou by bez problémů mohl být v podstatě kdekoliv ..


No, ten podzimní, "hlavní" Sběratel, je v Letňanech celkem rozsáhlý a možná by mu slušely ještě větší prostory.... je už zavedený, známý...jezdím na něj 20 let, vlastně od 5 ročníku, kromě jednoho roku covidu pravidelně...a svoji úroveň si drží...hlavně počtem a a jmény prodávajících, vlastně nikdo významný většinou nechybí...
Tomu jarnímu nebo spíš tomu vánočnímu, by možná přesun někam jinam slušel... mně se ten Fidziho nápad spojení veletrhu s vyhnáním rodiny na vánoční trhy u nás na Svoboďák líbilo :mrgreen:
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
Miky 👍
Škoda že tyhle akce konkrétně veletrh sběratel se nestřídají různě po republice,pojem veletrh k oblasti sběratelství je možná přehnaný s porovnání jiných veletrhu kapacitou by bez problémů mohl být v podstatě kdekoliv ..


No, ten podzimní, "hlavní" Sběratel, je v Letňanech celkem rozsáhlý a možná by mu slušely ještě větší prostory.... je už zavedený, známý...jezdím na něj 20 let, vlastně od 5 ročníku, kromě jednoho roku covidu pravidelně...a svoji úroveň si drží...hlavně počtem a a jmény prodávajících, vlastně nikdo významný většinou nechybí...
Tomu jarnímu nebo spíš tomu vánočnímu, by možná přesun někam jinam slušel... mně se ten Fidziho nápad spojení veletrhu s vyhnáním rodiny na vánoční trhy u nás na Svoboďák líbilo :mrgreen:


Samozřejmě souhlasím s Fidzim.
U nás střídání Praha, Brno, Ostrava,nebo Olomouc by bylo ideální ono trmácet se přes celou republiku na pár hodin prohlídky také není sranda a lidé, sběratelé by kratší vzdálenosti jistě uvítali .. Jiné je to u aukcích kde člověk cestuje se záměrem prohlédnout si, čí případně vydražit předem vytipované pokožky..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 27. 3. 2023, 9:52. »
Moderátor
barbar+MikyM - máte pravdu s možným přesunem jarní/vánoční, ale když už přesun tak z "větších" měst vychází jedině Brno (Ostrava/Olomouc se předem omlouvám), ale veletrh musí být také ve velkém městě, aby tam přijeli také prodejci, nevím jestli by se trmáceli třeba do Plzně (možná SRN, A); Budějky (SRN, A) Ostrava (hlavně Poláci, SVK,A); Olomouc (Poláci, SVK, A). Brno přece jen má výstaviště a veletrhy se tam konají. Ale to ukáže čas nebo spíše sběratelé/prodejci jak zareagují na změnu místa.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Tak třeba Ostrava černá louka , Olomouc známe výstaviště Flora kde se pravidelně pořádají různé veletrhy příklad stavební veletrh který navštěvuji, kapacitou bez problémů ve srovnání s veletrhem sběratel, který jsem také pár krát navštívil ještě před kovidem..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 27. 3. 2023, 10:25. »
Moderátor
barbar - černou louku neznám, ale zrovna výstaviště Flora-pavilon A, nevím jestli by byl zrovna dostatečný prostor, chodíval jsem tam jako dítě, takže nevím jak to tam vypadá dnes, dříve ještě před 89 tam byly vždy vánoční trhy, ale tj už 34let :-). A to ani nevím, že v Olmiku je stavební veletrh.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
barbar - černou louku neznám, ale zrovna výstaviště Flora-pavilon A, nevím jestli by byl zrovna dostatečný prostor, chodíval jsem tam jako dítě, takže nevím jak to tam vypadá dnes, dříve ještě před 89 tam byly vždy vánoční trhy, ale tj už 34let :-). A to ani nevím, že v Olmiku je stavební veletrh.


Ano Veletrh Stavotech , nedokážu to přesně kapacitou srovnat, možná by se to dalo na webu vyhledat a přesněji porovnat,ale dle mého názoru co jsme měl možnost návštěvou srovnat ,by to neměl být problém ..
Moderátor
Tak jsem se na to ze zvědavosti kouknul..

https://www.pvaexpo.cz/cs/hala-2-detail

https://www.flora-ol.cz/pronajem-prostor
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že Olomouc je malá, ale záleží kolik dojde lidí...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel (všeobecne)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1