Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel (všeobecne)

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratel (všeobecne)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Po srovnání kapacity je opravdu o něco menší, ikdyž Olomouc není Praha, což také jistě bude mít vliv na celkovou účast..
Moderátor
barbare - díky za srovnání PVA Letnany a Flora Olomouc, sice je menší, ale když odečtu venkovní terasu tak jsem cca na 2500m2 což zase není málo, ale určitě na jarní/vánoční by bohatě stačil. Ale u vánočního bych měl problém, aby tam nebyl souběh s jiný veletrhem např. vánočním. Jsem zvědav zda-li se odhodlají to změnit v roce 2024 nebo 2025.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
barbare - díky za srovnání PVA Letnany a Flora Olomouc, sice je menší, ale když odečtu venkovní terasu tak jsem cca na 2500m2 což zase není málo, ale určitě na jarní/vánoční by bohatě stačil. Ale u vánočního bych měl problém, aby tam nebyl souběh s jiný veletrhem např. vánočním. Jsem zvědav zda-li se odhodlají to změnit v roce 2024 nebo 2025.


Bylo by to super takhle to prostřídat, možná by to rozhoupalo více lidí jako jsem já, co je nakonec odradila vzdálenost..
Registrovaný uživatel
Možná udělat průzkum mezi prodejci, jestli budou mít zájem prodávat/vystavovat mimo Prahu.
Prostory se musí dopředu objednat a někdo si to musí vzít "na hrb" včetně financování.
Moderátor
Tak předpokládám, že by to zase ten přesun jinam měl na starost p. Jirásek, který zabezpečuje Sběratele jak jarní/podzimní/vánoční takže tj spíše otázka na něho :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Více o sběrateli zde - https://www.sberatel.info/veletrh-sberatel/
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Konkrétně, co mělo být na tom letošním jarním je tady...
https://www.sberatel.info/sberatelske-rekordy-a-rarity/vzacna-tisicovka-ocenovani-sbirek-i-freddie-mercury-na-jarnim-veletrhu-sberatel/
Ale info, jak top tam vypadalo, zatím oficiální není...
Registrovaný uživatel
taho napsal
Možná udělat průzkum mezi prodejci, jestli budou mít zájem prodávat/vystavovat mimo Prahu.
Prostory se musí dopředu objednat a někdo si to musí vzít "na hrb" včetně financování.


Tak já to pochopil, že vše by bylo dále v režii pan ředitele Jiráska, veletrh Sběratel je dnes "jeho dítě", jen by se jednou za rok změnilo místo konání této akce a brněnští filatelisté by maximálně mohli s něčím vypomoci a nedělali by pak po domluvě zbytečně jiné veletržní setkání....
Registrovaný uživatel
Že Sběratel veletrh je něco jako ochranná známka či podobně jsem nevěděl. Takže je to dobrá zpráva, protože když ho někdo přímo osloví, tak bude vědět na čem je. Brno filatelisti např. nebo Olomouc numismatici a nebo jiní zájemci. Já to mám například do Prahy kousek a i tam pracuji, ale na Sběrateli jsem už roky nebyl. Kdysi jsem tam jezdil. Z počátku jsem si myslel, že tam něco koupím, pak jsem tam převzal zprostředkovaně od kolegy knihu. Pak už to bylo jen o setkávání a občas se podívat na vzácné kousky určené do aukcí.
Pro mě si MikyM člověk, kterému o sběratelství jde a stále pro to děláš maximum.
Moderátor
P.S.: Do Brna je to blízko z Vídně ... mnohem blíž jak do Prahy. Je to dokonce tak blízko, že Vídeňáci do Brna jezdí i do divadla.
Registrovaný uživatel
true
Registrovaný uživatel
Tak aby se vědělo... vzhledem k tomu, jak ten čas letí, je to vlastně za chvilku... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak doufám, že se tam tentokrát uvidíme Miky, když to v minulosti nevyšlo... :)
Registrovaný uživatel
Ok...
Registrovaný uživatel
No člověk se "párkrát vyspí" a je už zase září...
A v září bývá v Praze veletrh Sběratel. A už od jeho pátého ročníku tam každé září jezdím (teda kromě toho roku, kdy byl covid).
Nejinak tomu bylo i letos...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jaký to letos bylo?
Počasí jak vymalovaný, takže vedro a k tomu spousty a spousty lidí...
Registrovaný uživatel
Naučil jsme se chodit na veletrh o něco později (otevíralo se v 10,00), abych se vyhnul počátečním frontám a tlačenicím. No letos to nějak nefungovalo....

Je pátek, 11,15 hod... tři pokladny, tři dlouhé řady :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, na druhou stranu, ještě, že nesbírám 0 eurovky, ani s nimi nekšeftuji na Aukru. To bych letos nedal... :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jaký to vlastně bylo?

- Vedro. Strašný. To mě provázelo všude a pořád.
- Spousty lidí. Ale to asi k této akci už prostě patří. Je to největší sběratelský veletrh ve střední a východní Evropě. Cca 250 prodejců...
- Překvapilo mě, že byl letos takový problém sehnat katalog. Minulé roky jich byly vždy hromady, rozdávaly je hostesky, daly se volně vzít z pultíku ve vstupní hale. Letos? Nedala mi jej ani paní v pokladně. Musel jsem se tam vrátit , vysloveně o něj požádat a z malé hromádky mi jeden okýnkem prostrčila. (Asi v jednu odpo, když jsem chtěl ještě jeden, abych ho donesl do klubu, už nebyl vůbec. (A nebyl ani v sobotu...)
- Asi každý si tady našel to svoje. Mně jen překvapil jakýsi ústup (aspoň pro mě viditelný a znatelný)té klasické filatelie....Všude mince, velké stánky MaCH, Antium Aurum (letos tu neměli ještě katalog na podzimní aukci), ale i stánky se R-U korunovými zlaťáky, vyskládaných jen tak na sobě do komínků (bez bez sametových podkladů, bez rukavic) stánek, propagující novoražby Sv. dukátů, stánek Jablonecké mincovny, moderní eura a všechny ty novodobé nesmyslné ražby,, 0 eurové bankovky.... Hodně prodejců bankovek, hromady a hromady pohlednic, stánky s příslušenstvím ke sbírání, alba, obaly, etue, lupy.... Často byl stánek označen "Numizmatika/Filatelie" a na pultu pak byly mince a pohledy...
- Ale našel jsem nakonec i pro mě dvě místa, kde byly v nabídce zajímavé celistvosti a dalo se tím chvilku probírat... Na jednom stánku pak byly i čtyři krabice klasické hrabošky, navíc s cedulí - 50%, takže taky jsem si zahrabal...
- Ceny? No, šílené. To už asi není nic pro mě.... Ale na druhé straně, jak jsem si minule stěžoval na ony různé reakce prodejců k nakupujícím, letos jsem měl štěstí... kupoval jsem to moje Brünn/Bahnhof u dvou pánů a šlo se bavit... :D U jednoho jsem usmlouval z 75 euro na 70 a u druhýho o celé tři stovky! Asi spokojenost na obou stranách- on prodal a já ušetřil :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stánek České pošty, s.p., byl na svém tradičním místě. Šílené fronty, alespoň v pátek, na oba KL (jeden byl na přítisku s Moravcem (měl tu autogramiádu) a na nově vyšlé známky... Ale všechna čest, děvčata se snažila, šlo jim to od ruky a i když se nedalo platit kartou, fronta jsem si vystál v tom vedru za 27 minut...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Byl jsem svědkem spousty reakcí lidí, kteří stání v této frontě po chvilce vzdali nebo se vůbec do ní nepostavili...

Vybavil jsem si, jak jsem zde minule psal, proč se stánek České pošty, s.p. nevyčlení do vstupního vestibulu, kde je přece jenom dýchatelněji....a víc místa. Třeba tam, kde letos stáli stánky vedení numizmatiků a filatelistů (byly bez front a ten filatelistický, jak jsem si všimnul sloužil spíš něco jako šatna, dokonce u něho nestál nikdo, kdo by tam byl pro návštěvníky), stánek s puncovním úřadem...

Myslím, že by to spousta lidí ocenila....jak ti, co stojí frontu, tak ti, kteří se kolem ní musí v úzkém prostoru prodejní haly prodírat...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale užil jsem si to, tak jako každý rok, potkal jsem pár známých, které jsem celý rok vlastně neviděl, pozdravil se se známými obchodníky, v sobotu navíc přijel i Pavel III. ...

Asi tato akce svými parametry a velikostí už definitivně, přerostla takový ten normální formát burzy, tak jak ho známe. Je to veletržní akce, je to o tom, udělat si jednou za rok výlet, je to o potkávání se, navazování kontaktů, o tom "být viděn", omrknout co frčí... A tak se na to musíme dívat.

Jinak, v tom vedru byl toto můj nejoblíbenější stánek v hale ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě taková maličkost...
Nešlo by do restaurace na okna dát nějaké žaluzie, roletu...fólii proti slunku...?
Určitě to nejsou náklady, která by někoho zruinovsay...a nájemci restaurace uniká zisk...lidé si prostě na pařící slunko nesednou...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale jinak klobouk dolů, byla to povedená akce, stálo za to se sem zase po roce podívat a půjde-li to, za rok zase... není vlastně žádný důvod proč ne...

Přímo na veletrhu není zrovna kde si v klidu a chládku sednout, pokecat si, probrat se tím, co jsme si jak koupili, tak nám dali na stánku... Takže každoročně, jako vždy závěrečná U Fleků...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel (všeobecne)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1