Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pánové, všeobecně sběratele sv. Dukátů...
Umění je nalézt bezchybný stav tvz. Bez úhozu, často v reliéfu erbu a hran, škrábanců, jemných vlasečnicových rýh nejčastěji po čištění.
Jednoduše hledat a investovat do naprosto špičkových bezchybných kusů, kterých je jako šafránu, jelikož zlato je náchylný kov na sebemenší nejčastěji mechanické poškození..
Já měl štěstí a po hledání obměně, můžu s čistým svědomím konstatovat, že mám špičkové kusy, které prozatím nemají konkurenci.. :)

Mimochodem pro nás fanoušky a sběratele sv. Dukátů plánuji zde na tomto fóru soutěž o nejlepší stav (nejkrásnější sv. Dukát) k vybraným ročníku zvlášť..
Registrovaný uživatel
No a to je to o čem tady opakovaně, v různých obdobách, mluvím... krabičkám nevěřit, krabičky nebrat. Je to jen o kšeftu!
Pokud chci utratit třeba 200 za minci (ale samozřejmě i méně) musím mít čas si volnou (!) minci v klidu u renomovaného obchodníka, popř. ještě před na sále aukcí, prohlédnout, mít možnost použít lupu, samozřejmostí je opatrná manipulace a rukavice, měkký podklad pod mincí, věřit jenom svým očím a svým zkušenostem. Mít možnost si minci nafotit (to minci neublíží a poctivý obchodník by neměl mít proč vám v tom bránit) a pak při zvětšení(digi foťák, ale dnes už i kvalitní mobil) si vše znovu prohlédnout. Pokud ty zkušenosti ještě nemám, nestydět se to přiznat a požádat kolegu, známého, požádat nějakého odborníka (kurátora z místního muzea), ať Vám chvíli svého času věnuje a s vámi se na minci podívá... pár jich znám a tito lidé znají, jsou většinou ochotní pomoci, umí poradit....
Pokud toto nemáte ze strany prodávajícího umožněno, jděte prostě pryč a minci nekupujte ...
Moderátor
Charon napsal
barbare,
máš pravdu, ale nerozumím tomu, když je mince UNC tak jak může být cleaned - myslím, že tj protipól, ale i tak se prodala za nemalý peníz což mi hlava nebere a skoro je mi líto kupujícího. Vím, že mi řekneš, pokud neumí číst jeho chyba, ale i tak.


Samozřejmě svým způsobem je to také blbost... Unc a cleaned zároveň.. :)
Krabice jsou a budou čistě komerční záležitost pro laickou veřejnost ...
I když osobně vzhledem narůstajícího trendu také plánuji některé tam šoupnout, uvidíme když tak je s toho vytáhnu, to je to nejmenší... :)
Moderátor
SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT 2021

Zdravím všechny kolegyně a kolegy numismatiky, zejména fanoušky, sběratelé a investory svatováclavských dukátů, pro které jsem připravil již dříve avizovanou vánoční soutěž o nejkrásnější dukát svatého Václava pro rok 2021...

Pravidla soutěže...
Základem soutěže je vložení dvou kvalitních , dostatečně velkých fotografií vlastního dukátů, aversní a reversní strany zvlášť .
Soutěži se s fotografiemi dukátů jakékoliv nominální hodnoty (1,2,5,10 dukát)
Soutěži se s kvalitními fotografiemi svatováclavských dukátů s období let 1923-1951..

Hodnocení..
Hodnotí se systémem bodování od 1 do 5 bodů..
Hodnotí se vše od zachovalosti a atraktivity mince , po kvalitu samotné fotografie..
Největší počet bodů vyhrává, v případě shodných výsledků v počtu bodování ve spolupráci s uživatelem MikyM shodnotíme a určíme finalisty..
Hodnocení se mohou účastnit všichni členové zdejšího fóra..
Ukončení soutěže 31.12. 2021
Cena pro výherce..
Publikace Radka Havla, komentovaný katalog československých a českých oběžných minci 1919-2021

V případě úspěchu soutěže a dostatečném zájmu v účasti se pokusím na základě souhlasu finalistů a spolupráce ČNS výsledky zveřejnit v numismatickém časopise..

Všem přeji hodně štěstí a zároveň tímto žádám o respektování pravidel soutěže, včetně pravidel zdejšího fóra...
Děkuji
Moderátor
Koukám, prozatím žádný foto.. :mrgreen:

Tak teda začnu, vybral jsem svatováclavský dukát rok 1929, myslím že se podařil,uvidíme ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc pěkný barbare a parádně nafoceny! jsou vánoce, dej dukatek a vezmou tě do nebe 😉
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
Moc pěkný barbare a parádně nafoceny! jsou vánoce, dej dukatek a vezmou tě do nebe 😉


:) díky spíš dej ty hodnocení, ať se to s tou soutěži tady trochu rozhoupe
Registrovaný uživatel
barbare trochu to odlehčím...když vyfotí komár dukát na nějaký pěkný holce ,vyhraje i kdyby ten dukát stál...za nic :D :D
Moderátor
Ramiresi klidně i na pěkný holce.. :)
Věřím, že sem fotky začnete vkládat a nenecháte mne zde samotnýho ve,, štychu,, :mrgreen: :|
Registrovaný uživatel
Já doma žádnou moderní bižu nemám 😛 a do soutěží už žádný kolečka na zenskejch nefotím, stejně mě vždycky diskvalifikujou. Všude samý sexista
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 12. 12. 2021, 19:06. »
Registrovaný uživatel
Barbare jestli je 5 nejlepší, dávám 5 hvězdiček za minci 4 za fotku. 🤗
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
4
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbare jestli je 5 nejlepší, dávám 5 hvězdiček za minci 4 za fotku. 🤗

Díky Komáre.. Hodnotí se pouze jedno celkové bodování za vše . Takže kolik od tebe nafasuji bodů ? 🤔
Moderátor
kato napsal
4

Kato.. Díky
Moderátor
Charon napsal
Charon napsal
Dnes jsem našel na aukru jednu zajímavou aukci dukát 1935 MS66 - zatím je 101.311Kč, ale počítám, že bude atakovat 200.000Kč co jsem se díval do NGC tak těchto mincí je pouze 17. Necháme se překvapit jestli si někdo udělá radost na Vánoce :-). Jinak tady je odkaz :
https://aukro.cz/pozor-bonbonek-csr-dukat-1935-r-muzejni-kousek-ms-66-7000663173

Takže cena je již na 212.000Kč a končí to až v neděli, jeslti to ještě povyskočí??? - tak jsem to správně tipoval, jsem zvědav - kam až to půjde, že by 250.000Kč????


Takže dnes skončila aukce 1935 MS-66 za 260.200Kč, tak pěkná cena. Někdo si udělá pěkné vánoce :-)))
Moderátor
Ale, abych hodnotil Avers-5, Revers-4 (tady byla hranka) :-)
Moderátor
Charon napsal
Ale, abych hodnotil Avers-5, Revers-4 (tady byla hranka) :-)


Charone hodnocení pouze jedno, celkové.. Jinak díky. ;)
Registrovaný uživatel
barbare zatím vedeš :D :D
Moderátor
barbar napsal
Charon napsal
Ale, abych hodnotil Avers-5, Revers-4 (tady byla hranka) :-)


Charone hodnocení pouze jedno, celkové.. Jinak díky. ;)

OK celkově za mě 4+ :-)
Moderátor
ramires napsal
barbare zatím vedeš :D :D


:lol:
Nic příjemného, když jsem v tom sám..
Registrovaný uživatel
Pro bertika-b1 - včera večer skončily dražby kompletní série jednodukátů Karla IV.
Tak jak to mám rád. Volné mince, v původní etui a všechny ročníky v jeden okamžik. Můžeš si tedy udělat naprosto přesnou představu o současné reálné ceně na běžném trhu, tedy na Aukru:

https://aukro.cz/dukat-karel-iv-1978-7000968710
https://aukro.cz/dukat-karel-iv-1979-7000968782
https://aukro.cz/dukat-karel-iv-1980-7000968917
https://aukro.cz/dukat-karel-iv-1981-7000968995
https://aukro.cz/dukat-karel-iv-1982-7000969101
Registrovaný uživatel
Do soutěže přihlašuji 2dukát ročník 1929.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM díky. :D
Moderátor
Koukám nový soutěžící Inuit007, zřejmě katalogový foto.. ;)
Krásný kousek dvoudukátu hodnotím 4 body 👍
Registrovaný uživatel
Katalogový foto neznámkuji :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1