Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Na základě emailu které mi dorazily..
Doplním k pravidlům..

Né každý má možnost kvalitní fotografie, přeci jen se zlato špatně fotí a tím hůř drobné dukáty..Proto do jisté míry to mužeme tolerovat. Podstatný faktorem pro účast soutěže je, že mince musí být ve vlastnictví soutěžícího.
Přesto doporučuji kvalitní fotografie,včetně těch katalogových k presnějsimu hodnocení...
Věřím, že vše proběhne na základě vzájemné důvěřy a solidního přístupu.. .
Registrovaný uživatel
Do soutěže dukát 1935 ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další krásný kus.
Děkuji dirgass.... Hodnocení 4 body
Moderátor
barbar napsal
Na základě emailu které mi dorazily..
Doplním k pravidlům..

Né každý má možnost kvalitní fotografie, přeci jen se zlato špatně fotí a tím hůř drobné dukáty..Proto do jisté míry to mužeme tolerovat. Podstatný faktorem pro účast soutěže je, že mince musí být ve vlastnictví soutěžícího.
Přesto doporučuji kvalitní fotografie,včetně těch katalogových k presnějsimu hodnocení...
Věřím, že vše proběhne na základě vzájemné důvěřy a solidního přístupu.. .

Ta soutez jde mimo mě, ale pochopil jsem ji tak, ze se hodnoti reálné exemplare. Pokud foto neni realne, ztraci soutez smysl. Co kdyz sem daji 2 soutezici stejnou fotku? V aukcnich katalozich jsou take realne fotky...
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
Na základě emailu které mi dorazily..
Doplním k pravidlům..

Né každý má možnost kvalitní fotografie, přeci jen se zlato špatně fotí a tím hůř drobné dukáty..Proto do jisté míry to mužeme tolerovat. Podstatný faktorem pro účast soutěže je, že mince musí být ve vlastnictví soutěžícího.
Přesto doporučuji kvalitní fotografie,včetně těch katalogových k presnějsimu hodnocení...
Věřím, že vše proběhne na základě vzájemné důvěřy a solidního přístupu.. .

Ta soutez jde mimo mě, ale pochopil jsem ji tak, ze se hodnoti reálné exemplare. Pokud foto neni realne, ztraci soutez smysl. Co kdyz sem daji 2 soutezici stejnou fotku? V aukcnich katalozich jsou take realne fotky...


Jak jsem psal numismate, soutěž je založena na vzájemné důvěře a solidního přístupu,fota dukátů vložena k soutěži musí být dukátů ve vlastnictví soutěžícího, tím je vyloučena možnost dvou a více soutěžících se stejnou fotkou..
Jak mi bylo zděleno někteří by se rádi zúčastnili a nemají možnost kvalitní fotografie s mnoha důvodů. Sám ze svých zkušeností vím, že je opravdu složité dobře vyfotit dukát, s těchto důvodů je potřeba akceptovat soutěžící..
Samozřejmě svým způsobem to může být hendikep, ale také nemusí...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 13. 12. 2021, 20:23. »
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Pro bertika-b1 - včera večer skončily dražby kompletní série jednodukátů Karla IV.

Kolko stal dukat v dobe vydania? Ci sa to vobec rentuje po tych rokoch :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
barbar napsal
Na základě emailu které mi dorazily..
Doplním k pravidlům..

Né každý má možnost kvalitní fotografie, přeci jen se zlato špatně fotí a tím hůř drobné dukáty..Proto do jisté míry to mužeme tolerovat. Podstatný faktorem pro účast soutěže je, že mince musí být ve vlastnictví soutěžícího.
Přesto doporučuji kvalitní fotografie,včetně těch katalogových k presnějsimu hodnocení...
Věřím, že vše proběhne na základě vzájemné důvěřy a solidního přístupu.. .

Zrejme jsem spatne pochopil, omlouvam se.
Moderátor
jano7B9 napsal
Kolko stal dukat v dobe vydania? Ci sa to vobec rentuje po tych rokoch :)

V roce 1979 jsem si koupil v Klenotech ročník 1979, stál 4100,- Kčs
Moderátor
Kucera napsal
jano7B9 napsal
Kolko stal dukat v dobe vydania? Ci sa to vobec rentuje po tych rokoch :)

V roce 1979 jsem si koupil v Klenotech ročník 1979, stál 4100,- Kčs

To si myslím, že bylo hodně protože co jsem se díval tak průměrný měsíční plat v roce 1979 bylo 2,500Kč (což se mi zdá hodně, ale budiž), takže -+1,5měsičního platu
Moderátor
Jo tehdy to bylo vzhledem k platu hodně. Ale třeba v květnu 2002 jsem u Aurei vydražil ročník 1982 v RL za 3400 + 10% Kč.
Registrovaný uživatel
Hmm cca 2 platy. Dnes cca 5 platů
Registrovaný uživatel
Ako prvák v r. 1980 som zaregistroval dukát veľmi sa mi páčil v Klenotách za 3200 ak dobre pamätám, vtedy to bola astronomická suma pre mňa , hlavne, že u tety na chate sa povaľovala v popolníku 1 spolková krone a 20Fr /8Frt aj 10 koruna sš medzi gombíkmi...
« Poslední úpravu provedl(a) Medo v 13. 12. 2021, 22:09. »
Moderátor
Zajímavé tehdy bylo že aby si mohl koupit i "normální" občan (nečlen numism. společnosti) tehdy prodávanou sadu dukátů Karla IV. (1, 2, 5, 10), tak museli upravit v roce 1978 devizový zákon (do té doby mohl "normální" občan vlastnit maximálně 3 ks zlatých mincí:
https://www.aspi.cz/products/lawText/1/33850/1/2
Moderátor
Kucera napsal
Zajímavé tehdy bylo že aby si mohl koupit i "normální" občan (nečlen numism. společnosti) tehdy prodávanou sadu dukátů Karla IV. (1, 2, 5, 10), tak museli upravit v roce 1978 devizový zákon (do té doby mohl "normální" občan vlastnit maximálně 3 ks zlatých mincí:
https://www.aspi.cz/products/lawText/1/33850/1/2

Tak to jsem ani nevěděl, že i tady stát člověka omezoval :-)))
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
MikyM napsal
Pro bertika-b1 - včera večer skončily dražby kompletní série jednodukátů Karla IV.

Kolko stal dukat v dobe vydania? Ci sa to vobec rentuje po tych rokoch :)


Kolegové už Vám odpověděli. Já jen, že tyto jednodukáty Karla IV. se daly relativně běžně koupit v numizmatických obchodech v 90. tých letech cca do 7000,-Kč. Ale to i běžné svatováclavské jednodukáty ... ;)
Moderátor
Kluci dejte prostor soutěžení, ať se nám to tady v příspěvcích neztratí..
Díky. 👍

MikyM no a co ty , jako sběratel a fanoušek sv. Dukátů, táhnou tohoto vlákna nesoutěžiš, nehodnotíš?
Moderátor
Tady jsem zase našel něco ke krabičkám/certifikaci, co si dával prodejce na Aukro u aukce. Docela zajímavé počtení, sice delší, ale může být :-). Asi nebude souhlasit MikyM ani barbar :-))))

Proč certifikace má smysl a podle mě je budoucností numismatiky.

Osobně mi certifikace mincí dává jednoznačný smysl a poté, co jsem si zjistil základní informace o tom, jak vlastně certifikace funguje a co vše sběratelům přináší, mě ani nenapadlo, že by mohl existovat někdo, kdo by snad její přínos pro sběratele zpochybňoval.

V poslední době jsem ovšem zaregistroval, že s nárůstem popularity certifikace mincí u certifikačních autorit jako jsou NGC, nebo PCGS a další(hlavně tedy NGC), se objevují názory některých místních „odborníků“, kteří certifikované mince víceméně neuznávají. Jako důvody proč, uvádějí, že si za certifikaci lidé platí a je tedy nelogické důvěřovat výslednému hodnocení. Doporučuji každému, aby se podíval na průběh certifikace, a sám si odpověděl na otázku do jaké míry je hodnotitel „podplacený“, či je-li vůbec možné nějak ovlivnit průběh certifikace. Odkaz na video, kde je ukázáno, jak certifikace probíhá: https://www.youtube.com/watch?v=vFl5_3-pmxw

Jako další důvod, proč je certifikace špatná někteří tito „experti“ uvádějí, že uzavřením mince do holderu(„krabičky“) se dají schovat nedostatky mince na hranách a okrajích. K tomu bych řekl jen to, že u každé mince poslané na hodnocení je celá mince, nejen její hrana, důkladně zkontrolována ještě před uzavřením do holderu a pokud je hrana poškozena, tak mince dostane hodnocení „DETAILS – RIM DAMAGE“ jako například jedna nedávno prodaná mince zde na aukru(lze snadno dohledat). Obecně, pokud je mince jakýmkoliv způsobem poškozena, dostane hodnocení DETAILS a příslušný komentář, proč (viz. https://www.ngccoin.com/news/article/6434/).

Netvrdím, že certifikační autority jsou perfektní. Nejsou a ani nemůžou být, protože to jsou naštěstí také jen lidé. Jenže tito lidé jsou opravdu pečlivě vybíráni a zaškolováni světovými špičkami v hodnocení mincí, na rozdíl od místních aukro „expertů“, kteří mají očividně patent na rozum. Jediný aspekt, ve kterém věřím tomu, že hodnocení nemá smysl je v hodnocení opravdu extrémně vzácných mincí jako jsou např.: 5 haléř 1924, nebo zkušební ražby. U těchto specifických českých mincí totiž zahraniční certifikační autority nemají dostatečnou zkušenost potřebnou pro posouzení pravosti mince, popřípadě odhalení špičkového padělku – V takovýchto případech je nutné posouzení od českého znalce. U všech ostatních mincí, které nejsou extrémně padělány a hodnotitelům už jich pod rukama prošly tisíce, nebo stovky, hodnocení smysl má, protože zde slouží jako nezávislý soudce kvality mince. Nemůže se potom stát, že prodejce bude tvrdit, že je jeho prodávaná mince v UNIKÁTNÍM TOP STAVU, přitom je ale čištěná, nebo prošlá oběhem. Na druhou stranu se ani nemůže stát, že kupující nechce zaplatit adekvátní cenu za pěknou minci, protože si nemůže být jistý kvalitou mince. Certifikace je tedy výhodná pro obě strany.

Certifikace je také výborný způsob, jak zachovat kvalitu mince a to po dlouhá desetiletí, což se nedá říct o plastových kapsičkách.

Na závěr bych už jen dodal důvod, proč je pro mě certifikace budoucnost numismatiky. Důvod je jednoduchý, certifikace je totiž naprosto racionální způsob, jak přidat další objektivní faktor vzácnosti mince. Je přeci logické, že mincí, které jsou opravdu krásně zachovalé je několikanásobně méně, než těch v průměrné zachovalosti. Výsledný efekt je tedy ten, že například svatováclavský dukát v zachovalosti ms66 bude mít několikanásobně vyšší hodnotu, než například ten samý svatováclavský dukát v zachovalosti ms63. A to proto, že například u sv.dukátu ročníku 1925 je(u NGC k 10.12.2021) certifikováno v kvalitě ms63 a lepší 163 kusů, zatímco sv.dukátů ročníku 1925 je v kvalitě ms66 a lepší certifikováno pouze 16. Logicky je tedy svatováclavský dukát v kvalitě ms66 10x vzácnějsí(a měl by být i 10x dražší), než sv. dukát v kvalitě ms63. Podotýkám, že k hodnocení se zatím posílají jen ty hezčí mince, tudíž reálný poměr bude ve skutečnosti ještě vyšší než 10 ku 1. Tento posun trhu je nevyhnutelný, je to pouze otázka času. Většina světových numismatických sběratelských trhů(USA, Velká Británie atd.) totiž už několik desetiletí fungují na tomto principu Hodnocení mincí pomocí nezávislých certifikačních autorit.
Registrovaný uživatel
To by mě zajímalo, co řeknou zastánci krabičkování na toto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Charone svým mega příspěvkem si teda do soutěže hodil pořádný vidle :lol:

Spíš sem vlož foto dukátu i v tý krabičce ať seš taky v soutěži, pečenej vařenej zdejší diskutér svatovaclavák.. :)
Moderátor
alfonsoalois napsal
To by mě zajímalo, co řeknou zastánci krabičkování na toto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


:)
Alonso šoupni to do kecárny o numis problematice.. Díky ;)
Moderátor
barbar napsal
Charone svým mega příspěvkem si teda do soutěže hodil pořádný vidle :lol:

Spíš sem vlož foto dukátu i v tý krabičce ať seš taky v soutěži, pečenej vařenej zdejší diskutér svatovaclavák.. :)

OK jelikož jsem krabičkovej tak nafotím minci v ní a jsem zvědav, jak to ohodnotíte :-))) - samořejmě bez čísla a certifikace :-))))
Moderátor
Dirgas666 napsal
Do soutěže dukát 1935 ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Dirgas - Mé hodnocení 5, mě se mince líbí.
Tj jen na zvážení, co kdybychom si dávali k hodnocení také - náš certifikát, kolik si myslíme, že by to mohlo být certif. - moje za tuhle minci bych dal 64.
« Poslední úpravu provedl(a) Charon v 14. 12. 2021, 11:26. »
Moderátor
Charon napsal
barbar napsal
Charone svým mega příspěvkem si teda do soutěže hodil pořádný vidle :lol:

Spíš sem vlož foto dukátu i v tý krabičce ať seš taky v soutěži, pečenej vařenej zdejší diskutér svatovaclavák.. :)

OK jelikož jsem krabičkovej tak nafotím minci v ní a jsem zvědav, jak to ohodnotíte :-))) - samořejmě bez čísla a certifikace :-))))


No výborně Charone 👍.. Krabičky ti nikdo nebere, sám jsem inzeroval, že některý kusy tam šoupnu, hold doba si to žádá nehledě na můj negativní názor, důležitý fakt je to, že se to dá s té,, plastové rakve,, vytáhnou...
Moderátor
barbare, tak to určitě nebudu ani zkoušet vytahovat, to pak nechám na Tobě :-)))
Registrovaný uživatel
Je to takový obchodnický PR, nepsal to někdo jako FJI coins apod? Dá se souhlasit pokud mluví o investiční numismatice, v numismatice jako vědeckém a sběratelském oboru si dovolím tvrdit že je to přesně naopak a krabičky jsou spíš přítěží. Nelze zkoumat metrologii, dělat zkoušky, minci prohlížet do detailu. Navíc jak vidíme s popularizaci slabu klesá pod kvantitou kvalita hodnocení.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1