Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Diskuse na "technická" řešení webu.
Moderátor
Do teto diskuse at prispivaji ti, kteri maji zajem o clenstvi v pobocce a kterym neni lhostejny vzhled vznikajiciho webu pobocky, ktery vytvari PEHU

je docela dulezite tyto veci resit pred tim, nez se udela spousta zbytecne prace
Registrovaný uživatel
výňatek z mailové korespondence na téma našeho webu:

-----------------
Zdar,
no ty fotky po zvětšení by měli být větší, aby se mince dali pořádně prohlédnout a studovat detaily. a po kliknutí na zvětšený obrázek by se okno mohlo zavřít.

kacuro

-----------------
Kacuro, kdyz napises vetsi, musis si uvedomit dve veci:

1) ze je treba udat konkretni rozmer v pixelech
2) ze musis byt schopny takovou fotku v takovem rozliseni (a nejen ty)
vyfotit, jinak to postrada smysl. ta fotka co je tam ma 1000 px. to neni
malo. ale ja nejsem proti delat vetsi. ja to se svym fotakem zvladnu.
jenze ja mam jen par grosu, navic zadne vzacnosti...

takze ad1 i 2 - zkuste treba vyfotit jeden svuj grosik v maximalnim
rozliseni, poslete me ho mailem a budeme vedet, jak moc velky zvladnete
a kam az muzem jit...

Jinak jsem na diskusi zalozil tema:

Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

a presunme diskusi tam, pokud vam to nevadi. citlive veci muzeme resit
pres maily, ale strukturu a grafiku klidne tam. verim, ze to bude
prehlednejsi, nez si posilat e-maily


oliver
Registrovaný uživatel
moc se neorientuji v té PC terminologii, ale tím větší jsem myslel, aby ta fotka byla např. 1024*786 nebo tak nějak, zkrátka, aby si člověk mohl krásně např. prohlédnout rubní značku a jiné detaily.
Moderátor
To nevadi, ze se neorientujes... neni to nic sloziteho a brzo to pochytis. to co pises - 1024*786 - jsou v podstate jednoduse receno "rozmery monitoru" v pixelech pri rozliseni prave 1024. pokud bys mel takovy monitor (na dnesni dobu je to male), videl bys ten nejvetsi obrazek v podstate pres cely monitor - ma totiz rozmer 1000 px (tech 24 px je v teto chvili detail). ty mas ale rozliseni obrazovky vetsi (napr. 1152x864, 1280x1024, 1400x1050) a tudiz vidis ten obrazek jakoby mensi (ale pocet zobrazenych bodu je stale 1000). ty chces ale evidentne vice. to jde, ale musi byt lepsi fotka nez ta, ze ktere jsem vychazel ja.
Registrovaný uživatel
doma i v práci používám rozlišení 1024*768, protože na 17" monitor to je akorát. co mám nafocené mince ze své sbírky, tak je mám právě v této velikosti. to snad pro dnešní (i ty starší) digitály nebude problém ne?
Moderátor
snad ne... melo by se to zvladnout v pohode... jenze tobe se ta velikost zda mala. nebo to spatne chapu? ten nejvetsi obrazek se ti zda dostatecne velky?

a nebo myslis, aby jedna strana mince mela sirku 1024, tak to myslis?
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 8. 1. 2008, 9:50. »
Registrovaný uživatel
no když si kliknu na tu minci pro zvětšení, tak se mi to zdá malé. to pak ty detaily, které chce člověk na prašácích vidět, neuvidí ....
Registrovaný uživatel
a kurňa beru zpět, já byl na hunarovi.com a ne na gros.hunarovi.com :)
Moderátor
takovato fotografie je tedy dostatecne velka nebo ne?

fotka sloziteji upravena jak by vypadala po prihlaseni

muzeme mit jeste vetsi. neni problem to udelat. otazka zni, zda to budou lide umet vyfotit...
Moderátor
pro ujasneni pro vsechny. bavime se o nasledujici strance:


http://gros.hunarovi.com/foto1.php
Registrovaný uživatel
tak jsem si to znovu prostudoval, mě by vyhovovali náhledy v jpg 300pix, po kliknutí na náhled by se otevřelo nové okno s mincí z obou stran v těch 1000 pix. každý by to měl fotit na nějakém rozumném jednobarevném podkladu, to je snad jasné :)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
takovato fotografie je tedy dostatecne velka nebo ne?

fotka sloziteji upravena jak by vypadala po prihlaseni

muzeme mit jeste vetsi. neni problem to udelat. otazka zni, zda to budou lide umet vyfotit...


ano přesně takto mám nafocenou svou sbírku
Registrovaný uživatel
Tož pěkné to je :) s čím chcete pomoct... :D každá hlava dobrá...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Jde o to nejak shrnout pozadavky vsech lidi, aby web co nejvice vyhovoval pozadavkum vsem. jenze zatim se nikdo moc az na Kacura neprojevuje. Kacuro uz se vyjadril k velikosti nahledu a zvetseniny. Nevyjadril se, co si mysli o tom, zda fotografie upravovat a jak (jednotne sede pozadi, korekce barev apod.). Nebo bude mit kazda fotografie trochu jine pozadi podle toho, kdo to fotil nebo zda a jak to budeme nejak sjednocovat apod. To je stale otevrene. No a taky se hleda nekdo, kdo ty fotografie bude upravovat... pokud to chceme mit trosku na urovni, budou to min. desitky hodin prace...
Registrovaný uživatel
myslim si ze pre uplne komfortne luxusne prehliadanie by mohla byt foto aj 2000 pixelov...tych 1000 pixelov da sa to zvacsit na monitore ale to uz neni ono... na notbuku mam rozlisenie 1280*800 .... myslim ze vacsie kvalitnejsie foto urcite nebude na skodu stranky...v dnesnej dobe ked je standartom 5 megapix fotak by to problem nemal byt.. ale zase kolko ludi tolko nazorov.... ;) a myslim ze takyto projekt by si casom zasluzil svoju vlastnu internetovu domenu ktora by jasne vystihovala zameranie stranky...;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak aby to mělo jednotnou fazonu, měla by každá fotka vypadat minimálně podobně, takže s jednotným pozadím - buď černé, nebo průhledné a v jednotném rozlišení...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
co sa tyka upravy farieb myslim ze gros by mal mat striebornu a nie ''zlatu'' farbu . a uz som si zvykol na ten sedivy dizajn stranky a mne to vyhovuje tak ako to je....minca na sedivom pozadi.nie transparentne ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano... a kdo tak velký fotky bude potom tahat ? :) hm ? Každý nemá rychlé připojení...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
ja mam pomale pripojenie len 512 kbps :( naco tahat fotky ? chces si ich tlacit? :D spomen si na slavnu vetu...VSETKO JE NA WEBE ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ale jako myslím... než se ti taková fotka zobrazí :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
no to ano...pri mojom internete 512kbps asi 5 sekund.ked ma priemerna 5mgpixel fotka 2.5 Mb tak mi to bude trvat 5 sekund. ale moj net je 100 rokov za opicami :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
myslim ze takyto projekt by si casom zasluzil svoju vlastnu internetovu domenu ktora by jasne vystihovala zameranie stranky...;)


To je jasné - doména bude. V současné době je umístění zvoleno pouze pro testy. Jakmile bude co ukazovat a bude už vedené účto pobočky, bude vlastní doména.
Registrovaný uživatel
kludne piste otazky...ja rad chvalim a kritizujem :mrgreen: :lol:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
No to koukám, ale že bys vymyslel nějaký design, tak to nic... :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1