Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
ok, tak to zase odnes primo PEHU a sepsal k cemu se vyjadrovat :mrgreen:
zkuste prosim vsichni, kdo mate zajem, aby ten web fungoval, mu na ty body odpovedet.
pak muzeme o kazdem bodu POSTUPNE diskutovat zvlast.

ad1) obsahu menu
neumim si zatim zcela predstavit obsah, ale neprijde vam polozka fotogalerie zbytecna? cekal bych ji uz primo u jednotlivych panovniku (mest), dale mi chybi polozky: "odkazy" (napr. na jine pobocky ci ruzne numismaticke weby), "ke stazeni" (kde muzeme nabidnout ke stazeni napr. nejaka pdf apod., cast muze byt opet chranena heslem). bude nase pobocka zverejnovat seznam clenu? pak by se to hodilo do podmenu "o nas". a odkud bude pristup do databaze? a kam budeme davat treba fotografie ze schuzi?

ad2) clanky
v teto oblasti se necitim dostatecne odborne kvalifikovany

ad3) o cem budu psat
rovnez v teto oblasti nemam co nabidnout, jsou tu zkusenejsi
jak jsem rikal, vypomohu s grafikou

ad4) fotky
u fotek jsem pro neprihlasene pro 500px a pro prihlasene pro 1000px (nebo i vic)
navic navrhuji moznost stazeni originalnich neupravenych fotografii ve formatu zip (rar) pro prihlasene
nicmene nemam zadny problem akceptovat variantu 300px a 1000px
jsem pro netransparentni obrazky s sedym okrajem ve formatu JPG
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Nevím, jestli PEHU již něco nemá hotového. Nezávisle na něm si zatím dělám pokusy a hledám nejlepší řešení.


Nemám. Možná jsem to už psal. Trochu jsem se sice v této oblasti vrtal, ale nic z toho jsem zatím nepoužil. Část své sbírky mám evidovanou v MYSQL, ale pro vyhledávání používám pouze příkazový řádek.
Jsem si ale vědom toho, že to bez dbf do budoucna nepůjde a to hlavně kvůli vyhledávání.
Registrovaný uživatel
Hm.myslela jsem,že fotogalerie bude o numism.společnosti,zajímavosti, události pobočky, výstavy,apod.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
ad1) obsahu menu
neumim si zatim zcela predstavit obsah, ale neprijde vam polozka fotogalerie zbytecna? cekal bych ji uz primo u jednotlivych panovniku (mest), dale mi chybi polozky: "odkazy" (napr. na jine pobocky ci ruzne numismaticke weby), "ke stazeni" (kde muzeme nabidnout ke stazeni napr. nejaka pdf apod., cast muze byt opet chranena heslem). bude nase pobocka zverejnovat seznam clenu? pak by se to hodilo do podmenu "o nas". a odkud bude pristup do databaze? a kam budeme davat treba fotografie ze schuzi?


původní myšlenka byla takováto:
menu Pražský groš a Městské ražby - tam bude povídání o tom kdo co a jak razil
menu fotogalerie - budou zde fota mincí
vůbec se ale nebráním to dát do jednoho místa

pdf ke stažení jsem myslel, že budou menu literatura - ke stažení (už tam jsou 2 pdf od Pavla)

fota ze setkání - na to jsem nemyslel, podmenu O nás je možné

to co bude pro členy - jakmile dáš přihlásit - zobrazí se stránky pouze pro členy, tam to může být ke stažení
Registrovaný uživatel
oliver napsal
... to do ceho jste (jsme) se pustili si mnozi z vas ani jeste plne neuvedomuji. je to dost velkej projekt. na podobny projekty se davaj milionovy granty...


to Oliver - vím, že toto nebylo úplně pro mě, ale pro všechny ostatní - jsem si plně vědom toho, o co se tady snažíme. Oliver má naprostou pravdu. Pokud by to mělo zůstat na tom, že všechno budou dělat tak tři lidi, nemá to naději na úspěch. Toto MUSÍ být kolektivní dílo celé nově založené pobočky. Doufám, že jsem jeden z cílů pobočky pochopil správně ;)
Moderátor
>> PEHU: ok, chapu a souhlasim...

rozumim i tomu pojeti fotogalerie, ma to opodstatneni, jake jsou nazory ostatnich?
Registrovaný uživatel
Páni nerád Vám vstupujem do tejto diskusie,ale Môj vek hovorí a skúsenosti,že to ostane na troch no štyroch ľudoch čo majú pisateľské vlohy ostatné bude členská základňa. :twisted:
Pokiaľ sa budem mýliť rád Vám do roka zašlem" lahvinku "dobrého Koňaku,alebo Vodky prípadne niečo iné. ;)

PEHU_ napsal
oliver napsal
... to do ceho jste (jsme) se pustili si mnozi z vas ani jeste plne neuvedomuji. je to dost velkej projekt. na podobny projekty se davaj milionovy granty...


to Oliver - vím, že toto nebylo úplně pro mě, ale pro všechny ostatní - jsem si plně vědom toho, o co se tady snažíme. Oliver má naprostou pravdu. Pokud by to mělo zůstat na tom, že všechno budou dělat tak tři lidi, nemá to naději na úspěch. Toto MUSÍ být kolektivní dílo celé nově založené pobočky. Doufám, že jsem jeden z cílů pobočky pochopil správně ;)
Moderátor
Grofik, byl bych moc rad, aby si se seredne mylil... ale i ja mam bohuzel neprilis dobre zkusenosti... na strane druhe mam i par dobrych. myslim, ze se velice rychle ukaze, jaky bude toto pripad...

vim, ze to nekteri lide tady neradi slysi, ale pro mne je priorita muj vlastni web. tomu budu i nadale venovat vetsinu volneho casu, ktereho nemam nazbyt. rad prispeju k tvorbe webu pobocky, ale urcite nebudu delat tahouna jen proto, ze umim o trochu vic nez jini, kteri jsou lini se to naucit. a nebo mozna umeji i vic, ale jen se chtej svest s ostatnimi. z toho jsem uz vyrostl.
Registrovaný uživatel
Pouze mé dotazy:
1) možná,jestli by nebylo vhodné,jako ČNS ,uvést i sesterské pobočky a
kontakty na jiné ČNS.
2) Kde se budou uvádět inzerce pro členy, organizované přednášky (termíny,aj.)
3) Píšete v o nás o period. a neper.publikacích pro členy ČNS,kde se pak
členové dozví o publikacích víc.
4) Když bude chtít patason (kdokoliv jiný)nabídnou přednostně členům ČNS pražské groše svoje přebytky , bude na to zvláštní odkaz?

Díky
Registrovaný uživatel
Fíha!!! Tady se to rozjelo... to je dobře; na druhou stranu ty stránky nemusí být hotové ze dne na den! Nestíhám zatím všechno pročíst, snad na to najdu čas o víkendu... Každopádně díky všem za podněty a hlavně PEHUovi, že se do toho pustil s takovou vervou...
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
V menu by možná mohla být i část pro začínající sběratele. Něco v tom smyslu, jak ukládat mince, jak třídit sbírku, dělat popisky mincí, jak je čistit atd. Vpodstatě to, na co se nás lidé ptají i v tomto fóru. Základní postupy při výrobě mincí. Základní slovníček, aby se mohli orientovat ve výrazech atd.


Je to tam, myslíš, že dokážeš najít trochu času a napsat o tom článek?
Registrovaný uživatel
Zdravim, grosiky sbiram zatim jen kratce a ani jich moc nemam. Ale pokud vam budu moct bejt nejak napomocnej s timhle bezva projektem, tak dejte vedet. Jsem grafik a na pocitaci s photoshopem jsem schopen udelat cokoliv.
Registrovaný uživatel
-eles- napsal
Zdravim, grosiky sbiram zatim jen kratce a ani jich moc nemam. Ale pokud vam budu moct bejt nejak napomocnej s timhle bezva projektem, tak dejte vedet. Jsem grafik a na pocitaci s photoshopem jsem schopen udelat cokoliv.


Díky - byl by jsi ochoten se chopit úpravy fotek mincí?
Registrovaný uživatel
To Pehu"sice vůbec nevím jak,ale kdybych mohla být nějak(mimo fotek) nápomocna, dej vědět. Já nevím,třeba na netu vyhledat potřebné údaje a články k panovníkům,k danému historickému období,apod.
Registrovaný uživatel
tak jsem se prokousal touto diskuzí a zde jsou mé návrhy a poznatky:

1, lepší budou asi opravdu fotky s transparentním pozadím, alespoň se tím vzhled fotek ujednotí. jelikož to ovšem ne každý uživatel zmákne (jsem jedním z nich), nebylo by možná od věci, umístit na web i odkaz s "technickým minimem" jak toto zvládnout. stejně, pokud se ten systém upraví tak, že bude moci uživatel sám fotky vkládat, měl by být pro všechny jasný postup, jak toho docílit (tedy pokud se nebudou vkládat pomocí nějaké průvodce). tímto bych tedy chtěl požádat Olivera, jestli by mi nějak v kostce nevysvětlil (třeba do mailu), jak změnit to pozadí na průhledné v Adobe Photoshopu (mám verzi 6). zatím si na to zkusím přijít sám ...

2, co se týká velikostí, tak v náhledu bych byl pro variantu č.4 v ukázce na webu, ono bude asi lepší, když ten náhled bude větší, alespoň půjde na první pohled odlišit jedna mince od druhé. zvětšená fotka by mohla být v těch 1000pix a nápad s komprimací dalších detailů a větších fotek je jistě výborný! to schvaluji!! ještě k těm popiskám u náhledu mincí: bude asi problém zobrazit všechna znaménka mezi slovy, sám jsem se pokoušel si udělat přehled možných variant a ani v "mapě znaků" ve Win jsem mnohé možnosti nenašel. takže buď je bude muset někdo vytvořit jako font, nebo vkládat ty symboly jako malé obrázky? nevím jak to řešit ... nicméně opisy z lícní strany bych dával vnitřní i vnější zvlášť na řádek, ne je oddělovat čárkou, jako je to teď na zkušebním webu.

3, co se týká umístění webu, byl bych pro vlastní doménu, předejde se tak možným budoucím sporům, nejspíš nikdy žádné nebudou, ale nikdy neříkej nikdy :) peníze se na to z členských poplatků jistě získají, tady bych problém neviděl. Zdeněk na tom jistě tratný nebude, protože až se ten projekt rozjede, přitáhne k sobě jistě více sběratelů, kteří pak budou diskutovat na sberatel.com, čímž se jeho úroveň více zvýší!

4, v sekci "o nás" by měla být položka něco jako "organizační", kde budou informace o chodu společnosti, termíny schůzek, výsledky předchozích schůzek, termíny aukcí ČNS atd. zde by pak mohla být i případná fotogalerie z těchto akcí

toť zatím vše, pokud mě ještě něco napadne, tak napíši
Moderátor
ozval se tu uzivatel -eles-, ze by prispel s grafikou. pockame, jak zareaguje. pokud zvladne udelat ty fotky, nebude to muset nikdo upravovat sam. pokud ne, tak se pak domluvime, jak dal. pokud se rozhodnete, ze to budete delat VSICHNI sami, vyrobim vzorovy postup. musite ale pochopit, ze softwaru, v kterem se to da delat je cela rada. ja jsem ochotny udelat navod pro paint shop 7 a pak budete muset patrat, jak to udelat prave v tom svem softwaru a sve verzi (mimochodem paint shop je dobry v tom, ze neni prilis slozity a presto umi dost veci) a nebo si nainstalovat na tyto veci stejny program, jak ja. nechcete-li ztracet cas, zatim muzete svoje milacky fotit (kdo si neni jisty, at radeji posle na muj mail vzorovou fotku).
Moderátor
K tomu fontu... nezkousel jsem to, ale kdo trosku hovite HTML, resp. CSS, nastudujte si, zda by nam mohlo fungovat toto:

http://www.jakpsatweb.cz/css/css-eot-weft-font.html

pise se tam, ze font sice nakreslit nejde, ale zas mozna existuji programy, ktere to TTF zvladnou a pak to treba prevest pujde. byla by to i v celku slusna ochrana... lepsi reseni, nez obrazky.
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
-eles- napsal
Zdravim, grosiky sbiram zatim jen kratce a ani jich moc nemam. Ale pokud vam budu moct bejt nejak napomocnej s timhle bezva projektem, tak dejte vedet. Jsem grafik a na pocitaci s photoshopem jsem schopen udelat cokoliv.


Díky - byl by jsi ochoten se chopit úpravy fotek mincí?


Toho jsem se bal ;)
ale jo klidne, nicmene predem rikam ze nekdy mam prace nad hlavu a prednostne budu muset delat to co me zivy. Mate nekdo alespon hrubou predstavu kolik by tech fotek bylo (budou to tisice nebo desetitisice, vic dofam uz ne :shock: )

Taky bych mel jeden navrh:
jelikoz ne kazdy umi spravne nafotit a nasvitit mince a taky kdyz jsou p.g. stribrnaky a jde tam (alespon doufam) hlavne o opisy a ruzny znacky. Tak co kdyby se delali fotky s pruhlednym pozadim a černobile. Bude to jednodusi na upravovani, lip to bude vypadat a taky to bude mit vsechno stejnou uroven.

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak ta černobílá fotka není špatný nápad, nicméně bych byl pro, aby byly mince foceny jednotně "na stojáka" (aby lev nedělal stojky a kotrmelce atd. :))

eles: řekl bych, že zpočátku půjde nejspíš o pár set mincí, ale pak už to tak přibývat nebude, leda když přibude nový sběratel, který dá všanc svou sbírku ...
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 10. 1. 2008, 10:38. »
Moderátor
no, barva leckdy take neco napovi (slozeni, zpusob vycisteni apod.), ale jak spravne poznamenavas, to by bylo stejne za predpokladu, ze to bude vyfoceno spravne... jsem zvedavej, co ti na to reknou skalni grosaci ;)
Registrovaný uživatel
mě osobně se ta černobílá fotka líbí!! řekl bych, že jde vše pěkně vidět ...
Registrovaný uživatel
to eles: myslím si, že každý z nás má cca desítky grošů. Jenom "hamoun" :mrgreen: patason jich má skoro tisíc.
to all: nápad s černobílou foto se mi také líbí
Registrovaný uživatel
Já vám to schvaluju.. :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
ja tech grosu nemam ani deset :'(
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
To Pehu"sice vůbec nevím jak,ale kdybych mohla být nějak(mimo fotek) nápomocna, dej vědět. Já nevím,třeba na netu vyhledat potřebné údaje a články k panovníkům,k danému historickému období,apod.


Máme tam sekci Městská ražba Znojmo a chybí nám článek. Co ty na to?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1