Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
-eles- napsal
PEHU_ napsal
-eles- napsal
Zdravim, grosiky sbiram zatim jen kratce a ani jich moc nemam. Ale pokud vam budu moct bejt nejak napomocnej s timhle bezva projektem, tak dejte vedet. Jsem grafik a na pocitaci s photoshopem jsem schopen udelat cokoliv.


Díky - byl by jsi ochoten se chopit úpravy fotek mincí?


Toho jsem se bal ;)
ale jo klidne, nicmene predem rikam ze nekdy mam prace nad hlavu a prednostne budu muset delat to co me zivy. Mate nekdo alespon hrubou predstavu kolik by tech fotek bylo (budou to tisice nebo desetitisice, vic dofam uz ne :shock: )

Taky bych mel jeden navrh:
jelikoz ne kazdy umi spravne nafotit a nasvitit mince a taky kdyz jsou p.g. stribrnaky a jde tam (alespon doufam) hlavne o opisy a ruzny znacky. Tak co kdyby se delali fotky s pruhlednym pozadim a černobile. Bude to jednodusi na upravovani, lip to bude vypadat a taky to bude mit vsechno stejnou uroven.


To bylo by skvělé kdyby jsi pomalu dokázal upravit pár foto. :P
Pokud do toho opravdu půjdeš, můžu ti pár foto poslat.
Jinak neboj, všichni to děláme ve volném čase a toho je vždy naprostý nedostatek :'(

díky
Registrovaný uživatel
:D No jasně, jdu na to. Mám ti to Pehu nejspíš zaslat na tvůj mail,souhlasí ?
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tak jsem se prokousal touto diskuzí a zde jsou mé návrhy a poznatky:
bude asi problém zobrazit všechna znaménka mezi slovy, sám jsem se pokoušel si udělat přehled možných variant a ani v "mapě znaků" ve Win jsem mnohé možnosti nenašel. takže buď je bude muset někdo vytvořit jako font, nebo vkládat ty symboly jako malé obrázky? nevím jak to řešit ...


Značky v opisech opravdu problém je. Už jsem zjišťoval, jak se to dělá do knížek - kreslí se.

kacuro napsal
3, co se týká umístění webu, byl bych pro vlastní doménu, předejde se tak možným budoucím sporům, nejspíš nikdy žádné nebudou, ale nikdy neříkej nikdy :) peníze se na to z členských poplatků jistě získají, tady bych problém neviděl. Zdeněk na tom jistě tratný nebude, protože až se ten projekt rozjede, přitáhne k sobě jistě více sběratelů, kteří pak budou diskutovat na sberatel.com, čímž se jeho úroveň více zvýší!

momentální umístěni webu je pouze dočasné. Myslím, že už jsem to tady někde i psal. Jakmile bude ustanovena pobočka a bude započato s vedením účta, okamžitě se koupí doména. Je po pár stokorun ročně. Odkaz na tuto diskuzi na webu určitě bude a je tam již dnes na úvodní stránce a v horním menu

kacuro napsal
4, v sekci "o nás" by měla být položka něco jako "organizační", kde budou informace o chodu společnosti, termíny schůzek, výsledky předchozích schůzek, termíny aukcí ČNS atd. zde by pak mohla být i případná fotogalerie z těchto akcí


Jj rozumné - jakmile tam bude co dát, udělám další část menu a zařadím článek a fota.
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
:D No jasně, jdu na to. Mám ti to Pehu nejspíš zaslat na tvůj mail,souhlasí ?


Jj díky
Registrovaný uživatel
Klidne posilej fotky, ted zrovna trochu casu je. Nebo jeste lip pokud je mas nekde na netu tak si je muzu postahovat (ftp,nekde na strankach, nebo nejaka galerie....)
Pak by to jeste chtelo vedet na jaky velikosti to mam upravovat, jestli teda čb., jestli .gif nebo .png jak to mam pojmenovavat(cislovat) atd....
Registrovaný uživatel
;) Tak to tam máš Pehu ,dej vědět,jestli to tak stačilo, nebo jestli potřebuješ ke znojem.minci a popř.i k něčemu jinému něco víc.
Registrovaný uživatel
černobílou fotku neee :'( , zkusme to barevně :D
- eles- s Pehuem najdou ideální formát a kvalitu a hodí sem návod a podle toho to budem dělat. Černobílá se Vám líbí proto, že je nezvyklá, barva je fakt lepší.
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
;) Tak to tam máš Pehu ,dej vědět,jestli to tak stačilo, nebo jestli potřebuješ ke znojem.minci a popř.i k něčemu jinému něco víc.


Díky už to tam je
Registrovaný uživatel
-eles- napsal
Klidne posilej fotky, ted zrovna trochu casu je. Nebo jeste lip pokud je mas nekde na netu tak si je muzu postahovat (ftp,nekde na strankach, nebo nejaka galerie....)
Pak by to jeste chtelo vedet na jaky velikosti to mam upravovat, jestli teda čb., jestli .gif nebo .png jak to mam pojmenovavat(cislovat) atd....


díky - hoď mi na sebe prosím kontakt
formát domluvíme po mailu nebo skype
Registrovaný uživatel
to: eles - mám pro tebe připravené dva soubory ke stažení. Je to celkem 23 foto Václava II. a Vladislava
Registrovaný uživatel
eless@email.cz
Registrovaný uživatel
-eles- napsal
eless@email.cz


máš to v mailu
Registrovaný uživatel
znovu musím pochválit ten nápad s databází, pač teď jsem si při diskuzi s PEHUem uvědomil, že popisy právě pražských grošů v aukčních seznamech, pokud se nejedná o mimořádně pěkně zachovalý groš, zpravidla nejsou doplněné o vyobrazení a většina grošů se tak většinou na limit draží "naslepo" jen podle slovního popisu a né vždy přesného odkazu na literaturu. Pokud sběratel nebo i obchodník, nebo třeba zpracovatelé aukčních katalogů jednotlivých poboček ČNS i soukromých firem dají k dispozici obrázky jejich grošů pro naši databázi (o což se můžeme pokusit je požádat), bude každá taková mince mít na našich stránkách specielní číslo, na které mohou v aukčním katalogu odkázat a kupující si může tuto konkrétní minci prohlédnout - což může zvýšit zájem bez zvýšení finanční nákladnosti aukčního katalogu. Bylo by fajn, kdyby pak to číslo s tím kterým grošem putovalo dál. My jen budeme muset nějako ohlídat, aby se nám ty groše v databázi nedablovaly...
Moderátor
myslim, ze to cislo by v sobe, v pripade, ze je to uz znama varianta, melo obsahovat i zarazeni dle soucasne typologie... uz sem nad tim trochu premyslel... nebylo by dobre zavadet uplne novoty.

takze by se meli zvolit uznavane (nejlepsi) typologie pro ty ktere grose ci obdobi, podle nich radit prednostne a pripojit nase poradove cislo, napr.:

HXIIIe2-0328 nebo Ch77-0125

pricemz bych nejdrive navrhoval udelat seznam vsech existujicich variant a jim priradit cisla prednostne...

druhe, co me napadlo, tak dat nejdrive kody napr. dle panovnika:
W2,I1,C1... k tomu pridat vzdy poradove cislo, napr.:
C1-0027 a za to zaradit spravnou typologii, ted placnu uplnou kravinu:
C1-0027-HXIIIe2

vypada to zbytecne komplikovane, ale myslim, ze zavadeni dalsi uplne nove typologie by bylo nekoncepcni, urcite vite, jakej je pak zmatek, kdyz v te typologii je to ten, v te zas jiny a ta ho nepopisuje. pokud nemate poruce prevodni tabulku, je to naprd.

mozna by pak, pro odliseni, ze to bude nase databaze, mohla zacinat pismenem napr. G (jako grose):

G-C1-0027-HXIIIe2
Registrovaný uživatel
Nenene :lol: bylo by to zbytečně komplikované. Prostě to bude jen číslo - pořadové číslo s prefixem kódu panovníka (např. JL_0056). Odkaz na literaturu bude v připojeném stručném popisu... Když by se pak objevila nějaká nová - uznávanější typologie, muselo by se to přečíslovat a vznikly by zmatky. Takhle se jen odkaz na novou typologii přidá do popisu a je vše naprosto košer... n'est-ce pas?
Registrovaný uživatel
ano s tím číslováním mincí to bude jistě oříšek, dát tomu takovou formu, aby byla přehledná a zároveň funkční. Oliverův návrh se mi líbí, ale chtěl bych poukázat na to, že jedním z původních cílů té virtuálky byl i ten, že by se v budoucnu ujednotilo to určování typů. pokud se tedy s touto záležitostí počítá i nadále a my se jednou dobereme tohoto cíle, že sjednotíme dosavadní práce badatelů PG a sjednotíme určovací znaky PG a následně jejich číslování, mělo by se do budoucna počítat i s tím, že se to značení předělá.

už jsme se tu o tom dříve bavili, že je nepraktické, určovat PG podle předchozích autorů, protože každý klade důraz na jiné znaky při určování, navíc byla mnohá díla vytvořena v době, kdy ještě některé varianty nebyly známy atd. tudíš bude na naší společnosti, aby v tom udělala pořádek a věřím, že když budeme mít hlavičku ČNS, tak výsledný závěr naší práce bude "odbornou" veřejností přijatý a určování dle "virtuálky" bude novým standartem určování PG.
Registrovaný uživatel
Sakra se tady píšu s pěkně dlouhým příspěvkem, uložím to a koukám že patason byl stručnější, výstižnější a rychlejší. Tak jsem to zase smazal :(
Registrovaný uživatel
Na stránkách je odkaz na články mimo náš web. Dal jsem tam odkaz na Archyho příběh mince (doufám že autor a ZJ nic nemají proti). Prosím ostatní - dejte mi do mailu odkazy na další zajímavosti ohledně PG a to ve formě jednou větou o co se jedná a odkaz. Přidám to tam. Díky všem
Registrovaný uživatel
PEHU: :D také jsem to psal asi 15 minut, neb jsem přitom vařil polévku :D

patason: bylo by to jistě jednodušší a nevznikli by zmatky a zbytečná práce přitom přečíslovávání v případě vytvoření nové typologie, ale na druhou stranu, pokud to bude zase jen takto jednoduché, bude to nepřehledné, až bude v databázy třeba 1000 PG jednoho panovníka. Co když pak budu chtít "studovat" konkrétní typ? jak ho budu v té tisícovce hledat? nemělo by být to řazení u konkrétního panovníka rozdělené na nějaké základní varianty nebo tak něco?
Moderátor
patason, v to mas pravdu, ale jen castecne, ja tvuj nazor chapu, ale uvedom si, ze jde o zpetnou "kompatibilitu" a tu jiste rada lidi oceni. moc dobre vim, jak se zavadeni neceho noveho setkava s obrovskym odporem.

a pokud bude nase databaze uznavana, proc by se mela objevovat jeste dalsi a lepsi? vychazel bych ze soucasneho stavu.

nebudu svuj nazor hajit do krve. ty jsi na grose jiste vetsi odbornik. ja vsak verim tomu, ze muj navrh je mnohem lepsi.

ale netvrdim, ze nemuze nekdo prijit jeste s lepsim !!!
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 11. 1. 2008, 10:35. »
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
zbytečná práce přitom přečíslovávání


myslím si, že přečíslování v budoucnu nepřipadá v úvahu. Poperme se o to, jak to má být teď, ale jak se to udělá napoprvé, tak to zůstane navždy.
Registrovaný uživatel
v tom případě jsem pro jednoduché číslování jak navrhoval patason. chápu. že pak přečíslovat celou databázi by byla hovadina, ale pak to na webu nějak rozdělit podle základních typů půjde ne?
Registrovaný uživatel
Já souhlasím s patasonem. ID panovníka a číslo. Tím zařídíme unikátnost každého ID.
Co by se dělo, když budeme používat kód = prefix panovníka, číslo, zařazení v případě, že nalezneme neznámou variantu? Co bude uvedeno v zařazení? Bude to prázdné? Mě se to moc nelíbí
Moderátor
no co by tam bylo? proste nula:

G-C1-0027-0

nebo treba, jestli to chcete cesky, jak navrhuje patason:

JL-0027-0 (Jan Lucembursky, v nasi dat. por. c. 27, dosud nepopsan v typologii, kterou uznavame za nejlepsi pro Jana Lucemburskeho), mozna tedy lepe JL-0027-X0 (to X znaci tu soucasnou nejlepsi typologii pro Jana Lucemburskeho)
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 11. 1. 2008, 10:57. »
Moderátor
navic ostatni typolofie maji zkratky (Sm, H...), i ta by mela byt soucasti naseho kodu. ja sem navrhl to G, ale muze byt i Pg napr.

tedy napr.: Pg-JL-0027-X0
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 11. 1. 2008, 10:57. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1