Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » úplné začátky

Vykupminci.cz
Numisargo

úplné začátky

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Otakar18 napsal
Já koupil od ing Thraumba na aukru a ten má jak jsem zjistil i vlastní obchod se známkamy a ještě od jednoho filatelisty který sbíral evidentně kvalitní materiál, aspon si myslim.

Tak pan Thraumb je jeden z mála těch na Aukru, kdo ti prodá dobré věci. Je to můj pravidelný sponzor filatelistickým materiálem už nějaký ten rok a jsem ráda, že jej znám. ;)
Registrovaný uživatel
Tak to jsem rád, já od něj budu tedko ještě brát knížata 1944 slovenský štát. A ještě beru od nicku Tacmud. Od toho tedko za chvíli zakoupim Praha Tatry a ještě města oboje za 400kč a vypadaji nádherně, už sem od něj koupil něco z reichu a něco z čsr1, skoro všude udává ** a někdy to doplní slovem luxusní. :-) Tak snad i tento bude dobrej, koukal jsem na jeho další aukce a všude se zdá že samá kvalita.
Registrovaný uživatel
Otakar18: jen drobná rada, nakupuješ to rozsahově moc širokým záběrem, doporučuji omezit šíři nákupů jen třeba na ČSR I., i tak je to více jak dost a nekupovat ještě SŠ případně další...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Evropa1 napsal
smith napsal
Evropa1 napsal
V numismatice platí jedno dost rozšířené obchodnické pravidlo.
Co za něco stojí, to se prodává v kamenných aukcích.
Co je běžnější a solidní, to z ruky a to, co
se nedá prodat nikde, to se dá zpeněžit pouze na Aukru. Vždyť těch nezkušených nováčků tam je spousta.


Zase zovšeobecňujete, tu sa bavíme o známkach, a to čo platí pre mince nie vždy platí aj na známky.


Takže byste na Aukru měl zájem vydražit čistou sérii v ceně například 10 000 Kč, když byste neměl nejmeněí šanci zjistit stav lepu?


Pro primo: Od neznámeho predajcu nie. Ale od overeného prečo nie, ak poskytne fotky, scany podľa mojich požiadaviek.

Pro secundo: Pán Europa1 prosím uvedomte si, že zberatelia nie sú len ľudia, ktorí nakupujú do svojich zbierok predmety s cenami za niekoľko tisíc. Je nespočetné množstvo zberateľov, ktorí si svoju zbierku budujú z "halierových" položiek len pre svoje potešenie, a nie s myšlienkou, že po X rokoch ho predám so slušným ziskom.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dráčku, jasně, to mám taky v úmyslu, čsr1 a protektorát a pár známek z čsr2. Ale mě se prostě ty knížata 1944 slovenský štát líbili a chci si sbírat též pár nezařazenejch známek podle toho jak na mě působí, takovbej mišmaš. Právě i něco z reichu mám, ale opravdu jen když mě to vezme za heart. -)) ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Otakar18 v 15. 2. 2014, 19:22. »
Registrovaný uživatel
Má včerejší aukce

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tuto aukci jsem zrušil, jelikož po včerejší debatě zde, se mi nezdály pěkný zoubky u známky 3 koruny. Horní zoubkování neni moc pěkné. Udělal jsem dobře, je tomu tak?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano. Každý má trochu jiné nároky. Mně se to zoubkování také nelíbí. A dvoukoruna je zvlněná a v levém horním rohu má nějakou vadu. Těžko podle malého obrázku soudit, ale asi to nebude kvalita **. V té kvalitě nejen že známka nesmí mít nálepku nebo stopu po ní, ale musí být po všech stránkách výborně zachovalá! Dobré je mít možnost známky vrátit, když s nimi nejste zcela spokojený.
Registrovaný uživatel
Neměla by ta dvoukorunová být zelená?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, podle katalogu jak tak koukám, tak by měla být zelená. Asi to má špatně nafocený.
« Poslední úpravu provedl(a) Otakar18 v 16. 2. 2014, 8:43. »
Registrovaný uživatel
Dole vlevo zbytek deskového čísla ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je špatný?
Registrovaný uživatel
Určitě ne.
Registrovaný uživatel
ty 4 praha tatry na začátku taky ujdou. Ještě cca 37 známek (zběžně jsem to spočet, samozřejmě bez DČ) a máš kompletní serii:) Je to hezká emise, ale dát dohromady... průsvitky, pergamen, typy...
Registrovaný uživatel
Myslíte kompletní sérii roku 1926?
Registrovaný uživatel
Má někdo prosím odkaz na zkratky a vysvětlivky co která zkratka znamená? Nevyznám se moc v těch různých značeních.
Registrovaný uživatel
 - celistvost, celina
F - fotografie ve fotopříloze
OR - Osvobozená republika
HaV - Hospodářství a věda
DV - desková vada
TV - tisková vada
ST - spojené typy
ZT - zkusmý tisk
** - nepoužitá zn.bez nál.
* - nepoužitá zn.s nálepkou
 - razítko,razítkovaná
ZP - známkové pole
TD - tisková deska
KD,H - kupon dolní,horní
VT - výsadní tisk
PD - předznámkový dopis
FDC - obálka 1.dne vydání
DZ - desková značka
Kz - kratší zoubek
pp - polní pošta, dle specifikace
vlp - vlaková pošta
TL - tiskový list
KL - korespondenční lístek
pr. - průsvitka známky
LH - ležmý hřeben
Zk. - zkoušeno + jméno znalce
« Poslední úpravu provedl(a) raje v 16. 2. 2014, 11:49. »
Registrovaný uživatel
Díky -)
Registrovaný uživatel
smith napsal
Pro primo: Od neznámeho predajcu nie. Ale od overeného prečo nie, ak poskytne fotky, scany podľa mojich požiadaviek.

Pro secundo: Pán Europa1 prosím uvedomte si, že zberatelia nie sú len ľudia, ktorí nakupujú do svojich zbierok predmety s cenami za niekoľko tisíc. Je nespočetné množstvo zberateľov, ktorí si svoju zbierku budujú z "halierových" položiek len pre svoje potešenie, a nie s myšlienkou, že po X rokoch ho predám so slušným ziskom.


Slušnost a serioznost prodávajících se nehodnotí pouze podle výše jejich finančních možností, ale pouze podle jejich morálních vlastností. To samé platí i o jejich lásce k určité zálibě. Proto znám spoustu naprosto obyčejných lidí, kteří budují sbírky, bez ohledu na budoucí výhodnost při prodeji. Prostě prim hrají jiné věci. To samé ale platí i v případě velkého počtu movitějších sběratelů, kterým o zhodnocení také nejde a stačí jim pouze vědomí oboustranně výhodných obchodů. Na druhé straně jsou i lidé, kteří jsou za vodou a pro korunu by si nechali vrtat koleno a jdou přes mrtvoly, ale to jistě platí i o spoustě normálních lidí, korunových sběratelů, kteří vždy a za všech okolností chtějí vydělat. Proto neexistuje žádná skupina, která by byla pouze slušná a naopak žádná, která by byla pouze ta špatná.
Debata se ale odehrávala v jiném duchu a to v tom, že by měli nováčkové začít svojí sběratelskou pouť v jiných kolejích, než začínat dražbou na Aukru. Dnes jsem byl na naprosto nepodstatné aukci, ale dala mě mnohem více, než sedět dlouhé měsíce u počítače a dělat sběratelství přes něj. Osobní kontakty jsou nezastupitelné a při debatách s některými lidmi se nechá mezi řádky pochytit mnoho cenného, co jinde nezískám. Jak je možné, že to ke svému sebezdokonalování po více než dvaceti letech potřebuji? To jsou začínající sběratelé tak geniální a já tak hloupý.
Pokud někdo sbírá lacinější sběratelský materiál, pak je naprosto nepodstatné, jestli ho někdo napálí o par desítek korun
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pokud ale bude i obyčejný sběratel kupovat dražší známky v řádu tisíců, které měsíce šetřil, pak není nic špatného na tom, že o ně nechce přijít. V internetových aukcích působí mnoho firem a jako všude, je mezi nimi spousta těch slušných, ale také spousta těch neslušných.
Každý sběratel se časem vyvíjí i v chápání zachovalosti a proto se nedivme, že se pak chová podle hesla- důvěřuj, ale prověřuj.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 16. 2. 2014, 15:54. »
Moderátor
Evropa1 napsal
Dnes jsem byl na naprosto nepodstatné aukci, ale dala mě mnohem více, než sedět dlouhé měsíce u počítače a dělat sběratelství přes něj. Osobní kontakty jsou nezastupitelné a při debatách s některými lidmi se nechá mezi řádky pochytit mnoho cenného, co jinde nezískám. Jak je možné, že to ke svému sebezdokonalování po více než dvaceti letech potřebuji? To jsou začínající sběratelé tak geniální a já tak hloupý.
Pokud někdo sbírá lacinější sběratelský materiál, pak je naprosto nepodstatné, jestli ho někdo napálí o par desítek korun


Zvýraznené som ale vôbec nespochybnil, a na 100% s tým súhlasím.
Mal som výhrady voči vášmu tvrdeniu, že na áčku nenakupuje žiadny pokročilý a solídny zberateľ s patričnými znalosťami.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » úplné začátky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1