Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Čo si myslíte o tejto rubnej značke?


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Archy, na první pohled bych řekl, že celá lilie, na podrobnější ohledání je to pokřivená lilie a když nad tím tak přemýšlím, tak se mi to před očima stále více deformuje....Tak a teď si vyber... :roll:
Moderátor
Mne sa to javí ako značka 1a, teda celá ľalia, aj pod lupou som mal ten dojem. Hádať sa do krvi nejdem, ale som si istý na 90%. Má na to ešte niekto nejaký názor?
Moderátor
Ešte tu mám jedného adepta na značku 1a, aj keď je pravda, že značka vyzerá byť mierne deformovaná. Ale aj tu si myslím (tak na 65%) že by sa mohlo jednať o túto značku. Václav II. nie je úplne moja parketa, tak poraďte. Pri tejto minci ma ešte trochu zaujal lev, hlavne jeho horná časť - hlava etc... Vyzerá mierne inak (dávam na porovnanie aj kóšer leva), aj preto ma napadlo, že by značka 1a nemusela v tomto prípade byť až taká blbosť. Čo vy na to? Je tu samozrejme ešte možnosť (a celkom pravdepodobná... :)), že ten lev je úplne normálny a horné partie má akurát mierne nedorazené. :P


Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Moderátor
No tak - na 100% si nejsem jist ani u jednoho.

tady mi přijde RZ 1a pravděpodobnější - bývá takováto se zakrnělým lístkem blíže k hlavě - takže možná ano 1a
Archypov napsal
Obrázek vložený uživatelem


u toho druhého bych pochyboval více - jednak je patrný dvojráz na ocasu lva takže možnost deformace tu je
a pak tvar té značky - dolní část - stopka lilie je taková delší a zahnutá (jiná než u předchozího groše) - takto myslím vypadá u 1b - pak by musel ten lístek k hlavě vzniknout dvojrázem - jestli to tak ale bylo skutečně ??

pokud jde o hlavu - až tak moc jiná mi nepřijde - přikláním se k tomu že je lehce nedoražená a nemá tak dobře vidět detaily - je to jiné razidlo než ten vedlejší, ale v mezích běžných lvů V II.
Archypov napsal
Ešte tu mám jedného adepta na značku 1a...
... Pri tejto minci ma ešte trochu zaujal lev, hlavne jeho horná časť - hlava etc...
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vďaka, pomohol si mi. Ten prvý groš beriem ako groš so značkou 1a a ten druhý ako so značkou 1b.
Registrovaný uživatel
Souhlasím s jacxem. Lístek do leva bývá z nějakého heraldického důvodu slabší než ten druhý.
Registrovaný uživatel
tak grošík z Lipska se přeci jen vrátil domů.... :mrgreen: :mrgreen: .. i když domů je diskutabilní... podle obrázku jsem vcelku předpokládal (a nejen já) kutnohorský důvod... ale dávám na posouzení, zda to není opět jedna z (polských ? ) napodobenin.... (polskému ? ) původu odpovídá především váha - 2.96g .. a i když je to jedna z nejzdařilejších kreseb, vedle již zmíněných chyb v opise, myslím že ikonograficky nesedí písmena R, G, S v lícním opise. a R v rubním .. tak dávám grošík k diskusi..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podľa môjho názoru sa jedná o poľskú razbu. Ako si spomínal, ikonograficky nesedia písmená, koruna nie je až taká blízka poľským razbám, ale predsa len sú vidieť rozdiely, pri levovi to isté. Rubná značka je prehodená (aj keď to nie je smerodajné) a navyše sú husté chyborazby. Podľa toho predpokladám, viac menej som presvedčený, že sa jedná o Poláka...
Registrovaný uživatel
Co to má být? :shock: :shock: :shock:

http://www.aukro.cz/item1030388535_p_g_vaclav_ii_maly_lev_r.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Malý lev z poslední aukce ČNS Praha, udělal tam 7500,- + %
Registrovaný uživatel
Jak se pozná malý lev od velkého?
Registrovaný uživatel
... v této diskuzi je to nejméně dvakrát popsané... stačí si ji přečíst .. :lol:
Registrovaný uživatel
kekule napsal
... v této diskuzi je to nejméně dvakrát popsané... stačí si ji přečíst .. :lol:

:shock: :shock: :shock:
Jaké stránka :roll:
Registrovaný uživatel
hledej, jako školák máš času jistě dost...
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
hledej, jako školák máš času jistě dost...


Hledat nemusím, vím že malý lev koukáý před sebe a že má hřívu a končetiny 1:1 :roll: :roll: :roll:
Je mě zaráží ta cena :shock:
Moderátor
Vieš brácho, ešte trošku sa máš čo učiť. Ako bez toho aby som sa ťa dotkol. U Václava II. sú zaujímavé, málo sa vyskytujúce a preto aj vzácne varianty s obráteným písmenom Z (tiež si sa čudoval) a potom typy s malým levom (tiež sa čuduješ). Na týchto stránkach sa naozaj dočítaš všetko potrebné, tak veľa zdaru...;) Makaj
« Poslední úpravu provedl(a) Archypov v 9. 5. 2010, 6:12. »
Registrovaný uživatel
Já věděl že je varianta obrácené Z, ale 10.000 kč je trochu moc
To samí u malého lva( :oops: )
Moderátor
Pockejte az se nekdy mozna objevi v aukci varianta se dvema krouzky ve vnitrnim licnim opise, to bude teprve cena, kam se na ni bude hrabat obracene Z nebo maly lev :D
Registrovaný uživatel
To jo, to jsem ani nikdy neviděl
Registrovaný uživatel
Je některý z nich malý lev?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
leda ve tvé fantazii....
Moderátor
Da se to rict i normalne.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
leda ve tvé fantazii....


Takže ne, dík :D
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal


PRODÁNO!!! :shock: :shock: :shock: 10 786,00 Kč

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1