Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dva a půl litru jsou doma........................
Registrovaný uživatel
karell napsal
dva a půl litru jsou doma........................


??? ;) ;) ;)
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
karell napsal
dva a půl litru jsou doma........................


??? ;) ;) ;)


no protože to prodejce koupil před pár dny na dubnové pražské aukci za 7500 Kč + 10% poplatek, jak už tady bylo zmíněno a prodal to o dva a půl litru dráže na aukru, takže má rychlý výdělek, (jako malý lev to nebylo v aukci popsáno), takže šikovnost ?!?!?
Registrovaný uživatel
karell napsal
no protože to prodejce koupil před pár dny na dubnové pražské aukci za 7500 Kč + 10% poplatek, jak už tady bylo zmíněno a prodal to o dva a půl litru dráže na aukru, takže má rychlý výdělek, (jako malý lev to nebylo v aukci popsáno), takže šikovnost ?!?!?


šikovnost jistě, otázka je, jak by se na to tvářil finanční úřad, pokud na to pán nemá živnost :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
karell napsal
no protože to prodejce koupil před pár dny na dubnové pražské aukci za 7500 Kč + 10% poplatek, jak už tady bylo zmíněno a prodal to o dva a půl litru dráže na aukru, takže má rychlý výdělek, (jako malý lev to nebylo v aukci popsáno), takže šikovnost ?!?!?


šikovnost jistě, otázka je, jak by se na to tvářil finanční úřad, pokud na to pán nemá živnost :D


no to je další věc, živnost na téměř jistě mít nebude........... :roll: :roll: :roll:
Registrovaný uživatel
http://www.numismatika.cz/CNS-Praha/P050_Katalog/50kat0801.htm
:lol:
http://www.aukro.cz/item1030388535_p_g_vaclav_ii_maly_lev_r.html
Registrovaný uživatel
To karell: popsán nebyl, ale poznán ano - proto ta cena. Jinak ale nebyl nic moc - 10ku bych za něj nedal ani omylem.
Moderátor
karell napsal
kacuro napsal
karell napsal
no protože to prodejce koupil před pár dny na dubnové pražské aukci za 7500 Kč + 10% poplatek, jak už tady bylo zmíněno a prodal to o dva a půl litru dráže na aukru, takže má rychlý výdělek, (jako malý lev to nebylo v aukci popsáno), takže šikovnost ?!?!?


šikovnost jistě, otázka je, jak by se na to tvářil finanční úřad, pokud na to pán nemá živnost :D


no to je další věc, živnost na téměř jistě mít nebude........... :roll: :roll: :roll:


Na prodej jedné věci, nota bene se ziskem 2 a půl tisíce, ani nepotřebuje.. ale pokud to bude dělat takhle delší dobu, tak určitě bude mít pohovor s finančním úřadem.
Registrovaný uživatel
to kucera: Vy jste už někdy u nějakého sběratele viděl rozdělovací znaménko dva kroužky? Já o jednom sběrateli vím, že by měl mít kus, ale on sám mi to nikdy nepotvrdil. Pokud by někdo z přítomných sběratelů měl tuto "super" vzácnou variantu, tak se pochlubte.
Registrovaný uživatel
... nevlastním... ale můžu potvrdit, že jsem ji viděl na vlastní oči.....
Registrovaný uživatel
U grošů Václava II. je i rozdělovací znaménko dva kroužky? Tak to jsem nevěděl :oops: :oops: :oops: Jo, pokud ho někdo vlastní = foto jsem!
Registrovaný uživatel
ano existuje. Popsáno je to pěkně v NL 4/2008, nález Sedlec u Kutné Hory. Možná, že i někde jinde. Zajímavá je spekulace, a pro mně poměrně líbivá, že by se mohlo jednat i o dlouho hledanou ražbu z let 1305-1310. Asi to pesimisti hned nějakým pádným argumentem vyvrátí, ale ten nález do této teorii pěkně zapadá.
Registrovaný uživatel
JJ, denar má pravdu, bohužel se jedná o variantu, ke které se hned tak nenachomýtneme :( ledaže by se objevil další nález, který neskončí zavřený v muzeu... taky bych se přikláněl k tomu, že jde o ražby z konce panování V II nebo z následného období do ražeb JL
Moderátor
denar napsal
to kucera: Vy jste už někdy u nějakého sběratele viděl rozdělovací znaménko dva kroužky?


Nikoliv, mam pouze informaci ze by v soukromem drzeni mel byt.
P.S. nevite nekdo kdy byl depot v Sedlci objeven?
Registrovaný uživatel
Depot pražských grošů Václava II. a Jana Lucemburského od kláš-
terního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci (okr. Kutná Hora)


Numismatický sborník • 22• 2007 - č. 43–45, jenom zde nejsou moc kvalitní fotky.
« Poslední úpravu provedl(a) ambrosius v 11. 5. 2010, 19:47. »
Moderátor
Moc dekuji.
Registrovaný uživatel
Noo, jednou se patason zmiňoval, že u někoho ty dva kroužky viděl...
Moderátor
Hodím sem na diskusiu jedného malého leva. Najskôr som si myslel že má rubnú značku 1b, teraz zas nadobúdam presvedčenie, že sa skutočne jedná o 1a (ako to výlučne pozoroval Hána). Čo si o tej rubnej značke myslíte?


Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Whuuu - zkusím mrknout, ale jinak takového prcka bych bral do sbírky všemi deseti ...
Moderátor
bohužel rubní značka je trochu deformovaná- je tam nepatrný dvojráz (dobře viditelný na koruně lva a trochu i u ocasu)
značka by mohla být:
1a - typická celá lilie
nebo cëlá lilie s jenom naznačeným levým lístkem jako je to tady

jacx napsal
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

nebo i pouze poloviční lilie 1b

pro ten dvojráz 100% jistotu asi nezískáme - já bych si značil: "asi 1a"

P.S. nejsem si jist, že u malého lva byla pozorována, jako rubní značka, jenom celá lilie (ať již typická celá nebo jen s naznačeným levým lístkem) - ale určitě je nejobvyklejší to ano
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 19. 5. 2010, 17:01. »
Moderátor
Jirka Hána popisoval malého leva vždy ako variant výlučne so znamienkom 1a. Asi sa nemýlil ani tu. Ja som tiež bol ovplyvnený znamienkom 1a ako v jeho poblikácii napr. u JL, tam mi prišlo toto znamienko ako (skôr) trojlístok, ale (vďaka týmto konverzáciam) pozorujrm aj znamienko, kde ľavá časť plnej ľalie je oveľa menšia ako pravá. Takže sa prikláám k tomuto záveru, ide o plnú ľaliu...
Moderátor
Posledná vec; ako často sa stretávate s písmenom A bez drieku u typu Sm.2?
Registrovaný uživatel
Je znám u pražských grošů Václava II. mincmistr? :|
Moderátor
staci jedno kliknuti...
Kucera napsal
Kdyby jsi hledal jeste dal tak by jsi narazil jeste na tuto tabulku:
http://www.cnspg.cz/public_files/mincmistri.xls

a pokud tam mincmistr nebo vardajn pro konkretni obdobi neni uveden tak neni znam.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
staci jedno kliknuti...
Kucera napsal
Kdyby jsi hledal jeste dal tak by jsi narazil jeste na tuto tabulku:
http://www.cnspg.cz/public_files/mincmistri.xls

a pokud tam mincmistr nebo vardajn pro konkretni obdobi neni uveden tak neni znam.


Objevil jsem v té tabulce toto:
Mincmistr: František Kokořovec z Kokořova
řezač kolků: Tyno Lombardi
Objevil jsem dobře? :oops:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1